لیزر اربیوم : لیزر جوانسازی پوست صورت

لیزر جوان‌سازی و زیبایی پوست روشی برای کاهش لک روی سطح پوست است. در این روش، زنجیرهای مولکولی سلول‌های پوست آسیب‌دیده لایه به لایه برداشته می‌شود تا زمانی که ظاهر یکنواخت‌تر و نرم و صاف‌تر از پوست به دست آید.
 
لیزر پوست صورت به دلیل مزایای ضد پیری آن به‌عنوان جوان‌سازی پوست با لیزر معرفی می‌شود، همچنین به دلیل اینکه لایه‌های آسیب‌دیده پوست را جدا می‌کند، لیزر پیلینگ نیز نامیده می‌شود.
کانديداي خوب براي جوانسازي پوست با ليزر
 
اگر در اطراف چشم‌ها، دهان يا پيشاني شما چروک‌ها و خطوط ريز وجود دارد، يا آثار زخم ناشي از جوش‌ها بر روي صورت شما باقي مانده است و يا قبلاً جراحي زيبايي صورت انجام داده‌ايد و اين جراحي و راه های جوانسازی پوست  براي پوست شما نتيجه بخش نبوده است، پس احتمالاً شما کانديداي خوبي براي عمل جوانسازی پوست صورت با ليزر هستيد.
 
هزینه جوان سازی پوست هم بسته به پزشک معالج و منطقه‌ای که هستید متفاوت است.از طرفی تقبل هزینه لیزر پوست صورت اگر بر روی پوست شما جوش‌های فعال یا لک‌های خیلی تیره وجود دارد، مناسب نبوده و شاید شما کاندیدای خوبی برای این عمل نباشید.
 
همچنین این روش برای درمان ترک‌های پوستی توصیه نمی‌شود. برای آنکه بدانید آیا جوانسازی و زیباسازی پوست با لیزر فرکشنال برای شما مناسب است یا خیر، باید قبل از آنکه این عمل را انجام دهید، با پزشک خود مشورت کنید.
قبل از درمان
 
پزشک اقدام‌های زیر را پیش از فرآیند ترمیم و لایه برداری صورت  با لیزر انجام می‌دهد:
بررسی سابقه پزشکی
بیمار پیش از مراجعه به پزشک بایدبرای پاسخگویی به پرسش‌های مرتبط با بیماری‌های فعلی و گذشته خود و داروهای مصرفی آماده باشد و اطلاعات کامل در خصوص عمل‌های زیبایی پیشین را در اختیار پزشک قرار دهد.
معاینه
پزشک پوست و ناحیه مورد نظر برای درمان را به دقت معاینه می‌کند تا متوجه شود که امکان ایجاد چه تغییراتی وجود دارد و این که ویژگی‌های فیزیکی خاص هر فرد، مانند تون و ضخامت پوست، چه تاثیری را بر نتیجه عمل خواهد گذاشت.
گفتگو در مورد انتظارات بیمار
بیمار باید به صراحت انگیزه خود از انجام عمل و انتظار از نتایج آن را با پزشک در میان بگذارد و از متخصص بخواهد تا عوارض احتمالی عمل را کامل شرح دهد تا به درک مناسبی از دوران بهبود و نتایج عمل دست یابد.
لیزر اربیوم (ERBIUM  )
 
در روش های مختلف لیزر درمانی، مهمترین تفاوت، در شدت تابش لیزر است. در این روش، شدت تابش، 2940 نانومتر است. اما طرز این روش مبتنی بر آب پوست است. همه ما می دانیم که آب، مهمترین قسمت پوست است و به همین دلیل در آب و هوای خشک، پوست سریعا خشک می شود چون رطوبت پوست کم می شود.
 
حال زمانی که انرژی لیزر به پوست برخورد می کند، انرژی لیزر سبب بخار شدن آب پوست می شود و در نتیجه پوست مستعد جذب آب می شود. لازم است بدانید که قدرت نفوذ این لیزر در پوست بدن سطحی است چون به محض این که به سطح پوست برخورد می کند، توسط آّب پوست جذب شده و در نتیجه امکان نفوذ آن به قسمت عمیق تر وجود ندارد.
 
لیزر اربیوم موجب برداشته شدن یک لایه از روی پوست می‌شود و می‌تواند چین و چروک‌هایی با عمق متوسط تا زیاد در سطح پوست صورت، دست، گردن و قفسه سینه را برطرف کند. یکی از مزایای لیزر اربیوم این است که به بافت‌های اطراف آسیب بسیار کمی ‌می‌رساند و موجب سوزاندن آن‌ها نمی‌شود.
 
این لیزر نسبت به سایر لیزرها عوارض جانبی کمتری دارد (مانند سرخی، تورم و کبودی پوست) و در نتیجه دوره‌ی ریکاوری آن نیز در مقایسه با لیزر CO2 بسیار کوتاهتر است. در برخی موارد ممکن است ریکاوری تنها یک هفته طول بکشد
نحوه عملکرد لیزر اربیوم
 

  کاشت ریش و سبیل به روش FUE: پروسه و کاندیدای مناسب

قبل از لیزر اربیوم مصرف والیوم ضروریست .
سپس تزریق داروی بی‌حسی موضعی برای مسدود کردن عصب انجام می شود .
یک ساعت قبل از عمل از کرم بی‌حسی موضعی استفاده کنید .
سپس لیزر اربیوم از صورت عبور داده می‌شود.
سپس صورت بیمار به علت قرمز شدن با لایه ای از پماد پوشیده می شود .

مزایای لیزر اربیوم
 

غیر تهاجمی است.
درد کمی دارد .
نیاز به بیهوشی ندارد .
عوارض کمی دارد .
دوران نقاهت آن بسیار کوتاه است .
درمان سریع و سرپایی است .
قسمت سطحی و بسیار ظریف پوست را برداشته و با ترمیم پوست سبب می شود که چین و چروک های کوچک پوست از بین رفته و پوست جوان می شود.
بر طرف نمودن جاش جوش، آکنه و زخم های به جا مانده در بدن
درمان بیماری رینوفیما
در زمانی که رنگدانه های پوست (ملانین) در قسمتی از پوست به صورت غیر یکنواخت تجمع می یابد و سبب می شود آن قسمت از پوست تیره از بقیه قسمت های بدن شود، لیزر اربیوم، با برداشتن لایه فوقانی این نواحی، مشکل تجمع رنگدانه ها را بر طرف می کند.

  بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

نتایج
 
پوست پس از جوانسازی با لیزر ابلیتیو تا چند ماه قرمز یا صورتی است. بااین حال بیمار به مجرد شروع شدن فرایند التیام تفاوت چشمگیری را در ظاهر و ویژگی‌های پوست احساس می‌کند. نتایج عمل تا سال‌ها باقی می‌ماند.
 
پس از لایه برداری پوست با لیزر باید پیش از قرار گرفتن در معرض نور خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده کرد تا تغییر رنگدانه‌ای غیرطبیعی به وجود نیاید. باید به خاطر داشت که نتایج عمل دائمی نیست، چرا که به موازات افزایش سن و در اثر خندیدن و اخم کردن خطوط و چروک‌های دیگری روی صورت خودنمایی می‌کنند.
از این گذشته آسیب‌های جدید ناشی از نور خورشید نیز به تدریج انجام دوباره عمل را ضروری می‌سازد.
Source: iranlaserclinics.ir

wpadmin

Comments are closed