لیزر لیپولیز برای لاغری ران,شکم و بازو

لیزر لیپولیز عملی کم تهاجمی برای از بین بردن چربی‌های اضافه تجمع یافته در برخی نواحی بدن و در واقع روشی برای لاغری موضعی  است. این روش می‌تواند به نحو مؤثری، چربی‌هایی که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند را از بین ببرد. لاغری با لیزر لیپولیز در مقایسه با عمل لیپوساکشن  معمول، عوارض جانبی بسیار کمتری دارد و ایمن‌تر است.
 
در این روش از اشعه‌ی لیزر برای انحلال چربی استفاده می‌شود و سپس ممکن است پزشک اجازه دهد که این چربی انحلال یافته از طریق متابولیسم بدن جذب شود و یا ممکن است آن را با ساکشن بیرون بکشد که در این صورت، مقادیر بسیار زیادی چربی از بدن استخراج می‌شود.
 
برای انجام لیزر لیپولیز دو تکنولوژی متمایز وجود دارد، لیز‌vهای خارجی (لیزر سرد) و لیزر‌های داخلی. برخلاف تصور عامه و تبلیغات موجود در بازار، این دو تکنولوژی به منظور استفاده‌ی هم‌زمان با لیپوساکشن طراحی شده‌اند تا لیپوساکشن را کارآمدتر کنند اما این دو تکنولوژی به طور مستقل برای لاغری موضعی کاربردی ندارند.
تفاوت لیزر لیپولیز با لیپوماتیک و لیپوساکشن
 
در روش لیزر لیپولیز، بافت‌های چربی ذوب می‌شود و جراح آنها را از بدن فرد خارج می‌کند. این چربی‌ها برخلاف روش لیپوماتیک دیگر قابل‌ استفاده نیستند و دور ریخته می‌شوند.
 
در عین حال، لیپوماتیک به ‌دلیل پایین بودن میزان خونریزی بیمار، روش بسیار ایمن‌تری نسبت به لیپولیز به حساب می‌آید. از طرفی چون هیچ‌ حرارتی تولید نمی‌شود خطر سوختگی پوست هم وجود ندارد.
 
همچنین چربی‌های خارج‌ شده (به دلیل حرارت ندیدن) در صورت لزوم می‌توانند به قسمت‌هایی از صورت و بدن فرد تزریق شوند؛ مثلا برای پر کردن خط اخم یا خطوط خنده مورد استفاده قرار بگیرند.
 
در این میان، لیپوساکشن از جمله روش‌های قدیمی لاغری است و خارج کردن چربی‌ها در هر جلسه بسیار کمتر از لیپولیز و لیپوماتیک است. یکی از مهم‌ترین معایب لیپوساکشن نیز افتادگی پوست به‌ دلیل تخلیه بافت چربی زیرپوستی است؛ در حالی که دیگر روش‌های گفته شده بویژه لیپوماتیک نه‌تنها چنین عارضه‌ای ندارد، بلکه باعث سفت‌تر شدن پوست می‌شوند.
ویژگی های لیزر لیپولیز
 
– دقت بالا با حداقل آسیب به بافت اطراف
– تاثیر فتواکوستیک قوی که به صورت انتخابی به روی بافت چربی موثر می باشد.
– اکثر پزشکان با تجربه در دنیا این روش را موثرترین روش با حداقل عوارض برای بیمار مطرح می کنند.
کاربردهای دستگاه
 
Accusculpt   کاربرد در بدن
روش لیزر لیپولیز به دلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی و جمع شدگی کلاژن سبب سفت شدن پوست می شود و همچنین تورم وکبودی بسیار کمتر یا ناچیز نسبت به روش لیپوساکشن دارد.
 
اگرچه فعالیت بدنی و رژیم غذایی برای از دست دادن وزن و چربی های اضافی مفید می باشد ولی بعضی از رسوبات چربی ممکن است به این تلاش ها پاسخ ندهند. یکی از جدیدترین روش ها برای از میان برداشتن این چربی های موضعی که در اصطلاح سلولیت خوانده می شود، استفاده از لیزر لیپولیز می باشد که در واقع با داشتن حداقل عوارض به عنوان روشی نوین جایگزین روش های قدیمی تر مانند استفاده از لیپوساکشن Traditional شده است.
 
در این روش ابتدا توسط گرما و اشعه لیزر، سلول های چربی لیز می شوند و سپس بدون جراحی مقداری از چربی های اضافی بیرون کشیده می شوند و بقیه توسط بدن دفع می شوند و در سطح پوست هیچ اثری از بخیه یا جای جراحی باقی نمی ماند.
 
یکی از نکات مهم در رابطه با این دستگاه، کاربردی از دستگاه می باشد که تحت عنوان Skin Thightening پس از بیرون کشیدن چربی اضافه پوست را تحریک می کند تا سفت شده و حالت افتادگی و شلی در ناحیه ساکشن شده، ایجاد نشود، البته ممکن است در شکم های خیلی بزرگ و یا بازوهای خیلی بزرگ نیاز به جراحی اضافه نیز باشد.
 
این روش در مقایسه با لیپوساکشن سنتی (Traditional) سریع تر و ایمن تر می باشد و درد کمتری دارد و فرد قادر است در همان روز به زندگی روزمره بپردازد.
 Acculift   کاربرد در صورت
از کاربردهای دیگر این دستگاه، جوان سازی و رفع افتادگی پوست صورت همراه با روش های دیگر( رادیو فرکوئنسی، لیزر Fraxel ) می باشد.
 
برای از بین بردن غبغب و پف زیر چشم افتادگی های کنار لب، از بین بردن خطوط خنده و چروک پیشانی یکی از بهترین روش های موجود می باشد که مزیت آن نسبت به سایر روش ها ماندگاری اثر با حداقل تعداد جلسات انجام می باشد.
 
عوارض لیپولیز ناچیز است و این روش در حال حاضر به عنوان روشی با حداقل عوارض ولی در عین حال حداکثر تاثیر، یکی از بهترین روش های جوان سازی در دنیا مطرح می باشد که در زمانی کمتر از 10 دقیقه و بدون درد، بیمار شاهد نتایج این روش پس از رفع شدن ادم و تورم پس از جراحی لیزر می باشد.
کاربردهای دیگر دستگاه
– لیپولیزر صورت و بدن
– قوام دادن به پوست
– کاهش چین و چروک های صورت و لیفتینگ صورت
– مشکلات پوستی
– کم کردن عمق اسکار آکنه- کم کردن استریاهای پوستی
– درمان تعریق بیش از حد ( هیپرهیدروزیس ) ناحیه زیر بغل
– کوچک کردن لیپوما
– درمان بدشکلی های ناشی از پیوند چربی
– درمان واریس
توصیه‌های قبل از درمان
 
این روش درمانی، غیرتهاجمی است و بنابراین نیاز چندانی به اقدامات آمادگی ندارد، اما ما برخی توصیه‌های مناسب قبل را درمان را  در این جا ذکر می‌کنیم:

  تعرق بیش از حد چیست؟

لباس‌های گشاد و راحت بپوشید.
در روز انجام درمان هیچ کرم یا روغنی به پوست خود نزنید و در طول دوره بهبودی پس از درمان نیز روغن برنزه به پوست خود نزنید. تا دو ساعت قبل از درمان، غذای سنگین مانند کربوهیدرات و غذای چربی نخورید.
برای عملکرد بهتر سیستم لنفاوی بدن بهتر است مقادیر زیادی آب بنوشید.
از خوردن کافئین و نوشیدنی‌های گازدار خودداری کنید چرا که می‌توانند باعث حالت تهوع شوند.

چگونگی عمل لیزر
 
این روش یک درمان لیزری بدون درد است که با تحریک سلول‌های چربی، چربی‌های درون آن‌ها را به مایع تبدیل می‌کند. چربی مایع از طریق حفره موقتی ایجاد شده در دیواره سلول‌های چربی خارج شده و به فضای میان بافتی وارد می‌شود و سپس توسط سیستم لنفاوی جذب می‌شود.
 
در نتیجه، میلیون‌ها سلول کوچکتر شده و اندازه دور کمر، ران‌ها، باسن، بازوها و پشت چند سانتیمتری کم می‌شود. در همین حال پوست سفت شده و سلولیت و ترک‌های پوست درمان می‌شوند. این فرایند به سلول‌های چربی آسیب نمی‌زند.
روش جراحی
 
در جراحی لیپولیز، پس از اعمال بی‌حسی موضعی، یک برش بسیار کوچک (کمتر از 3 میلی‌متر) در پوست ناحیه مورد نظر داده می‌شود. پروب دستگاه لیزر از طریق این برش وارد ناحیه مورد نظر می‌شود. چربی‌های ناخواسته ذوب شده و از طریق یک لوله بسیار کوچک (کانول)، چربی‌ها مکش می‌شوند.
 
سپس  لیزر مجدداً بکار گرفته می‌شود تا تولید کلاژن در منطقه هدف تحریک گردد. این کار باعث می‌شود ظاهر پوست بهتر شده و سطح آن صاف‌تر و نرم‌تر گردد. به‌طور معمول می‌توان انتظار داشت در هر فرایند درمانی 500 میلی لیتر الی 1 لیتر چربی خارج گردد. بسته به ناحیه مورد نظر معمولاً زمان درمان بین 45 الی 90 دقیقه طول می‌کشد.
 
نیازی به بستری شدن نخواهد بود. بلافاصله پس از درمان شما تغییرات قابل ملاحظه‌ای را مشاهده خواهید نمود که هفته به هفته بهتر می‌شود. اثر کامل درمان 6 الی 12 ماه پس از عمل قابل مشاهده است.
Source: iranlaserclinics.ir

wpadmin

Comments are closed