مراقبت بعد تزریق چربی به صورت و بدن (سینه، لب، گونه و باسن)

در عمل تزریق چربی، چربی‌های ناخواسته از بدن شما برداشته شده و به مناطق جدید و مطلوب‌تر تزریق می‌شوند. این تکنیک به طور گسترده در لیفت باسن برزیلی (BBL)، جوانسازی صورت و از بین بردن جای زخم‌های مختلف استفاده می‌شود. در عمل تزریق چربی، تنها بخشی از چربی تزریق شده در محل مورد نظر باقی خواهد ماند و درصد چربی باقی مانده به مجموعه‌ای از عوامل شامل مقدار چربی تزریق شده، میزان سفتی و انعطاف پذیری پوست محل تزریق، چگونگی مراقبت بیمار از چربی تزریق شده در دوره‌ی بهبودی و بسیاری از عوامل دیگر بستگی خواهد داشت. یکی از مواردی که مورد توافق همه‌ی جراحان است، تأثیر قابل توجه اقدامات بیمار در طول دوره‌ی بهبودی بر روی مقدار چربی باقی مانده پس از درمان است.

نتایج عمل تزریق چربی بلافاصله پس از انجام قابل مشاهده بوده ولی اکثر افراد پس از انجام درمان ممکن است تا دو هفته دچار ورم باشند.
هر فردی پاسخ متفاوتی به این عمل خواهد داشت ولی باقی ماندن نتایج تا سال‌ها امری غیرطبیعی نیست. در عمل تزریق چربی از سلول‌های چربی خود فرد استفاده شده که به معنی تطبیق پذیری بیولوژیکی و وجود خطر بسیار پایین برای واکنش‌های آلرژیک و پس زدن بافت می‌باشد. همچنین عمل تزریق چربی نسبت به تزریق ژل و فیلر نتایج طبیعی‌تری را ایجاد خواهد کرد.
متخصصین کلینیک زیبایی رازی با سالها تجربه در زمینه جوانسازی و زیباسازی صورت و بدن بهترین روش را با کمترین عوارض و بهترین نتایج به شما توصیه خواهند کرد.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به صورت و بدن

در زیر به 10 مورد برای افزایش میزان چربی باقی مانده پس از عمل تزریق چربی اشاره می‌کنیم:
استفاده از لباس مناسب
علاوه بر استفاده از لباس‌های فرم دهنده که جراح پس از انجام عمل جراحی توصیه می‌کند، بهتر است از لباس‌هایی استفاده کنید که روند بهبودی را تسریع می‌کنند. فشار دادن سلول‌های چربی تازه تزریق شده، سریع‌ترین راه برای کشتن آن‌هاست بنابراین مطمئن شوید که لباس‌هایی که در طول دوره‌ی بهبودی استفاده می‌کنید تنگ نیستند.
چربی‌ها را تغذیه کنید

بدن شما برای خونرسانی به سلول‌های چربی جدید و بهبودی، نیازمند کالری‌های بیشتر است. استفاده از غذاهای مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی موردنیاز بدن را تأمین کرده و به روند بهبودی کمک می‌کند. اضافه کردن چربی‌های سالم به رژیم غذایی نیز می‌تواند به روند بهبود کمک کند. می‌توانید برای این کار می‌توانید از آووکادو، سالمون، کره گیاهی، بادام، گردو، روغن زیتون خالص و روغن نارگیل استفاده کنید.
خواب خلاقانه
شما باید حداقل به مدت 2 ماه پس از انجام عمل تزریق چربی، از فشرده شدن چربی جدید جلوگیری کنید. بنابراین برای اطمینان از نخوابیدن بر روی چربی تزریق شده باید خلاقانه عمل کنید. در مورد تزریق چربی برای جوانسازی صورت، باید به پشت بخوابید و از فشردن صورت بر روی بالش خودداری کنید – این کار توسط بسیاری از متخصصین زیبایی برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک صورت آموزش داده می‌شود چراکه وقتی صورت خود را بر روی بالش گذاشته و ساعت‌ها بر روی آن چروک می‌اندازید، این چروک‌ها در نهایت به شکل دائمی تبدیل می‌شوند. در مورد تزریق چربی به باسن، خوابیدن بر روی شکم توصیه می‌شود. غلت زدن بر روی شکم در طول شب می‌تواند برای شما دشوارتر باشد بنابراین انجام این کار می‌تواند برای ترک عادت غلتیدن بر روی کمر مؤثر باشد. خوابیدن به پهلو پس از تزریق چربی به باسن می‌تواند یکی از گزینه‌های شما باشد به شرطی که مطمئن باشید به پشت نمی‌خوابید.
رانندگی نکردن
افرادی که عمل تزریق چربی به صورت را انجام داده‌اند معمولاً برای بهبود به مدت 1 تا 2 روز رانندگی نمی‌کنند. در مورد تزریق چربی به باسن لازم است حداقل به مدت 2 هفته از رانندگی خودداری کنید چراکه:
نشستن بر روی چربی تزریق شده باعث فشرده شدن و کشته شدن سلول‌های چربی خواهد شد. ولی اگر نشستن برای شما بد باشد، رانندگی کردن بسیار بدتر خواهد بود. در طی رانندگی زمانی که پدال‌ها را فشار می‌دهید بر روی باسن و کمر خود فشار وارد می‌کنید. بنابراین افرادی که عمل تزریق چربی به باسن را انجام می‌دهند باید حداقل به مدت چند هفته از رانندگی کردن خودداری کنند. طول مدت رانندگی نکردن شما هر چقدر به 6 تا 8 هفته نزدیک‌تر باشد، درصد چربی باقیمانده پس از تزریق بیشتر خواهد بود.
بر روی ران‌های خود بنشینید

  پروتز سینه

این روش در مورد تزریق چربی به باسن به کار می‌رود. یکی از راه‌هایی که افراد می‌توانند فشار وارد شده بر روی باسن به هنگام نشستن را کاهش دهند، نشستن بر روی حوله است. ممکن است منطقی به نظر نرسد ولی حقه‌ای در کار است: حوله را لوله کرده و یک استوانه با آن بسازید. سپس حوله را در زمان نشستن در زیر ران‌های خود قرار دهید و وزن خود را از روی باسن بردارید. دقت کنید که جریان خون شما قطع نشود (در صورتی که در ران‌های خود احساس بی حسی کردید، به مدت چند دقیقه بایستید تا جریان خون برقرار شده و سپس با حالت متفاوتی بنشینید).
سیگار نکشید
سیگار کشیدن پس از انجام عمل جراحی بسیار مضر خواهد بود چراکه استعمال دخانیات بر روی جریان اکسیژن و مواد مغذی تأثیر گذاشته و توانایی بدن برای بهبودی را با مختل می‌سازد. در عمل تزریق چربی، سلول‌های چربی جدید نیازمند تأمین جریان خون به منظور رشد در محل جدید هستند. سیگار کشیدن رگ زایی را با مشکل مواجه کرده و بر روی کیفیت خون دریافتی توسط سلول‌های چربی نیز تأثیر می‌گذارد. دود سیگار دیگران نیز به همان میزان برای شما مضر خواهد بود بنابراین در طی مدت بهبودی از محیط‌های پردود دوری کنید.
شروع ورزش از حدود هفته‌ی هشتم

ورزش کردن به جریان خون و مایعات در سرتاسر بدن کمک کرده و عرق کردن یکی از راه‌های مناسب برای کمک به دفع سموم بدن است. بهتر است در طی 2 ماه اول پس از انجام عمل از ورزش سنگین خودداری کنید تا از سوختن چربی‌ها برای تأمین انرژی موردنیاز جلوگیری شود. در طی این مدت، پیاده روی سبک مفید بوده ولی باید مراقب باشید که کالری زیادی نسوزانده و یا بر روی منطقه‌ی تزریق چربی فشار وارد نکنید.
پس از هفته‌ی هشتم چربی تزریق شده منابع خونی خود را تأمین کرده و فعالیت فیزیکی و عرق کردن می‌تواند خون تازه و غنی از مواد غذایی را به منطقه پمپ کند. به یاد داشته باشید که بهتر است از فعالیت‌هایی که فشار زیادی بر روی چربی تزریق شده وارد کرده و یا به آن آسیب می‌رسانند دوری کنید. برای مثال افرادی که عمل تزریق چربی به باسن را انجام داده‌اند بهتر است از دوچرخه ثابت و سورتمه‌ی پا دوری کنند چراکه هردوی این حرکات فشار زیادی بر روی باسن وارد خواهند کرد. در عوض می‌توانید از اسکوات بیضوی و هک اسکوات استفاده کنید. در مورد تزریق چربی به صورت، هرگونه حرکت به طرف بالا و پایین می‌تواند مضر باشد. تحقیقات نشان داده‌اند که دویدن به طور قابل توجهی باعث از بین رفتن پدهای چربی صورت می‌شود بنابراین از دویدن و فعالیت‌های پرشی (اسکوات بیضوی با ارتفاع بالا نیز حرکت پرشی محسوب می‌شود) دوری کرده و در عوض از دوچرخه ثابت یا دستگاه پارو (روئینگ) استفاده کنید. وزنه برداری و دیگر ورزش‌های کم تحرک تأثیر چندانی بر روی صورت نداشته و ادامه‌ی آن‌ها پس از هفته‌ی هشتم مشکلی نخواهد داشت.
پی آر پی
پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) سال‌هاست که توسط جراحان ارتوپدی برای مراقبت از زخم مورد استفاده قرار می‌گیرد و در سال‌های اخیر در جراحی‌های زیبایی طرفدار پیدا کرده است (ماسک خون آشامی). برای تهیه‌ی پی آر پی، از فرد خون گرفته شده و تمامی فاکتورهای رشد خون از آن جدا می‌شوند. در عمل تزریق چربی، نگرانی اصلی ایجاد منابع خونرسانی کافی به بافت چربی تزریق شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. بنابراین پی آر پی می‌تواند با فراهم کردن تمامی فاکتورهای رشد موردنیاز به صورت یک جا، این روند را تسریع کند.
پی آر پی یک روش بحث برانگیز است چراکه در برخی از مطالعات تاثیرگذاری آن اثبات شده و برخی دیگر از تحقیقات نشان داده‌اند که این روش تأثیر خاصی نداشته و تنها باعث هزینه‌های بیشتر خواهد شد. با این حال تاکنون تأثیر منفی این روش بر روی عمل تزریق چربی مشاهده نشده است بنابراین در افراد لاغر که عمل تزریق چربی به باسن را انجام می‌دهند (و احتمال بالایی برای متابولیزه کردن چربی‌ها در آن‌ها وجود دارد) و یا افرادی که حجم زیادی چربی تزریق می‌کنند و درصد کمی از این چربی مساوی مقدار زیادی است، انجام پی آر پی منطقی به نظر می‌رسد. برای افرادی که عمل تزریق چربی در صورت را انجام می‌دهند تقریباً در همه‌ی موارد تزریق پی آر پی مناسب است چراکه این روش دارای اثرات جوان کنندگی قابل توجهی بوده و به صورت ظاهری درخشان و توپر می‌دهد.
آب کافی مصرف کنید
همه‌ی ما می دانیم که مصرف آب کافی کلید سلامتی است ولی زمانی که بدن شما برای ترمیم خود در حال تلاش است، تا حد زیادی برای دفع مواد زاید و انتقال مواد مغذی به آب وابسته است. ولی تنها نوشیدن آب کافی نیست. شما باید الکترولیت‌های لازم برای بدن را نیز تأمین کنید. الکترولیت‌ها به نمک‌ها و مواد معدنی گفته می‌شود که به بدن در نگهداری آب کمک می‌کنند. می‌توانید در طول 8 هفته‌ی اول دوران بهبودی، مقدار کمی نمک صورتی هیمالیا و یا یک نوشیدنی ورزشی کوچک را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
وزن مناسب بدن خود را حفظ کنید
نوسانات وزن پس از انجام عمل تزریق چربی می‌تواند بر روی نتایج عمل اثر منفی داشته باشد.
در موارد تزریق چربی به صورت، کاهش وزن باعث کاهش چربی صورت خواهد شد به خصوص در زمانی که این کاهش وزن در اثر ورزش‌های سنگین مثل دویدن ایجاد شده باشد. وزنه برداری تأثیر کمتری بر روی نتایج عمل تزریق چربی به صورت خواهد داشت.
در موارد تزریق چربی به باسن، افزایش وزن باعث نتایج نامطلوب خواهد شد. لازم به ذکر است که در اینجا منظور از افزایش وزن، 2 یا 3 کیلوگرم نیست. افزایش وزن شدید پس از انجام لیپوساکشن باعث تجمع چربی در نقاط نامناسب خواهد شد. برای مثال یک خانم با هیکل گلابی شکل که هیچ گاه چربی زیربغل نداشته به طور ناگهانی متوجه می‌شود که بالای کمر و دست‌های او قبل از شکم دچار افزایش وزن شده و بزرگ می‌شوند (چراکه سلول‌های چربی شکم در طی عمل تزریق چربی به باسن برداشته شده‌اند). کاهش وزن پس از عمل تزریق چربی به باسن ممکن است باعث کاهش وزن در باسن شود در حالی که کاهش وزن باید به صورت متعادل در همه جای بدن اتفاق بیفتد.

  پروتز لب با تزریق چربی

The post مراقبت بعد تزریق چربی به صورت و بدن (سینه، لب، گونه و باسن) appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed