علت پف زیر چشم و درمان آن

روش-های-رفع-سیاهی-و-پف-دور-چشم-1

پف و کبودی زیر چشم دو دلیل اصلی مراجعه افراد جهت انجام مشاوره با متخصصان کلینیک دکتر مهدوی نیا است. در حقیقت پف زیر چشم می تواند باعث مسن تر به نظر رسیدن فرد و ایجاد ظاهر خسته برای وی شود و گاهی اوقات پنهان کردن این شرایط با استفاده از آرایش نیز دشوار است. مسائل ژنتیک، تفاوت های آناتومیک، قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خوشید، بالا رفتن سن و التهاب بافت چربی دور چشم (اربیت) همگی می توانند دلایل این مشکل باشند. با وجودی که بسیار از دلایل مختلف برای ایجاد پف چشم وجود دارد، مهم است که بدانید متخصصان این کلینیک می توانند از روش های مختلف با توجه به نیازهای خاص هر بیمار برای درمان مشکل استفاده کنند.

متخصصان کلینیک دکتر مهدوی نیا می توانند وضعیت پف زیر چشم را با استفاده از روش های مناسب درمان کنند. این روش ها شامل لیزر، لایه برداری شیمیایی و تزریق ژل است که می تواند ساختار پوست را بهبود ببخشد و باعث سفت شدن و جوان شدن ظاهر پوست شما و از بین رفتن پف تشکیل شده زیر چشم ها شود.

علت ها و دلایل

از علل پف زیر چشم می توتان گفت که با بالا رفتن سن، ساختار بافت و عضلات نگهدارنده پلک به تدریج ضعیف می شوند. به این ترتیب پوست ممکن است دچار افتادگی شود و بافت چربی که بطور معمول در نواحی اطراف چشم ها (اربیت) وجود دارد می تواند از جای خود حرکت کرده و در ناحیه زیر چشم ها جمع شود. علاوه بر این، فضای زیر چشم ها می تواند محل انباشت مایع شده و به این نیز می‌تواند علت پف چشم یا ورم باشد. عوامل متعددی که می توانند علت پف زیر چشم باشند، شامل موارد زیر هستند:

  • جمع شدن مایع زیر چشم به خاطر تغییرات آب و هوا (برای مثال، روزهای گرم و شرجی)، تغییر در سطح هورمون ها یا خوردن غذاهای شور
  • عدم استراحت و خوابیدن نا کافی
  • آلرژی یا التهاب پوست، به خصوص اگر ورم زیر چشم با قرمز شدن و احساس خارش برای فرد همراه باشد
  • ارث، پف زیر چشم ممکن است در بین اعضای یک خانواده وجود داشته باشد.

انواع روش های درمان

الگوی درمانی در این حالت بر اساس انتخاب هایی است که به بهترین نحو نگرانی های خاص و ویژگی های آناتومیک بیمار را بیان می کند. جراحی پلک پایین یا بلفاروپلاستی یک اصطلاح عمومی است که در برگیرنده مجموعه ای از تکنیک های جراحی برای درمان پف چشم است. روش جراحی انتخاب شده در این حالت می تواند شامل برداشتن بافت چربی ورم کرده، حذف پوست اضافی در محل، یا ترکیبی از هر دو مورد باشد. در ادامه برای بهبود شرایط مربوط به سفت شدن پوست، می توان از لیزر فراکشنال CO2 برای بیمار استفاده کرد. به هر حال همواره جراح درباره بهترین انتخاب های درمانی و ویژگی های آنها با شما در جلسه مشاوره صحبت خواهد کرد.

استفاده از کرم چشم

کرم های چشمی که حاوی رتینول یا ویتامین کا (K) هستند را می توان برای ترمیم پوست اطراف چشم ها و حذف پف ایجاد شده در این ناحیه به صورت بلند مدت استفاده کرد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی دیگر از روش های درمان پف چشم است. اگر شما به دنبال یک روش درمانی غیر جراحی برای رفع پف زیر چشم هستید، می توانید از تزریق بوتاکس برای این کار استفاده کنید. در این روش درمانی از تزریق بوتاکس به ناحیه دارای پف برای خلاص شدن از این مشکل استفاده می شود. تنها مشکل این روش درمانی این است که نتایج حاصل از آن برای حدود یک سال دوام و ماندگاری دارد و به این ترتیب لازم است تزریق بوتاکس پس از این مدت مجدداً بر روی بیمار تکرار شود.

تزریق بوتاکس می تواند عضلات را ریلکس کرده و به این ترتیب از ایجاد ورم در ناحیه تحت درمان جلوگیری نماید. به هر حال هنگامی که عضلات ریلکس شوند، پف زیر چشم بعضی افراد که به خاطر انباشت مایع ایجاد شده ممکن است بیشتر نمایان شود، زیرا عضلات نمی توانند در بسیاری از مواقع مایع جمع شده در ناحیه زیر چشم را بطور موثر خارج نمایند. به این ترتیب لازم است هنگام استفاده از این روش برای درمان بیمار به این مسئله توجه خاص شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس بر روی لینک کلیک کنید

لایه برداری

اگر شما به مشکل پف زیر چشم دچار هستید، می توانید از لایه بردارهای شیمیایی یا پیلینگ برای رفع مشکل خود استفاده کنید. امروزه انواع مختلف لایه بردارهای شیمیایی وجود دارند که به این منظور می توان از آنها استفاده کرد. قبل از استفاده از این لایه بردارها لازم است درباره آنها با پزشک یا متخصص پوست مشورت شود تا به این ترتیب لایه بردار مناسب با توجه به نوع پف ایجاد شده در زیر چشم ها که قصد درمان آن وجود دارد، مشخص گردد. در اکثر موارد، استفاده از لایه بردارهای شیمیایی برای خلاص شدن از پف زیر چشم پس از عمل جراحی پلک برای بیمار تجویز می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لایه برداری و پیلینگ پوست صورت بر روی لینک کلیک کنید

لیزر درمانی

با توجه به دلیل ایجاد پف در زیر چشم، امروزه می توان از روش های لیزر درمانی برای رفع این مشکل استفاده کرد. در صورتی که بخواهیم از امکان استفاده از لیزر برای درمان پف زیر چشم مطمئن شویم، لازم است با یک جراح زیبایی در این رابطه ملاقات کرده و مشورت نماییم.

علاوه بر این، لازم است بدانید که برای لیزر درمانی تکنیک های مختلف وجود دارد و انتخاب روش مناسب بستگی به نتایج درمانی مورد انتظار برای بیمار دارد. متخصصان این کلینیک از ویژگی های روش های مختلف لیزر درمانی مطلع هستند و می توانند با توجه به شرایط از نوع مناسب آن برای درمان پف زیر چشم استفاده کنند. علاوه بر این لیزر درمانی می تواند حلقه های کبود زیر چشم را نیز درمان نماید.

عمل جراحی

اگر استفاده از روش های درمانی غیر جراحی تاثیری بر از بین بردن پف زیر چشم نداشت، شما می توانید از روش جراحی برای درمان این مشکل استفاده کنید. هر چند این روش درمانی برای همگان توصیه نمی شود، با این وجود عمل جراحی برای افرادی بطور خاص مناسب است که دچار مشکل شدید پف زیر چشم و افتادگی زیاد پلک هستند. در حال حاضر روش های رایج مورد استفاده برای جراحی پف و کبودی زیر چشم شامل لیفت چشم، لیفت ابرو و لیفت صورت است.

در حالت عادی، پوست و چربی اضافه، عضلات و سایر مسائلی که می توانند باعث ایجاد پف دور چشم شوند، در طول عمل جراحی برداشته شده و اصلاح می شوند. بطور خاص عمل جراحی بلفاروپلاستی می تواند به خلاص شدن از چربی اضافی که می تواند باعث ایجاد پف زیر چشم شود، کمک موثر کند. به هر حال همانطور که قبلاً بیان شد، استفاده از روش جراحی برای افرادی که به دنبال درمان هم زمان پف و حلقه های کبود زیر چشم و بدنبال آن درشت شدن چشم در صورت هستند، امکان پذیر است.

نوشته علت پف زیر چشم و درمان آن اولین بار در متخصص پوست و مو پدیدار شد.

  دستگاه کیوسوئیچ چیست و چه کاری انجام می دهد؟


Source: drmahdavinia

wpadmin

Comments are closed