کاشت ابرو با موی طبیعی

ابروهای پرپشت و خوش‌فرم در ایجاد توازن در قاب صورت مؤثر هستند، آن‌ها می‌توانند زیبایی شما را بیشتر نمایان کنند. متأسفانه، ابروهای نازک و یا عدم وجود آن‌ها، به‌صورت ناخواسته می‌تواند توجه افراد دیگر را به سمت چهره اشخاص جلب کند. ترمیم ابروها، یک راه عالی برای جایگزین کردن ابروهای ازدست‌رفته است. ممکن است در اثر عوامل مختلفی همچون برداشت بیش‌ازحد ابروها، زخم، یا علل ژنتیکی، بخشی از ابروهای شما دچار ریزش شده باشد. ترمیم و کاشت ابرو یک فرایند هنری در نظر گرفته می‌شود، زیرا که باید در هر فردی بر اساس ویژگی‌های صورت، تمایلات و خواسته‌های فردی و نوع چهره فرد، به‌صورت جداگانه و منحصربه‌فرد طراحی شود. یک پزشک باتجربه، به‌دقت باید مسائلی همچون شکل قوس، ضخامت مناسب مو، فضای بین ابروها و طول آن‌ها را در نظر داشته باشد. هزینه کاشت ابرو بسته به میزان نیاز کاشت متفاوت است.

در کلینیک ما، از تکنیک‌های پیوند مو اثبات‌شده، برای درمان ریزش موی دائمی در ناحیه ابروها، استفاده می‌شود. ترمیم ابرو مشابه روش‌های ترمیم موی سر می‌باشد، که در آن مقدار کمی مو از ناحیه بالای گوش برداشته شده و در موضع ابرو پیوند داده می‌شود. پیوند مو در موضع ابروها کاری بسیار ظریف است، بنابراین دقت متخصص در این خصوص بسیار مهم است.
ما به‌دقت هر گرافت فولیکولی مو را از نظر جهت و زاویه صحیح بررسی کرده و باظرافت اقدام به کاشت ابرو می‌کنیم. افزایش قوس ابرو و یا حفظ قوس موجود، به‌دقت و ظرافت بالایی نیاز دارد و ما در این خصوص توجه ویژه‌ای داریم.

چه کسی کاندیدای مناسبی برای پیوند ابرو محسوب می‌شود؟

هر کسی که از ابروهای نازک خود رنج می‌برد، می‌تواند کاندیدای مناسبی برای این روش باشد. همچنین، آن‌ها باید ازلحاظ سلامت عمومی در شرایط مناسبی قرار داشته باشند، بدان معنی که آن‌ها نباید در خصوص خونریزی و مسائل انعقادی مشکلی داشته باشند.
پیوند ابرو در کلینیک ما

طراحی ابرو
زنان و مردان تفاوت‌هایی در ابروهای خود دارند که آن‌ها را از هم متمایز می‌کند. معمولاً  ناحیه افقی ابروی مردان، ضخیم‌تر است. درحالی‌که در زنان شکل ابرو ظریف‌تر و لطیف‌تر می‌باشد. زاویه مناسب فولیکول‌های مو از مهم‌ترین ویژگی‌های هر پیوند ابرو محسوب می‌شوند. موهای ابرو در قسمت لبه مرکزی معمولاً به سمت بالا هستند، درحالی‌که موهای جانبی به‌صورت افقی، به سمت گوش‌ها جهت‌گیری خواهند داشت. موهای قسمت بالای ابرو باید کمی به سمت پایین جهت‌گیری داشته باشند و موهای قسمت پایینی کمی به سمت بالا تمایل داشته باشند، به‌نحوی‌که در وسط ابرو یک همگرایی ایجاد شود و یک خط الراس ملایمی پدید اید، تقریباً شبیه به الگوی یک پر.
فرایند ترمیم و کاشت ابرو
ترمیم و بازسازی ابرو یک جراحی ساده سرپایی محسوب می‌شود که تحت بی‌حسی موضعی، در مطب انجام می‌شود.  به‌طورکلی فرایندکاشت ابروی طبیعی حدود سه تا چهار ساعت طول خواهد کشید. در ابتدا، با یک نشانگر، طرح کلی ابرو و موقعیت طبیعی آناتومیک آن را بر اساس نظر شما و بحث‌هایی که قبلاً در حین مشاوره صورت پذیرفته است، به‌صورت متقارن رسم می‌شود. همچنین نشانه‌گذاری تغییر جهت موها را از قسمت مرکزی ابروها به سمت ناحیه جانبی و مرز ابروها را مشخص می‌شود. پس از ترسیم ابروها، به شما یک آینه داده خواهد شد. شما قبل از شروع فرایند فرصت خواهید داشت طرح و موقعیت ابروی خود را مشاهده کرده و نظر خود را به پزشک انتقال دهید. پس از دریافت بی‌حسی موضعی، فرایند ترمیم با برداشت فولیکول‌های مو از محل تعیین‌شده، آغاز خواهد شد. به‌جای برداشت نوار کوچکی از موها توسط چاقوی کوچک جراحی، توسط دستگاه خودکار FUE، واحدهای فولیکولی به‌صورت منفرد از ناحیه موردنظر (با قطری حدود ۰٫۸ میلی‌متر) برداشت می‌شوند. این روش اسکار و جای زخم ایجاد نمی‌کند، نیازی به بخیه هم ندارد.  به‌عنوان یک قاعده کلی ما موهای موردنیاز را از بخشی از پوست سر جدا می‌کنیم که بیشترین انطباق ممکن را با موهای ابروی شما داشته باشد. بسته به ژنتیک و وضع سلامتی افراد، برای دست‌یابی به تراکم موردنظر در ابروها، ممکن است بیش از یک جلسه، درمان نیاز باشد. به‌طورکلی، ۱۵۰ الی ۲۵۰ گرافت مو در هر ابرو کاشته می‌شود.

  کاشت ابروی طبیعی

مراقبت پس از عمل

اکثر بیماران در طول و بعد از عمل احساس راحتی دارند و بسیاری از آن‌ها روز پس از عمل به کار خود بازخواهند گشت.
صبح روز بعد، بیمار باید به‌آرامی منطقه پیوند شده را با آب بشوید، تا هرگونه آلودگی برداشته شود. در روز بعد از عمل این کار باید سه مرتبه صورت بپذیرد و در طی هفته آتی، دو بار در روز.
بعد از هر شست‌وشو، باید یک پماد حاوی آنتی‌بیوتیک بر روی ابروها استفاده شود. این کار باعث می‌شود ابروها نرم شود. همچنین باعث می‌شود آلودگی‌ها و لایه ایجادشده در شستشوی بعدی راحت‌تر پاک شود.
کبودی بعد از عمل شایع است، معمولاً ظرف یک هفته و یا بیشتر برطرف می‌شود.
پیرایش منظم و مراقبت از ابروها لازم است تا آن‌ها به‌خوبی حفظ شده و در بهترین شرایط خود قرار بگیرند. شما می‌توانید موهای ابروی خود را صاف کرده، بچینید، چرب کنید، رنگ کنید و در اندازه دلخواه اصلاح نمایید.
موهای ابرو به آهستگی رشد می‌کنند. از انحایی که موها در جایگاه جدید کاشت می‌شوند، برخی از ویژگی‌های اصلی ابروها را به دست می‌آورند.

  کاشت مو در مردان:باز گرداندن موهای از دست رفته سر با روش های نوین

سؤالات رایج

شایع‌ترین علت ریزش موی ابرو چیست؟
از دست دادن موهای ابرو می‌تواند علل مختلفی داشته باشد، ازجمله:

علل مادرزادی
تروما- سوختگی، تصادفات، سوختگی شیمیایی یا الکتریکی
پرتو یا شیمی‌درمانی
بیماری‌های خود ایمنی یا بیماری‌های سیستمیک
اختلالات وسواسی در خصوص کندن ابروها، که به آن ” تریکوتیلومانیا ” می‌گویند.
روند طبیعی پیری

آیا کاشت ابرو یک راه‌حل دائمی است؟
بله، جراحی پیوند ابرو مو یک راه‌حل دائمی برای ابروهای نازک شده و یا ازدست‌رفته و بازسازی ابرو می‌باشد. شما رشد بلندمدت این موها را تجربه خواهید کرد، درست مانند ابروهای اصلی خود، آن‌ها دچار ریزش شده و دوباره بازسازی می‌شوند.
موها از چه مناطقی برای پیوند برداشت می‌شوند؟
برای ریزش موهای جزئی و یا نازک شدن یکی از ابروها، می‌توان از موهای ابروی دیگر، گرافت مو را دریافت کرد. در زنان برای پیوند ابرو می‌توان از موهای پشت گوش و یا موهای بالای ناحیه ران استفاده نمود. در مردان، برای پیوند مو می‌توان از موهای مناطق دیگر پوست استفاده نمود، این موضوع به ضخامت ابروهای اصلی فرد بستگی خواهد داشت.
 چند گرافت در یک پیوند ابرو استفاده می‌شود؟
اغلب در کل فرایند ممکن است به ۵۰ الی ۱۰۰ گرافت مو و یا حتی بیشتر نیاز باشد. این امر برای هر بیمار متفاوت است و به ارزیابی جراح قبل از عمل بستگی دارد.
عمل کاشت ابرو در کجا انجام می‌شود؟
یکی از ویژگی‌های خوب پیوند ابرو این است که می‌تواند به‌صورت سرپایی و در مطب انجام گردد.
مدت‌زمان پیوند چقدر طول می‌کشد؟
طول زمان پیوند به وسعت کار و شرایط بیمار بستگی دارد. معمولاً یک پیوند ابرو می‌تواند ۵ الی ۶ ساعت طول بکشد.
دوره بهبودی پیوند ابرو چقدر است؟
ازآنجاکه در این روش از ابزارهای ظریف و تکنیک‌هایی با حداقل تهاجم استفاده می‌شود، شما معمولاً می‌توانید ظرف ۴۸ ساعت به فعالیت‌های عادی خود بازگردید، مسلم است که شما نمی‌توانید فعالیت‌های شدید جسمی و یا ورزش‌های سنگین را انجام دهید.
آیا خطر و یا عوارض جانبی در خصوص پیوند ابرو وجود دارد؟
عوارض و خطرات احتمالی کاشت ابرو بسیار نادر است. اغلب عوارض کاشت ابرو شامل رشد موها در جهت اشتباه است. در چنین مواردی می‌توان مو را وادار کرد تا مطابق موهای اطراف خود رشد نماید.
چه مدت طول خواهد کشید تا نتیجه نهایی را مشاهده کنم؟
حدود ۴ الی ۶ ماه پس از کاشت ابرو طبیعی ، رشد قابل‌ملاحظه‌ای را شاهد خواهیم بود. اما در نظر داشته باشید حدود ۳ الی ۵ هفته پس از جراحی، موهای پیوندی ابرو دچار ریزش خواهند شد. این یک فرآیند طبیعی است و موها دوباره ظرف ۲ ماه ، مجدداً شروع به رشد خواهند کرد. نتیجه نهایی را می‌توان پس از ۱۰ ماه مشاهده نمود.

  جراحی پیوند مو: راه حل کامل برای طاسی شما

The post کاشت ابرو با موی طبیعی appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed