مراقبت بعد از لیفت پوست صورت تمیز و مرطوب نگه داشتن پوست، و …

جراحی لیفت صورت که به نام ریدکتومی هم شناخته شده است می تواند آشکارترین نشانه های پیری را که به علت اثرات جاذبه زمین، استرس و در معرض قرار گرفتن تابش نور خورشید ایجاد شده اند بهبود ببخشد. این روند شامل برداشتن پوست ها و چربی های اضافی، تنگ کردن ماهیچه های زیرین و فرم دادن مجدد پوست صورت و گردن شماست. ممکن است شما در مورد انتظاراتتان با جراح پالستیک صورت خود بحث کنید، اما در ذهن خود داشته باشید که جراحان پالستیک پزشک هستند و جادوگر نیستند.
و اما مراقبت های بعد از لیفت پوست چیست؟ در ادامه ی مطلب به تمامی دانستی های الزم درباره ی بعد از لیفت  اشاره شده است.
برای کسب اطالعات بیشتر دربارهی جراحی لیفت پوست، مراقبت های بعد از آن، روشهای جوانسازی و یا برای رزرو نوبت در کلینیک پوست و مو رازی با شماره تلفن های 02145379 تماس حاصل فرمایید.
مراقبت بعد از لیفت پوست

در حالی که زمان نقاهت بعد از لیفت پوست صورت می تواند بین بیماران متفاوت باشد، روش های موجود مراقبت بعد از عمل می‌تواند به کاهش این زمان کمک کند. با دنبال کردن این نکته ها، عالوه بر پیشنهاد های جراح تان، می توانید شانس بیماری‌های ثانویه را کم کنید.
این ۹ مراقبت های بعد از لیفت پوست صورت را بخوانید و چهره جدید خود راکشف کنید:
تمیز و مرطوب نگه داشتن
بعد از انجام لیفت پوست صورت، استراحت تا ۲۴ ساعت مهم است. ممکن است از باندپیچی صورت شما خونریزی خفیفی
اتفاق بیافتد که طبیعی است. مطمئن باشید که به عکس العمل صورتتان بعد از عمل توجه دارید:
بعد از ۲۴ ساعت، می توانید باندپیچی را بردارید.

احتماال در اطراف محل برش ها، التهاب و احساس درد دارید. سه مرتبه در روز محل های برش را با آب و صابون بشویید که از ورود باکتری و ویروس جلوگیری کنید.
به آرامی صورت خود را بشویید و برای جلوگیری از تجمع باکتری، از یک مایع پاک کننده مالیم استفاده کنید. به آرامی صورت خود را خشک کنید، سپس میزان برابری هیدروژن پروکساید و آب را با هم مخلوط کنید و با یک گوش پاک کن آن را به صورت خود بمالید.
 هم چنین ممکن است جراح تان برای شما پماد آنتی بیوتیک تجویز کرده باشد که استفاده کنید.
 بعد از آن، برای کاهش جای زخم ها، صورتتان را مرطوب کنید. پوست صورتتان و محل برش ها نباید خشک باشند.
 با تمیز کردن و مرطوب نگه داشتن، می توانید پوست صورتتان را تمیز نگه دارید و از آن مراقبت کنید.

آرایش کردن
ممکن است دو تا سه روز بعد از عمل، صورتتان دچار تورم شود. در صورتی که این تورم طبیعی است، بسیاری از بیماران میخواهند آن را با آرایش بپوشانند یا بعد از عمل عادات آرایشی روزانه خود را دوباره انجام دهند.

از آن جایی که احتماال تا یک الی دو هفته منزل را ترک نمی کنید، بالفاصله و با عجله سراغ کیف لوازم آرایش تان نروید. رژگونه و کانسیلر شما می توانند صبر کنند. در عوض، یک هفته بعد از عمل لیفت پوست صورت، قبل از آنکه آرایش کردن را شروع کنید، برای نقاهت آن به پوست صورتتان زمان بدهید.
قبل از آرایش کردن مطمعن شوید که هیچ زخم بازی روی صورتتان ندارید.
 هم چنین آرایش با مواد گیاهی می تواند انتخابی سبکتر نسبت به جایگزین های شیمیایی سنگین باشد. آن ها برای پوست شما سبکترند و هم چنین می توانند آن پوششی را که به دنبالش هستید برایتان فراهم کنند. اگر پوست صورتتان قرمز شد، برای کاهش این قرمزی از یک ماده گیاهی استفاده کنید. به عنوان نتیجه، شما می توانید به یک ظاهر طبیعی دست پیدا کنید در حالی که هنوز التهاب و کبودی را پوشانده اید.
فراموش نکنید که هر شب آرایش صورتتان را پاک کنید. تمیز و مرطوب کردن پوست صورتتان باید جزئی از عادات روزانه شما نیز باشد.

  جراحی زیبایی بینی در سنین بالا

با انجام تزریق برای لیفت پوست صورت، می توانید حجمی را در صورت خود بازیابی کنید که ظاهر جوان تری به شما می دهد. هنگامی که زمان مراقبت بعد از عمل پوست صورت‌تان تمام شد، ممکن است حتی احساس کنید که نیازی به آرایش ندارید!
اجتناب از تابش نور خورشید
در طی دوره مراقبت بعد از عمل پوست صورتتان، در معرض قرار گرقتن مستقیم در برابر نورخورشید می تواند برای پوست شما
مضرر باشد. در حالی که در معرض قرار گرفتن معمول آسیب زننده نیست، حداقل به مدت یک ماه باید از تابش بیش از حد نور خورشید به صورتتان جلوگیری کنید. نکته های مراقبتی روزانه از پوست به شما یادآوری می کند که در عین حال که جذب ویتامین D مهم است، هر چیزی بیش از اندازه باشد خطرناک است.

بعد از عمل تان به مدت حداقل شش ماه نباید محل برش های صورتتان در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرد. تابش نور خورشید به محل برش های صورتتان می تواند باعث شود این نواحی تیره تر شوند. هم چنین می تواند زمان مراقبت بعد از عمل را برای شما بیشتر کند.
مطمئن شوید که از کرم ضد افتاب برای محافظت این نواحی صورتتان استفاده می کنید. کرمی با 30 SPF می تواند محافظت کافی را ایجاد کند بدون آن که منافذ پوستتان را که در طی دوران بهبودی شما باید تمیز باقی بمانند مسدود کند.
برای محافظت بیشتر، از کلاه و عینک آفتابی مورد علاقه‌تان استفاده کنید و اکنون آماده هستید که بیرون بروید.

کاهش تورم و خونریزی
متاسفانه، تورم و التهابی که بعد از انجام عمل لیفت پوست صورت اتفاق می افتد، قبل از آنکه بهبودی حاصل شود بدتر می‌شوند. معموال بدترین حالت آن طی روزهای اول بعد از انجام عمل جراحی زیبایی اتفاق می افتد.

 از کیسه های آب سرد استفاده کنید تا تورم و التهاب را کاهش دهد. هم چنین یخ گذاشتن بر روی صورتتان در اطراف محل های جراحی هم می تواند برای کاهش رنگ پریدگی کمک کننده باشد.
با نگه داشتن سرتان به سمت باال می توانید تورم و التهاب را کاهش دهید. در هنگام خوابیدن، برای نگه داشتن سرتان به سمت بالا و در وضعیت راحت، از چندین بالشت استفاده کنید.

ممکن است متوجه شوید که اولین چیزی که در صبح اتفاق می افتد، این است که صورت شما به خصوص در اطراف فک‌تان متورم می شود. به یاد داشته باشید این طبیعی است. هم چنین برای کاهش تورم های بیشتر، می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

به پهلو نخوابید
بار سنگین بلند نکنید
هیچ گونه ضربه ای به صورت و گردنتان وارد نکنید

همانطور که قبل تر اشاره شد، خونریزی خفیف طبیعی است. اغلب این خونریزی به علت افزایش فشار خون اتفاق می افتد که به علت خم شدن، بلند کردن، سرفه کردن، عطسه کردن یا زور زدن ایجاد می شود. فعالیت هایتان را به حداقل برسانید. هم چنین این کار به خصوص طی ده روز اول بعد از جراحی، به شما کمک می کند که دراز بکشید و سرتان را بالا نگه دارید.
هم چنین داروهایی مانند آسپرین و گیاهان دارویی مثل سیر، جیسینگ و ژنگو می تواند باعث خونریزی شوند و باید از خوردن آن
ها اجتناب کرد. میزان تورمی که بیماران تجربه می کنند از موردی به مورد دیگر متفاوت است. اگر درد حاصل از تورم با داروهای مسکن کمتر نشد، لطفا با تیم ما ارتباط بگیرید.
جلوگیری از زخم شدن
طبق آمار، پرطرفدار ترین گروه سنی که اقدامات زیبایی انجام داده اند، گروه سنی ۳۵ تا ۵۰ سال است. برخالف نسل های جوانتر، گروه های سنی بزرگتر اهمیت ادامه مراقبت منظم را می دانند که تضمین کننده نقاهت بعد از عمل است. هم چنین این بدان معناست که افرادی که عمل لیفت پوست صورت را انجام می دهند به اندازه کافی بزرگ هستند که بدانند چه کاریی را نباید انجام دهند.

  جراحی اندوسکوپیک مجرای اشکی: نحوه DCR، مزایا، معایب و مراقبت‌ها

پوست صورت خود را با کندن یا برداشتن جای زخم آزرده نکنید. این کار عالوه بر ایجاد زخم، باعث عفونت نیز می شود. به جای آن، از کره کاکائو، ویتامین E یا ژل زخم به مدت شش هفته بعد از جراحی استفاده کنید. زخم تان را با پماد به آرامی ماساژ دهید. ماساژ دادن زخم هایتان آن ها را نرم تر خواهد کرد.
مطمئن شوید پوست شما خشک نباشد که باعث زخم شدن می شود. اگر پوستتان زخم شد، از پماد آنتی بیوتیک خود استفاده کنید. هم چنین وازلین می تواند به آبرسانی پوست شما کمک کند.
به یاد داشته باشید هر کسی به شکل متفاوتی بهبود می یابد. ممکن است زخم های شما بعد از کشیدن بخیه‌ها به رنگ صورتی پررنگ در بیایند. به زخم ها زمان بدهید و مراقبت کنید، سفتی پوست نرم خواهد شد و رنگ صورتی آن به سفید تغییر خواهد کرد.

آبرسانی و تغذیه رسانی پوست
روزهای اولیه بعد از عمل جراحی پالستیک، بعد از آنکه شما تحت بیهوشی عمومی بوده اید، پوست صورتتان نیازمند آبرسانی‌های تمیز است. هم چنین آن روزهای اولیه نیازمند یک رژیم غذایی پروتیئن دار است تا پوست شما تغذیه رسانی شود.

برای حفظ قوت خود وعده های غذایی را حذف کنید. وعده های غذایی پرکالری و پروتیئنی مواد مغذی را برای بدن شما فراهم خواهد کرد که برای بهبودی سریعتر نیاز دارید.
از آنجایی که تا چند هفته بعد از عمل فعالیت های شما کاهش پیدا می کند، مهم است که فیبر را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید. مطمئن شوید حداقل دو وعده میوه در روز می خورید و برای جلوگیری از یبوست آب بنوشید.
ممکن است شما به یک ملین یا چای گیاهی مخصوص یبوست نیاز داشته باشید تا از زور زدن در دستشویی اجتناب کنید.
برای آبرسانی، نوشیدن آب بهترین گزینه است. با این وجود ممکن است شما به ویتامین ها و مواد مغذی بیشتری برای سیستم بدنی تان نیاز داشته باشید. اگر در رژیم تان مایع هایی که دارای مواد معدنی هستند اضافه کردید، فقط مطمئن شوید که قند آن کم است.
آبرسانی و تغذیه رسانی به دفع سموم از بدنتان کمک خواهد کرد و پوست شما را جوان نگه می دارد.

فیشیال
قبل از انجام فیشیال، بهتر است تا سه ماه بعد از جراحی خود صبر کنید. این به شما اجازه خواهد داد که بعد از آنکه تورم‌های
صورتتان فروکش کرد، بیشترین استفاده را از فیشیال ببرید.
با این وجود، ممکن است تصمیم بگیرید چهار هفته بعد از لیفت پوست صورت تان فیشیال انجام دهید. با کارشناس فیشیال
صورت خود صحبت کنید و ببینید آیا می تواند نکته های مفیدی برای مراقبت از پوست با شما به اشتراک بگذارد. هم چنین آن ها
می توانند به شما در مورد بهترین نوع فیشال که مناسب با سبک زندگی تان، سن تان و نوع پوستتان است اطلاعات دهند.

فراموش نکنید که کارشناس فیشیال صورت خود را مطلع کنید که اخیرا لیفت پوست صورت انجام داده اید. به این ترتیب، آن‌ها می توانند کار خود را در ناحیه هایی که ممکن است برای شما ناراحتی ایجاد کند انجام ندهند.
 در طی انجام فیشال، از کارشناس فیشال صورت خود بخواهید بر ناحیه هایی تمرکز کند که قبل از انجام لیفت پوست صورتتان مورد توجه بوده است. زمان و نیروی جاذبه هنوز می تواند بر این نواحی تاثیر بگذارد، چرا که این نواحی در عمل جراحی پالستیک شما اولویت داشته اند.
با کمی مراقبت بیشتر و حساس تر نسبت به این نواحی، شما می توانید زمان نقاهت بعد از لیفت پوست صورت و روند بهبودتان را سریع تر کنید.

درمان ها
در حالی که لیفت پوست صورت می تواند برای پوشاندن نشانه های پیری کمک کننده باشد، نمی تواند روند پیری را متوقف کند. با اضافه کردن چند روش درمانی می توانید پوست صورتتان را جوان و تمیز نگه دارید. البته برای هر شخص متفاوت است، بنابراین برنامه شما باید بنا بر نیاز پوستتان سفارشی شود.

  مهم ترین سوالات درباره میکرونیدلینگ

 در مورد برنامه های طوالنی مدت برای مراقبت از پوستتان با جراح خود مشورت کنید. ممکن است این شامل لایه برداری شیمیایی، درمان های تزریقی یا درمان های لیزری باشد.
 از آن جا که لیفت پوست صورت نتایج دائمی ایجاد نمی کند، این درمان ها می تواند اثرات لیفت پوست صورت را گسترش دهند.
بعد از انجام این درمان ها، تا پنج روز می توانید از یک الیه نازک وازلین برای جلوگیری از خشک شدن پوستتان استفاده کنید.
اجتناب از تابش مستقیم نور خورشید، عادات منفی مانند سیگار کشیدن و آالینده ها می توانند سالمتی پوست شما را بیشتر کنند.
به خود یاد آوری کنید که بهبودی زمان می برد. تورم ها و رنگ پریدگی ها موقتی هستند.
برای درمان افسردگی بعد از عمل، آینده نگر باشید. به زمانی فکر کنید که در ابتدا تصمیم گرفتید جراحی پلاستیک انجام دهید.

کاهش فعالیت ها
بی‌حسی اطراف نواحی جراحی طبیعی است، بنابراین نگران نشوید. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا همه چیز دوباره طبیعی شود.

در طی دوران نقاهت بعد از لیفت پوست صورت به خودتان فشار نیاورید. به جای آنکه با عجله به عادات ورزشی معمول تان برگردید، قبل از آنکه فعالیت‌های سخت را انجام دهید، حداقل ۱۴ روز بعد از عمل‌تان را استراحت کنید.
زمانی که برنامه های ورزشی خود را دوباره از سرگرفتید، مراقب باشید به خود بیش از حد فشار نیاورید. به جای آن، از کم شروع کنید و تا بهتر شدن وضعیتتان کار کنید. اگر ظرفیت الزم را در خود احساس می کنید، در هر تمرین، برنامه تمرین ورزشی خود را افزایش دهید.
اگر احساس سرگیجه داشتید ورزش را متوقف کنید و مطمئن شوید که آبرسانی را انجام می دهید. طی دو هفته اول راحت باشید.
طی این زمان، سر خود را با بالشت باال نگه دارید. به جای آنکه به پهلو بخوابید، حداقل به مدت دو هفته به پشتتان بخوابید.
ماساژ دورانی صورتتان باعث می شود بخیه های کمکی پاره شوند. همانطور که خواب هستید، هم چنین می توانید از یک پوشش کمکی کشسان استفاده کنید یا ماسک لیفت پوست صورت را بگذارید تا از صورت شما طی دو هفته اول نقاهت محافظت کند.
توجه داشته باشید که نشستن یا بلند شدن ناگهانی بعد از دراز کشیدن می تواند سرگیجه ایجاد کند. زمان بدهید. یک دقیقه برای بلند شدن زمان بگذارید سپس به آرامی بلند شوید.
مطمئن شوید قبل از آنکه راه بروید ثابت هستید و تعادل دارید. اگر هنوز احساس سرگیجه دارید، به پشت دراز بکشید. ما نمی خواهیم کسی غش کند و به طور حتم نمی خواهیم شما به خودتان آسیب بزنید.
همانطور که بدن تان در حال بهبودی ست، به خودتان سخت نگیرید و صبور باشید.
به آن ۱۰ روز اول بعد از جراحی پالستیک فکر کنید که مانند یک تعطیالت کوچک بود. پاهایتان را باال نگه دارید، به خودتان زمان بدهید و آرام باشید.

The post مراقبت بعد از لیفت پوست صورت تمیز و مرطوب نگه داشتن پوست، و … appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed