علت ریزش مو در آقایان

ریزش مو یا داشتن موهای ضعیف و آسیب دیده می تواند عدم سلامتی شما را نشان دهد بعضی افراد بخاطر مصرف داروها و انجام دادن ورزش های سنگین که تاثیر مستقیم بر روی بدن می گزارد دچار ریزش شدید و موقتی می شوند و لازم به ذکر است که ریزش مو روزانه حدود پنجاه تا صد تار مو طبیعی بوده و جایی برای نگرانی به وجود نمی آورد.

دلایل ریزش مو در آقایان

۱:شوره و یا پوسته های موجود در سر واگیر دار نیست اما چهره ی زیبایی را به وجود نمی آورد و لازم به ذکر است این شوره ها تا زمانی نگران کننده نیست که به رنگ زرد رنگ نباشند و یا چرب نباشند در غیر این صورت احتمال وجود قارچ های پوستی و بیماری های هورمونی و حتی بیماری های عصبی وجود دارد.

۲:طولانی شدن دوره ی تلوژن یا همان به خواب رفتن موها !

عواملی که باعث طولانی شدن دوره تلوژن می شود می توان به جراحی های سنگین ،تیروئید،زایمان،رژیم های غذایی غلط و استرس شدید اشاره کرد که در این دوران موها در حدود دو الی چهار ماه به خواب رفته که در بیشتر مواقع موهای جدید جایگزین می شوند.

  درمان از بین بردن و رفع زگیل یا تبخال الت تناسلی با لیزر

کچلی موضعی

کچلی موضعی سیستم ایمنی بدن بر علیه بدن مقابله کرده و فلیکول ها را نابود می کند که به صورت معمول افراد یک یا دو قسمت از موهای سر را از دست می دهند و این طبیعی است ،اما بعضی از افراد کل موهایشان را از دست می دهند و باز هم نگرانی راهی ندارد زیرا این بیماری به راحتی به داروها جواب مثبت می دهد و درمان می  شود.

ریزش مو در مردان

در مردان نود درصد ریزش به وراثت بر می گردد و این نوع وراثت به خانواده ی مادری مربوط می شود الگوی طاسی مردان از شقیقه ها شروع شده و بعد فرق سرشان شروع به خالی شدن می شود و بعد این دو نواحی به هم رسیده و فقط یک نوار باریک پشت سر بیمار به جای می گزارد که این قسمت از موهای پشت سر فاقد هورمن ریزش مو هستند و تا پایان عمر رشد خواهند کرد بدونه ریزش خواهند ماند و تنها راه  درمان کاشت موی طبیعی است.

  سابسیژن: روش ها و مزایا

اثر نور خورشید روی ریزش مو

قرار گرفتن مدام در زیر نور خورشید به صورت مستقیم باعث می شود موها خشک و شکننده بشوند و پوست سر شروع به تولید چربی بیش از حد نرمال کند و این چربی برای پوست سر مضر بوده و باعث می شود موها شروع به ریزش کنند.

تاثیر سیگار کشیدن روی ریزش مو
تاثیر سیگار کشیدن روی ریزش مو

تاثیر سیگار کشیدن روی ریزش مو

در آقایان سیگار کشیدن تاثیر مستقیم بر از بین بردن فلیکول های مو دارد، بهتر است موهای خود را بخاطر سیگار از دست ندهیم.

در برخی از موارد بالا که توضیح دادیم اگر فرد متوجه مشکل خود باشد و به پزشک مراجعه کند با بعضی از درمان ها ماننده پی آر پی موی سر (prp) می توان از ریزش بیشتر موها جلوگیری کرد ولی اگر در این مرحله شما برای درمان خود تلاش نکنید در نهایت مجبور به کاشت مو می شود .

نکته : اگر شما از ریزش موهایتان زمان زیادی گذشته باشد ، بانک موی شما به مرور ضعیف می شود و دیگر برای کاشت مو نمی توان گرافت های مناسب استخراج کرد.

  علت تغییر رنگ ناحیه تناسلی در مردان

نوشته علت ریزش مو در آقایان اولین بار در کلینیک آریا من پدیدار شد.


Source: lipomatic-sh.ir

wpadmin

Comments are closed