هایفوتراپی: هدف قرار دادن لایه‌های عمیق پوست صورت جهت رفع آثار پیری

هایفوتراپی

هایفوتراپی (التراسوند با امواج متمرکز تقویت شده) یک روش غیر تهاجمی ‌و غیر جراحی زیبایی است که به سفت شدن پوست کمک می‌کند و از امواج صوت برای لیفت پوست، افزایش انعطاف پذیری پوست و سفت شدن کلاژن در پوست زنان و مردان استفاده می‌شود. در هایفوتراپی پوست و لایه‌های عمیق آن هدف قرار می‌گیرد اما برخلاف عمل جراحی هیچ گونه برشی روی سطح پوست ایجاد نمی‌شود، بیمار دچار هیچ گونه مشکلی نخواهد شد و فرایند درمان به سادگی انجام می‌‌شود.

هایفوتراپی جدیدترین رویکرد غیر جراحی برای جوانسازی و کشیدن پوست صورت

همه زنان طرفدار زیبایی و داشتن پوستی جوان و شاداب هستند و می‌خواهند تا مدت بسیار زیادی جوان به نظر برسند اما بدون شک هیچ یک از آنها تمایلی به انجام روش‌های جراحی دردناک ندارند و همیشه به دنبال روش‌های ساده و کم خطر هستند. امروزه روش‌های نوینی ارائه شده است که می‌‌تواند بدون ایجاد درد به جوان سازی پوست کمک کند. لیفت صورت به کمک هایفوتراپی یکی از این روش‌ها است که به جوان سازی پوست و بهبود حالت صورت کمک می‌کند. در هایفوتراپی از امواج متمرکز تقویت شده صوت برای نفوذ به لایه‌های عمیق پوست استفاده می‌‌شود که در این حالت میزان تراکم کلاژن افزایش خواهد یافت و در نتیجه پوست سفت شده و کاملا بالا کشیده می‌شود.

ارتباط با ما

دکتر مهدوی نیا سال‌هاست به صورت حرفه ای از روش هایفوتراپی برای جوانسازی و رفع چروک پوست صورت و گردن افراد استفاده می نماید. راهکارها عمل هایفو ثابت شده و بدون عوارض می باشند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره‌های ۰۲۱-۲۲۰۴۴۴۰۸  ۰۲۱-۲۲۰۳۸۹۷۰  ۰۹۳۰۱۱۲۳۲۳۲  تماس حاصل فرمایید.

هایفوتراپی چه کاربردی در جوان سازی پوست صورت دارد؟


کاربرد هایفو

هایفوتراپی کمک شایانی به لیفت صورت، سفت شدن پوست، بستن منافذ باز صورت، رفع چین و چروک صورت و خطوط آن، خطوط v شکل صورت، خطوط فک، گونه، بهبود حجم پوست، رفع غبغب و رفع شل شدگی پوست می‌کند.

می‌توان از هایفوتراپی برای درمان نقاط مختلف بدن از قبیل پیشانی، قسمت فوقانی و تحتانی صورت و گردن استفاده کرد. می‌توان از هایفوتراپی برای درمان مشکلات زیر بهره گرفت:

 • چین و چروک پیشانی
 • لیفت ابرو و رفع افتادگی ابرو
 • رفع چین و چروک دور چشم و خطوط ریز اطراف آن
 • رفع خط خنده
 • لیفت صورت
 • رفع شل شدگی پوست صورت
 • رفع چین و چروک و خطوط ریز صورت
 • رفع خط فک
 • زاویه دار کردن صورت (v شکل شدن صورت)
 • از بین بردن غبغب
 • درمان منافذ باز پوست صورت
 • رفع ناصافی پوست صورت و بافت آن
 • رفع خطوط گردن

هایفوتراپی پوست چه مزایایی دارد؟


استفاده از اولتراسوند با امواج متمرکز تقویت شده در مقایسه با سایر روش‌های موجود مزایای بسیار زیادی را برای بیماران به همراه دارد که در بخش زیر به این موارد اشاره می‌کنیم:

 • یک روش ایمن و موثر است.
 • در مقایسه با جراحی لیفت صورت یک روش مقرون به صرفه است.
 • نیازی به بیهوشی یا بیحسی موضعی ندارد.
 • نیازی به ایجاد بخیه نیست و ریسک بروز عفونت به صفر می‌رسد.
 • بیمار نیازی به استراحت در منزل و دوران بهبود ندارد.
 • یک روش بدون درد است.
 • بیمار می‌تواند پس از یک جلسه شاهد نتایج حاصل از درمان باشد.
 • نتایج به دست آمده تا دو سال باقی خواهد ماند.

چه افرادی می‌‌توانند متقاضی مناسبی برای درمان با هایفوتراپی باشند؟


متقاضیان هایفوتراپی

افرادی که پوست آنها به طور خفیف دچار افتادگی و شل شدگی شده است و هنوز پوست آنها دارای سفتی لازم می‌باشد متقاضی مناسبی برای هایفوتراپی خواهند بود. می‌‌توان از هایفوتراپی برای لیفت ابرو و رفع چین و چروک آن، رفع افتادگی صورت و گردن، رفع افتادگی زیر چانه، و چین و چروک قفسه سینه استفاده کرد. بهترین روش برای اطمینان از مناسب بودن شما به عنوان متقاضی درمان با هایفوتراپی مشاوره با پزشک است.

هایفوتراپی تا چه عمقی می‌تواند به درون پوست نفوذ کند؟


پزشک از التراسوند با امواج متمرکز تقویت شده برای هدف قرار دادن سه لایه از پوست استفاده می‌‌کند که در بخش زیر به توضیح آنها می‌پردازیم:

 • لایه متصل کننده عضلات به پوست در عمق چهار و نیم میلیمتری: این لای همان لایه‌ای است که جراحان پلاستیک در لیفت صورت اقدام به کشیدن آن می‌کنند. انرژی هایفوتراپی به گرم کردن و تحریک و تولید الاستین و کلاژن می‌پردازد و به این ترتیب باعث سفت شدن لایه‌های زیرین پوست خواهد شد و لیفت سریع پوست را به دنبال خواهد داشت. به مدت ۲ تا ۳ ماه پس از درمان به علت تولید کلاژن همچنان فرایند بهبود پوست ادامه خواهد یافت.
 • لایه زیرین میان پوست که بالاتر از لایه متصل کننده عضله به صورت در عمق ۳ میلیمتری قرار دارد: هایفوتراپی به افزایش تولید الاستین و کلاژن برای بهبود خطوط صورت و لیفت آن کمک می‌کند.
 • لایه فوقانی میان پوست که در عمق یک و نیم میلیمتری قرار دارد: تولید الاستین و کلاژن در این لایه به بهبود خطوط ریز صورت و بستن منافذ آن کمک خواهد کرد و باعث رفع ناصافی پوست صورت و بهبود حجم آن خواهد شد.

چگونه هایفوتراپی به جوان سازی پوست و رفع آثار پیری کمک می‌کند؟


در هایفوتراپی مقدار کمی گرما به یک بخش کوچک از بافت نرم زیر سطح پوست ارسال می‌‌شود تا پوست این ناحیه سفت شده و بدن شروع به تولید کلاژن جدید نماید. پزشک برای لیفت صورت و سفت کردن پوست باید مقدار مشخصی از گرما را به عمق مناسبی از بافت صورت منتقل کند. این روش حیرت انگیز می‌تواند بدون آسیب رساندن به سطح پوست به جوان سازی آن بپردازد. در حین درمان بیمار فقط گرمای خطی را احساس می‌‌کند که به صورت گرم شدن سطح زیرین پوست احساس می‌‌شود و اکثر افراد این حالت را تحت عنوان احساس داغ شدن و سوزش پوست توصیه می‌‌کنند. گاهی اوقات گرمای التراسوند شدید است و می‌‌تواند به عنوان یک محرک مثبت برای تحریک و تولید کلاژن به کار برود و فرایند ترمیم و بازسازی پوست صورت را آغاز نماید. شدت و ماهیت درد و سوزش پوست در افراد مختلف و در نقاط مختلف بدن از قبیل صورت و گردن و خط چانه متفاوت است زیرا برخی از نقاط بدن نسبت به سایر نقاط حساسیت بیشتری دارند. گاهی اوقات پوست موضع تحت درمان به صورت موقت بیحس می‌شود و نسبت به لمس کردن با دست حساس خواهد بود. معمولاً پزشک قبل و بعد از درمان از عدم بروز مشکل در موضع تحت درمان اطمینان حاصل می‌کند.

 پس از درمان چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


اتمام درمان

بیمار می‌تواند پس از اتمام درمان به محل کار خود برگردد بدون هیچ گونه محدودیتی فعالیت‌های روزمره خود را شروع نماید. اما باید از قرار گرفتن در معرض گرما و سرمای شدید اجتناب کند و با استفاده از کرم مرطوب کننده و کرم ضد آفتاب با عیار حفاظتی بالا از پوست خود محافظت نماید. بیمار باید پس از درمان از مایعات بیشتری استفاده کنند تا آب بدن تامین شود و تا ۴۸ ساعت پس از درمان از مصرف کافئین و الکل خودداری نماید تا نتایج مطلوبی را به دست بیاورد. بیمار باید رژیم مناسبی داشته باشد و تا ۲۴ ساعت پس از درمان از محصولات مراقبت از پوست استفاده نکند. در ابتدا پوست قرمز و ملتهب به نظر می‌رسد که باید قرمزی آن طی مدت یک تا دو روز از بین برود. برخی از بیماران دچار سوزش پوست می‌‌شوند و پوست آنها نسبت به لمس کردن حساس خواهند شد اما التهاب و حساسیت پوست موقت و خفیف است و طی مدت چند روز تا یک هفته از بین خواهد رفت. اخذ عوارض جانبی پس از درمان از قبیل کبودی یا بیحسی نقاط کوچک پوست شیوع کمتری دارند اما در صورتی که علائم ایجاد شده ثابت باشند و از بین نروند باید با پزشک معالج تماس گرفت.

نتایج حاصل از درمان با هایفوتراپی شامل چه مواردی است؟


برخی از نتایج حاصل از درمان فوری پس از اتمام کار مشاهده می‌شود اما معمولا حدود ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا نتایج نهایی دیده شوند. برخی از نتایج حاصل از درمان با هایفوتراپی به شرح زیر می‌باشند:

 • پس از یک جلسه درمان ظاهر پوست چندین سال جوان‌تر به نظر می‌‌رسد.
 • باعث افزایش جریان خون می‌‌شود.
 • باعث افزایش تولید الاستین و کلاژن می‌‌شود.
 • به بازآموزی عضلات کمک می‌کند.
 • باعث تحریک سلول‌های صورت می‌شود.
 • باعث جوان سازی پوست می‌شود.
 • باعث بهبود و سفت شدن عضلات صورت می‌شود.
 • به بهبود و سفت شدن پوست و رفع افتادگی آن کمک می‌کند.
 • باعث رفع غبغب خواهد شد.
 • باعث کاهش تجمع چربی خواهد شد.
 • باعث رفع خطوط ریز صورت و چین و چروک آن خواهد شد.
 • به رفع بافت اسکار تا آثار حاصل از کشیدگی پوست کمک می‌کند.

سوالات متداول درباره هایفوتراپی


آیا باید قبل از درمان اقدامات خاصی را انجام داد؟

همیشه انجام مشاوره با پزشک ضروری است زیرا در این حالت پزشک می‌‌تواند به طور دقیق ارزیابی بیمار بپردازد و بیمار می‌تواند اطلاعات کاملی را در خصوص نتایج مورد انتظار خود به دست بیاورد و از مناسب بودن خود با عنوان متقاضی درمان اطمینان حاصل کند.

آیا هایفوتراپی می‌تواند جایگزین مناسبی برای لیفت صورت باشد؟

هایفوتراپی به درمان لایه‌های عمیق پوست کمک می‌کند اما نمی‌تواند نتایج حاصل از لیفت صورت را به وجود بیاورد. اما طور کلی می‌‌تواند یک روش درمانی مناسب برای افرادی باشد که برای جراحی آماده نیستند یا آنکه قصد دارند نتایج حاصل از جراحی زیبایی را افزایش دهند.

آیا می‌توان علاوه بر هایفوتراپی از تزریق بوتاکس و ژل نیز بهره گرفت؟

پاسخ این سوال مثبت است اما باید یک ماه قبل از تزریق ژل یا بوتاکس از هایفوتراپی استفاده کرد. نباید به طور مستقیم در نقاطی که تزریق ژل و فیلر انجام شده است از هایفوتراپی استفاده کرد.

آیا در دوران بهبود بیمار به مرخصی و استراحت در منزل نیاز دارد؟

پاسخ این سوال منفی است و بیمار می‌تواند فورا پس از اتمام درمان به محل کار خود برگردد و فعالیت‌های طبیعی خود را مجدداً شروع کند.

آیا هایفو تراپی با لیزر درمانی تفاوت دارد؟

در هایفوتراپی از انرژی صوت استفاده می‌شود که دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است و با استفاده از دستگاه‌های غیر تهاجمی ‌زیبایی از سطح پوست عبور می‌کند و به عمق مورد نظر می‌رسد. هایفوتراپی به تحریک تولید کلاژن در پوست می‌پردازد و طی مدت ۲ تا ۳ ماه باعث لیفت پوست و بافت مورد نظر خواهد شد. لیزر درمانی بر انرژی نور تکیه دارد اما نمی‌تواند با دمای مطلوب به لایه‌های عمیق پوست نفوذ کند بنابراین لیزر درمانی فقط به درمان سطح پوست می‌پردازد. هایفوتراپی و لیزر درمانی در روش رایج برای درمان انواع مشکلات پوستی محسوب می‌شود و بسیار سودمند هستند.

چگونه هایفوتراپی به تحریک و تولید کلاژن می‌پردازد؟

در حین درمان پزشک سر دستگاه را روی پوست قرار می‌‌دهد و انرژی متمرکز التراسوند را با دمای مطلوب به لایه‌های عمیق پوست ارسال می‌کند تا فرایند تولید کلاژن آغاز شود. هایفوتراپی باعث می‌شود که بدن بتواند فرایند طبیعی بازسازی و ترمیم پوست و تولید کلاژن جدید را آغاز کند. در این روش از هیچ گونه کرم، ژل و فیلر یا بوتاکس استفاده نمی‌شود و این روش فقط بر توانایی طبیعی بدن برای تولید کلاژن تکیه دارد و باعث ایجاد نتایج عالی می‌شود.

آیا افرادی که سابقه بیماری قلبی دارند می‌توانند از هایفوتراپی استفاده کنند؟

یکی دیگر از مزایای هایفوتراپی این است که افرادی که سابقه ابتلا به بیماری قلبی دارند و نمی‌توانند تحت عمل جراحی قرار بگیرند می‌‌توانند متقاضی درمان با هایفوتراپی باشند. افرادی که اخیراً دچار مشکلات قلبی عروقی شده‌اند باید با متخصص قلب مشورت کنند و پس از اجازه پزشک تحت درمان قرار بگیرد. متخصص پوست و زیبایی سابقه پزشکی همه بیماران را بررسی می‌کند سپس انجام هایفوتراپی را پیشنهاد می‌کند. همه بیماران باید آزمایشات خون و تست نوار قلب را انجام دهند تا پزشک از سلامت آنها اطمینان حاصل کند.

آیا افرادی که تحت درمان با هورمون قرار دارند می‌‌توانند متقاضی درمان با هایفوتراپی باشند؟

پاسخ این سوال مثبت است و هورمون درمانی به عنوان مانعی برای هایفوتراپی تلقی نخواهد شد.

احساس بیمار در حین درمان چگونه خواهد بود؟

پس از آن که انرژی اطراف آن به پوست منتقل شد بیمار می‌‌تواند انتقال انرژی را در عمق پوست خود احساس کند که این امر نشان دهنده شروع فرایند کلاژن سازی است. احساس انتقال انرژی در افراد مختلف متفاوت است اما این احساس فقط تا زمانی ادامه می‌یابد که انرژی التراسوند به پوست منتقل شود.

بیمار به چند جلسه درمان نیاز خواهد داشت؟

اکثر بیماران فقط یک جلسه درمان نیاز دارند. از آنجایی که تعداد جلسات مورد نیاز به میزان انعطاف پذیری پوست بستگی دارد عکس العمل بیولوژیکی بدن به انرژی التراسوند و فرایند کلاژن سازی در افراد مختلف متفاوت است اما به طور کلی برخی از بیماران به چند جلسه درمان نیاز خواهند داشت. با بالا رفتن سن، پوست دستخوش تغییر و پیری می‌شود و انجام برخی از روش‌های درمانی از قبیل ‌هایفوتراپی می‌‌تواند فرآیند طبیعی پیر شدن پوست را بسیار آهسته کند.

آیا هایفوتراپی یک روش ایمن است؟

هایفوتراپی یک روش بسیار ایمن است و سالانه بیش از ۴۵۰ هزار جلسه درمانی در سراسر جهان انجام می‌شود. از حدود ۵۰ سال پیش تاکنون از انرژی التراسوند به عنوان یک روش ایمن در حوزه پزشکی استفاده می‌شود.

آیا هایفو تراپی با عوارض جانبی همراه است؟

ممکن است در ابتدا پوست بدن قرمز به نظر برسد که معمولا فقط در حین درمان به وجود می‌آید اما گاهی اوقات مدت بیشتری طول می‌کشد تا قرمزی پوست از بین برود. باید قرمزی پوست طی مدت چند ساعت از بین برود. برخی از بیماران دچار تورم خفیف، سوزش و حساسیت پوست نسبت به لمس کردن می‌شوند که معمولا این عارضه موقت است و به زودی از بین می‌‌رود. برخی دیگر از عوارض جانبی پس از درمان که موقت هستند عبارتند از کبودی یا بیحسی نقاط کوچک پوست. در هایفوتراپی همانند سایر روش‌های زیبایی ریسک بروز سایر عوارض نادر وجود دارد که پزشک در این خصوص با بیمار صحبت خواهد کرد.

هزینه درمان با هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه درمان با هایفوتراپی به موضع مورد نظر که قرار است تحت درمان قرار بگیرد بستگی دارد. پزشک می‌تواند اطلاعات جامعی را در این خصوص در اختیار بیمار قرار دهد.

نوشته هایفوتراپی: هدف قرار دادن لایه‌های عمیق پوست صورت جهت رفع آثار پیری اولین بار در متخصص پوست و مو پدیدار شد.


Source: drmahdavinia

wpadmin

Comments are closed