کاشت ریش و سبیل به روش FUE: پروسه و کاندیدای مناسب

برای بسیاری از آقایان داشتن ریش نشانه مردانگی و تفاوت آن­ها با زنان و برای بسیاری دیگر عاملی برای جذابیت بیشتر است. علاوه بر این­ها داشتن ریش برای آقایان فوایدی هم دارد از جمله محافظت از پوست در برابر آفتاب، کاهش آلرژی به غبار و آلودگی­‌های محیطی و کاهش نشانه­‌های افزایش سن. خیلی از آقایان از نداشتن ریش و سیبیل پر پشت و صورتی کم مو در رنج بوده و به دنبال راهی برای رسیدن به صورتی پر مو تر هستند. کاشت ریش یکی از راه­‌های داشتن ریش و سیبیل پر پشت برای مردان است. این روش یک روش کاملا دائمی برای دستیابی به این هدف است و نتیجه آن داشتن ریشی کاملا طبیعی است که امکان رویش مجدد را دارد.
کاشت ریش به روش FUE

ریختن موهای ریش ممکن است در اثر عوامل ژنتیکی، زخم، علائم سوختگی یا اختلالات پوستی ایجاد شود. در این موارد تنها راه برای رویش مجدد ریش، کاشت ریش است. کاشت ریش فرایند کاشت گرافت‌های مو است که از ناحیه سر، گردن یا قسمت متراکم ریش گرفته و در مناطق بدون ریش کاشته می‌شود. با استفاده از آخرین فناوری کاشت ریش به روش FUE، امکان رشد ریش‌های جدید بدون هیچ مشکل و دردی وجود دارد.
کاشت ریش به روش FUE درست مانند کاشت سایر بخش‌ها با این روش انجام می‌شود. تکنیک جدید FUE هیچگونه عوارض جانبی ندارد می‌تواند برای مردان در هر سنی انجام شود. ریش‌هایی که با این روش کاشته می‌شوند بسیار طبیعی‌تر از سایر روش‌ها به نظر می‌رسند. مشاوره و تجربه پزشکی نیز برای موفقیت کاشت ریش بسیار مهم است. اگر پیوند ریش با روش FUE با نقاط 0.6 یا 0.7 میلی‌متری انجام شود، هیچ اثری در صورت یا در قسمت اهداکننده باقی نمی‌ماند. در کاشت ریش FUE ، بر خلاف کاشت مو، گرافت‌ها یک به یک جمع‌آوری شده و در زوایای 30-35 درجه کاشته می‌شوند. کاشت ریش تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و حدودا 2-4 ساعت طول می‌کشد. در واقع مدت زمان کاشت ریش می‌تواند با توجه به تعداد گرافت‌ها متفاوت باشد.
مراحل کاشت ریش 

مشاوره 
عمل کاشت ریش به روش FUE با معاینه پزشک شروع می‌شود. در طی این معاینه دو نکته مهم در نظر گرفته می‌شود. در مرحله اول تعداد گرافت‌ها و در مرحله دوم محلی که قرار است ریشه‌ها در آن کاشته شوند مشخص می‌شود. در آخرین مرحله مشاوره، الگوی خط ریش و سبیل مطابق میل شخص ایجاد می‌شود.
بی‌حسی موضعی
بی‌حسی موضعی احساس درد و ناراحتی را در فرد از بین می‌برد. به این ترتیب، این عمل بسیار راحت و بدون هیچ دردی به پایان می‌رسد. بی‌حسی موضعی معمولاً با سوزن انجام می‌شود اما پزشکان می‌توانند برای بیمارانی که به سوزن فوبیا دارند از تکنیک بی‌حسی بدون سوزن استفاده کنند. بی‌حسی موضعی در دو ناحیه مختلف اعمال می‌شود. ابتدا منطقه اهدا کننده بی‌حس می‌شود و در مرحله بعد پس از جمع‌آوری ریشه‌های مو، منطقه کاشت بی‌حس می‌شود.
عمل کاشت ریش
مرحله کاشت ریش از سه بخش اصلی تشکیل شده است. در ابتدا ریشه‌های مو از ناحیه اهداکننده گرفته می‌شود، سپس کانال‌هایی بوسیله یک تیغه مخصوص در محل کاشت باز می‌شود. در نهایت، فولیکول‌های مو که تحت فرآیندهای خاصی قرار می‌گیرند، در کانال‌هایی که قبلا باز شده کاشته می‌شوند. در طی این فرآیند، کاشت ریش با در نظر گرفتن جهت رشد و زاویه ریش انجام می‌شود.
نگهداری و مراقبت 
قبل از خارج شدن از درمانگاه، مواردی را که باید بعد از عمل کاشت ریش در نظر بگیرید و نیز نحوه شستشوی ریش به شما گفته می‌شود. روز بعد از عمل پانسمان و درمان PRP اعمال می‌شود. اولین شستشو و کرم‌های مراقبت‌های ویژه اجازه می‌دهند که ریشه‌های ریش تقویت و با محل جدید خود سازگار شوند.
مزایا و معایب کاشت ریش چیست؟ 

  مراقبت های پس از جراحی پارگی گوش

چند سال پیش، نداشتن ریش یا سبیل یک مشکل حل نشده تلقی می‌شد. اما پس از استفاده از روش FUE برای رشد ریش، نداشتن یا ریختن ریش دیگر یک مشکل بزرگ نیست. امروزه با استفاده از جدیدترین فناوری کاشت ریش، می‌توانید ریش و سبیلی سالم داشته باشید.
سؤالات متداول 

موهای پیوند شده از کجا می‌آید؟ 
موهای کاشته شده از پوست سر خود شما گرفته می‌شوند. برای کاشت ریش عمدتا قسمت پشت سر که ضخیم تر است و شباهت بیشتری به ریش دارد استفاده می‌شود. این کار به جراح زیبایی کمک می‌کند تا از بهترین منبع برای پیوند استفاده کند و همچنین به جلوگیری از بروز مشکلات مربوط به رنگ ریش، قوام و بافت آن نیز کمک می‌کند.
آیا در این روش خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟ 
در عمل جراحی کاشت ریش نیز مانند اکثر جراحی‌ها، خطر عفونت و برخی خونریزی‌ها وجود دارد، اما این موارد در کاشت مو به ندرت اتفاق می‌افتد. گاهی اوقات ممکن است فولیکول‌های مو آلوده و ملتهب شوند. همچنین ممکن است جای زخم در منطقه اهداکننده باقی بماند، اما با گذشت زمان تعداد زیادی از موها آن قسمت را پوشش می‌دهند به طوری که اصلا مشخص خواهد شد. نتایج کاشت مو می‌تواند متفاوت باشد، بنابراین در مورد انتظارات خود واقع بین باشید.
آیا شما کاندید خوبی برای کاشت ریش هستید؟ 
بسیاری از مردانی که می‌خواهند کاشت ریش انجام دهند، از اینکه ریش‌های آن‌ها هرگز رشد نمی‌کند یا به میزان دلخواه آن‌ها پرپشت نیست شکایت دارند. در اینگونه موارد، کاشت ریش بهترین راه حل است. تا زمانی که موهای سالم روی پوست سر خود دارید، کاشت ریش امکان دستیابی به اهدافتان درمورد موهای صورتتان را به شما می‌دهد. بسیاری از مردانی که طاسی الگوی مردانه دارند و به روش کاشت ریش نیز علاقه دارند، ممکن است گزینه‌های محدودتری داشته باشند.
پیوند FUE می‌تواند در گونه‌ها، چانه، گوشه‌ها و محل رویش سبیل اعمال شود. همچنین برای پوشاندن آکنه، علائم سوختگی و جای زخم در این مناطق می‌توان از این عمل استفاده کرد. استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده‌ و کاشت آن در مناطقی که دچار ریزش کامل مو یا کم‌پشتی هستند، یک راه حل دائمی برای ریزش مو در این مناطق را فراهم می‌کند. هدف اصلی کاشت ریش به روش FUE ایجاد ریش طبیعی به همان اندازه‌ای است که فرد می‌خواهد.
چه زمانی موهای ریش دوباره رشد می‌کنند؟
بعد از عمل ممکن است تا چند هفته پوست صورت ظاهر صورتی رنگی داشته باشد و قرمزی خفیفی در فولیکول‌های مو ایجاد شود. اما جای نگرانی نیست، زیرا پس از حدود 2 هفته این قرمزی‌ها کاملاً از بین می‌روند. طی 2تا3 روز پس از عمل کاشت ریش به روش FUE ، موها شروع به رشد کرده و ظاهر می‌شوند. در این مرحله جوش‌های کوچکی در فولیکول‌های مو دیده می‌شود. در روزهای بعد از پیوند، ریش به رشد خود ادامه داده و می‌تواند با قیچی و ریش تراش کوتاه شود یا به رشد خود ادامه داده و بلند شود. با این حال، توصیه می شود که پس از عمل کاشت ریش، یک ماه ریش‌های خود را نتراشید. شوک ریزش مو (شوک ریزش ریش) ممکن است از هفته دوم پس از پیوند ریش رخ دهد. جای هیچگونه نگرانی نیست زیرا 4 تا 8 ماه از پس از ریزش، تمام ریش‌هایی که کاشته شده‌اند دوباره رشد می‌کنند. پس از عمل کاشت ریش، رشد فولیکول‌های مو در ناحیه کاشت به مدت 2 سال ادامه خواهد داشت.
آیا کاشت ریش دائمی است؟ 
در ناحیه ریش و پشت گردن، فولیکول‌های موی بسیار قوی وجود دارد. وقتی که فولیکول‌های مو برای پیوند مو از این مناطق گرفته می‌شوند، این روند کاملاً دائمی خواهد بود.
آیا نتیجه کاشت طبیعی به نظر می‌رسد؟
کاشت ریش به روش FUE عملی است که نیاز به تجربه دارد. مثلا فولیکول‌های مو که در پیوند ریش مورد استفاده قرار می‌گیرد باید تکی باشند. از فولیکول‌های مو که باید از ناحیه گردن برداشته شود باید به صورت موهای مجزا استفاده شود. دلیلش این است که فولیکول‌های طبیعی مو در ناحیه ریش همیشه به صورت تکی و مجزا هستند. ریشه موهای دو یا سه گانه باعث ایجاد ظاهری خشن و بد در ریش می‌شود. از طرف دیگر، توزیع رنگ فولیکول‌های مو نیز مانند زاویه و جهت صحیح مو مسئله مهمی است. کاشت ریش با ابزار نوک‌تیزی از جنس یاقوت کبود و جدیدترین فناوری تکنیک FUE ، قطعاً طبیعی به نظر خواهد رسید.

  سوزش مثانه

The post کاشت ریش و سبیل به روش FUE: پروسه و کاندیدای مناسب appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed