نحوه لیفت ابرو با بوتاکس: تأثیر بوتاکس در بالا بردن ابرو

در مورد صورت همیشه گفته شده که ابروها چارچوب و قاب صورت هستند و ویژگی‌ها و احساس‌های فرد را تعیین می‌کنند.
به همین دلیل زمانی که سن افزایش می‌یابد و باعث شل شدن و افتادگی پوست ابروها می‌شود باید برای حل این مشکل و لیفت ابرو از روش‌ها و فرایندهای زیبایی مانند بوتاکس استفاده کرد. بوتاکس برای لیفت ابرو به عنوان لیفت پیشانی مورد استفاده برای لیفت بدون جراحی ابروهای افتاده نیز شناخته می‌شود. با این کار خطوط عمیق روی پیشانی نیز برطرف می‌شوند.

 لیفت ابرو با بوتاکس باعث زیبایی و دست‌یابی به نتایج بسیار طبیعی می‌شود و به همین دلیل در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین روش‌های رفع افتادگی ابروها است. برای برخی افراد این امکان وجود دارد که ابروهای خود را با تزریق بوتاکس لیفت داده و وضعیت ابروهای خود را بهبود داده و چهره خود را بازتر و گشاده‌تر کنند. متخصصین کلینیک رازی پس از ارائه مشاوره، قادر به تشخیص و تعیین چیزهایی هستند که شما می‌توانید به دست آورید. آن‌ها درک می‌کنند که شما چقدر تمایل دارید که خوب به نظر برسید و در حال مبارزه با علائم زودرس پیری هستید به همین دلیل آنها هر آن چیزی که شما برای این درمان لازم داشته باشید را به شما خواهند گفت.

 مزایای لیفت ابرو با بوتاکس
لیفت ابرو با بوتاکس یا لیفت شیمیایی یکی از محبوب‌ترین فرایندهای ضد پیری برای مردان و زنانی است که خطوط و چین و چروک‌های خفیف تا متوسط در ناحیه ابروهای خود دارند و تمایل ندارند برای ترمیم آنها تحت عمل‌های جراحی قرار بگیرند. لیفت ابرو با بوتاکس را می‌توان برای همه انواع پوست‌ها انجام داد و به خصوص برای افرادی که دچار افتادگی طبیعی پلک‌ها و شل شدگی ابرو شده‌اند بسیار مؤثر است. لیفت ابرو به معنی واقعی کلمه، بالا بردن بافت‌های بالا و اطراف ابروها است تا قوس طبیعی آنها چند میلی‌متر بالاتر برود. برخی دیگر از مزایای تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو عبارتند از:

عدم نیاز به عمل‌های جراحی و دائمی نبودن اثرات ناشی از تزریق بوتاکس. اگر شما نتایج را دوست نداشته باشید، پس از مدتی به حالت اولیه خود بازمی‌گردد.
این کار را می‌توان در هر زمانی در سال انجام داد و شما بلافاصله پس از انجام فرایند می‌توانید به امور روزمره خود بپردازید.
یک روش کاملاً بدون درد است و نیازی به آماده‌سازی‌های قبلی ندارد.
باعث باقی ماندن اسکار روی صورت نمی‌شود.

 دستورالعمل مراقبت‌های پیش از تزریق بوتاکس
 7 روی قبل از تزریق

از مصرف داورهای رقیق‌کننده خون بدون نیاز به نسخه پزشک مانند داروهای ضدالتهابی (ایبوپروفن، موترین، آدویل، میدول و…)، آسپیرین، ویتامین E، جینکو بیلوبا، مخمر سنت جانز و روغن ماهی / امگا 3 خودداری کنید.
اگر سابقه ابتلا به دردهای سر دارید به کلینیک اطلاع دهید تا در صورت نیاز قبل از انجام فرایند تحت درمان‌های ضدویروسی قرار گیرید.
اگر باردار هستید یا به فرزندتان شیر می‌دهید، اگر نسبت به محتویات بوتاکس (تخم‌مرغ‌ها!) آلرژی دارید یا اگر از اختلالات نورولوژیکی رنج می‌برید نباید از بوتاکس استفاده کنید.

 لطفاً اگر سؤالی قبل از انجام فرایند دارید بپرسید.
 3 روز قبل از تزریق
از مصرف محصولات موضعی نظیر ترتینوئین (رتین A)، رتینولز، رتینوئیدها، اسید گلیکولیک، اسید آلفا – هیدروکسی یا محصولات ضد پیری دیگر اجتناب کنید. همچنین نباید از موم‌ها، سفیدکننده‌ها، کندن موها یا کرم‌های موبر دیگر در ناحیه درمان استفاده کنید.
 روز درمان
با نشاط و صورتی تمیز تشریف بیاورید. لطفاً آرایش نکنید. می‌توانید وسایل آرایش خود را همراه خود بیاورید که پس از درمان از آنها استفاده کنید.
 لیفت ابرو با بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

  تزریق بوتاکس به گردن برای لیفت و رفع خطوط و چروک گردن

سم بوتالینیومی که باعث فلج شدن عضلات می‌شود با برند بوتاکس بهتر شناخته شده است. در مورد ابرو، تزریق بوتاکس باعث شل شدن عضلات منقبض‌ که باعث افتادگی و ایجاد چین و چروک‌ها در ناحیه ابرو شده می‌شود.
غالباً ظاهر ابروهای پیر شده افرادی که تحت درمان با بوتاکس قرار می‌گیرند بهبود یافته و خطوط اطراف چشم آنها برطرف می‌شود. در نتیجه، کل صورت آنها شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر خواهد رسید.
بیمار باید قبل از درمان برای ارزیابی و اقدامات تشخیصی به متخصص مراجعه کند. وی در این جلسه مشاوره ناحیه مورد نظر را آنالیز کرده و نقاطی که باید برای دست‌یابی به نتایج مطلوب مورد تزریق بوتاکس قرار گیرند را مشخص می‌کند.
متخصص در روز تزریق بوتاکس، سم را در نقاط تعیین شده تزریق می‌کند. درمان به صورت سرپایی و سریع انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی و بیحسی ندارد. برای دست‌یابی به اهداف مورد نظر باید خود را برای یک جلسه درمانی 30 دقیقه‌ای آماده کنید.
ممکن است بوتاکس بیشتری در برخی نقاط مانند بین ابروها یا پیشانی تزریق شود تا هم نتایج طبیعی‌تر به نظر برسند و هم دوام اثرات درمان افزایش یابد.
 مقدار بوتاکس

 میزان بوتاکس مورد نیاز برای تزریق در هر بیمار متفاوت است و او پس از هر بار تزریق می‌تواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد. ممکن است پوست پس از تزریق کمی قرمز و ملتهب به نظر برسد ولی معمولاً این علائم پس از حدود دو روز برطرف می‌شوند.
 ریکاوری و دوران بهبودی پس از لیفت ابرو با بوتاکس

کمی تورم، قرمزی یا التهاب به خصوص در اطراف چشم‌ها عادی و طبیعی است. این عوارض پس از جند ساعت برطرف شده و البته کبودی‌ها را می‌توان به کمک آرایش نیز استتار کرد.
برای دست‌یابی به نتایج مورد انتظار لیفت ابرو با تزریق بوتاکس باید دستورالعمل‌های ارائه‌شده توسط پزشک را به دقت رعایت کرده و موارد و نکات زیر را نیز مورد ملاحظه و توجه قرار دهید:
 صورت خود را بالا نگه دارید و از دراز کشیدن یا خوابیدن روی شکم (سر رو به پایین) خودداری کنید
قرار دادن چند بالش زیر سر در هنگام خوابیدن به کاهش کبودی، تورم و جمع شدن خون در قسمت تحت درمان کمک می‌کند.
 قسمت درمان شده را ماساژ ندهید و لمس نکنید
حداقل تا 24 ساعت پس از تزریق از مالیدن یا ماساژ دادن قسمت درمان شده خودداری کنید زیرا باعث گسترش مواد تزریق شده به قسمت‌های دیگر صورت می‌شود.
 عضلات درمان شده را تمرین دهید
در یک تا دو ساعت پس از تزریق با بالا بردن ابروها، نگاه کردن به اطراف و اخم کردن، عضلات ناحیه درمان شده را ورزش دهید (فقط برای بوتاکس)
 از انجام درمان‌های دیگر در ناحیه صورت پرهیز کنید
باید به مدت 24 تا 48 ساعت پس از تزریق از انجام فرایندهای زیبایی مانند لایه‌برداری شیمیایی، میکرودرم ابریژن و… در هر قسمت از بدن خودداری کنید.
 از بسته یخ استفاده کنید
استفاده از یخ قبل، حین و پس از تزریق به کاهش کبودی‌های احتمالی کمک می‌کند. یخ باعث انقباض عروق خونی شده و احتمال گسترش کبودی‌ها را کاهش می‌دهد. یخ را نباید به طور مستقیم روی پوست قرار دهید. از یک حائل تمیز مانند یک حوله کاغذی نازک استفاده کنید.
 از ژل آرنیکا استفاده کنید
حداقل در 24 ساعت اول پس از تزریق باید با دستان تمیز ژل آرنیکا را هر 1 تا 2 ساعت یک مرتبه روی ناحیه تزریق بمالید تا کبودی‌ها کاهش یابند. ژل آرنیکا یک داروی هومئوپاتیک است که برای کاهش تورم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ژل را می‌توانید بدون نیاز به نسخه پزشک از بیشتر فروشگاه‌های غذایی تهیه نمایید.
 عدم انجام فعالیت‌های فیزیکی سنگین
هر فعالیتی که باعث افزایش فشار خون و نرخ ضربان قلب شود ممکن است منجر به بروز کبودی شود. شما باید از دویدن، بلند کردن وزنه، انجام حرکات پیلاتز، یوگا، ورزش‌های ایروبیک، دوچرخه سواری، کوه‌نوردی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و گرما و همچنین از ارتباط جنسی خودداری کنید.
 کارهایی که باید حداقل تا 3 روز پس از درمان انجام ندهید
از مصرف آسپیرین، موترین، جینکو بیلوبا، الکل، کربوهیدرات‌ها، کافئین، قند و شکر، سیر، روغن کتان، روغن کبد ماهی، روغن ماهی، ویتامین A، ویتامین E و اسیدهای چرب دیگر حداقل تا 3 روز پس از درمان باید خودداری کنید.
 کارهایی که باید حداقل 24 تا 48 ساعت پس از درمان انجام ندهید
از مصرف کافئین، نیاسین، غذاهای شور، غذاهای بسیار شیرین، کربوهیدرات‌ها، غذاهای پر ادویه و سیگار کشیدن حداقل به مدت 24 تا 48 ساعت پس از درمان خودداری کنید.
 از مواد موضعی استفاده نکنید
مصرف رتین A را حداقل به مدت 2 روز پس از درمان شروع نکنید. از آرایش کردن در ناحیه درمان شده حداقل تا 24 ساعت پس از تزریق خودداری کنید.
 ماندگاری نتیجه چقدر است؟

  انواع تکنیک های جراحی پروتز چانه

اثر لیفت ابرو معمولاً تا 6 ماه باقی می‌ماند که البته به میزان زیادی به زمانی که بدن برای جذب سم لازم دارد بستگی دارد. زمانی که متوجه شدید که عضلات شما توانایی‌های حرکتی خود را بازیافته‌اند می‌توانید در صورت صلاحدید پزشک، درمان را تجدید کنید.
 چه کسانی نمی‌توانند تحت فرایند لیفت ابرو با تزریق بوتاکس قرار گیرند؟

لیفت ابرو با بوتاکس یک روش درمانی مطمئن است که همه افرادی که دچار افتادگی گونه، چین و چروک‌های اطراف چشم، خطوط عمیق اطراف ابرو یا افتادگی ابرو هستند می‌توانند از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند ولی این فرایند نیز مانند هر فرایند زیبایی دیگر نباید برای برخی افراد انجام شود. افراد زیر نمی‌توانند تحت تزریق بوتاکس قرار گیرند:

افرادی که قبلاً تحت عمل‌های جراحی در قسمت مورد نظر قرار گرفته‌اند و از عمل جراحی آنها کمتر از یک سال می‌گذرد.
افرادی که بافت‌های همبند آنها در ناحیه مورد نظر در کمتر از یک‌ ماه قبل از تزریق تحت درمان قرار گرفته باشد
افرادی که در گذشته نسبت به سم بوتالینیوم آلرژی داشته‌اند یا بدن آنها نسبت به آن واکنش منفی نشان داده است.
افرادی که در ناحیه تحت درمان، زخم، سوزش، آلرژی یا سوختگی داشته باشد
افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی باید برای انجام لیفت ابرو با بوتاکس از پزشک مجوز داشته باشند.
افراد باردار یا افرادی که در دوران شیردهی هستند

  مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر برای رسیدن به بهترین نتیجه

 آیا لیفت ابرو با بوتاکس، عوارض جانبی دارد؟

بحث‌های زیادی در مورد عوارض جانبی تزریق بوتاکس مانند از دست دادن حالات صورت شده است. این واقعاً به محل درمان، میزان بوتاکس مصرفی و تعداد دفعات تزریق بستگی دارد. مهم‌ترین نکته این است که فردی که این کار را انجام می‌دهد باید پزشکی باشد که نسبت به آناتومی صورت کاملاً آگاه باشد. وی همچنین باید بداند که هر بیمار به چه مقدار تزریق برای رفع چین و چروک‌ها نیاز دارد و این کار را بدون این که باعث از بین رفتن حالات احساسی صورت وی شود انجام دهد.
از برخی خطرات احتمالی ناشی از انجام فرایند لیفت ابرو با بوتاکس می‌توان به افتادگی پلک‌ها یا بالا رفتن بیش از حد ابروها اشاره کرد که خود این موضوع نیز به تزریق مقادیر اشتباه از بوتاکس مرتبط است. در اولین تزریق، قطره‌های چشم به بازیابی توانایی‌های حرکتی کمک می‌کنند. تقریباً همیشه نتایج حاصل از تزریق بوتاکس، موقتی است و عواقب زیبایی شدیدی نخواهد داشت. در مواردی که ابرو بیش از حد بالا می‌رود باید دوباره تزریق در عضلات طرف مخالف انجام شود تا اثرات قبلی خنثی شود.
همیشه باید تزریق توسط یک متخصص انجام شود تا از بروز عدم تقارن‌ها یا از دست رفتن حالات و احساسات صورت جلوگیری شود و البته هیچ موقع نباید انتظار معجزه داشت.
 هزینه لیفت ابرو با بوتاکس چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس به تعداد واحدهای مورد استفاده بستگی دارد. معمولاً برای لیفت ابرو با بوتاکس به 30 تا 50 واحد بوتاکس نیاز است.

The post نحوه لیفت ابرو با بوتاکس: تأثیر بوتاکس در بالا بردن ابرو appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed