لیزر الکساندرایت کندلا:مدرن ترین دستگاه لیزر با طول موج755

لیزر موهای زائد درمانی ایمن، موثر و متداول است که نتایج فوق‌العاده‌ای را در از بین بردن موهای زائد تمام نقاط بدن به دست می‌دهد و کمترین آسیبی به پوست یا بافت‌های اطراف نمی‌زند. لیزر با تاباندن نور متمرکز به فولیکول موها، قابلیت فولیکول‌ها را برای رشد موهای جدید از بین می‌برد. لیزر کاندلا (Candela GentleMAX PRO) از اسپری خنک کننده پوست DCD استفاده می‌کند تا بیماران درد کمتری را حین درمان تحمل کنند و از پوستشان محافظت شود. بیماران از همان جلسه اول متوجه کاهش محسوس موهای زائد می‌شوند و موهایی هم که بین دو جلسه لیزردرمانی با لیزر کندلا رشد می‌کند، ضعیف‌تر، ظریف‌تر و نامشخص‌تر است.

متخصصین مجرب کلینیک رازی مناسب بودن درمان با لیزر کندلا را بعد از مشاوره کامل تعیین می‌کنند و ابتدا لیزردرمانی را بر روی تکه کوچکی از پوست انجام می‌دهند تا دستگاه لیزر را به درستی تنظیم کنند و از بروز عوارض جانبی شدید جلوگیری کنند. بیماران حین درمان باید عینک محافظ به چشم بزنند تا نور لیزر آسیبی به چشمانشان نزند. متخصص درمان را با دستگاهی دستی انجام می‌دهد که اسپری خنک کننده را در هر شات روی پوست می‌زند. به این ترتیب ناحیه درمان خنک می‌شود و ناراحتی  بیمار به حداقل می‌رسد. درمان بسته به ناحیه مورد نظر چند دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت در کلینیک زیبایی رازی میتوانید با شماره تلفن های 02188334029 تماس حاصل فرمایید.

لیزر الکساندرایت کندلا برای رفع موهای زائد

فولیکول مو در لیزر موهای زائد با استفاده از نور تخریب می‌شود. فقط نور پرتوان و طول موج خاص می‌تواند مو را برای مدتی طولانی از بین ببرد. لیزردرمانی موثرترین روش برای رفع موهای زائد است. لیزرها نیز مانند ماشین‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام برای کار خاصی مناسبند. لیزرها از نظر هدف، طول موج، قدرت، تنظیمات و کارایی با هم تفاوت دارند.
لیزر الکساندرایت برای از بین بردن موهای زائد طراحی شده است، ملانین مو طول موج 755 نانومتری را که لیزر الکساندرایت ساطع می‌کند، به خوبی جذب می‌کند. امواج لیزر دایود توسط اکسی هموگلوبین بهتر جذب می‌شوند و لیزرهای فرکشنال نیز برای جوانسازی پوست طراحی شده‌اند.
لیزر الکساندرایت کندلا قدرتمندترین لیزر برای رفع موهای زائد است. لیزر کندلا موجی با طول موج 755 نانومتر آزاد می‌کند که رنگدانه ملانین موجود در مو آن را بهتر از لیزرهای دیگر جذب می‌کند، به علاوه لیزر کندلا ده‌ها برابر از لیزرهای دیگر قدرتمندتر است. لیزر کندلا بهترین انتخاب برای پوست‌های نوع یک تا سه است و قدرت کافی را برای از بین بردن روشن‌ترین و ضعیف‌ترین موها دارد.
تفاوت بین فوتواپیلاسیون و لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد موثرترین روش فوتواپیلاسیون است. لیزر نور پرتوان مونوکروم (با یک طول موج) را ساطع می‌کند و بر پایه اصل فوتوترمولیز گزینشی کار می‌کند، به عبارت دیگر لیزر فولیکول مو و سلول‌های مجاور تشکیل دهنده پیاز مو را به طور انتخابی و هدفمند از بین می‌برد و به همین دلیل نتایج لیزردرمانی ماندگاری بالایی دارد. چون لیزر قابلیت تابش اشعه‌هایی با طول موج معین را دارد، می‌تواند مشکلات خاص را به روشی تخصصی حل کند.
دستگاه نور قوی پالسی (IPL) نور پلی کروم (با چند طول موج) را ساطع می‌کند و به همین دلیل نمی‌تواند بر پایه اصل فوتوترمولیز عمل کند. کارآمدی درمان‌های رفع موهای زائد به روش IPL به قدرت دستگاه بستگی دارد. توان دستگاه‌های زیبایی بین 10 ـ 15 ـ 20 J/cm2 متغیر است که برای تخریب فولیکول مو کافی نیست. به همین دلیل است که موها ظرف مدت کوتاهی، حتی بعد از 7 ـ 10 جلسه درمان دوباره رشد می‌کند. دستگاه IPL منحصراً برای رفع موهای زائد طراحی نشده است و کاربردهای گسترده‌تری برای آن در نظر گرفته شده است.
لیزر الکساندرایت کندلا چگونه موهای زائد را از بین می‌برد؟

  تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی

توان لیزر کندلا به 17 کیلووات می‌رسد که از توان 1,6-2,9 کیلوواتی لیزرهای دیگر بالاتر است. لیزر کندلا موثرترین لیزر برای افراد با پوست روشن است، چون طول موج 755 نانومتری آن با بالاترین پیک جذب ملانین، یا همان رنگدانه مو مطابقت دارد. چون قدرت لیزر الکساندرایت کندلا به J/cm2 150 می‌رسد، این لیزر می‌تواند حتی موهای روشن نازک را نیز از بین ببرد. سازمان غذا و دارو و زارت بهداشت استفاده از لیزر کندلا را برای رفع درازمدت موهای زائد تایید کرده است. وقتی اشعه لیزر از فولیکول مو عبور می‌کند، قدرت اشعه فولیکول را بلافاصله می‌سوزاند. هر پالس لیزر فقط کسری از ثانیه طول می‌کشد. مدت زمان هر پالس به دقت کالیبره می‌شود تا اطمینان حاصل شود که فقط فولیکول مو انرژی لیزر را جذب می‌کند و بافت‌های اطراف آسیبی نمی‌بیند.
سیستم داخلی خنک کننده پوست نیز ایمنی و بدون درد بودن درمان با پالس‌های پرتوان لیزر را تضمین می‌کند و از سطح پوست محافظت می‌کند.
کاربردهای لیزر الکساندرایت کندلا برای درمان عارضه‌های پوستی

 
اصلاح با تیغ، بند انداختن و کرم موبر روش‌هایی موقتی برای از بین بردن موهای زائد هستند. به علاوه این روش‌ها باعث بروز مشکلاتی پوستی از قبیل موهای درون روییده و راش و حساسیت پوست می‌شوند. حتی وقتی راش از بین می‌رود، لکه‌های تیره‌ مدتی طولانی روی پوست باقی می‌ماند و اگر راش با عفونت باکتریایی همراه باشد، جای زخم نیز روی پوست به جا می‌ماند. به این ترتیب پوست زبر می‌شود و واکنش‌های آلرژیک و فولیکولیت کاذب بروز می‌یابد.
این مشکل هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها پیش می‌آید. راش پوستیی بعد از اصلاح با تیغ علتی است که آقایان را به لیزر موهای زائد ترغیب می‌کند. موهای زائد بعد از تخریب فولیکول‌های مو هرگز دوباره رشد نمی‌کند. لکه‌ها و حساسیت پوست برطرف می‌شود، ظاهر پوست بعد از 1 یا 2 جلسه بهبود چشمگیری می‌یابد و پوست دوباره صاف، سالم و نرم می‌شود.
چه ناحیه‌هایی را می‌توان با لیزر کندلا درمان کرد؟

  خوراکی هایی که باعث لاغری می شوند

خانم‌ها عموماً لیزردرمانی را بر روی لب بالا، چانه، پا، بازو، زیربغل و ناحیه بیکینی انجام می‌دهند، اما آقایان از لیزر برای رفع موهای زائد شانه، پشت بدن، قفسه سینه و شکم استفاده می‌کنند. درهر حال در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید موهای زائد هر نقطه‌ای از بدن را که بخواهید، از بین  ببرید.
لیزردرمانی با لیزر الکساندرایت کندلا دردناک است؟

با هر پالس لیزر حرارت و گزگز خفیفی را احساس می‌کنید. سیستم خنک کننده داخلی لیزر کندلا سلامتی پوست را حین درمان تضمین می‌کند. دستگاه خنک کننده لایه‌های فوقانی پوست را دقیقاً قبل از تابش پالس لیزر خنک می‌کند. درمان با لیزر کندلا به دلیل این ویژگی نیازی به استفاده از ژل‌ خنک کننده یا خنک کننده تماسی ندارد.
تعداد جلسات درمان

 
براساس پژوهش‌های انجام شده فرض می‌شود که فقط موهایی که در مرحله رشد قرار دارند، اشعه را جذب می‌کنند ـ هرچند این فرضیه هنوز اثبات نشده است. مشخص شده است که مو در مرحله رشد (آناژن) حاوی  بیشترین مقدار از رنگدانه است، بنابراین درمان باید تکرار شود تا بیشترین تعداد موهای ممکن در مرحله رشد هدف گرفته شود.
به طور متوسط سه تا شش جلسه درمان انجام می‌شود. نتیجه مطلوب معمولاً بعد از سه جلسه درمان به دست می‌آید. موهای زائد بعد از یک جلسه می‌ریزد و برای مدتی طولانی کم‌پشت می‌شود؛ موهایی هم که بعد از لیزردرمانی رشد می‌کند، نازک‌تر و نامشخص‌تر است و مشکلات پوستی کمتری را ایجاد می‌کند. بااین حال دوره درمان باید کامل شود تا ماندگاری نتایج تضمین شود. جلسات لیزردرمانی در فواصل 4 تا 6 هفته‌ای انجام می‌شود.
لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت کندلا چقدر طول می‌کشد؟

در دستگاه‌های لیزر پیشرفته‌ای که در کلینیک رازی به کار برده می‌شود، می‌توان اندازه ناحیه تابش را از کمترین تا بیشترین قطر ممکن تعریف کرد. به همین دلیل لیزر موهای زائد امروزه درمان بسیار سریعی محسوب می‌شود. لیزر موهای زائد لب بالا فقط چند ثانیه و لیزر موهای زائد زیربغل سه دقیقه طول می‌کشد؛ لیزر موهای زائد پا و پشت بدن ظرف 20 تا 30 دقیقه به اتمام می‌رسد، لیزر موهای زائد شکم برای آقایان 10 دقیقه و برای خانم‌ها یک دقیقه زمان می‌برد.
آیا لیزردرمانی می‌تواند باعث ابتلا به سرطان شود؟

افسانه‌های بی‌پایه و اساسی در میان مردم درباره لیزردرمانی رواج یافته است که لیزردرمانی می‌تواند باعث ابتلا به سرطان شود. اما هیچ مشاهده و تجربه‌ای صحت این افسانه را اثبات نکرده است. نور لیزر ساطع از دستگاه‌های لیزری که برای رفع موهای زائد طراحی شده است، فقط از سلول‌های پوست عبور می‌کند و مستقیماً فولیکول‌های مو را که در عمق پوست قرار دارد، هدف می‌گیرد. هرچند لیزرهای مورد استفاده برای رفع موهای زائد کمی تشعشع تولید می‌کنند، اما این تشعشع مضر نیست. لیزر موهای زائد بیش از یک دهه است که انجام می‌شود و تاکنون هیچ گونه شواهدی دال بر سرطان‌زا بودن این درمان به دست نیامده است.
آمادگی قبل از لیزر موهای زائد

  رفع سردرد سینوزیت (سینوسی) بافلفل تند، بخور، اسپری وآنتی هیستامین

از دو هفته قبل از لیزردرمانی در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید و در فضای باز حتماً از ضدآفتاب با SPF  بالاتر از 25 ـ 30 استفاده کنید. از کرم‌های برنزه کننده استفاده نکنید.
وکس و بند از یک ماه قبل از لیزردرمانی ممنوع است. دیگر روش‌های رفع موهای زائد که ریشه مو را از بین نمی‌برد، مانند اصلاح با تیغ یا کوتاه کردن مجاز است.
از یک هفته قبل از درمان از محصولاتی مانند گلیکولیک اسید یا رتینوئیدها که باعث تحریک و سوزش پوست می‌شود، استفاده نکنید.
لیزر موهای زائد بهترین نتیجه را برای پوست روشن و موی تیره به دست می‌دهد. چنانچه پوست تیره باشد، فرآورده‌های روشن کننده پوست 4 ـ 6 هفته قبل از درمان تجویز می‌شود.
چنانچه بیمار دچار تبخال ویروسی دور دهان باشد و بخواهد لیزردرمانی را بر روی صورت انجام بدهد، داروهای ضدویروسی تجویز می‌شود.
لیزردرمانی در دوران بارداری مجاز نیست، اما منعی برای انجام آن در دوران شیردهی وجود ندارد.

مقایسه دستگاه‌های لیزر خانگی با دیگر دستگاه‌های لیزر

تشخیص محصولات واقعی از محصولات پرزرق و برقی که تبلیغات فریبنده‌ای دارند، گاهی بسیار گیج کننده می‌شود. براساس مطالعات و آزمایش‌های انجام شده به نظر می‌رسد که فقط دستگاه‌های متعلق به برندهای معتبر عملکرد قابل قبولی دارند. دستگاه‌های جدیدی که تازه به بازار عرضه شده‌اند، ممکن است مدتی کار کنند، اما در نهایت از کار می‌افتند یا نتایج رضایتبخشی را مانند نتایج اولیه به دست نمی‌دهند. بنابراین می‌توان گفت که دستگاه‌های لیزر خانگی موهای زائد را از بین می‌برند، اما هر دستگاهی که برای آن تبلیغ می‌شود و در بازار به فروش می‌رسد، موثر نیست.
The post لیزر الکساندرایت کندلا:مدرن ترین دستگاه لیزر با طول موج755 appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed