ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟ آیا همیشگی است؟

آیا تاکنون راجع به تزریق چربی چیزی شنیده اید؟ امروزه، زنان و مردان بسیاری تمایل دارند که انحناها و پیچ و خم بدنشان در بهترین حالت خود قرار بگیرد تا بدن آنها بسیار خوش فرم بنظر برسد. برای اینکه به این هدف خود برسند رژیم غذایی،تمرینات ورزشی خود را تغییر می دهند و حتی گاها دست به جراحی زیبایی می زنند.
اگر شما می خواهید که باسنی گرد همراه با عضلات کشیده، ران های پر و عضله ای و صورتی متقارن تر داشته باشید،امروزه دستیابی به این موارد کاملا امکان پذیر است. بهترین گزینه استفاده از چربی بدن خود با هدف پرکردن آن قسمت هایی از بدنتان است که برای خوش فرم‌ بنظر‌ رسیدن بدنتان، نیازمند چربی است. معمولا نتایج بلافاصله بعد از جراحی کاملا مشهود است، اما در بعضی از بیماران این روند متفاوت است به این معنا که گاهی چندین هفته زمان می‌برد که آن شکل و ظاهر دائمی در محلی که تحت تزریق قرار گرفته خودش را نشان بدهد، بنابراین به طور میانگین تقریبا دو هفته طول می کشد که نتایج به وضوح خودشان را در بیماران نشان دهند.بعد از بر طرف شدن تورم و کبودی،بیشتر بیماران اعتقاد داشتند که تزریق چربی بدترین اقدام در نوع خود هست.
در این وبلاگ،راجع به تزریق چربی به نواحی مختلف  بدن و مدت زمانی که طول میکشد تا افراد به نتیجه مطلوب برسند مطالبی آورده شده است که آن ها را با هم مرور میکنیم.
اگرمی خواهید که به نتایج مطلوب برسید، شما برای انجام تزریق چربی نیاز به یک جراح متخصص با مهارت های کافی بر اساس تجربه و دانش کافی برای پیاده سازی تکنیک های لازم دارید.
 با توجه به تاکید بر روی این موضوع انجام و اجرای دستورالعمل های جراح تان در دوران نقاهت حیاتی هست.اگر‌شما دستورالعمل ها و پیشنهادات پزشکان را قدم به قدم انجام دهید،در مورد نتایج جراحی و اینکه چقدر زمان می برد که نتایج مشخص شوند، هیچ جای نگرانی نیست.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی تزریق چربی و یا برای رزرو نوبت در کلینیک پوست و مو رازی با شماره تلفن های 02145379 تماس حاصل فرمایید.
تزریق چربی چیست؟

انتقال چربی اتولوگ(چربی که از بدن خود فرد گرفته می شود) که پیوند چربی یا تزریق چربی هم نامیده می شود،یک پروسه جراحی زیبایی هست که در آن سلول های چربی از یک قسمت به قسمت دیگر انتقال پیدا میکنند.

بیشتر سلول های چربی از مناطقی همچون شکم،باسن گرفته می شود و به نواحی با حجم کمتر تزریق می شوند.پیوند چربی اتولوگ نقش مهمی در جوان سازی پوست ایفا میکند.روش های سنتی برای جوان سازی پوست از طریق تکنیک های جراحی کاهشی می‌باشد یعنی جراح بر روی جدا سازی پوست از عضله و چربی تمرکز دارد.از طرف دیگر،در روش های مدرن،جراح با تمرکز بر پر کردن فضاهای خالی و نیازمند به چربی از طریق تزریق چربی اقدام می کند.در هنگام جراحی تزریق چربی،جراح با استفاده از تکنیک‌های خاص با هدف حفظ چربی برای مناطق تحت درمان تا قبل از تزریق دوباره آنها را جمع آوری می کند.
کدام قسمت های بدن می توانند چربی دریافت کنند؟

  کرایوتراپی

این تکنیک ها برای نواحی از بدن که در زیر به آنها  اشاره شده برای دستیابی به ظاهر دلخواه می تواند،به کار‌ گرفته شود؛
صورت:جراحی تزریق چربی می تواند راه مطلوبی برای جوان سازی و بهبود در روند زیبایی ظاهر افراد باشد.افرادی که به دلیل بیماری هایی همچون آتروفی در نیمه صورتشان  بر روی پوستشان چین و چروک و جای آکنه دارند و یا دچار‌گود رفتگی در برخی از مناطق مثل چشم و گونه که منجربه کم حجم بنظر آمدن صورت و در نهایت پیری می شوند،کاندید های مناسبی برای تزریق چربی‌ هستند
پستان:چربی می تواند در سینه افراد برای حجیم شدن آن،پشت ایمپلنت سینه برای نرم و طبیعی به نظر رسیدن و اصلاح تغییرات تزریق شود.
باسن:تزریق چربی در باسن با هدف اصلاح سایز باسن و یا افزایش حجم آن مورد استفاده قرار می گیرد.حتی برای لیفت کردن باسن،جراح می تواند ران های شما را بزرگ تر و حجیم تر کند که با سایز جدید باسن شما هماهنگی بیشتری پیدا کند.
واژن:انتقال چربی به واژن با هدف بازیابی حجم از دست رفته آن و بازگشت به ظاهر جوان انجام می گیرد.
انتقال چربی به بازو،پا و قفسه سینه:در مردان انتقال چربی در قفسه سینه با هدف داشتن عضلات قوی در این قسمت انجام میگیرد.انتقال چربی در بازو و پا به منظور بهبود حجم عضلات و داشتن عضلاتی بزرگتر انجام میگیرد.

کاندیدها از نظر شرایط سلامت باید در وضعیت مناسبی قرار داشته باشند و انتظاراتشان از جراحی پیوند چربی به گونه ای واقع بینانه باشند.معمولا بزرگسالان واجد این شرایط هستند،اما در برخی موارد بیماران جوانتر نیز می توانند تحت عمل جراحی پیوند چربی قرار بگیرند.
تزریق چربی چقدر طول می کشد؟

نتایج حاصل از تزریق چربی ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.هنوز هم،هنگامی که جراح پلاستیک با مدرک معتبر ،پروسه تزریق چربی را به خوبی انجام دهد،نتایج کاملا دائمی هستند.نواحی از بدن که تحت تزریق چربی قرار می گیرند با ظاهری جوان و برجسته تر بنظر می رسند.
ماندگاری و بقای  چربی و طول عمر ماندگاری نتایج آن به دلایل مختلفی بستگی‌ خواهد داشت.روشی که جراح برای دستیابی به چربی استفاده می کند،پروسه پاک ‌سازی بعد از جمع آوری چربی و اینکه چگونه تزریق چربی انجام میگیرد بستگی دارد.
زمانی که تزریق چربی در نواحی از بدن که خونرسانی در آنها زیاد است،انجام میگیرد،بقای چربی در آن محل در بهترین حالت خود خواهد بود.به همین دلیل است که تزریق چربی در ناحیه صورت ،موفقیت آمیز است زیرا صورت از رگ های عروقی بسیاری تشکیل شده است که امکان بقای بیشتر به چربی و نتایج ماندگارتری را به صورت می دهد.اگرچه که این موضوع بدین معنا نیست که چربی ها در هر ناحیه از بدن دارای طول عمر زیاد هستند و یا اینکه جوانسازی حاصل از آن برای همیشه باقی خواهد ماند،بلکه افراد می توانند با گذشت زمان با انجام دوباره تزریق چربی به خود ظاهری جوانتر بدهند.
با وجود این معایب،تزریق چربی یک گزینه و درمان طبیعی برای جوانسازی صورت است که بیشتر بیماران از نتایج آن راضی هستند.
نتایج بعد از تزریق چربی دائمی هستند،اما حفظ وزن خود در وضعیت سالم در مورد بقای نتایج آن اهمیت دارد.
تزریق سلول های چربی در بدن به دلیل توسعه و گسترش سلول های پیوندی چربی برای زنده نگه داشتن رگ هایشان دایمی هستند.بدن فرض می کند که چربی توسط خود بدن تولید شده و به جای اینکه آن را حذف کند و از بین ببرد آن را حفظ میکند و به عبارتی جذب میکند.
همه ی سلول های پیوندی چربی زنده نخواهند ماند.حدود ۷۰ درصد سلول های چربی باقی می مانند اما بدن فقط ۳۰ درصد آن را جذب میکند.این پدیده در هفته اول بعد از جراحی دقیقا هنگامی‌که سلول های چربی تزریق شده هنوز توسط بدن پذیرفته نشدند،اتفاق می افتد.بعد از تشکیل رگ های خونی،سلول های چربی پیوندی باقی خواهند ماند و به همین دلیل نتایج تزریق به صورت دائمی هستند.
برای ماندگاری بیشتر تزریق چربی چه کارهایی میتوان انجام داد؟

  کاهش اثر بخیه در جراحی بینی

برای اطمینان یافتن از این موضوع که نتایج حاصل از چربی در مدت زمان طولانی تری باقی بمانند،این نکات کوتاه مدت و بلند مدت را دنبال کنید:
 

۱.قبل از تزریق چربی مراقب اضافه وزن باشید.
۲.دستورالعمل های ارائه شده بعد از جراحی توسط جراح خود را کاملا انجام دهید.
۳.از ایجاد فشار مستقیم بر روی نواحی از بدن که به تازگی تزریق چربی انجام گرفته است،خودداری کنید.
۴.در یک وزن ثابت بدن خود را نگه دارید.
۵.رژیم غذایی سالم داشته باشید.
۶.به،طور منظم ورزش کنید.
۷.از کاهش و افزایش وزن شدید مانند بارداری خودداری کنید.
عوارض تزریق چربی چیست؟

  زگیل تناسلی و خال گوشتی در ناحیه تناسلی – افزایش خطر سونامی سرطان

یک سری عوارض جانبی وجود دارند که هنگام تزریق چربی باید مراقب باشید،اگرچه این پروسه به طور کلی امن است اما همیشه تعدادی خطر اساسی وجود دارد.
این عوارض تزریق شامل موارد زیر است،اما به  این موارد محدود نیست:
۱.خون مردگی و تورم جرئی
۲.جای زخم های کوچکی که معمولا با گذشت زمان و یا با استفاده از داروهای بدون تجویز پزشک کمرنگ می شوند.
۳.بی حسی و کرختی موقت
۴.از دست رفتن مقداری چربی از ناحیه ای که تحت تزریق قرار گرفته است.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “عوارض تزریق چربی چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “خون مردگی و تورم جرئی،جای زخم های کوچکی که معمولا با گذشت زمان و یا با استفاده از داروهای بدون تجویز پزشک کمرنگ می شوند.،بی حسی و کرختی موقتاز دست رفتن مقداری چربی از ناحیه ای که تحت تزریق قرار گرفته است.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “برای ماندگاری بیشتر تزریق چربی چه کارهایی میتوان انجام داد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “قبل از تزریق چربی مراقب اضافه وزن باشید.دستورالعمل های ارائه شده بعد از جراحی توسط جراح خود را کاملا انجام دهید.از ایجاد فشار مستقیم بر روی نواحی از بدن که به تازگی تزریق چربی انجام گرفته است،خودداری کنید.در یک وزن ثابت بدن خود را نگه دارید.”
}
}]
}

The post ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟ آیا همیشگی است؟ appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed