ماندگاری تزریق بوتاکس برای دور چشم، دور لب و پیشانی

هنگامی که اعصاب یک عضله به ارسال پیام به مغز می‌‌پردازند حرکاتی در عضلاتی که در آن ناحیه خاص از پوست قرار دارند رخ خواهد داد. سپس مغز با پردازش اطلاعات مرتبط، به این پیام دریافتی واکنش نشان می‌دهد و نحوه عکس العمل عضله را مشخص می‌نماید. این فرایند مداوم همان عاملی است که در تشکیل چین و چروک صورت نقش دارد.  بوتولونیوم یک نوع پروتئین نوروتوکسین است که معمولاً از آن تحت عنوان بوتاکس نوع A یاد می‌‌شود که به طور موقت از حرکت کردن عضلات جلوگیری می‌نماید. به این ترتیب مغز نمی‌تواند به پیام عصبی دریافتی پاسخ بدهد و عضله در جای خود باقی خواهد ماند. در این حالت پوست روی عضله دستخوش چین و چروک یا پیر شدن فوری نخواهد شد. به طور طبیعی اثر گذاری بوتاکس دو تا سه روز پس از درمان مشخص خواهد شد. ممکن است لازم باشد برای حفظ نتایج به دست آمده شما به ملاقات ماهیانه با پزشک خود نیاز داشته باشید. با این حال با توجه به مشکلی که با تزریق بوتاکس درمان شده است ممکن است اثر بوتاکس حدود ۳ ماه یا حتی کمی بیشتر باقی بماند.
 چگونه برای تزریق بوتاکس آماده شویم؟ 

اگر طی ۴ ماه گذشته سابقه انجام تزریق بوتاکس را داشته‌اید حتما به پزشک خود اطلاع دهید. این روش فقط برای افرادی کاربرد بسیار خوبی دارد که قبلا به تزریق بوتاکس پرداخته باشند. در صورتی که شما از شل کننده‌های عضلانی، داروهای ضد آلرژی و داروهای کمک کننده به بهبود خواب استفاده می‌کنید و یا در حال حاضر از یک داروی خاص استفاده می‌نمایید حتما به پزشک خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم را قبل از تزریق بوتاکس انجام دهد. معمولاً پزشکان تزریق بوتاکس را در زنان باردار یا زنانی که در دوران شیر دهی به سر می‌برند توصیه نخواهند کرد. پزشکان همچنین ادعا می‌کند که تزریق بوتاکس در افرادی که به پروتئین شیر گاو حساسیت دارند نباید انجام شود. معمولاً تزریق بوتاکس در مطب پزشک و توسط جراح پلاستیک معتبر انجام می‌شود. جراح پلاستیک از یک سوزن نازک برای تزریق مقادیر کمی از سم بوتولونیوم به درون پوست یا عضله بیمار استفاده می‌‌کند. مقدار بوتاکس مورد نیاز برای تزریق به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در بخش زیر به همه آنها اشاره می‌کنیم.
 پس از تزریق بوتاکس چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ 

 معمولاً تزریق بوتاکس یک روش نسبتا ایمن است و عوارض جانبی کمی دارد به شرط آن که توسط یک پزشک ماهر و با تجربه انجام شود. برخی از عوارض جانبی تزریق بوتاکس به شرح زیر می‌باشند:

خشکی غیر عادی
چشم اشک ریزی بیش از حد
افتادگی پلک
افتادگی پوست اطراف دهان
کج شدن لبخند
کج شدن ابروها

 یکی از روش‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن بوتاکس در سراسر بدن وجود دارد جلوگیری از ماساژ دادن و دستکاری کردن محل تزریق به مدت ۲۴ ساعت از انجام تزریق است. پس از این بازه زمانی شما می‌توانید همانند گذشته به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازید. یک پزشک با مهارت و دارای تخصص ویژه کسی است که ریسک بروز عوارض جانبی احتمالی و تاثیرات منفی تزریق بوتاکس که در قسمت بالا به آنها اشاره کردیم را به حداقل می‌‌رساند. مادامی که شما به یک متخصص با تجربه مراجعه کنید پزشک می‌تواند به طور صحیح شما را در خصوص فرآیند تزریق بوتاکس راهنمایی کند تا بتوانید به این نتیجه برسید که آیا تزریق بوتاکس با توجه به شرایط جسمی و سلامت فعلی شما یک روش معتبر است یا خیر. در صورتی که تزریق بوتاکس در شما خطری را به دنبال نداشته باشد و پزشک از سلامت عمومی شما اطمینان حاصل کند فرایند تزریق بوتاکس با موفقیت و توسط پزشک انجام خواهد شد.
 ماندگاری بوتاکس در نقاط مختلف صورت چقدر است؟ 

  آناتومی و ساختار ساختمان بینی

 تزریق بوتاکس یک نوع سرمایه گذاری محسوب می‌شود. برنامه ریزی در جلسات مشاوره به شما و پزشک برای تعیین مقدار مناسب بوتاکس در طول درمان کمک می‌کند تا شما بتوانید نتایج خوبی را از تزریق بوتاکس به دست بیاورید. اگر شما هم این سوال را از خود می‌پرسید که ماندگاری بوتاکس چقدر است باید خدمت شما عرض کنیم که پاسخ سوال شما در این نکته نهفته است که کدام قسمت صورت شما قرار است تحت درمان قرار بگیرد و پزشک از چه مقدار بوتاکس در این ناحیه استفاده خواهد کرد.
 تزریق بوتاکس برای رفع خطوط پیشانی

 بوتاکس یکی از نقاط بسیار رایجی است که متقاضیان به تزریق بوتاکس در آنجا می‌‌پردازند. معمولاً با توجه به اینکه دوست دارید نتایج حاصل از تزریق بوتاکس تا چه اندازه طبیعی باشد به چیزی که حدود ۱۰ تا ۱۵ وارد بوتاکس نیاز خواهید داشت. با توجه به اینکه دوز تجویز شده برای این ناحیه می‌تواند زیاد باشد نتایج به دست آمده چیزی حدود ۳ تا ۶ ماه باقی خواهد ماند. فاکتورهای دیگری از قبیل سن و متابولیسم بدن نیز می‌توانند در ماندگاری اثر بوتاکس نقش مهمی را ایفا کنند.
 تزریق بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی دور چشم 
 معمولاً بوتاکس یک راه حل عالی برای از بین بردن خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم است. هنگامی که تزریق بوتاکس انجام شد شما می‌توانید به تدریج شاهد شل شدن عضلات اطراف چشم خود باشید و به این ترتیب در هنگام خندیدن یا لبخند زدن دیگر عضلات دور چشم شما منقبض نخواهد شد. برای از بین بردن خطوط ریز اطراف چشم شما به ۵ تا ۱۲ واحد بوتاکس در هر جلسه نیاز خواهید داشت تا نتایج خوبی را به دست بیاورید. معمولاً نتایج حاصل از تزریق بوتاکس حدود ۴ ماه باقی می‌ماند اما گاهی اوقات ممکن است این زمان کمی طولانی شود پس جای تعجب نخواهد داشت. شل شدن این عضلات باعث می‌شود که در برابر حرکت کردن مقاوم شوند حتی در فواصل بین جلسات درمانی نتوانند حرکت کنند.
 تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو 
 اگر شما قصد دارید به لیفت ابروی خود بپردازید تزریق بوتاکس می‌‌تواند در این زمینه به شما کمک کند و دیگر شما نیازی به انجام عمل جراحی نخواهید داشت. برای این کار شما فقط به ۲ تا ۵ واحد بوتاکس نیاز خواهید داشت. این مسئله باعث شده که تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو یکی از روش‌های ارزان قیمت به منظور بهبود وضعیت ابروها و جوان سازی صورت باشد. متاسفانه استفاده از بوتاکس به مقدار کم به معنای کوتاه بودن اثر بخشی بوتاکس است.
 تزریق بوتاکس برای رفع خط اخم

  ماندگاری لیزر موی زائد: از بین بردن کامل موهای زائد در چند جلسه

 اگر بین ابروی شما خطوط عمیقی به وجود آمده و شما از این وضعیت ناراحت هستید می‌توانید به سراغ بوتاکس بروید. ممکن است شما به ۲۰ تا ۲۵ واحد بوتاکس نیاز داشته باشید تا نتایج مطلوبی را به دست بیاورید. نتایج حاصل از درمان خط اخم توسط بوتاکس چیزی بین ۲ تا ۶ ماه باقی خواهد ماند.
 فاکتورهایی که در ماندگاری بوتاکس نقش دارند 

 دوز بوتاکس تزریق شده 
 مقدار بوتاکس مورد استفاده اولین عاملی است که در تعیین ماندگاری بوتاکس نقش دارد. ماندگاری بوتاکس به محلی که قرار است درمان شود و همچنین دوز بوتاکس مورد استفاده بستگی دارد. معمولاً بوتاکس در مقادیر مختلف به نقاط متفاوت صورت تزریق می‌شود. هنگامی که بوتاکس به یک محل خاص تزریق می‌گردد فرایند تزریق به ازای واحد انجام خواهد شد به این ترتیب هر چه مقدار بیشتری از بوتاکس به درون عضله تزریق شود میزان ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.
 اندازه و قدرت عضله 
 اندازه و قدرت عضله یکی دیگر از عوامل مهمی است که در تعیین میزان ماندگاری بوتاکس تزریق شده نقش دارد. میزان موفقیت بوتاکس به عملکرد عضله بستگی دارد. معمولاً عضلات ضعیف مقاومت کمتری در محل تزریق از خود نشان می‌دهند این در حالی است که سطح مقاومت در عضلات قوی بیشتر است به همین دلیل پزشکان به آن دسته از بیماران خود که عضلات آنها ضعیف از توصیه می‌‌کنند هر ۲ ماه یک بار برای تزریق مجدد بوتاکس مراجعه نمایند اما افرادی که عضلات آنها قوی است قبل از اتمام ۲ ماه باید مجدداً تزریق بوتاکس در آنها انجام شود.
 غلظت بوتاکس
 به طور کلی بوتاکس بعد از تزریق توسط سالین رقیق می‌شود. غلظت مناسب بوتاکس به صورت خودکار به کسب نتایج مورد انتظار کمک خواهد کرد. در مواردی که غلظت بوتاکس بسیار زیاد باشد اثر بوتاکس به سرعت از بین خواهد رفت.
 مهارت و تجربه پزشک

 انتخاب یک جراح پلاستیک با تجربه یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش ماندگاری اثر بوتاکس است. جراح دارای تخصص و مهارت کافی است و می‌‌داند که شما به چه مقدار بوتاکس نیاز دارید تا نتایج مورد انتظار خود را به دست بیاورید. تخصص پزشکی کمک می‌کند تا بتواند به ارائه نتایج طبیعی بپردازد به نحوی که صورت شما کاملا جوان شود.
 مدت زمان استفاده 
 افرادی که به صورت مداوم از بوتاکس استفاده می‌کنند پس از گذشت زمان متوجه خواهند شد که ماندگاری بوتاکس در آنها افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که ماندگاری بوتاکس در دفعات اول تزریق بسیار کم است. نمی‌توان دلیل این وضعیت را به طور کامل توضیح داد اما برخی از افراد تصور می‌کنند که این مسئله به این حقیقت بستگی دارد که عضلات آمادگی لازم برای تزریق مجدد اثر شل کنندگی بوتاکس را دارند.
 ورزشکار بودن
 معمولا میزان ماندگاری و طول عمر بوتاکس در افراد ورزشکار در مقایسه با افراد غیر ورزشکار کمتر است زیرا سرعت متابولیسم بدن آنها به علت ورزش کردن بسیار بالا است. این امر باعث می‌شود که بدن آنها در مقایسه با افراد غیر ورزشکار به سرعت به مقابله با مهاجرین خارجی بپردازد. هنگامی که بدن آنها بوتاکس را به عنوان یک مهاجم خارجی شناخت به سرعت به آن حمله می‌کند و اثر بوتاکس را از بین می‌برد و به همین دلیل افراد ورزشکار در مقایسه با سایرین به دفعات بیشتر تزریق بوتاکس نیاز خواهند داشت.
 شرایط نگهداری بوتاکس 
 بوتاکس باید فوراً پس از استفاده در یک مکان خنک نگهداری شود. هنگامی که بوتاکس از محیط خنک خارج می‌شود فقط به مدت چهار ساعت می‌تواند خاصیت خود را حفظ کند. در صورتی که بیش از چهار ساعت از محیط خنک بیرون آمده باشد با سرعت بیشتری اثر خود را از دست خواهد داد به این ترتیب بیماران باید از تازه بودن بوتاکسی که در طول درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد اطمینان حاصل نمایند.
 نیروی جاذبه و نور آفتاب 
 در برخی موارد بوتاکس فاقد اثر گذاری مفید است. در مواردی که چین و چروک صورت به علت نیروی جاذبه ی آسیب دیدگی ناشی از نور آفتاب به وجود آمده است تزریق بوتاکس تاثیری در بهبود این شرایط نخواهد داشت.

  تفاوت HPV و هرپس چیست؟

The post ماندگاری تزریق بوتاکس برای دور چشم، دور لب و پیشانی appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed