کوچک کردن سینه :لیپوساکشن و عمل جراحی

breast-reduction

کوچک کردن سینه عملی است که پوست و بافت اضافی از سینه خارج می‌شود. هاله (پوست رنگی اطراف نوک پستان) نیز گاهی کوچک می‌شود و محل آن تغییر داده می‌شود. کوچک کردن سینه یکی از رایجترین عمل‌های جراحی پلاستیک است. در عمل کوچک کردن سینه با لیپوساکشن چربی اضافی از سینه خارج می‌شود.

جراحی سینه به هدفکوچک کردن سینه هم از نظر جسمی و هم عاطفی احساس خوشایند و رهایی بخشی را برای بانوانی به ارمغان می‌آورد که سال‌ها مجبور بوده‌اند تنها به دلیل بزرگی سینه‌ های خود تغییراتی را در شیوه زندگیشان ایجاد کنند.

کیفیت زندگی نیز پس از این عمل بهبود می‌یابد، چون بسیاری از بانوان راحتتر و با اعتماد به نفس بیشتر می‌توانند ورزش کنند و در دیگر فعالیت‌های جسمی مشارکت داشته باشند.

افراد مناسب  برای عمل کوچک کردن سینه

متقاضیان باید شرایط جسمی مساعدی داشته باشند، مبتلا به هیچ گونه بیماری جدی یا فعالی نباشند و تصور و انتظاری واقع‌ بینانه از نتایج جراحی داشته باشند. بسیاری از بیماران به این دلیل به عمل کوچک کردن سینه روی می‌آورند که می‌خواهند هنگام انجام فعالیت‌های جسمی احساس آزادی بیشتری داشته باشند و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. به علاوه تسکین درد مزمن گردن، پشت و شانه نیز هدف برخی بیماران محسوب می‌شود. جراحی کوچک کردن سینه گاهی کاهش سر درد را نیز به دنبال دارد، دیگر اتفاق ناخوشایند خارج شدن مکرر بند سینه‌بند از شیار شانه رخ نمی‌دهد، و مشکلات عصبی بالاتنه ناشی از داشتن حالت اندامی نامناسب نیز رفع می‌شود.

روش های کوچک کردن سینه

آناتومی بدن بیمار، تصمیم و ترجیح جراح و نتایج مورد نظر بیمار تعیین کننده روشی است که برای کوچک کردن سینه انتخاب می‌شود. متخصصین جراحی زیبایی می‌توانند یکی از چندین تکنیک‌ مختلف جراحی را هنگام انجام جراحی کوچک کردن سینه استفاده ‌کنند. روش کوچک کردن سینه برای هر بیمار، بستگی به آناتومی سینه بیمار، نوع و مقدار بافتی که باید برداشته شود و نتیجه مورد نظر بیمار دارد.

لیپوساکشن

ماموپلاستی کوچک کردن سینه با لیپوساکشن برای تخلیه چربی اضافی از سینه‌ها، کوچک کردن سینه‌های بزرگ یا اصلاح مشکل بزرگ و کوچک بودن سینه‌ها بهره می‌گیرد. این روش جراحی که جای زخم نیز به جا نمی‌گذارد با استفاده از کانولاهای باریک (ابزار نی مانند جراحی) انجام می‌شود که طی آن چربی سینه از طریق برش‌های مخفی و ناآشکاری به کوچکی ۰٫۲۵ اینچ به خارج مکیده می‌‌شود. در این روش نیازی به ایجاد برش‌های بزرگ متداول در روش‌های قدیمی نیست.

این عمل بهترین گزینه برای آن بیمارانی است که مشکل افتادگی سینه ندارند و عمدتاً وزن سینه و مشکلات ناشی از بزرگی آن موجب ناراحتی‌شان است. ضمناً این عمل بهترین راه‌حل برای بانوانی است که سینه‌هایشان هم اندازه نیست و می‌خواهند با سینه‌ های کوچک‌تر، هم‌ اندازه و بدون ایجاد جای زخم اندامی متناسب‌ تر داشته باشند. در پایان باید به این نکته نیز اشاره کرد که این عمل گزینه بسیار مناسب برای بیماران مبتلا به عارضه‌های دیگری مانند دیابت، ضعف عضلانی، فلج چندگانه (ام. اس.)، آسم و … است که عمل‌های گسترده‌تر قابل انجام به روش‌های قدیمی‌تر برای‌شان خطرناک است. هزینه لیپوساکشن نیز متفاوت بوده و پس از مراجعه به پزشک برای شما مشخص می شود.

عمل جراحی

جراح در رایجترین عمل ماموپلاستی کوچک کردن سینه برشی سه قسمتی را روی بدن ایجاد می‌کند. در ابتدا اطراف هاله برش داده می‌شود، سپس برشی عمودی از لبه پایینی هاله تا خط زیر سینه ایجاد می‌شود. برش افقی سوم نیز زیر سینه و در امتداد انحنا طبیعی خط سینه قرار دارد. پوست، چربی و بافت اضافی سینه خارج می‌شود و نوک پستان و هاله به سمت بالا برده می‌شود. هاله معمولاً تا اندازه‌ای کوچک می‌شود. پوست بالای نوک پستان پایین کشیده می‌شود تا در نهایت شکل سینه تغییر کند.

آمادگی پیش از عمل

در وهله نخست برای مشاوره به جراح پلاستیک مراجعه کنید و در مورد اهداف خود از انجام این عمل و نتایج دلخواه خود با او به تبادل نظر بپردازید. سپس جراح روش انجام عمل، نتایج احتمالی و مزایای بلندمدت و ماندگار آن را شرح خواهد داد. هر بیمار وضعیتی منحصر به فرد دارد، بنابراین جراح متناسب با شرایط هر فرد روش جراحی و برنامه درمانی را انتخاب می‌کند. در طول جلسه مشاوره اولیه مسائل زیر قابل ذکر است:

  • سابقه پزشکی کامل خود، شامل اطلاعات در مورد عمل‌های جراحی پیشین، عارضه‌های قبلی و کنونی و تمام داروها و مکمل‌های گیاهی مصرفی، را در اختیار جراح بگذارید.
  • جراح معاینه فیزیکی کاملی را انجام خواهد داد و اندازه و شکل سینه، نوع و کیفیت پوست و محل نوک پستان را بررسی خواهد کرد.
  • اندازه‌ها و عکس‌هایی از سینه برای ثبت در پرونده گرفته می‌شود.
  • جراح عوارض و خطرهای احتمالی عمل را شرح خواهد داد.

پیش از عمل دستورات خاصی در مورد شیوه آماده شدن برای عمل کوچک کردن سینه به بیمار داده می‌شود. پیش از عمل بسته اطلاعاتی مخصوص حاوی تمام توضیحات ضروری در اختیار بیمار قرار می‌گیرد. جراح نیز شخصاً نکات لازم در زمینه آمادگی پیش از جراحی را شرح می‌دهد و برای مثال او را در مورد خوردن، آشامیدن، استعمال دخانیات و مصرف ویتامین‌ها و داروهای ممنوع یا ضروری راهنمایی می‌کند. بیمار باید هماهنگی لازم را انجام دهد تا یکی از نزدیکان یا آشنایان او را پس از جراحی، چه عمل سرپایی باشد چه مدتی بستری نیاز داشته باشد، به خانه برساند. همچنین بهتر است ترتیبی اتخاذ شود تا فردی یک تا دو روز پس از ترخیص مراقب بیمار باشد.

انواع بیهوشی و بی‌حسی

بیمار طی عمل کوچک کردن سینه تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد تا به خواب فرو رود و کاملاً راحت باشد. از بی‌حسی موضعی با آرام‌بخش درون وریدی نیز استفاده می‌شود.

مراقبت پس از جراحی

پیروی از دستورات جراح اهمیت بسیار دارد و موجب تسریع التیام و بهبود روند تغییرات ظاهری می‌شود. علاوه بر این بیمار نباید حضور در قرارهای پس از عمل را فراموش کند و باید طبق برنامه‌ تعیین شده به جراح مراجعه کند تا وی نتایج طولانی مدت را بررسی کند، پاسخگوی پرسش‌های بیمار باشد و نگرانی‌های احتمالی‌اش را برطرف کند.

نوشته کوچک کردن سینه :لیپوساکشن و عمل جراحی اولین بار در متخصص پوست و مو پدیدار شد.

  مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی


Source: drmahdavinia

wpadmin

Comments are closed