قرص سیالیس یا تادالافیل : درمان اختلال نعوظ

تادالافیل برای درمان مشکلات عملکرد جنسی مردان (ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ –  ED) مورد استفاده قرار می گیرد. تادالافیل در ترکیب با تحریک جنسی با افزایش جریان خون به آلت به مرد کمک می کند که نعوظ پیدا کند یا آن را حفظ کند.

این دارو دربرابر بیماری های مقاربتی (همچون  HIV، هپاتیت ب، گونوره آ، سفلیس) محافظت ایجاد نمی کند. انجام “رابطه ی جنسی ایمن” همچون استفاده از کاندوم های لاتکس را تجربه کنید. با پزشک یا داروساز برای جزئیات بیشتر مشورت کنید.

نحوه استفاده از قرص سیالیس

برگه اطلاعات بیمار تهیه شده توسط داروساز را قبل از مصرف تادالافیل بخوانید. اگر شما هرگونه سؤالی دارید، از دکتر یا داروساز سؤال کنید.

این دارو را به صورت خوراکی همراه با غذا یا بدون آن مطابق با تجویز پزشک می توانید مصرف کنید. این دارو را بیش از یک بار در روز نمی توانید بخورید.

برای درمان علام  BPH، این دارو را طبق راهنمای های پزشک خود، معمولاً یک بار در هفته مصرف کنید. اگر شما داروی فیناستراید را همراه با این دارو برای درمان علائم  BPH مصرف می کنید، با پزشک خود درباره ی مدت زمانی که این دارو را باید مصرف کنید، صحبت کنید.

قرص سیالیس

برای درمان اختلال نعوظ  ED ، 2 روش وجود دارد که تادالافیل ممکن است تجویز شود. پزشک شما بهترین روش را برای مصرف تادالافیل توصیه خواهد کرد. راهنمایی های پزشک خود را به طور دقیق دنبال کنید چرا که دوز داروی مصرفی شما بستگی به نحوه مصرف شما دارد. اولین روش برای مصرف این دارو طبق نیاز، معمولا حداقل 30 دقیقه قبل از فعالیت جنسی می باشد. تأثیر تادالافیل بر توانایی جنسی ممکن است تا 36 ساعت طول بکشد.

دومین روش برای درمان اختلال نعوظ، مصرف منظم تادالافیل، یک بار در روز می باشد. اگر شما این دارو را به این شیوه مصرف کنید، شما ممکن است بخواهید فعالیت جنسی را در هر زمانی بین مصرف دوزهای دارو تجربه کنید.

اگر شما تادالافیل را هم برای درمان اختلال نعوظ و هم برای  BPH مصرف می کنید، طبق  راهنمایی های پزشک، معمولاً یک بار در روز آن را مصرف کنید. شما ممکن است بخواهید فعالیت جنسی خود را در هر زمانی بین مصرف دوزهای دارو تجربه کنید.

  کاندید مناسب پروتز لب

اگر داروی تادالافیل را یک بار در روز برای  BPH یا برای  ED یا برای هر دو مصرف می کنید، آن را به طور منظم مصرف کنید تا از بیشترین مزایای آن بهره مند شوید. برای کمک به یادآوری، آن را در ساعت مشخصی در روز مصرف کنید.

عوارض جانبی قرص سیالیس برای نعوظ

سردرد، ناراحتی معده، کمر درد، درد عضلانی، آبریزش، گرگرفتگی یا سرگیجه ممکن است رخ دهد. اگر هریک از این عوارض جانبی تداوم داشته باشند یا بدتر شوند، فوراً به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.

برای کاهش خطر سرگیجه یا سبکی سر، وقتی می خواهید از حالت خوابیده یا نشسته بلند شوید، به آرامی این کار را انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که پزشک شما به این دلیل این دارو را تجربه کرده است که می داند این دارو مزایای بیشتری نسبت به عوارض خود دارد. بسیاری از افرادی که این دارو را مصرف می کنند دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

قرص سیالیس

فعالیت فیزیکی موجب اعمال فشار مضاعفی بر قلب می شود، به ویژه اگر دارای مشکلات قلبی باشید. اگر شما مشکلات قلبی داشته باشید و اگر هر یک از این عوارض جانبی جدی را در حین رابطه ی جنسی تجربه کنید، متوقف شوید و فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید: سرگیجه، غش، درد بازوی چپ، فک، قفسه سینه، حالت تهوع.

به ندرت، کاهش دید ناگهانی، از جمله نابینایی موقت در یک یا هردو چشم (NAION) ممکن است رخ دهد. اگر این مشکل جدی رخ دهد، مصرف تادالافیل را متوقف کنید و فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

اگر شما دارای بیماری دیابت، کلسترول بالا، بیماری چشمی خاص، فشار خون بالا باشید یا بیشتر از 50 سال سن داشته باشید یا اگر سیگار می کشید، ممکن است احتمال بروز مشکل  NAION در شما اندکی بیشتر باشد.

به ندرت، کاهش ناگهانی یا از دست دادن شنوایی، گاهی اوقات با زنگ زدن در گوش یا سرگیجه ممکن است رخ دهد. مصرف تادالافیل را متوقف کنید و در صورت بروز این اتفاقات سریعاً به دنبال کمک پزشکی باشید.

قرص سیالیس

واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو بسیار نادر است. گرچه، اگر متوجه هرگونه علائمی از واکنش آلرژیک شامل موارد زیر شدید، سریعاً به دنبال کمک پزشکی باشید: راش پوستی، خاری/تورم (به ویژه در صورت/زبان/گلو)، سرگیجه شدید،  تنفس دشوار.

  جای جوش (اسکار ، آکنه)

این فهرست کاملی از عوارض جانبی احتمالی نیست. اگر شما متوجه عوارض دیگری شدید که در فهرست بالا ذکر نشده است، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.َ

موارد احتیاط قرص سیالیس 100

پیش از مصرف تادالافیل، در صورت آلرژی به آن یا داشتن هر نوع آلرژی دیگر به پزشک یا داروساز خود بگویید.

این محصول ممکن است حاوی مواد غیر فعالی باشد که می توانند موجب واکنش های آلرژیک یا دیگر مشکلات شوند. در مورد جزئیات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

پیش از مصرف این دارو، سابقه ی پزشکی خود، به ویژه در مورد مشکلات قلبی (از جمله حمله قلبی یا ضربان قلب نامنظم تهدید کننده به مرگ در طول  6 ماه گذشته، درد قفسه سینه /آنژین، نارسایی قلبی)، حمله  قلبی در 6 ماه گذشته، بیماری کلیه، بیماری کبد یا فشار خون بالا یا پایین، از دست دادن شدید آب بدن (دی هیدراسیون)، مشکلات آلت تناسلی (همچون انحراف زاویه آلت تناسلی/فیبروزیس/زخم، بیماری پیرونی)، سابقه ی نعوظ دردناک/طولانی (پریاپیسم)، شرایطی که ممکن است احتمال خطر پریاپیسم را افزایش دهند (مانند کم خونی سلولی، لوسمی، میلومای چندگانه)، مشکلات چشم (همانند رتینیت پیگمنتوزا ، تاری دید ناگهانی، NAION)، اختلالات خونریزی، اولسرهای معده فعال را به پزشک خود اطلاع دهید.

تداخل دارویی قرص سیالیس

تداخل دارویی ممکن است نحوه ی تأثیر داروها را تغییر دهد یا خطر عوارض جانبی را افزایش دهد.

این مقاله تمامی تداخلات دارویی احتمالی را در بر نمی گیرد. فهرستی از تمام داروهای مصرفی خود (شامل داروهایی بدون نسخه و با نسخه و محصولات گیاهی) را تهیه کنید و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید. دوز داروی خود را بدون تأیید پزشک شروع یا متوقف نکنید و یا تغییر ندهید.

  علت جوش های واژن و راه های درمان

قرص ریوسیگوات

تادالافیل می تواند موجب افت جدی در فشار خون شما به هنگام استفاده به همراه نیترات شود که می تواند موجب سرگیجه و به ندرت موجب حمله یا سکته قلبی شود. از تادالافیل همراه با داروهای زیر استفاده نکنید: داروهای خاصی که برای درمان درد قفسه سینه/آنژین استفاده می شوند (نیترات هایی همچون نیتروگلیسرین، ایزوسوربید)، داروهای تفریحی به نام “پاپرها” حاوی آمیل یا بیوتیل نیتریت هستند.

قرص سیالیس

آیا با قرص سیالیس اُوردوز می کنند؟

اگر شخص این دارو را بیش از حد مصرف کند می تواند دچار عوارض جدی همچون مرگ یا تنفس دشوار شود. فوراً با مرکز مسمومیت های دارویی منطقه زندگی خود تماس بگیرید.

اگر شما در حال مصرف این دارو در یک برنامه منظم باشید و یک دوز دارو را از دست بدهید، به محض اینکه به یاد آوردید آن را مصرف کنید.  اگر نزدیک به زمان دوز بعدی دارو باشد، دوز از دست داده را مصرف نکنید. دوز بعدی داروی خود را در یک زمان منظم مصرف کنید.

دوز داروی خود را دو برابر نکنید.

دکتر انتظاری متخصص طب پیشگیری

The post قرص سیالیس یا تادالافیل : درمان اختلال نعوظ appeared first on دکتر عباس انتظاری.


Source: drentezari

wpadmin

Comments are closed