چاق شدن ساق پا با پروتز و تزریق چربی و ژل

زیبایی ساق پا یک روش درمان زیبایی است که برای چاق شدن ساق پا و یا اصلاح ظاهر آن استفاده می‌شود. امروزه امکان استفاده از این روش درمان زیبایی برای هر دوی مردان و زنان وجود دارد. علاوه بر این جراحی خوش فرم کردن ساق پا را می‌توان به عنوان یک روش درمانی برای بهبود عملکرد یا زیبایی مورد توجه قرار داد. در حقیقت ابتلا به بیماری‌های خاص یا ایجاد آسیب دیدگی می‌تواند باعث شود عضله ساق پا لاغر شده یا شکل نا مناسب پیدا کند. علاوه بر این، گاهی اوقات عضلات ساق پا نمی‌توانند به مقدار مورد نظر بیمار بزرگ شوند. برای مثال، این شرایط را در افرادی می‌توان مشاهده کرد که از تمرین‌های حرکتی و فعالیت‌های ورزشی بطور منظم استفاده می‌کنند و با این وجود ساق پای آنها به مقدار لازم از نظر حجم رشد نمی‌کند. به هر حال باید توجه داشته باشید روش درمان زیبایی ساق پا نمی‌تواند قدرت عضلات ساق پا یا عملکرد آنها را بهبود بخشد. به بیان دیگر این روش درمانی برای افرادی مناسب است که دارای عضلات ساق پای کوچک به خاطر شرایط مختلف همچون عوامل مادرزادی هستند و انجام تمرین‌های حرکتی هدفمند تاثیری بر ایجاد ظاهر دلخواه در ناحیه ساق پای آنها ندارد.
مزایای چاق کردن ساق پا

چاق کردن ساق پا می‌تواند این تلقی را ایجاد کند که گویی در اثر ورزش زیاد به این شکل درآمده‌اند. این عمل موجب افزایش حجم و خوش‌تراش شدن ساق پا می‌شود. مردان جهت افزایش حجم ساق پا این روش را انجام می‌دهند، در حالی که زنان جهت دستیابی به توازن آناتومی به دنبال این عمل هستند بطوری که پاها نسبت به ران‌ها متناسب‌تر شوند. عمل چاق کردن ساق پا ممکن است به دلایل زیادی انجام شود اما می‌تواند جهت اصلاح نقص‌های مادرزادی و جسمی نیز مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه برخی از شرایطی که چاق شدن ساق پا می‌تواند آنها را اصلاح کند ارائه شده است:

بیماری فلج اطفال:بیماری که می‌تواند قسمت پایین پاهای یک شخص را بطور نسبی یا کامل فلج کند. چاق کردن ساق پا موجب توازن بیشتر ناحیه‌ی عضله ساق پا خواهد شد.
اسپینا بیفیدا:یک نقص ژنتیکی مادرزادی نادر می‌باشد که بر رشد کامل سیستم عصبی تاثیر گذاشته و می‌تواند قابلیت حرکت شخص را مختل کند. برجسته کردن ساق پا می‌تواند به اصلاح شرایطی که به دلیل آسیب عصبی، عضله ساق یکی از پاها کوچک‌تر از پای دیگر شده است، کمک کند. در نتیجه ظاهر پاها متوازن‌تر می‌گردد.
کلاپ‌فوت (پا چنبری):یک نقص مادرزادی است که منجر به پیچ خوردن قسمت پاشنه پا و انگشتان پا به سمت داخل می‌شود. در برخی موارد این وضعیت می‌تواند بر رشد عضلات تاثیر بگذارد و موجب کوچک شدن عضلات یکی پاها نسبت به دیگری شود. چاق شدن ساق پا می‌تواند به ایجاد توازن طبیعی آناتومیک کمک کند.

  تقویت اسکلت بینی

روش‌های چاق شدن ساق پا

 پروتز
پروتز ساق پا یا چاق شدن آن با تزریق چربی تحت بی‌هوشی عمومی و به صورت سرپایی بر روی بیمار انجام می‌شود. این شرایط به معنی این است که بیمار می‌تواند در همان روز درمان به خانه باز گردد. این درمان معمولاً با توجه به تکنیک خاص مورد استفاده توسط پزشک برای جراحی، به حدود یک ساعت و نیم تا دو ساعت زمان نیاز دارد. پروتز ساق پا برای افرادی به‌طور خاص مناسب است که به دنبال اضافه کردن حجم ماهیچه یا بهبود ظاهر این ناحیه از بدن و به‌طور خاص ناحیه بالا و داخل ساق پای خود باشند. در طول این درمان، یک شکاف کوچک در محل شکاف طبیعی پوست در ناحیه پشت زانو ایجاد می‌شود. از طریق این شکاف یک پروتز سیلیکونی سخت با ظاهر آناتومیک دقیقاً به ناحیه بالای عضله ساق پا و زیر فاسیا (بافت ضخیم فیبری اطراف عضله) وارد می‌شود. اندازه این پروتز می‌تواند با توجه به شرایط درمان بیمار متفاوت باشد و تصمیم‌گیری درباره اندازه پروتز قبل از عمل جراحی پس از مشاوره با پزشک معالج تعیین می‌گردد.مزایای استفاده از پروتز عبارتست از :

جراحی پروتز ساق پا ایمن، موثر و بسیار متداول است.
جراحی پروتز ساق پا عدم توازن عضلات و مشکلات ظاهری ساق پا را اصلاح می‌کند.
پروتز ساق پا برای اصلاح ظاهر نامناسب پا و پای پرانتزی مناسب است.
پروتز ساق پا برای اصلاح پای چنبری و رشد نامتناسب ساق پا مناسب است.
پروتز ساق پا برای اصلاح آسیب‌های ناشی از فلج اطفال و بیماری اسپینا بیفیدا مناسب می‌باشد.

  بیماری پیسی، برص، لک وپیس (ویتیلیگو): علت و درمان

تزریق چربی
چاق شدن ساق پا با تزریق چربی یک روش ایده‌آل برای افرادی است که نیاز به حجیم کردن ساق پای خود به صورت بسیار دقیق و متناسب دارند. این روش به‌طور خاص برای ناحیه پایین پا یا قوزک استفاده می‌شود، زیرا در این نقاط امکان استفاده از روش پروتز برای درمان بیمار وجود ندارد. این افراد اغلب با مشکلات مادرزادی همچون پای چنبری، فلج مغزی، اسپینا بیفیدا، فلج اطفال، یا آسیب‌دیدگی‌های ناشی از شکستگی یا سوختگی استخوان رنج می‌برند. در این فرآیند، چربی مورد نیاز برای تزریق از طریق لیپوساکشن از سایر نواحی بدن همچون شکم، پهلوها، یا ران‌ها گرفته شده و پس از تصفیه در نواحی لازم برای ایجاد حجم مورد نظر تزریق می‌شود. به این ترتیب حدود ۷۵ تا ۲۰۰ سی‌سی چربی تصفیه شده به لایه‌های مختلف ناحیه پایین پا (برای مثال داخل عضله، بالای عضله، و نیز بافت چربی موجود در محل) تزریق می‌گردد تا در نهایت ظاهر دلخواه برای ناحیه تحت درمان ایجاد شود. با توجه به اینکه همیشه بخشی از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود، معمولاً لازم است این تزریق‌ها برای دو تا چهار بار در فواصل سه ماهه تکرار گردند.مزایای تزریق چربی به ساق پا از این قرار است :

پس از این درمان جراحت مشهود بر روی پوست ایجاد نمی‌شود.
احتمال مشاهده واکنش آلرژیک در هنگام استفاده از این درمان وجود ندارد.
این درمان راحت و ایمن است.
طول دوره ریکاوری این درمان سریع است.
این روش می‌تواند برای اصلاح ظاهر گونه‌ها و یا چانه استفاده شود.
نتایج این درمان طبیعی بوده و می‌تواند تا ۳ سال دوام و ماندگاری داشته باشد.

نتایج تزریق چربی تا چه مدت دوام خواهد داشت؟
 
انتظار می‌رود مناطق تزریق چربی، نرم‌تر و چاق‌تر شده و ظاهری شاداب و جوان به پاهای شما بدهد. حتی ممکن است شاهد بهبودی در بافت پوست ساق پای خود باشید. بقا و طول عمر سلول‌های چربی بستگی دارد به مهارت‌ جراح، نحوه‌ استخراج چربی و تصفیه آن و اینکه عمل تزریق چگونه انجام شود. موفقیت تزریق چربی نیازمند مهارت‌های بسیار پیشرفته جراح و تجربه و دانش او در این زمینه می‌باشد.
تزریق ژل برای چاق شدن ساق پا
ژل‌های تزریقی به عنوان محصولاتی تعریف شده‌اند که در لایه درم پوست بیماران تزریق شده و یا نهاده می‌شود. طبق دستور، بیماران باید از دستکاری مناطق تحت درمان خودداری کنند، زیرا ژل تزریق شده ممکن است جابجا شود. بهترین راه برای کاهش التهاب این است که بلافاصله یک بسته یخ بر مناطق تحت درمان قرار داده شود. تزریق ژل، یک روش متداول برای چاقی ساق پاست، اما گران‌تر از تزریق چربی می‌باشد. لذا بسیاری از بیماران تزریق چربی را ترجیح می‌دهند.
هزینه‌ها

  علت زود انزالی یا زود ارضا شدن چیست؟

هزینه عمل چاق کردن ساق پا با پروتز ساق پا بسته به پزشک و محل جغرافیای انجام آن متفاوت بوده، اما در کل شامل هزینه‌های اتاق عمل، بیهوشی، آزمایش‌های پزشکی، داروها و بانداژ یا پوشش‌های فشاری می‌شود. به هر حال، جراحتان را بر مبنای کیفیت کار، آموزش‌هایی که دیده و تجربه‌ای که دارد انتخاب کنید، نه قیمت. هزینه تزریق ژل و چربی نیز بسته به میزان تزریق متفاوت خواهد بود.
Source: skinbeautyclinics.ir

wpadmin

Comments are closed