لیفت باسن:بالا کشیدن باسن با تزریق چربی و جراحی برای جذابیت پایین تنه

هنگامی که ظاهر باسن را در نظر می‌گیرید، احساس می‌کنید حالت دلخواه شما را ندارد. ظاهر آن براساس چیزی که شما انتظار دارید، شکل نمی‌گیرد. شما دوست دارید که حجم بیشتری داشته باشد. می‌خواهید انحنا و برجستگی بیشتری را نشان دهد و دوست دارید خوش فرم باشد تا هنگامی که لباس جدیدتان را می‌پوشید، این ظاهر زیبا فراموش نشدنی باشد. احتمالاً پدها یا ورزش‌های مختلف را امتحان کرده‌اید که انتظار می‌رود باسن شما را حجیم کند. اما هیچ کدام نتایجی را که دلخواه شما است فراهم نکرده است. می‌توانید مزایای انواع لیفت باسن برای بالا بردن آن که در زیر بیان شده است را در نظر بگیرید.

روش های از بین بردن افتادگی باسن در زنان و مردان

همچنان که سن شما بالا می‌رود، به تدریج شکل باسن تغییر کرده و حالت شلی و افتادگی پیدا می‌کند که باعث تاثیر نامناسب آن بر تصور شخص از خود و حس زیبا بودن دارد. گرچه پیش از این هیچ پاسخ واقعی برای این روند پیری نبود، اما اخیراً پزشکان روش‌های جراحی مختلفی را پیشنهاد می‌دهند که می‌تواند به فرد کمک کند تا احساس مثبتی نسبت به بدن خود داشته باشد. مردان و زنان متقاضی مناسب این کار باید از نظر سلامت جسمانی و روانی در شرایط مناسب قرار داشته باشد و درباره اینکه جراحی پلاستیک نسبت به اندازه، شکل و خوش فرمی و سفتی باسن چه کاری می‌تواند انجام دهد، انتظارات واقع‌بینانه داشته باشند.

دلایل انجام لیفت باسن


افرادی که بطور کلی حداقل در یکی از گروه‌های زیر قرار می‌گیرند، برای انجام لیفت باسن مناسب هستند:

 • تمایل دارند که اندازه باسن را بزرگتر کنند
 • از اندازه باسن خود راضی هستند اما دوست دارند شکل و حالت آن را بهبود بخشند
 • احساس می‌کنند که بدن‌شان متناسب نیست
 • متوجه شدند که با بالا رفتن سن، باسن دچار افتادگی شده است
 • تمایل دارند با بهبود ظاهر باسن، حالت بدن تناسب بیشتری داشته باشد
 • بر این باورند که برجسته و حجیم کردن باسن شکل بدن را بهبود می‌بخشد
 • تمایل به انجام عمل جراحی دارند که بتواند کمر را باریک کرده و اندازه باسن را افزایش دهد (لیفت باسن برزیلی)
 • لیفت باسن می‌تواند برای انواع بدن و اهداف هر بیمار بکار گرفته شود.

انواع روش های بالا کشیدن (لیفت) باسن


برای بالا کشیدن و از بین بردن افتادگی باسن، روش های زیر رایج می باشند:

تزریق چربی یا لیفت باسن برزیلی 

تزریق چربی

بزرگ کردن باسن (لیفت باسن برزیلی) یک عمل جراحی است که برای افزایش حجم و خوش فرم کردن باسن استفاده می‌شود. تزریق چربی روشی است که امروزه  طرفداران زیادی پیدا کرده و از چربی خود بیمار استفاده می‌شود تا حجم طبیعی به باسن بدهد.

مشاوره حجیم کردن باسن

مشاوره درباره حجیم کردن باسن با جراح پلاستیک حرفه‌ای، اولین قدم به سمت بدست آوردن نتایج زیبایی است که در جستجوی آن هستید. ابتدا، شما هدف خود را از انجام اینکار بیان می‌کنید، و پزشک به شما کمک خواهد کرد تا این اهداف را تصحیح کرده و به یک طرح درمانی برسید که مناسب نیازهای شما باشد. پزشک به شما کمک می‌کند تا مشخص کنید که آیا کاندیدای مناسبی برای انجام اینکار هستید، و پاسخ تمامی سوالات شما را خواهد داد، و اطلاعات مفیدی درباره هر روش درمانی که در نظر دارید به شما ارائه خواهد داد.

متقاضی لیفت و بالا کشیدن باسن

متقاضی لیفت و بالا کشیدن باسن باید انتظارات واقع‌بینانه برای انجام این عمل داشته، و سلامت عمومی خوبی داشته باشند. حجیم کردن باسن روش بسیار پرطرفداری در میان بیماران جوان است. متقاضیان انجام لیفت و حجیم کردن باسن افرادی هستند که می‌خواهند اندازه و فرم باسن را بهبود ببخشند و همچنین افرادی که چربی کافی برای برداشت و استفاده در روند تزریق چربی برای لیفت باسن دارند. تزریق چربی متداول‌ترین روش برای حجیم کردن باسن است که بسیار مطمئن و نسبتاً ملایم است، اما بیماران باید هنگام انجام جراحی وزن ثابتی داشته باشند، زیرا افزایش و کاهش وزن می‌تواند بر نتیجه درمان تاثیر بگذارد. بطور ایده‌آل ، متقاضیان حجیم کردن باسن باید انعظاف‌پذیری پوستی خوبی داشته باشند ، چون لیپوساکشن برای برداشت چربی بکار گرفته می‌شود، انعطاف‌پذیری پوست می‌تواند بر نتیجه درمان اثر بگذارد.

  جراحی انحراف بینی

روش لیفت و بالا کشیدن باسن

لیفت و بالا بردن باسن یک روش تزریق چربی چند مرحله‌ای است که با لیپوساکشن ملایم چربی از نواحی اهداکننده شروع می‌شود. چربی برداشته شده و نواحی اهداکننده فرم‌دهی می‌شود، که یکی از مزایای این روش برای بیماران لیفت باسن است. نواحی متداول برای اهداکردن چربی شامل پهلو، شکم یا ران‌ها است. زمانی که چربی برداشته شد، برای انجام تزریق آماده‌سازی می‌شود. چربی آماده‌سازی شده، سپس با استفاده از کانولاهای (لوله‌های) کوچک تزریق می‌شود، و عمل کامل می‌شود. این روند ممکن است در آینده برای داشتن بهبودی و حجم بیشتر تکرار شود.

لیفت باسن اسکالپترا

 لیفت باسن اسکالپترا

لیفت باسن اسکالپترا یک روش خاص است که برای حجیم کردن پوست و تحریک رشد کلاژن با استفاده از میکرو تزریقات تهاجمی در زیر پوست انجام می‌شود. این روش با تزریق چربی تفاوت دارد، و دوران بهبودی نیاز دارد. تغییر اندازه وشکل باسن با استفاده از رژیم و ورزش سخت است. بطور کلی، رژیم نمی‌تواند نواحی خاصی از بدن را هدف قرار دهد. همچنین افزایش حجم عضلات پشت بدن با ورش اسکوات و لانگز می‌تواند وقت گیر و خسته کننده باشد. به همین دلیل است که بسیاری از بیماران تصمیم می‌گیرند که با استفاده از روش لیفت باسن اسکالپترا، تناسب، شکل و حجیم کردن باسن بدن‌شان را انجام دهند. لیفت باسن اسکالپترا می‌تواند باسن را حجیم‌تر و خوش فرم‌تر نشان دهد و به شما کمک کند که اعتماد به نفس بیشتر و احساس جذابیت بیشتری داشته باشید.

مزایای لیفت باسن اسکالپترا

چندین مزایای متمایز روش لیفت باسن اسکالپترا شامل موارد زیر است:

 • به تزریق بی‌حسی نیازی ندارد
 • برای افراد لاغر که باسن حجیم‌تر و خوش‌فرم‌تر نیاز دارند، بسیار مناسب است
 • دوران بهبودی کوتاه
 • ایجاد وقفه محدود در زندگی روزانه
 • روشی که می‌تواند در کمتر از ۳۰ دقیقه بدست آید
 • ایجاد لیفت و حجم ثابت در ناحیه باسن

متقاضی لیفت باسن اسکالپترا

اگر تمایل دارید که حجم باسن را بیشتر کنید اما چربی کافی برای انجام این‌کار ندارید، ممکن است که متقاضی مناسبی برای لیفت باسن اسکاپترا باشید. اسکالپترا یک تحریک‌کننده کلاژن پوستی است که بطور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیاری از متقاضیان برای انجام لیفت باسن اسکالپترا مناسب هستند. بطور کلی برخی از خصوصیت‌های زیر، متقاضیان لیفت باسن اسکالپترا را مشخص می‌کند:

 • تمایل به افزایش حجم، اندازه یا گردی باسن بدون انجام عمل یا جراحی
 • تمایل به افزایش حجم، اندازه و شکل باسن بدون داشتن چربی کافی برای انجام تزریق چربی
 • برای کسب نتیجه خوب بدون انجام عمل کم تهاجمی مانند تزریق چربی یا لیفت باسن با نخ (به دلیل ترجیح شخصی یا آمادگی پزشکی)
 • داشتن نتایج طولانی مدت اما نه دائمی (نتایج حدود یک تا دو سال دوام دارد)
 • تمایل به داشتن تناسب و فرم‌دهی ناحیه باسن
 • تمایل به لیفت ثابت به ناحیه باسن
 • انتظارات واقع‌بینانه درباره نتیجه‌ای که این روش درمانی می‌تواند به همراه داشته باشد
 • وزن نسبتاً ثابت
 • صبر! صبر! صبر! اسکالپترا با گذشت زمان بهبود یافته و شکل می‌گیرد.

روش لیفت باسن اسکالپترا

در طول روش لیفت باسن اسکالپترا، بیمار در حالت ایستاده یا خوابیده قرار می‌گیرد. بیمار سپس معمولاً بروی شکم دراز می‌کشد. سپس پزشک از یک بی‌حسی موضعی یا ماده بی‌حس کننده برای کاهش درد و ناراحتی استفاده می‌کند. زمانی که موضع بی‌حس شد، او شروع به تزریق اسکالپترا در نواحی مشخص شده هدف می‌کند. به منظور توزیع مناسب محرک اسکالپترا، چندین تزریق در نواحی باسن انجام می‌شود.

لیفت باسن با جراحی

           لیفت باسن با جراحی        

هنگامی که ناحیه پایین بدن انعطاف‌پذیری خود را به دلیل بالا رفتن سن و کاهش وزن از دست می‌دهد، یک جراحی زیبایی لیف باسن می‌تواند برای سفت شدن بافت‌های شل و بازسازی ظاهر صاف و هموار باسن بکار ‌رود. در طول این عمل، پوست بالا کشیده و سفت می‌شود تا ظاهر خوش‌فرم و جوان‌تر به آن بدهد. جراحی شما برای برآورده شدن نیاز شما براساس نوع بدن شما انجام می‌شود. جلسه مشاوره با جراح پلاستیک می‌‌تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید که آیا این جراحی برای شما مناسب است.

  جراحی زیبایی لیفت سانترال و بالا کشیدن لب

متقاضی لیفت باسن

لیفت باسن اغلب به بیمارانی پیشنهاد می‌شود که به تازگی کاهش وزن داشته یا افرادی که انعطاف‌پذیری پوست خود را به دلیل بالا رفتن سن از دست داده‌اند. برخلاف لیفت باسن برزیلی، که به باسن حجم اضافه می‌کند، این روش برای افرادی ایده‌آل است که شرایط فیزیکی خوبی دارند اما دچار شلی پوست و چربی اضافه در ران، باسن یا نواحی لگن هستند. جراحان اندازه لیفت و بالا کشیدن را برای هر روش متناسب با فرد انتخاب می‌کنند تا بهترین نتیجه برای هر فرد بدست آید.

قبل از انجام درمان

جراح پلاستیک یا پرستار بخش جراحی دستورالعمل‌های قبل از عمل را در جلسه مشاوره اولیه یا هنگامی‌که زمان جراحی را مشخص کردید، برای شما توضیح خواهد داد. بطور کلی، باید اطمینان حاصل کنید که قبل از انجام این عمل به اندازه کافی سالم هستید. همچنین بهتر است قبل از انجام عمل برنامه ریزی کرده تا دوران بهبودی ساده‌تر و راحت‌تر باشد.

جراحی لیفت باسن

لیفت باسن ممکن است شامل برش‌های بزرگتری باشد که از استخوان لگن تا استخوان لگن دیگر در پشت ایجاد شود. پوست و چربی سپس از هم جدا شده و بافت اضافی بریده می‌شود. گاهی اوقات ممکن است لیپوساکشن برای برداشتن چربی‌های اضافی در صورت لزوم استفاده شود. سپس باسن بالا کشیده شده و در موقعیت بالاتر قرار می‌گیرد.

پس از جراحی

فوراً پس از لیفت باسن، ممکن است حس غافلگیری یا عجیبی داشته باشید، بخصوص اگر تحت بی‌حسی یا بیهوشی عمومی قرار گرفته باشید. باسن ممکن است متورم شده و کبود شود. به همین دلیل شما نیاز دارید که شخصی شما را پس از عمل به خانه برساند و از شما مراقبت کند. گرچه هر بیمار دوران و روند بهبودی متفاوتی را تجربه می‌کند.

بهبودی


حجیم کردن باسن

حجیم کردن باسن با تزریق چربی یک درمان کم تهاجمی با دوران بهبودی نسبتاً سریع است. لیپوساکشن برای برداشتن چربی و انتقال آن، تهاجمی‌ترین بخش از این عمل است و باعث مقداری ورم و کبودی شده که در طول یک یا دو هفته برطرف خواهد شد. بیماران می‌توانند فعالیت‌های عادی خود را به زودی پس از عمل از سر بگیرند و ورم موقتی به تدریج با گذشت زمان برطرف می‌شود. بیماران فوراً نتیجه را مشاهده خواهند کرد اما باید شش ماه پس از عمل، تا زمانی که چربی‌های تزریق یافته منبع خون را تامین کند، منتظر باشند تا نتیجه نهایی مشخص شود.

لیفت باسن اسکالپترا

پس از روش درمانی لیفت باسن اسکالپترا دوران بهبودی وجود ندارد. ممکن است مقداری کبودی پس از درمان وجود داشته باشد که در طول دو تا سه هفته برطرف می‌شود. هر بیمار یک طرح بهبودی شخصی از پزشک دریافت می‌کند که برای کاهش ناراحتی و افزایش نتیجه درمان طراحی شده است. هنگامی‌که درمان کامل شد، بیماران از نتیجه درخشان و شگفت‌انگیز لیفت باسن اسکالپترا لذت ببرند. اکثر بیماران لیفت ظریف اما چشم‌گیر باسن را پس از اولین یا دومین جلسه تزریق تجربه می‌کنند، که باعث می‌شود، باسن جوان تر، خوش‌فرم و متناسب با بقیه قسمت‌های بدن به نظر برسد.

لیفت باسن

پس از لیفت باسن، پوست و بافت نیاز دارد تا به درستی بهبود یافته و نتایج زیبا و خوبی را فراهم کند. نیاز دارید تا در جلسه ملاقات پس از درمان شرکت کنید و دستوالعمل‌های پس از درمان را برای مراقبت از باسن دنبال کنید، و به خود فرصت استراحت دهید تا از نتیجه درمان باسن لذت ببرید. پس از لیفت این بیماران، در قسمت پایین بدن فرم‌دهی سفت‌تر و زیباتر و ناهمواری‌های کم‌تر پوست تجربه می‌کنند. بسیاری از افرادی که این درمان را انتخاب می‌کنند، از یک ظاهر سفت‌تر و جوان‌تر و تجسم نفس بالاتر لذت می‌برند.

  سوالات متداول جراحی بینی استخوانی

خطرات لیفت باسن


خطرات لیفت باسن بسیار کم است، زیرا تزریق چربی کاملاً روشی مطمئن است. با این وجود، تمام جراحی‌ها شامل خطراتی هستند و لیفت باسن از این قاعده مستثنی نیست. عوارض احتمالی شامل:

 • کبودی یا ورم بیش از حد
 • عوارض بیهوشی
 • عفونت
 • نتایج زیبایی ضعیف
 • حجم باسن ناکافی
 • آمبولیزاسیون چربی
 • درد یا حساسیت در ناحیه درمان

پزشک باید درباره خطرات عمومی جراحی لیفت باسن بطور شفاف توضیح دهد. البته این مسئله ممکن است براساس شرایط خاص و نیازها متفاوت باشد.

هزینه معمولی لیفت باسن چقدر است؟


جراحی لیفت باسن یک روش مشخص است که پزشک تنها قادر است هزینه را تخمین بزند، اما اینکار می‌تواند به شما کمک کند که بودجه خود را برای این عمل مشخص کرده و گزینه‌های خود را در نظر بگیرید. با این وجود، از انتخاب ساده جراح با هزینه پایین خودداری کنید، چرا که هزینه می‌تواند نشان دهنده کیفیت کار باشد.

سوالات متداول


آیا لیفت باسن با تزریق چربی دائمی است؟

تزریق چربی یک راه‌حل دائمی برای بزرگ کردن باسن در نظر گرفته می‌شود، چرا که تزریق چربی یک منبع خونی را ایجاد کرده و هنگامی که به باسن تزریق می‌شود به حیات خود ادامه می‌دهد. با این وجود، همه چربی‌های تزریق شده زنده نمی‌مانند. در طول شش ماه اول، برخی از چربی‌ها از بین رفته و از بدن خارج می‌شود. به همین دلیل است که بیماران نباید نتیجه را تا این مرحله دائمی در نظر بگیرند.

آیا روش لیفت باسن را می‌توان با دیگر روش‌ها همزمان انجام داد؟

بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که لیفت باسن را با دیگر روش‌ها مانند جراحی زیبایی شکم یا لیفت ران انجام دهند. جراحی پلاستیک براساس نیاز شخص انجام می‌شود و جراح پلاستیک ماهر درمانی را در نظر می‌گیرد که مناسب با نیازهای هر بیمار باشد.

آیا بالا کشیدن باسن با تزریق چربی ظاهری طبیعی دارد؟

چون اکثر روش‌های لیفت باسن شامل استفاده از چربی خود بیمار است، نتیجه این جراحی کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد. در واقع ، چربی انتقال یافته پس از تکمیل درمان، به حیات خود ادامه داده و پس از حدود شش ماه یا بیشتر دائمی در نظر گرفته می‌شود.

چند جلسه درمان لیفت باسن اسکالپترا نیاز است تا بهترین نتیجه بدست آید؟

برای دریافت بهترین نتیجه ممکن، لیفت باسن اسکالپترا معمولاً نیاز به چندین آمپول از محصول دارد و می‌تواند به چندین جلسه درمان نیاز داشته باشد. این جلسات درمانی بطور کلی با فاصله سه تا دوازده هفته از هم انجام می‌شود، که بستگی به برنامه و ترجیح بیمار دارد. با این وجود، هر جلسه معمولاً حدود شش دقیقه طول می‌کشد، بنابراین بیماران می‌توانند به راحتی درمان را در برنامه کاری خود جای دهند.

لیفت باسن با جراحی هر چند وقت یکبار باید تکرار شود؟

این سوال مهمی است که پزشکی که لیفت باسن را هر ماه انجام می‌دهد، عمدتاً مطمئن‌تر و تواناتر از پزشکی است که این نوع جراحی را به ندرت انجام می‌هد.

wpadmin

Comments are closed