پروتز چانه با تزریق چربی

j-300x153

یکی از معیارهای جوانی و زیبایی، هم برای مردان و هم برای زنان، داشتن یک زاویه فکی خوش فرم است.‌ هنگامی که پا به سن می‌گذاریم چربی زیر پوست خود را از دست می‌دهیم و نواحی زاویه فکی و چانه‌مان ضعیف‌تر شده و فرم خود را از دست می‌دهند. مطابق برخی شواهد، هنگامی که پیر می‌شویم علاوه بر چربی قدری از حجم خود استخوان‌های صورت نیز از دست می‌رود. معمولاً، کسانی که در جوانی زاویه فکی برجسته‌ای دارند، در هنگام پیری زوایای چانه‌شان تنها به شکل «حالت موجیِ» ظریفی  دیده شده و بین گردن و پشت فکشان یک مرز نه چندان مشخص باقی می‌ماند. در عین حال، بعضی از افراد حتی در زمان جوانی هم زاویه فکی و چانه مشخصی نداشته‌اند. اما جای نگرانی نیست، زیرا مشکل هر دو دسته با اضافه کردن چربی ساختاری قابل اصلاح است.

با تزریق چربی به چانه ، می‌توان زاویه فکی نامشخص یک شخص مسن را تقویت کرده و به آن فرم داد، یک چانه تحلیل رفته را بدون عمل کاشت پروتزهای مصنوعی بزرگ کرد و یک زاویه فکی که هرگز برجسته نبوده است را برجسته ساخت. مزایای پروتز چانه با تزریق چربی عبارتند از اینکه، این روش کاملاً طبیعی است، و می‌توان چربی را دقیقاً جایی که نیاز است تزریق کرد، و همچنین افزایش حجم در این روش محدود به اندازه یا شکل پروتزها نیست. علاوه بر این، نتیجه تزریق چربی دوامی طولانی دارد. به این ترتیب، ما می‌توانیم چانه‌تان را از نظر اندازه و شکل متناسب با خصوصیات چهره و مطابق خواستتان ترمیم کنیم. در همین حال می‌توانیم بدون نیاز به شکستن هرگونه استخوان و انجام جراحی‌های بازسازی عمده، به زاویه فکی‌تان فرم دهیم.

تزریق چربی یکی از طبیعی‌ترین، سالم‌ترین، بی‌خطرترین و بادوام‌ترین راه‌ها برای پروتز چانه و زاویه فکی است. در این روش چربی، به وسیله یک ابزار مخصوص از  چربی نامطلوب موجود در بدن شخص برداشته شده و بدون ایجاد جای زخم به خود او تزریق می‌شود. در برداشتن چربی، با استفاده از تکنیک‌های فرم دهی با چربی ، به خوش‌فرم شدن بدن کمک می‌شود و در همین حال، با تزریق چربی می‌توان با کمترین نیاز به استراحت به صورت فرم داد. این تزریق را می‌توان تحت بی‌حسی موضعی و بدون هیچ خطری انجام داد. نتایج تزریق چربی طبیعی و غیرقابل تشخیص هستند، زیرا چربی پس از تزریق خصوصیات بافت‌های اطرافش را به خود می‌گیرد.

تزریق چربی چیست؟

تکنیک تزریق چربی عبارت است از برداشتن چربی از یک بخش از بدن شخص و تزریق آن به بخش دیگری از آن. عموماً، چربی از بخش‌هایی از نیمه پایینی بدن بیمار، مانند ران‌ها، باسن و شکم برداشته می‌شود. چربی، پس از برداشته شدن فرآوری شده و سپس به هر بخشی از بدن که بیمار می‌خواهد، مانند چانه، تزریق می‌شود.

  علت جوش مقعدی چیست و چگونه درمان می شود؟

افراد مناسب برای تزریق چربی در چانه

بزرگ کردن چانه، هم برای مردان و هم برای زنان، انجام می‌شود. هر کسی که چانه‌ای ضعیف یا کوچک دارد می‌تواند از طریق بزرگ کردن آن را اصلاح نماید. مردان اغلب این عمل را برای تقویت چانه‌شان انجام می‌دهند. چانه‌ای که ظاهری قوی‌تر دارد ،مردانه‌ تر و جوان‌ تر به نظر می‌آید. بزرگ کردن چانه، در صورتی که به خوبی انجام شود، در چهره زنان نیز تغییر بسیار زیادی ایجاد می‌کند. عموماً، زنان عمل بزرگ کردن چانه را برای اصلاح یک چانه کوچک یا افتاده انجام می‌دهند.

تمام بزرگسالانی که از نظر سلامتی مشکلی ندارند می‌توانند تحت عمل جراحی پروتز چانه با تزریق چربی خودشان قرار بگیرند؛ البته بیمار باید به اندازه کافی چربی برای برداشت داشته باشد. جوانان معمولاً، این عمل را به دلیل کوچک یا ضعیف بودن چانه‌شان انجام می‌دهند، اما افراد مسن‌تر از آن برای مقابله با افتادگی چانه که یکی از نشانه‌های پیری در چهره است استفاده می‌کنند. بالا آوردن چانه با یک فیلر (پر کننده) طبیعی مانند چربی می‌تواند به چهره شخص ظاهری جوان‌تر بدهد.

مزایای تزریق چربی خود شخص نسبت به پروتزهای مصنوعی

تزریق (انتقال) چربی مزیت‌های زیادی نسبت به پروتزهای مصنوعی چانه دارد. در روش تزریق چربی خطر عفونت بسیار کمتر است، زیرا در این روش هیچگونه جسم خارجی وارد بدن نمی‌شود. تزریق چربی را می‌توان تحت بی‌حسی موضعی و بدون هرگونه اسکار یا بخیه‌ای انجام داد. بهبودی از عمل کاشت پروتز چندین هفته طول می‌کشد، در حالی که بهبودی از روش تزریق چربی بسیار سریع‌تر است. برخلاف پروتزهای مصنوعی، در روش تزریق چربی هیچگونه احتمال حرکت کردن یا جابجایی چربی وجود ندارد. پروتزهای مصنوعی از لحاظ اندازه و شکل محدودند، در حالی که در تزریق چربی برای دستیابی به نتیجه‌ای طبیعی می‌توان چربی را به هر مقدار و در هر چند ناحیه‌ای که نیاز است تزریق کرد.

مزایای تزریق چربی خود شخص نسب  به سایر مواد قابل تزریق

نتیجه تزریق چربی دوامی طولانی داشته و حتی می‌تواند دائمی باشد. اکثر مواد قابل تزریق دیگری که امروزه در بازار وجود دارند موقتی بوده و بیشتر از یک سال دوام نمی‌آورند. سایر فیلرهای دائمی به خوبی چربی، زیر پوست جا نمی‌گیرند. نتیجه‌ای که از سایر فیلرها به دست می‌آید به اندازه نتیجه تزریق چربی طبیعی به نظر نرسیده و هزینه آن‌ها بیشتر از روش تزریق چربی است. مهمتر اینکه وجود چنین حجم زیادی از فیلرهای غیر قابل جذب در بدن، در دراز مدت می‌تواند باعث واکنش‌ها یا عوارض جانبی نامطلوبی شود.

  بزرگ کردن و افزایش سایز سینه با تزریق چربی

ملاحظات پیش از عمل

برای گرفتن بهترین نتیجه و پیشگیری از عوارض احتمالی می‌بایست از استرس اجتناب کنید، زیر آفتاب نروید، رژیم غذایی سالمی داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید. لطفاً، دست کم یک هفته قبل از عمل و دو هفته بعد از عمل از استعمال دخانیات خودداری کنید، زیرا استعمال دخانیات می‌تواند از کیفیت نتیجه نهایی کم کند.

روش انجام

مرحله 1- آماده‌سازی بیمار: بیمار با استفاده از داروی مناسب تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد. ناحیه‌ای که از آن چربی برداشته می‌شود نیز بی‌حس می‌شود.

مرحله 2- برداشت چربی: چربی از ران‌ها، باسن، پشت زانوها یا شکم برداشته می‌شود.

مرحله 3- فرآوری چربی: چربی فرآوری می‌شود. این کار شامل جداسازی سلول‌های چربی از مایع چربی  است.

مرحله 4- تزریق: چربی به چانه تزریق می‌شود.

بهبودی

پس از عمل، بیمار کمی استراحت کرده و سپس از کلینیک مرخص می‌شود. به احتمال زیاد بیمار کمی دچار درد خواهد شد که در این صورت برای او یک مسکن تجویز می‌شود. معمولاً پس از 1 تا 2 روز درد آن‌قدر کاهش می‌یابد که شخص بتواند مصرف مسکن تجویزی را قطع کرده و در عوض از یک مسکن بدون نسخه (ضعیف‌تر) استفاده کند.

بیمار، دست کم تا یک هفته نباید فعالیت شدیدی انجام داده یا چانه را به شدت ماساژ دهد. معمولاً در حدود 2 تا 4 هفته بعد از تزریق تورم فروکش می‌کند. احتمال زیادی دارد که، هر دو محل برداشت و تزریق دچار کبودی می‌شوند. همچنین، احتمال دردناک شدن هر دو محل نیز وجود دارد.
عمل پروتز چانه با تزریق چربی خود شخص یک روش دائمی محسوب می‌شود. با این حال، از آنجا که امکان دارد مقدار قابل توجهی از چربی تزریق شده جذب شود، ممکن است نیاز باشد که عمل تزریق در آینده تکرار شود.

نتایج

عمل بزرگ کردن چانه با تزریق چربی، در صورتی که به خوبی انجام شود، می‌تواند عملی بسیار موفقیت‌آمیزی باشد. اضافه کردن مقدار صحیحی از چربی و همچنین ایجاد فرم مناسب با استفاده از آن چربی، مهمترین عوامل موفقیت‌آمیز بودن این روش هستند. اگر چربی کمتر از حد نیاز باشد، به اندازه کافی تغییر ایجاد نمی‌شود. تزریق بیش از حد چربی هم باعث می‌شود که صورت شخص سنگین‌تر از حد تحملش به نظر برسد و نتیجه کار غیرطبیعی باشد. مجدداً تأکید می‌کنیم که بزرگ کردن چانه با تزریق چربی، اگر درست انجام شود، می‌تواند ظاهر فرد را بهبود بخشیده، جوان ساخته و متعادل‌تر نماید.

عوارض

روش پروتز چانه با تزریق چربی خود شخص دارای عوارضی نیز هست. ممکن است چربی برداشت شده گلوله‌ای و سفت شود. این وضعیت باعث می‌شود که چانه ظاهری ناخوشایند یافته و دچار درد شدیدی شود. همچنین، چربی تزریق شده در چانه تا حدودی بازجذب می‌شود، و اگر چربی بیش از حد جذب شود، نیاز خواهد بود که عمل تکرار شود. سایر عوارض احتمالی این روش عبارتند از واکنش آلرژیک، عفونت، کبودی و ناخوشایند شدن ظاهر چانه.

  مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

هزینه و قیمت

قیمت و هزینه پروتز چانه با تزریق چربی خود شخص به مقدار چربی انتقال یافته، تعداد تزریق‌ها و عوامل دیگری مانند نوع بی‌حسی بستگی دارد. در جلسه مشاوره قیمت دقیق عمل به شما گفته خواهد شد.

 


نوشته پروتز چانه با تزریق چربی اولین بار در جراح بینی اصفهان دکتر سهرابی پدیدار شد.


Source: drsohrabi

wpadmin

Comments are closed