مراقبت های بعد از کاشت ابرو (رفع قرمزی، خارش و درد پس از کاشت ابرو)

برای کاشت ابرو ابتدا فولیکول‌های مو را به‌ منظور پیوند از قسمتی دیگر از بدن برداشته، سپس به‌ دقت در ناحیه ابرو می‌کاریم. برای اینکه ابروهایی پرپشت داشته باشید، معمولا به 250 تا 400 تار موی ریز نیاز داریم. لازم به ذکر است کل فرایند به‌ طور متوسط حدود 2 تا 3 ساعت طول خواهد کشید.
به‌ منظور گرفتن بهترین نتیجه و جلوگیری از هرگونه مشکل، مراقبت از ابرو پس از کاشت آن بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. درست مانند هر عمل جراحی دیگر، باید مراقبت لازم از ابرو را به‌ عمل آورده تا به‌ مرور زمان بهبود یابد.
در ادامه‌ی مطلب مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو، نحوه انجام کاشت و مدت زمان لازم برای بهبودی به‌ طور مختصر و مفید توضیح داده شده است.
دلایل ریزش ابرو

فارغ از افزایش سن که به‌ طور معمول ریزش ابرو را به‌ دنبال خواهد داشت، عوامل دیگری در ریزش ابرو دخیل هستند:

جراحت/زخم در ناحیه ابرو
سوختگی
برداشتن بیش‌ از حد ابرو
بیماری‌های مربوط به غده تیروئید
اختلالات ایمنی بدن
پرتو درمانی
عوامل ژنتیکی

مراجعه به یک جراح متخصص کاشت ابرو به شما کمک می‌کند از دلایل ریزش و نازک‌ شدن تارهای ابرویتان آگاه شده و به‌ دنبال راه‌حل باشید.
کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

روند کاشت ابرو بسیار شبیه به کاشت موی سر می‌باشد؛ در هر دو فرایند تارهای مو از پشت یا طرفین سر بیمار برداشته‌ شده و در ناحیه مورد نظر کاشته می‌شوند. در ادامه به شرح مراحل کاشت ابرو می‌پردازیم.

آمادگی. در ابتدا موی سر بیمار را تمیز کرده و با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها فولیکول‌ها را برای برداشت آماده می‌کنیم. برای بیمار نیز از داروهای آرام‌بخش استفاده می‌شود تا در حین برداشت فولیکول‌ها، آرام باشند و دردی حس نکنند.
برداشت فولیکول‌ها. موهای پشت‌ و کنار سر به‌ دقت با استفاده از تکنیک استخراج واحد فولیکولار (U.E) یا تکنیک‌های donor strip برداشته می‌شوند. در تکنیک strip، موی سر بیمار همراه با لایه نازکی از پوست برداشته می‌شود و سپس به کمک بزرگنمایی میکروسکوپی از پوست جدا می‌گردد.
U.E. این مرحله شامل برداشتن فولیکول‌های تکی یا چندتایی یا واحدهای فولیکول مو می‌باشد. فولیکول‌های استخراج‌ شده سپس از بافت‌های اضافی جدا شده و با مراقبت زیاد ذخیره می‌گردند، تا این اطمینان حاصل شود که قبل از پیوند آسیب نمی‌بینند. مقدار واحدهای فولیکول مورد نیاز به پهنای ناحیه کاشت ابرو بستگی دارد.
پیوند. پیوند ابروی بیمار معمولا یک یا چند روز پس از برداشت فولیکول‌ها انجام می‌شود. به‌ طور معمول قبل از جراحی از داروهای بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن ناحیه ابرو استفاده می‌شود.
در مرحله بعد جراح کاشت مو به کمک سوزن مخصوص، شکاف‌های ریزی در ناحیه ابرو ایجاد کرده و با پیروی از الگوی رشد طبیعی مو در این ناحیه این شکاف‌ها را تکرار می‌کند. سپس واحدهای فولیکول مو (حدود 300 – 40 عدد برای هر ابرو) را در شکاف‌های ایجاد شده پیوند زده و در آخر بخیه می‌زند. این عمل بسته به تعداد فولیکول‌های پیوندی ممکن است چند ساعت طول بکشد.

  بارداری و حاملگی قبل یا بعد از جراحی بینی؟

ترمیم

پس از کاشت ابرو، ممکن است ناحیه مورد نظر قرمز شده، کمی ورم کرده و احساس خارش داشته باشید. همچنین به‌ هنگام بهبود زخم‌ها محل ابرو کمی پوسته پوسته شده که جای نگرانی ندارد. در طول هفته‌های اول پس از جراحی باید از ابرو و پوست اطرافش به‌ خوبی مراقبت کنید، همچنین به‌ هنگام شستن صورت و ناحیه ابرو نیز باید نهایت دقت و مراقبت را به‌ کار گیرید.
حدود 2 تا 3 هفته پس از جراحی، ریزش ابروی کاشته‌ شده طبیعی است و مشکلی ندارد. به‌ طور متوسط بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد تا در ناحیه‌ای که مو برداشته شده، موی جدید رشد کند.
نتایج کاشت ابرو

نتیجه جراحی کاشت ابرو حدود 6 ماه پس از کاشت کاملا قابل‌ مشاهده می‌باشد. اگرچه ممکن است این مدت‌ زمان به‌ نظرتان طولانی بیاید، اما باید بدانید رشد مو در چرخه‌ای از مراحل زمان‌بر انجام می‌گیرد و موی کاشته‌ شده نیز از این قاعده مستثنا نیست. با مراقبت مناسب و به استثنای احتمال بیماری یا آسیب‌دیدگی ناحیه ابرو در آینده، کاشت ابرو دائمی است. در صورت بروز هرگونه عارضه پس از کاشت ابرو، بیمار باید بلافاصله با جراح خود تماس بگیرد.
نکاتی درباره‌ی مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

  پروتز چانه با تزریق چربی

     مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو شامل موارد زیر می‌باشد:

پس از کاشت ابرو احتمالا نوعی زخم روی ناحیه کاشت قابل‌ مشاهده می‌باشد، که گاهی با خارش و یا ناراحتی همراه خواهد بود. در این‌‌ صورت می‌توانید از پزشک جراح خود بپرسید چه اقداماتی باید در خصوص رفع درد یا خارش انجام دهید.
اگر پس از چند روز همچنان احساس خارش داشتید و یا دردتان بدتر شد، موضوع را با پزشک جراح در میان بگذارید و مطمئن شوید که آیا این عوارض طبیعی است یا خیر. اگر احساس کردید باید با پزشک مشورت کنید یا به اورژانس مراجعه کنید، به‌ منظور جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی لطفا در اسرع وقت اقدام کنید.
به عنوان یکی از مراقبت‌های لازم پس از جراحی کاشت ابرو و به‌ منظور جلوگیری از خطر عفونت، تحریک و التهاب، باید این ناحیه تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و باکتری نگه‌ داشته شود. توصیه می‌شود دوبار در روز و برای مدت یک هفته پس از جراحی با ایستادن زیر دوش و یا استفاده از سر دوش، از جریان آرام آب روی صورتتان بهره گرفته و فشار ملایمی روی پوست وارد کنید.
پس از هربار تمیز کردن می‌توانید از یک پماد ضدباکتری استفاده کنید، این پماد را بدون نسخه پزشک هم می‌توان از داروخانه‌ها تهیه کرد. پماد ضدباکتری ضمن مراقبت از پوست به‌ هنگام ترمیم، به از بین رفتن پوسته‌ها و آثار زخم نیز کمک می‌کند.
استفاده از عینک در 5 – 7 روز اول ترمیم توصیه می‌شود، بدین ترتیب توجه مردم به شما کمتر خواهد شد.
3 تا 4 ماه پس از کاشت، زمانی‌ که ابروهای جدید شروع به رشد می‌کنند، می‌توانید از ژل‌های حالت‌دهنده ابرو به‌ منظور صاف نگه‌داشتن آن‌ها روی پوست و طبیعی شدن آن‌ها استفاده کنید.
بهتر است دو روز اول پس از جراحی از نوشیدنی‌های الکلی استفاده نکنید، الکل خون را رقیق کرده و ممکن است منجر به خونریزی شود. در صورتی‌ که پزشک معالج شما داروهای مسکن تجویز کرده باشد، در هنگام استفاده از آن‌ها از مصرف الکل خودداری کنید.
پزشک جراح با هدف موفقیت آمیز بودن عمل کاشت ابرو، توصیه می‌کند حداقل برای مدت دو هفته پس از جراحی سیگار نکشید. از آنجایی که سیگار کشیدن برای سلامت عمومی بسیار مضر است، ممکن است سیگار را به‌ طور کلی ترک کنید.
بعد از جراحی کاشت ابرو، بهتر است از شنا کردن در استخر به مدت 2 هفته اجتناب کنید. همچنین سعی کنید برای مدت 3 تا 4 هفته ناحیه ابرو را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید، شما می‌توانید به‌ منظور حفاظت در برابر نور خورشید کلاه بپوشید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا بدین‌ ترتیب از حفاظت پوست‌تان مطمئن باشید.

  قرص جوشان منیزیم چه موقع مصرف شود؟

The post مراقبت های بعد از کاشت ابرو (رفع قرمزی، خارش و درد پس از کاشت ابرو) appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed