علل ریزش مو در زنان و راه های جلوگیری از آن

 

ریزش مو در زنان یکی از مشکلاتی می باشد که در بعضی خانوم ها باعث به وجود آمدن مشکلات عمده میشود. از هنگام تولد مقدار معینی برای هر انسان فلیکول وجود دارد ، متناسب یا تغییر موقعیت جغرافیایی و تغییرات آب و هوا این فولیکول ها می توانند رشد خود را از دست بدهند یا در دوره ی خواب یا استراحت موقت مو بروند این دوره ی خواب و یا استراحت مو برای همه ی انسان ها می تواند به وجود بیاید و موها وارد چرخه ی ریزش شده و موهای جدید جایگزین می شود روزانه بین پنجاه تا صد تار مو ریزش طبیعی دارد و نیاز به نگرانی نیست.

ریزش مو در زنان
ریزش مو در زنان

دلایلی برای ریزش مو در زنان وجود دارد

۱:تلوژن افلوویوم:

افرادی که جراحی های سنگین انجام می دهند و مواد مقضی بدن خود را از دست می دهند و یا بعد از دوره ی بارداری دارای کبود می شود و یا یک رژیم سنگین را شروع می کنند و در پایان رژیم دارای ریزش مو می شوند و یا استرس های فکری که یکی از عوامل مهم ریزش مو محسوب می شود.

  درمان خانگی بیماری مقاربتی شانکروئید

افرادی که برای درمان افسردگی از قرص های ضد افسردگی استفاده می کنند که موها را دچار ریزش شدید می کنند یا به فاز خواب می فرستند ، موها بعد از گذر شش هفته تا سه ماه از فاز خواب بیرون می آیند و باید منتظر این بود که موهایتان در روز بیشتر از صد تار مو باشد، اما جای نگرانی نیست و تنها راه حل آن تحمل کردن است تا دوره ی درمان تمام شود و از فاز خواب خارج شوند.

۲:کم کاری تیروئید:

یکی از عوامل ریزش مو ، کم کاری تیروئید است که مو ها به مرور زمان نازک کرده و کم تراکم می کند وباعث افزایش وزن بی دلیل و کاهش متابلیسم بدن و تعرق بدن را کم می کند و افسردگی ناگهانی همراه با بی حالی و یبوست یا شکستگی ناخن که کم تروئید در زنان بیشتر است مخصوصا خانم هایی که سن پنجاه سالگی را رد می کنند.

۳:لوپوس:

بیماری خود ایمن مزمن است و سیستم ایمنی خود بدن به بافت های سالم بدن آسیب می رساند و بافت های سالم را به مرور زمان تخریب می کند و در هنگام باروری بانوان این بیماری بیشتر رخ می دهد و این هم یکی از عوامل ریزش مو در زنان است.

  ریزش مو چه تاثیرات منفی بر روحیه و اعتماد بنفس افراد می گذارد؟

۴:مشکلات پوست سر:

نا سالم بودن پوست سر می تواند موجب ریزش مو شود و یا از رویش مجدد مو ها را متوقف کند زیرا بیماری های پوستی از جمله : بیماری پسوریازیس یا عفونت های قارچی و….. باعث بروز التهاباتی بر روی پوست سر می شود که این التهابات ممانعت ایجاد می کند.

درمان ریزش مو در زنان

همان طور که در بالا علت های ریزش مو را خدمت شما عزیزان عرض کردیم ، بعضی از این موارد با گذشت زمان ریزش قطع می شود و دوباره به حالت عادی باز خواهد گشت.

اما در بعضی مواقع بین افرادی که با گرفتن بیماری های مختلف ریزش مو پیدا کردن با انجام PRP و مزو می توانند موهای خود را تقویت و از ریزش بیشتر موهای خود جلو گیری کنند.

در دسته سوم که شخص ریزش موی شدید دارد و از روش های درمانی استفاده کرده و جوابگو نبوده ، بهترین راه و تنها ترین راه کاشت مو میباشد .

نکته : کاشت مو در بانوان کمی با آقایان متفاوت است و حتما قبل از انجام این کار باید دکتر متخصص اجازه کاشت را داده باشد.
Source: lipomatic-sh.ir

wpadmin

Comments are closed