ماندگاری ژل چقدر است؟ دوام فیلر لب، چانه، گونه و زیر چشم

ماندگاری اثر تزریق ژل‌های پوستی چقدر است؟ پاسخ به این سؤال ممکن است کمی پیچیده‌تر از انتظارات بیماران باشد زیرا با تجدید درمان می‌توان نتایج را به مدت نامحدودی حفظ کرد.
عوامل مختلفی بر دوام اثر ژل‌های تزریقی تأثیر می‌گذارند که برخی از آنها عبارتند از مواد فیلرها، غلظت، ناحیه تحت درمان روی صورت و سرعت متابولیزه شدن این مواد که در بدن هر بیمار متفاوت است.

با مراقبت درست از پوست و حفظ سلامت عمومی و توجه به سرعت و نحوه متابولیزه فیلرها در بدن، شما می‌توانید دوام اثر ژل‌های پوستی را افزایش دهید.
در کلینیک زیبایی رازی انواع روش‌های جوان‌سازی پوست از جمله تزریق ژل لب، گونه، چانه و… با بهترین کیفیت و زیر نظر متخصصین با تجربه انجام می‌شود.

 اثر ناشی از تزریق ژل‌های مختلف چه مدت باقی می‌مانند؟

اگر سازمان غذا و داروی آمریکا یک ژل را تأیید کرد، مشخص می‌کند که چه مدت می‌توان انتظار داشت که نتایج حاصل از تزریق آنها باقی بمانند. با این که دوام واقعی این ژل‌ها ممکن است از راهنماهای سازمان غذا و داروی آمریکا کمتر باشند اما الگوی خوبی به متخصصین تزریق برای برنامه‌ریزی درمانی بیماران می‌دهد. انواع مختلفی از فیلرها وجود دارند که مانند چربی پس از تزریق تأثیرات متفاوتی خواهند داشت.
دوام انواع ژل 

 اسید هیالورانیک 
اسید هیالورانیک ماده‌ای است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد و از فیلرهای مشهور و محبوب است. این ماده در برندهای جوودرم و رستالین و بلترو بالانس نیز وجود دارد. این ماده به آب‌رسانی پوست کمک کرده و چین و چروک‌های روی آن را برطرف می‌کند. اثر ناشی از تزریق مواد ژل‌های معمولاً بین 6 تا 18 ماه یا بیشتر دوام خواهد داشت. این مواد به تدریج تجزیه شده و به طور طبیعی جذب بدن خواهند شد.
 هیدروکسی لاپاتیت کلسیم 
این ماده نیز به طور طبیعی در بدن – در استخوان‌ها – وجود دارد. برند رادیز یک فیلر مورد تأیید سازمان غذا و داروی امریکاست که از هیدروکسی لاپاتیت کلسیم تشکیل شده است. ذرات میکروسکوپی در یک ژل غلیظ و روان معلق هستند و اثر حاصل از تزریق آنها حدود 12 ماه باقی می‌ماند. این نوع فیلر، تولید کلاژن در بدن را تحریک می‌کند.
 اسید پلی – آل – لاکتیک 
این نوع فیلرها از مواد مصنوعی زیست­ تخریب­ پذیر و سازگار با بافت‌های زنده تولید می‌شوند (که برای بدن ضرری ندارند). اسید پلی – آل – لاکتیک قبل از این که استفاده از آن به عنوان یک رفع کننده چین و چروک‌های صورت توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تأیید شود در تجهیزات پزشکی به کار برده می‌شد. ژل‌های حاوی این ماده معمولاً عمقی‌تر از ژل‌های دیگر در زیر پوست تزریق شده و تولید کلاژن را تحریک می‌کنند. ژل‌های حاوی اسید پلی – آل – لاکتیک پس از چند روز از بین می‌روند اما اثر آنها بیش از 2 سال باقی خواهد ماند.
 پلی متیل متاکریلات 
این ماده نیز یک ماده سازگار با بافت‌های زنده است که مدت مدیدی است در ایمپلنت‌های و تجهیزات پزشکی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برند بلافیل یک فیلر پایه کلاژن حاوی ذرات ریز کروی پلی متیل متاکریلات است که باعث رفع چین و چروک‌های پوست می‌شود. نتایج حاصل از تزریق این ماده برای رفع چین و چروک‌های نازولابیا بیش از 5 سال دوام خواهد داشت زیرا این ذرات کروی ریز حتی پس از بازجذب ژل پایه کلاژن در بدن باقی می‌ماند.
 تزریق چربی 
نتایج حاصل از پیوند چربی صورت به مدت طولانی باقی می‌مانند اما معمولاً در این فرایند از عمل لیپوساکشن برای برداشتن چربی از قسمت‌های دیگر بدن نیز استفاده می‌شود. چربی خالص‌شده در قسمت‌های مختلفی از صورت باقی می‌ماند. اثر ناشی از پیوند چربی، دائمی محسوب می‌شود اما همه چربی‌های پیوندی در محل درمان، زنده نمی‌مانند.
 ماندگاری اثرات تزریق ژل‌ها بر اساس منطقه تحت درمان 

  بهترین نوع ژل تزریقی صورت: انواع فیلر لب، گونه و خط خنده

 ماندگاری اثر تزریق ژل‌ها در اطراف چشم‌ها چقدر است؟
اثرات ناشی از تزریق ژل‌های حاوی اسید هیالورانیک در زیر چشم‌ها حداقل به مدت 12 ماه باقی می‌مانند.
معمولاً از ژل‌های برند رستالین برای زیر چشم‌ها استفاده می‌شود زیرا برای تقویت پوست نازک در این قسمت از صورت به اندازه کافی قوی است.
اثر ناشی از تزریق ژل‌ها در اطراف دهان چقدر است؟
نتایج حاصل از تزریق فیلرهای حاوی اسید هیالورانیک یک سال دوام خواهد داشت که البته باید پس از 6 ماه درمان تجدید شود. نتایج حاصل از تزریق این ژل‌ها در این قسمت‌های صورت خوب است اما اگر فیلرهای حاوی اسید هیالورانیک به طور اتفاقی در عروق خونی تزریق شوند، جذب خواهند شد (به ندرت این اتفاق می‌افتد).
 اثر حاصل تزریق ژل‌های پوستی در چانه چقدر است؟
اثر تقویت چانه با تزریق ژل‌هایی مانند جوودرم وولوما، رادیز یا ترکیبی از این ژل‌ها بین 15 تا 24 ماه با تکرار درمان دوام خواهد داشت. تقویت چانه باعث بهبود ظاهر زنان و مردان می‌شود.
 اثر تزریق ژل در لب‌ها چه مدت باقی می‌ماند؟
اثر برجستگی لب‌ها در اثر تزریق ژل‌های پوستی با تکرار تزریق‌ها حداقل به مدت 12 ماه باقی خواهد ماند. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب، تزریق باید حداقل 3 مرتبه تجدید شود زیرا ممکن است ژل‌ها در تزریق‌های اول، فشرده شوند. برندهای رستالین، رستالین سیلک و جوودرم از ژل‌های معروف و محبوب برای برجسته‌سازی لب‌ها هستند. این نوع ژل‌ها، نرم‌تر هستند.
 اثر ناشی از تزریق ژل‌های پوستی در اطراف بینی چه مدت دوام خواهد داشت؟
در رینوپلاستی غیر جراحی از فیلرهای اسید هیالورانیکی مانند رستالین استفاده می‌شود که در صورتی که پس از 6 ماه و 9 یا 12 ماه دوباره تزریق شوند، اثر آنها تا دو سال باقی خواهد ماند. برند رستالین یک ژل رقیق و سفت است که پزشک می‌تواند از آن برای شکل دادن به پوست بینی استفاده کند و تأثیر آن بهتر از ژل‌های غلیظ‌تر است.
 اثر ناشی از تزریق ژل‌های پوستی در گونه‌ها چقدر است؟
نتایج حاصل از تزریق فیلرهای حاوی اسید هیالورانیک مانند جوودرم وولوما تا 24 ماه باقی خواهد ماند. البته اگر تزریق پس از 12 ماه دوباره تکرار شود این اثرات به مدت طولانی‌تری در صورت باقی خواهند ماند. برندهای وولوما و رادیز ژل‌های غلیظی هستند که به لیفت گونه و جوان‌سازی این قسمت از صورت کمک می‌کنند. اثر ناشی از تزریق رادیز در صورتی که پس از 7 ماه دوباره تجدید شود تا حدود 15 ماه باقی خواهد ماند.
 چگونه می‌توان طول مدت تأثیر ژل‌های تزریقی را افزایش داد؟

  چاق شدن ساق پا با پروتز و تزریق چربی و ژل

با این که نمی‌توان برای افزایش ماندگاری اثر تأثیر ژل‌های پوستی انتظار معجزه داشت اما برخی چیزها وجود دارند که باعث افزایش سرعت جذب این محصولات در بدن و در نتیجه کاهش ماندگاری اثر این ژل‌ها می‌شوند. با اجتناب و پرهیز از این چیزها می‌توان به افزایش مدت تأثیر ژل‌های تزریقی در بدن کمک کرد.
 توصیه‌های پس از عمل را دنبال کنید 
از آنجا که اثر ناشی از تزریق ژل‌ها فوری بوده و نیازی به بستری شدن برای انجام این اقدام درمانی نیز وجود ندارد می‌توان بلافاصله پس از تزریق آنها به فعالیت‌های روزمره پرداخت ولی پس از انجام تزریق باید توصیه‌های مربوط به مراقبت‌های پس از تزریق را دنبال کنید
مواردی نظیر اجتناب از فعالیت‌های ورزشی تا 24 ساعت پس از درمان به کاهش احتمال بروز تورم و کبودی کمک می‌کند. مراقبت از صورت بلافاصله پس از درمان نیز به افزایش مدت تأثیر این ژل‌ها کمک می‌کند.
 از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پرهیز کنید
پزشکان استفاده روزانه از کرم‌های ضد افتاد و محدود کردن قرار گرفتن در معرض نور خورشید بین ساعت 11 تا 3 بعدازظهر را توصیه می‌کنند. این کار علاوه بر این که به سلامت عمومی و سلامت پوست شما کمک می‌کند به افزایش ماندگاری اثر ژل‌های تزریقی نیز کمک خواهد کرد. قرار گرفتن زیاد در معرض اشعه‌های ماوراءبنفش باعث تجزیه سریع‌تر برخی انواع ژل‌های پوستی می‌شود.
 استرس‌های خود را کاهش دهید
استرس تأثیر منفی در سلامت شما دارد که یکی از انها، تأثیر استرس بر فیلرهای صورت شما است. هورمون‌های اضافی که بدن در هنگام مواجهه با استرس تولید می‌کند باعث تجزیه سریع‌تر ژل‌ها شده و تأثیر آنها را زودتر از زمان مورد انتظار از بین می‌برد.
البته، ما نمی‌توانیم به طور کلی، استرس نداشته باشیم اما به کارگیری برخی روش‌های مدیریت استرس باعث می‌شود که شما آرامش پیدا کنید (و حجم لب‌های خود را حفظ کنید)
 به تمرینات ورزشی خود توجه داشته باشید 
فعال بودن و تحرک داشتن برای سلامت ذهن و جسم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به هر حال، شواهد نشان می‌دهد که تأثر تزریق ژل‌های پوستی در افرادی که متابولیسم بیشتری دارند زودتر از بین می‌رود.
البته پزشکان به شما توصیه نخواهند کرد که برای افزایش ماندگاری تأثیر ژل‌ها، ورزش نکنید، در عوض شما باید به این نکته توجه داشته باشید که می‌توان با تکرار تزریق – هر 3 تا 6 ماه یک مرتبه – تأثیر داشتن یک سبک زندگی فعال را در دوام و ماندگاری اثر ژل‌های تزریق کاهش داد.
 تغذیه سالم 
همه ما دوست داریم که در خوردن زیاده‌روی کنیم اما خوردن مقادیر زیادی هله‌هوله باعث افزایش التهاب در بدن می‌شود و این نیز به نوبه خود باعث تجزیه سریع‌تر ژل‌های پوستی در بدن می‌شود. به طور کلی پزشکان توصیه می‌کنند که برای حفظ ظاهر عالی لب‌های خود مراقب سلامت حداکثری پوست خود باشید، این بدان معنی است که باید مقادیر زیادی میوه و سبزیجات و همچنین چربی و روغن‌های سالم مانند چربی‌های موجود در ماهی‌ها و مغزیجات مصرف کنید.
 در مورد انواع مختلف فیلرها سؤال کنید 
ماندگاری اثر فیلرها متفاوت بوده و به ژل مورد استفاده بستگی دارد – به عنوان مثال، پزشکان از طیفی از فیلرهای جوودرم (شامل هیدرات، اسمایل، اولترا، وولیفت؛ وولبلا و وولوما) استفاده می‌کنند که غلظت هر کدام متفاوت است. اگر این فیلرهای زودتر از موعد مورد انتظار جذب شدند در جلسه بعدی درمان با پزشک در مورد استفاده از ژل‌های غلیظ‌تر صحبت کنید.
برای تکرار به موقع درمان برنامه‌ریزی کنید
اگر نمی‌خواهید سایز شما بیش از اندازه نوسان داشته باشد، بهترین راهی که پزشکان به شما توصیه می‌کنند این است که به موقع تزریق را تجدید کنید. اگر شما تا 12 یا 18 ماه تزریق را تکرار نکنید ممکن است صورت شما دوباره به شکل و اندازه اولیه بازگشته و زمانی که دوباره تزریق را تجدید می‌کنید، تغییرات ایجاد شده چشمگیر و قابل توجه خواهد شد.
برای اطمینان از ماندگاری ژل در مدت زمان مورد انتظار حتماً با پزشک خود در مورد زمان‌هایی که باید تزریق را تکرار کنید مشورت نمایید. غالباً، در هنگام تکرار تزریق نیازی به استفاده از همان مقادیر اولیه ژل نیست – برخی افراد باید در اولین تزریق حدود 1 میلی‌لیتر ژل تزریق نمایند و سپس برای حفظ نتایج با 0.5 میلی‌لیتر از ژل می‌توانند درمان را تکرار کنند.

  نحوه تزریق ژل به گونه: مزایای گونه گذاری با ژل (فیلر)

The post ماندگاری ژل چقدر است؟ دوام فیلر لب، چانه، گونه و زیر چشم appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed