نحوه شیو موها قبل و بعد از لیزر و فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

به دلیل نحوه عملکرد و اثر لیزر موهای زائد ، پزشکان از مشتریان خود می‌‌خواهند قبل از جلسات لیزر موهای زائد موهای زائد خود را اصلاح ( شیو) کنند تا نتایج حداکثری از لیزر خود به دست بیاورند. لیزرهایی که برای رفع موهای زائد استفاده می‌شوند ملانین (رنگدانه) را در فولیکول‌های موها هدف قرار می‌دهند. در واقع هدف نهایی از لیز موهای زائد آن است که با از بین بردن فولیکول مو، رشد موها را متوقف کند. با اصلاح  و شیو کردن موها قبل از جلسات لیزر ، تنها مقداری از مو ( و ملانین آن ) باقی می‌ماند که زیر سطح پوست و نزدیک فولیکول مو قرار دارد و به این شکل فیکول موها سهم بیشتری از انرژی لیزر را دریافت کرده و درمان هدفمندتر و موثرتر خواهد بود.
بنابراین ، اصلاح موهای زائد در فواصل بین جلسات لیزر قطعاً ایده خوبی است که هیچ تاثیر منفی در نتیجه کار ایجاد نمی‌کند ، و خوشبختانه بعد از هر جلسه ، موهایی که باید شیو شوند نیز کمتر خواهند شد!
نکاتی درباره اصلاح موها قبل و بعد از جلسه  لیزر موهای زائد 

شما می‌توانید قبل و بعد از جلسات لیزر، موهای زائد خود را اصلاح کنید ، اما ترفندهایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند نتایج بیشتری از درمان خود کسب کرده و از پوست خود نیز محافظت کنید.
شیو کردن موها قبل از لیزر موهای لیزر 
دستورالعمل‌های مخصوص این کار عبارتند از:

موهای خود را فقط شیو کنید- اپیلاسیون نکنید، موم نیاندازید و از پودر یا کرم‌های موبر استفاده نکنید. شما فقط باید بخشی از موها که بالاتر از سطح پوست هستند را اصلاح کنید نه این که مو را کاملا خارج کنید. در صورتی که موم بیاندازید یا از کرم‌های موبر استفاده کنید ، دیگر ملانینی باقی نمی‌ماند که لیزر بتواند آن را هدف قرار دهد.
شب قبل از جلسه لیزر شیو کنید. اصلاح کردن موها بلافاصله قبل از لیزر ممکن است باعث تحریک پوست شود.
قبل از شیو کردن، پوست خود را لایه برداری کنید. این کار به رفع سلول‌های مرده سطح پوست کمک کرده و باعث می‌شود راحتتر شیو کنید.
از لسیون‌های مرطوب کننده بعد از اصلاح استفاده نکنید. در شرایط معمولی ، استفاده از لسیون‌های مرطوب‌کننده بعد از اصلاح کار خوبی است ، اما ممکن است مقداری از این لوسیون تا زمانی که مجددا حمام نکنید ، باقی مانده و در طول انجام لیزر هنوز روی پوستتان باشد.
در صورتی که احتمال می‌دهید پوستتان تحریک شود و یا لکه‌هایی روی آن ایجاد شود از ماشین اصلاح برقی استفاده کنید. بعضی از مناطق بدن مانند ناحیه بیکینی بسیار حساس هستند. استفاده از ماشین اصلاح برقی در شب یا صبح قبل از جلسه لیزر، احتمال آسیب‌ دیدگی پوست را کاهش می‌دهد.
بعد از هر جلسه لیزر چند روزی صبر کنید و بعد موهای زائد خود را اصلاح کنید. پوست بلافاصله بعد از لیزر ممکن است کمی حساس شده باشد ، بنابراین بهتر است برای اصلاح کردن کمی صبر کنید تا پوستتان تحریک نشود.
بعد از لیزر، 4 تا 5 روز صبر کنید و بعد لایه برداری کنید. به این ترتیب احتمال تحریک پوست در ناحیه تحت لایه‌ برداری کمتر خواهد شد.
حواستان به ریزش موها باشد. چند روز پس از لیزر ، موهای آسیب دیده شروع به ریزش می‌کنند. برخی از افراد این مساله را با رشد مو اشتباه می‌گیرند و به سرعت‌ به سراغ تیغ می‌روند. قبل از شیو کردن ، با یک لیف یا اسکراب به آرامی روی موها بکشید. اگر مو‌یی مرده باشد بلافاصله از پوست خارج شود.
روند جدید شیو موهای خود را تحت نظر اشته باشید. نیاز به اصلاح کمتر ، نشانه موثر بودن درمان است.

  محرک های آلرژی

فواصل زمانی مناسب بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر است ؟

موهای بدن ما سه چرخه یا فاز رشد مختلف دارند (آناژن ، کاتاژن و تلوژن). فاز آناژن دوره‌ای است که مو به ریشه متصل است و تنها وقتی است که در آن درمان با لیزر موهای زائد موثر است و می‌تواند به خوبی موها را از بین ببرد.
در هر مقطع زمانی مشخص ، موها در یکی از مراحل خاص رشد خود قرار دارند ، و به همین دلیل است که به چندین جلسه درمان نیاز است تا تمام  فولیکول‌های مو  در مرحله آناژن خود تحت درمان با لیزر قرار بگیرند.
فاز رشد موها در نواحی مختلف بدن ، متفاوت است. عملکرد جدیدترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد،  بر اساس از بین بردن فولیکول‌های مو در مرحله فعال رشد مو (آناژن) است. به همین دلیل فاصله بین جلسات لازم است به اندازه‌ای باشد که فولیکول‌های مو مجددا وارد فاز رشد خود شوند. به عنوان مثال ، رشد موهای صورت سریعتر است و بنابراین توصیه می‌شود فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد این ناحیه 4-5 هفته یکبار باشد.
با این حال ، برای ناحیه بیکینی و نیز زیر بغل که چرخه رشد کندتر است ، توصیه می‌شود جلسات درمانی در فواصل 6-8 هفته یکبار برگزار شوند. برای نواحی ممکن است لازم باشد 8-10 هفته بین جلسات وقفه بیافتد.
به منظور دستیابی به بهترین نتایج ، توصیه می‌شود که جلسات درمانی به صورت متوالی و در فواصل زمانی مساوی حداقل 6 تا 8 هفته‌ای، برگزار شوند. این مسئله بیشتر به نوع پوست ، رنگ موها، میزان ضخامت موها ، ناحیه درمان و رشد کلی مو ، مقدار موها و ژنتیک فرد بستگی دارد.
پس از لیزر موهای زائد چطور از پوست خود مراقبت کنیم؟ 

  درمان از بین بردن و رفع زگیل یا تبخال الت تناسلی با لیزر

لیزر موهای زائد یکی از محبوبترین روش‌های درمانی زیبایی است و درک دلیل محبوبیت آن نیز چندان دشوار نیست. این کار یکی از کارآمدترین روش‌ها برای رفع موهای زائد در افراد است و تقریباً برای تمامی نواحی بدن نیز قابل انجام است. پس از سه تا شش جلسه ، اکثریت قریب به اتفاق مراجعین، در ناحیه تحت درمان، تا 90٪ کاهش مو به طور دائم خواهند داشت.
با توجه به افزایش تقاضای شدید برای لیزر موهای زائد در سال‌های اخیر ، آگاهی از مراقبت‌های لازم بعد از لیزر ، که اکثرا یا آن‌ را فراموش می‌کنند و یا نادیده می‌گیرند، بسیار مهم است. به همین دلیل ما در این جا به اختصار توصیه‌هایی در زمینه مراقبت از پوست بعد از لیزر موهای زائد برای شما ارائه خواهیم کرد که با رعایت آن‌ها احتمال بروز هر گونه مشكل در طول دوره درمان رفع موهاي زايد برای شما به حداقل خواهد  رسید.
از غوطه ور کردن ناحیه تحت درمان در آب خودداری کنید

یکی از کارکردهای اصلی در فرآیند لیزر موهای زائد آن است که لیزر ملانین موجود در فولیکول‌های مو که در پوست قرار دارند را هدف قرار می‌دهد. از آنجا که لیزر مستقیماً پوست را هدف قرار می‌دهد ، منافذ طبیعی موجود در پوست از حد معمول خود بازتر خواهند شد، و این بدان معنی است که لازم است فرد زمان و فضای لازم را برای ترمیم پوست خود فراهم کند تا پوست بتواند از هر نوع آسیب‌دیدگی احتمالی که در اثر لیزر به آن رسیده التیام پیدا کند.
منافذ باز راه آسانی برای ورود باکتری‌ها به پوست و بدن است و شنا کردن در استخر یا دریا ممکن است باعث بروز برخی عوارض جانبی منفی برای شما شود. علاوه بر این ، از قرار دادن ناحیه تحت درمان در معرض بخار نیز خودداری کنید.
از نور خورشید دور بمانید 
همه ما می‌دانیم که قرار گرفتن در معرض نور آفتاب در روزهای پس از درمان با لیزر مهمترین چیزی است که به شدت لازم است از آن اجتناب کنیم. این بدان معنی است که نه فقط باید پوست خود را به خوبی در برابر اشعه ماوراء بنفش مضر خورشید پوشش دهید، بلکه تا جایی که می‌توانید از قرار گرفتن در معرض نور افتاب یا اشعه ماوراء بنفش حتی با وجود استفاده از کرم‌های ضد افتاب با SPF بالا خودداری کنید. به خصوص اگر به تازگی لیزر کرده‌  باشید!
به طور طبیعی پوست بعد از لیزر موهای زائد خیلی حساس‌تر می‌شود ، که این باعث می‌شود احتمال ابتلا به هایپرپیگمنتیشن در صورت مواجه مستقیم فرد با نور خورشید بیشتر شود.
هایپرپیگمنتیشن معمولاً به زیاد شدن رنگدانه‌های پوست یک نقطه خاص گفته می‌شود و معمولاً به شکل تغییر رنگ یا لک‌های آفتاب خود را نشان می‌دهد. اما با پوشیدن لباس‌هایی که بدن یا ناحیه تحت درمان را به خوبی پوشش می‌دهند به راحتی می‌توان از آن پیشگیری کرد. در هفته‌های بعد از درمان ، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب با SPF بالا در ناحیه تحت درمان نیز مفید خواهد بود.
مرطوب کننده ، مرطوب کننده ، مرطوب کننده!

  چه کار کنم که زیر بغلم سیاه نشه؟

پوست خشک تحریک‌پذیرتر است و بیشتر احتمال دارد دچار خارش، که احساسی بسیار آزار دهنده است بشود. با استفاده از لوسیون‌ها یا کرم‌های طبیعی مرطوب کننده می‌توانید پوست خود را مرطوب نگه داشته و از بروز این امر جلوگیری کنید و به این ترتیب پوست تعادل چربی و رطوبت خود را مجددا به دست خواهد آورد.
استفاده منظم از کرم‌های مرطوب کننده پوست با کیفیت، همچنین کمک می‌کند تا پوستی صاف‌تر، نرم‌تر و با لکه‌های کمتری داشته باشید. بعد از لیزر موهای زائد ، از کرم‌هایی استفاده کنید که تا حد ممکن طبیعی باشند روغن نارگیل توصیه بسیار خوبی است.

The post نحوه شیو موها قبل و بعد از لیزر و فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed