کاشت مو به روش BHT یا انتقال مو از بدن به سر

کاشت

اگرچه در اکثر روش‌های کاشت مو از موهای اهدایی سر استفاده می‌شود، اما درمان تعداد رو به رشدی از بیماران با تکیه بر استفاده از موهای بدن انجام می‌شود، چرا که در این روش بانک موی غنی‌تری وجود دارد. در روش انتقال مو از بدن به سر، عموماً موی ریش به کار برده می‌شود، هرچند موی قفسه سینه، شکم، پشت بدن و حتی بازوها، پاها و ناحیه شرمگاهی نیز قابل استفاده است. گاهی اوقات کاشت به روش BHT انجام می‌شود، چون بیمار قبلاً کاشت مو انجام داده است، و در عمل قبلی بخش اعظم یا حتی تمام موهای اهدایی سر استخراج شده است. کاشت مو به روش بی اچ تی بانک موی دیگری با هزاران تار مو را در اختیار قرار می‌دهد تا متخصص زیبایی بتواند ناحیه وسیعی را پوشش دهد، وسعتی که پیش از این با استفاده از موهای اهدایی سر امکان نداشت. هرچند رشد موی ریش مشابه رشد موی سر است، اما چرخه رشد موی سینه، پشت بدن و بازوها معمولاً کوتاه‌تر است، البته موهای کاشته شده در سر یا ابرو معمولاً از نظر بافت و قابلیت رشد شبیه موی سر می‌شود، به شرطی که همیشه روی سر باقی بماند.

مزایای انتقال مو از بدن به سر


انتقال مو از بدن به سر به برخی بیماران کمک می‌کند تا موهای پرپشت‌تری داشته باشند. مهم‌ترین مزایای کاشت مو به روش BHT عبارت است از:

  • به این روش می‌توان موهای بیشتری را برای پوشش دادن ناحیه طاسی بزرگ به دست آورد، برای مثال در شرایطی که پس از تصادف یا عمل کردن جای زخم بزرگی باقی می‌ماند و موی ناحیه وسیعی می‌ریزد.
  • جراحی با حداقل تهاجم
  • زدن بخیه
  • دوران بهبود سریع، ناحیه اهدا کننده معمولاً ظرف یک هفته التیام می‌یابد.
  • باقی ماندن حداقل اسکار و جای زخم روی ناحیه اهدا
  • مفید بودن برای بیمارانی که نیاز به جراحی کاشت ابرو دارند.

پیش از کاشت BHT

مراحل آمادگی پیش از انتقال مو از بدن به سر به روش BHT به شرح زیر است:

  • ناحیه اهدا کننده (سینه، ریش، شکم، بازو و …): استعمال روگین ۵ % یک بار در روز از شش هفته قبل از عمل
  • همچنین موهای نواحی باید ۷ ـ ۵ روز قبل از عمل، ابتدا با قیچی و نه تیغ اصلاح شود.

رعایت دو توصیه بالا به متخصص کمک می‌کند تا محکم‌ترین موها را برای کاشت انتخاب کند.

مراحل BHT


روش BHT برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه تکنیکی دقیق است، چون استخراج موهای بدن گاهی دشوار است. بهترین ناحیه برای استخراج موهای اهدایی از بدن به ترتیب ریش، سینه و پشت بدن است. در یک یا دو روز می‌توان ۴۰۰۰ ـ ۵۰۰ گرفت مو را از بدن جدا کرد. این گرفت‌ها عموماً حاوی یک یا دو تار مو است که با دقت استخراج می‌شود. با توجه به حساسیت گرفت‌ها، به ویژه گرفت‌های سینه، برخی بیماران ترجیح می‌دهند که عمل را در حالت نیمه هوشیار و با دریافت آرام‌بخش انجام دهند. گرفت‌ها گاهی نیاز به آماده‌سازی بیشتر زیر میکروسکوپ دارد تا چربی و یا پوست اضافی آن زدوده شود و زیباترین نتیجه ممکن به دست آید. سپس متخصص گرفت‌ها را با دقت در سر قرار می‌دهد. این گرفت‌ها را گاهی می‌توان در ناحیه‌های اسکار قدیمی کاشت تا با کاشت مو از وضوح اسکار کاسته شود. همچنین موهای بدن برای کاشت مژه یا ابرو نیز به کار برده می‌شود؛ از آنجایی که فاز رشد موهای بدن کوتاه‌تر است، پس از کاشت آنها در ابرو نیاز به اصلاح کمتر می‌شود.

پس از انتقال مو از بدن به سر به روش BHT


ناحیه اهدا را باید تا ۵ روز پس از درمان با پماد مخصوصی پوشاند تا زخم به بهترین وجه التیام یابد. ناحیه ریش ظرف سه روز بهبود می‌یابد، اما روند التیام سینه و پشت بدن طولانی‌تر است و سه تا شش روز طول می‌کشد. در این بین موهای کاشته شده تا پایان هفته دوم می‌ریزد، حدوداً پس از چهار ماه دقیقاً مانند موهای طبیعی سر، دوباره رشد می‌کند و رشد آنها تا پایان عمر ادامه می‌یابد. اگر گرفت از ریش گرفته شود، این ناحیه بدون باقی ماندن جای زخم بهبود می‌یابد، اما روی سینه، پشت بدن یا شکم اسکارهای نقطه‌ای بسیار کوچکی در محل استخراج گرفت باقی می‌ماند.

نوشته کاشت مو به روش BHT یا انتقال مو از بدن به سر اولین بار در متخصص پوست و مو پدیدار شد.


Source: drmahdavinia

  خطرات پولیپ بینی

wpadmin

Comments are closed