لیفت ابرو با ژل: چگونگی تزریق فیلر برای بالا کشیدن ابرو

لیفت ابرو با ژل: چگونگی تزریق فیلر برای بالا کشیدن ابرو

اگر شما تا کنون از ژل‌های پوستی استفاده کرده باشید متوجه شده‌اید که تأثیر شگفت‌انگیزی در رفع چین و چروک‌ها و افتادگی‌های پوست در ناحیه ابرو دارند. با افزایش سن، این قسمت از صورت تغییر زیادی می‌کند.
آیا فیلرها برای شل شدگی و افتادگی پوست در ناحیه ابرو مؤثر هستند؟ ژل‌های پوستی باعث افزایش حجم و رفع افادگی پوست در ناحیه ابرو شده و آنها را به سمت بالا لیفت می‌دهند. فیلرهای بر پایه اسید هیالورانیک معمولاً برای رفع لاغری ناشی از افزایش سن به کار برده می‌شوند و قدرت و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌دهند.
هدف از استفاده از ژل‌های پوستی، لیفت ابروها و رفع افتادگی یا تورفتگی‌های آنها است. با استفاده از ژل‌های تزریقی می‌توان چین و چروک‌های پوست را کاهش داده و حتی آنها را به طور کامل برطرف نمود اما نتایج حاصله دائمی نیستند. اثر برجسته‌سازی ایجاد شده با تزریق ژل ممکن است 6 تا 24 ماه دوام داشته باشد که به نوع محصول مورد استفاده بستگی دارد.
متخصصین کلینیک زیبایی رازی با سال‌ها تجربه در زمینه انواع روش‌های لیفت ابرو از جمله تزریق ژل با بهترین کیفیت به شما برای داشتن ظاهر ایده آلتان کمک خواهند کرد.
 علت افتادگی و چین و چروک‌های ناحیه ابرو چیست؟

پوست ما در اثر افزایش سن و به دلیل کاهش سطح الاستین و کلاژن، قدرت و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و در نتیجه چین و چروک‌های بین ابروها و همچنین افتادگی و شل شدگی پوست زیر آنها ایجاد می‌شود. به علاوه، حرکات مکرر مانند اخم کردن نیز باعث ایجاد چین و چروک‌ها و خطوط روی پوست شده و به مرور زمان نیز عمق آنها افزایش می‌یابد.
 ژل‌های پوستی چگونه عمل می‌کنند؟

ژل‌های پوستی باعث افزایش حجم لایه درمیس پوست (زیر سطح یا لایه کوتیکل و لایه اپیدرمیس) می‌شوند. این حجم افزایش یافته، جایگزین حجم از دست رفته پوست شده و افتادگی آن را جبران کرده و به کاهش ظاهر چین و چروک‌ها، خطوط و افتادگی‌های پوست کمک می‌کند. لاغری پوست و اثرات ایجاد شده روی ظاهران علاوه بر افزایش سن ممکن است به دلیل سیگار کشیدن، کم‌آبی بدن و قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماورا بنفش نیز ایجاد شوند.
فیلرهای پوستی، محلول‌های قابل تزریقی هستند که از مواد مختلفی تولید می‌شوند. برخی از این مواد عبارتند از اسید هیالورانیک، هیدروکسی لاپات کلسیم، اسید پلی لاکتیک و کلاژن. فیلرهای حاوی اسید هیالورانیک غالباً برای درمان چین و چروک‌های پوستی و همچنین افزایش حجم پوست به کار برده می‌شوند. خاصیت “آب‌دوستی” اسید هیالورانیک و ژل‌های بر پایه اسید هیالورانیک باعث جذب آب در ناحیه تزریق شده و به چاق شدن و پر شدن دوباره پوست که در اثر افزایش سن اتفاق دچار افتادگی شده است کمک می‌کند.
فیلرهای بر پایه اسید هیالورانیک به افزایش تولید اسید هیالورانیک طبیعی در بدن نیز کمک می‌کنند که منجر به افزایش تولید کلاژن و الاستین می‌شود و به بهبود قدرت و خاصیت ارتجاعی پوست کمک کرده و باعث می‌شود ظاهر فرد جوان‌تر به نظر برسد.
 مراقبت‌های قبل از تزریق ژل 

زمانی که تصمیم به تزریق ژل‌های پوستی می‌گیرید باید با مراحل انجام درمان و همچنین خطرات احتمالی ناشی از تزریق ژل‌های پوستی آشنا باشید. در ادامه توصیه‌هایی برای هر مرحله از فرایند ارائه خواهد شد:
 چه موقع باید شروع کنید 

در مورد کل فرایند تحقیق کرده و نتایج مورد انتظار را بررسی کنید
در مورد کلینیک تحقیق کنید تا از جوازها، امکانات و … آن‌ها مطلع شوید
در مورد فرد تزریق کننده تحقیق کنید تا شایستگی، آموزش‌هایی که دیده و تجربیاتی که دارد مورد تأیید قرار گیرد.
یک نوبت مشاوره رزرو کنید تا با پزشک مشورت کرده و اهداف خود را با وی در میان گذارید.

  چاق شدن ساق پا با پروتز و تزریق چربی و ژل

 در جلسه مشاوره 

سؤالات خود را بپرسید و در مورد انتظارات خود از نتایج درمان توضیح دهید
جزئیات داروهایی که مصرف می‌کنید را ارائه کرده تا تداخل‌های داروهایی احتمالی مورد بررسی قرار گیرد
جزئیات مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید را ارائه کرده تا تداخل‌های دارویی احتمالی مورد بررسی قرار گیرید.
جزئیات سوابق پزشکی خود را نیز باید به اطلاع پزشک برسانید.

 پیش از درمان 

از 5 روز قبل از درمان نباید داروهایی مانند آسپیرین، ناپروکسن و ایبوپروفن مصرف کنید زیرا این داروها باعث افزایش خونریزی می‌شوند.
از 7 تا 10 روز قبل از درمان نباید مکمل‌هایی نظیر ویتامین E، جنسینگ، سیر، روغن ماهی، جینکو بیلوبا و مخمر سنت جان مصرف کنید زیرا باعث افزایش کبودی و خونریزی مشوند.

 چه مقدار ژل پوستی برای درمان مورد نیاز است؟

 
میزان ژل‌های پوستی مورد نیاز برای لیفت غیر جراحی ابرو یا درمان خطوط و چین و چروک‌های بین ابروها به میزان شل شدگی پوست و میزان ترمیم مورد نیاز و همچنین به عمق چین و چروک‌ها بستگی دارد. برای ترمیم خطوط و چین و چروک‌های جزئی تا متوسط در ناحیه ابرو بین نصف سرنگ (0.5 میلی‌لیتر) تا یک سرنگ کامل (1 میلی‌لیتر) ژل مورد نیاز است تا نتایج مورد انتظار حاصل شوند. بهترین روش تزریق ژل این است که از تزریق در حجم کم شروع کرده و به تدریج مقدار ژل مورد نیاز را تا رسیدن به نتایج مطلوب افزایش داد.
میزان ژل موردنیاز به نوع فیلر مورد استفاده نیز بستگی دارد. اگر ترکیب فیلر، غلیظ‌تر باشد به مقادیر کمتر ژل برای تزریق نیاز است و در صورتی که ژل رقیق‌تر باشد باید از مقادیر بیشتر برای تزریق استفاده کرد. همچنین، میزان فیلر مورد نیاز در طول زمان نیز به چرخه عمر محصول مورد استفاده و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب بستگی دارد. به هر حال، شما باید این را در نظر داشته باشید که ژل‌هایی که طول عمر طولانی‌تری دارند ممکن است گران‌تر هم باشند و باید این مورد را در زمانی که هزینه‌ها را برآورد می‌کنید در نظر داشته باشید.
میزان فیلر پوستی مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب نیز توسط تزریق کننده ژل که در ناحیه ابرو را بررسی کرده و با مشتری در مورد اهدافش، گزینه‌های درمانی و حفظ نتایج پس از تزریق گفتگو کرده است تعیین می‌شود. تزریق کننده، مناسب‌ترین نوع ژل را برای دست‌یابی به نتایج مطلوب انتخاب کرده و مقدار ژلی که باید در مرحله اول تزریق شود را مشخص می‌کند.
مراقبت‌های بعد از تزریق ژل

 

بلافاصله پس از تزریق، روی ناحیه درمان شده کمپرس یخ قرار دهید تا تورم و کبود را کاهش داده یا از بروز آنها پیشگیری کند. 10 دقیقه یخ را روی محل قرار داده و سپس 10 دقیقه استراحت دهید و این فرایند را تا زمانی که تورم برطرف شود ادامه دهید. این کار به مدیریت درد نیز کمک می‌کند.
استراحت کنید و تا 48 ساعت پس از درمان از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.
از قرار گرفتن در معرض گرما (مانند دوش آب گرم و سونا) خودداری کنید زیرا منجر به تورم و خونریزی می‌شود

پس از تزریق ژل‌های پوستی می‌توان با رعایت برخی نکات، طول عمر و دوام نتایج حاصل از ژل‌های تزریق شده را افزایش داد.
 محافظت در برابر خورشید (اشعه ماوراءبنفش)
از آنجا که قرار گرفتن زیاد در معرض اشعه ماورا بنفش ناشی از تابش نور خورشید باعث از بین رفتن اثرات تزریق ژل‌های پوستی می‌شود، حفاظت از پوست در برابر نور خورشید به خصوص در هفته پس از درمان از اهمیت زیادی برخوردار است که با استفاده از یک کرم ضد آفتاب مرغوب روی پوست و به خصوص روی صورت قابل دست‌یابی است. همچنین، بهتر است در زمان‌هایی که تابش اشعه ماورا بنفش در بیشترین حد است از منزل خارج نشوید ولی اگر باید بیرون بروید حتماً از یک کلاه با نقاب پهن استفاده کنید که از صورت شما در برابر نور آفتاب محافظت کند.
 مراقبت‌های پوستی صحیح 
مراقبت صحیح از پوست همچنین به افزایش دوام نتایج حاصل از تزریق زل‌های پوستی نیز کمک می‌کند. مراقبت‌های پوستی صحیح شامل مرطوب کردن روزانه پوست صورت و نوشیدن مقادیر کافی آب برای آب‌رسانی به بدن و جذب آب ناشی از خاصیت آب‌دوستی ژل‌های پوستی بر پایه اسید هیالورانیک می‌شود. جذب آب توسط پوست به درمان ناحیه درمان شده کمک می‌کند که برجستگی خود را حفظ کرده و مدت طولانی‌تری دچار چین و چروک نشود. همچنین باید از محصولات مراقبت پوستی که حاوی اسید هیالورانیک هستند استفاده کنید.
 مدیریت استرس 
کاهش استرس به افزایش دوام نتایج حاصل از تزریق ژل‌های پوستی کمک می‌کند زیرا استرس زیاد برای سلامتی مضر بوده و اثرات منفی بر پوست دارد. استرس زیاد باعث تحریک ترشح هورمون کورتیزول می‌شود که فرایند پیری را شتاب داده و باعث بروز تغییرات ناخواسته ناشی از افزایش سن مانند کاهش حجم پوست و خاصیت ارتجاعیان و ایجاد شدن چین و چروک‌ها و خطوط روی پوست می‌شود. برای لذت بردن بیشتر و طولانی مدت­تر از نتایج حاصل از درمان باید استرس‌های غیرضروری را کاهش داده یا آن را برطرف نمود. برخی روش‌های کاهش استرس عبارتند از مدیتیشن، یوگا و تمرکز ذهنی روزانه.
 تکرار درمان برای حفظ نتایج 

  اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی با جراحی و تزریق ژل

یک روش عالی برای حفظ نتایج حاصل از تزریق ژل‌های پوستی، تجدید درمان و تزریق دوباره ژل است. با این کار برجستگی‌های ایجاد شده در محل درمان حفظ شده و نتایج حتی با وجود متابولیزه شدن تدریجی ژل توسط بدن باقی خواهد ماند. حفظ ظاهر طبیعی با تزریق‌های مکرر مقادیر کم ژل در فواصل زمانی کوتاه حاصل می‌شود که بهتر از تزریق مقادیر زیاد در فواصل زمانی طولانی‌تر است. در صورت استفاده از ژل‌های بر پایه اسید هیالورانیک، تکرار درمان باعث آب‌رسانی بهتر به ناحیه تحت ردمان و حفظ بیشتر آب در آن می‌شود و تولید کلاژن و اثرات مثبت ناشی از آن مانند بهبودی خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش چین و چروک‌ها را تحریک می‌کند.
 اثرات و نتایج حاصل از تزریق ژل‌های پوستی چه مدت باقی می‌ماند؟

اثرات ناشی از تزریق فیلرهای پوستی معمولاً بین 6 تا 24 ماه طول می‌کشد. دوام این نتایج به عوامل مختلفی از جمله نوع ژل مورد استفاده و قسمت تحت درمان در صورت بستگی دارد زیرا بر سرعت متابولیزه شدن (تجزیه شدن) ژل در بدن تأثیر دارد. زمانی که از ژل در قسمت‌هایی از صورت که تحرک عضلات آن بیشتر است مانند گونه‌ها، لب‌ها یا اطراف چشم‌ها استفاده می‌شود، ژل سریع‌تر از قسمت‌هایی از صورت که عضلات آن حرکات کمتری دارند توسط بدن تجزیه می‌شود.
زمانی که از ژل‌های پوستی بر پایه اسید هیالورانیک برای ترمیم اثرات افزایش سن در ناحیه ابرو استفاده می‌شود، نتایج آن معمولاً به مدت 6 ماه تا یک سال باقی می‌ماند. به مرور زمان این اثرات کاهش یافته و ژل توسط بدن متابولیزه می‌شود و در نتیجه برای حفظ نتایج، درمان باید تجدید شود. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب و ظاهری طبیعی‌تر باید درمان قبل از این که نتایج محو شوند دوباره تجدید شود.
 اثر تزریق ژل‌های پوستی از چه موقع شروع می‌شود؟

اثرات و تغییرات نشای از تزریق ژل‌های پوستی بلافاصله پس از درمان شروع شده و باعث بازیابی حجم محل تحت درمان می‌شود. (بر خلاف بوتاکس که اثرات ناشی از تزریق آن 3 تا 5 روز پس از درمان ظاهر می‌شود). بروز کمی تورم و کبودی در ناحیه مورد تزریق طبیعی است ولی معمولاً پس از چند روز به طور کامل برطرف می‌شود. تورم و کبودی ناشی از تزریق فیلرهای غلیظ‌تر بیشتر از فیلرهای رقیق در محل درمان باقی می‌مانند.
پس از تزریق ژل‌های پوستی، معمولاً چند هفته طول می‌کشد تا اثر آن‌ها کاملاً مشهود شود. ظاهر پوست پس از درمان بهبود یافته و زمانی که ژل به طور کامل اثر کرد این بهبود ظاهر افزایش می‌یابد. در این مرحله، نتایج به حد بهینه رسیده‌اند و پوست شما جوان‌تر شده و ظاهری طبیعی‌تر و شاداب‌تر خواهد داشت.
 هزینه تزریق ژل‌های پوستی چقدر است؟

  نحوه تزریق ژل به گونه: مزایای گونه گذاری با ژل (فیلر)

هزینه تزریق ژل‌های پوستی به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

قسمتی از صورت که باید تحت درمان قرار گیرد
میزان بازسازی مطلوب
نوع محصول مورد استفاده
مقدار ژل مورد نیاز برای تزریق
طول دوره درمان (شامل تزریق‌های مورد نیاز برای حفظ نتایج)
تزریق کننده (فردی که ژل را تزریق می‌کند)
محل کلینیکی که درمان در آن صورت می‌گیرد (شامل برند، شهرت و محل جغرافیایی)

 سؤالات رایج 

کاربردهای دیگر تزریق ژل
قسمت‌های دیگر صورت که ممکن است حجم خود را از دست داده و لاغر شوند و در نتیجه چین و چروک‌ها و خطوط روی پوست آنها شکل بگیرد عبارتند از:

خطوط اخم در پیشانی
خطوط اطراف چشم بین چشم‌ها و شقیقه‌ها
گودی و سیاهی زیر چشم یا پف زیر چشم
تورفتگی‌ها در گونه‌ها
خطوط مارینته کنار دهان و چانه

ظاهر شدن خطوط و چین و چروک‌های پوستی اطراف چشم‌ها و ابروها از علائم شایع و طبیعی افزایش سن است. به هر حال اگر شما نگران این چین و چروک‌ها هستید می‌توانید از ژل‌های پوستی به عنوان روشی برای درمان اثرات پیری روی پوست و افزایش‌دهنده حجم پوست استفاده کنید تا ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر پیدا کنید.
آیا بوتاکس هم برای لیفت ابرو مناسب است؟
تزریق بوتاکس نیز به عنوان یک روش غیر جراحی برای لیفت ابرو شناخته می‌شود که باعث شل شدن عضلاتی می‌شود که ابروها را پایین می‌کشند. عضلاتی که ابروها را بالا می‌برند، تحت درمان قرار نمی‌گیرند در نتیجه ابروها کمی بالاتر می‌روند. در مواردی که افتادگی و شل شدگی پوست در ناحیه ابروها شدیدتر است باید از روش‌های جراحی لیفت ابرو استفاده شود تا نتایج بهتری حاصل شود.
 تغذیه بعد از تزریق ژل لیفت ابرو باید چگونه باشد؟
پیروی از یک رژیم غذایی سالم نیز به دوام اثرات ناشی از تزریق ژل‌های پوستی کمک می‌کند زیرا غذاهایی که می‌خورید بر سلامت پوست شما و در نتیجه ظاهرتان تأثیری مستقیم دارد. اثرات مثبت ناشی از تزریق ژل‌های پوستی با اجتناب از مصرف غذاهای فراوری‌شده و به حداقل رساندن مصرف شکر دوام بیشتری دارند زیرا این مواد احتمال التهاب را افزایش داده و اثرات منفی بر پوست خواهند داشت.
لیزر موهای زائد زیر بغل ( لیزر رفع موی زیر بغل زنان و مردان)
The post لیفت ابرو با ژل: چگونگی تزریق فیلر برای بالا کشیدن ابرو appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed