روش‌های بزرگ کردن و حجم دهی به لب‌ها: تزریق و ایمپلنت

اغلب برجسته بودن لب به عنوان یکی از جنبه‌های زیبایی در نظر گرفته می‌شود. افرادی که تصور می‌‌کنند لب‌های آنها بر جستگی لازم را ندارد و از ظاهر لب‌های خود ناراضی هستند یا افرادی که به علت بالا رفتن سن دچار کاهش حجم لب شده‌اند می‌توانند با تزریق ژل به بهبود ظاهر لب خود کمک کنند. روش‌های غیر جراحی بسیار متعددی برای برجسته کردن لب‌ها وجود دارد اما هر یک از آنها در افراد مختلف برای اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 انتخاب کردن یک روش مناسب برای برجسته کردن لب‌ها

 نوع روشی که برای افزایش حجم لب‌ها استفاده می‌‌شود به فاکتورهای متعددی از قبیل سبک زندگی و کسب نتایج دلخواه بستگی دارد. انجام دادن یک جلسه مشاوره با پزشک می‌تواند به شما برای انتخاب بهترین روش به منظور برجسته کردن لب‌ها کمک کند.
 تزریق ژل به لب 

 تزریق ژل یکی از روش‌های بسیار رایج برای افزایش حجم لب است. در این روش از تزریق ژل برای برجسته کردن نقاط مورد نظر صورت استفاده می‌شود. می‌توان فیلر را به نقاط مختلفی از صورت از قبیل فک، گونه و اطراف دهان تزریق کرد اما در این مورد می‌توان برای برجسته کردن لب‌ها، ژل را به طور مستقیم به درون لب تزریق نمود. یکی از مزایای عالی تزریق ژل این است که به سرعت انجام می‌شود و شما می‌توانید پس از اتمام درمان همانند گذشته به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازید. به طور کلی شما برای تزریق فیلر به ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارید و خوب این زمان برای فردی که مشغله بسیار زیادی دارد کاملا ایده آل خواهد بود. از سوی دیگر تزریق ژل در مقایسه با سایر روش‌هایی که برای افزایش حجم لب مورد استفاده قرار می‌گیرند از قبیل کاشت پروتز ارزان تر است. تنها عارضه جانبی تزریق فیلر به درون لب بروز تورم و مقداری کبودی است که معمولاً طی مدت ۲۴ ساعت برطرف می‌‌شود و تعداد زیادی از بیماران اصلاً چنین وضعیتی را تجربه نخواهد کرد. تزریق ژل و نتایج حاصل از آن موقت است و معمولاً حدود ۹ تا ۱۲ ماه باقی خواهد ماند. اگر شما به تزریق ژل پرداخته باشید و سپس از نتایج به دست آمده رضایت نداشته باشید می‌توانید اطمینان حاصل کنید که پس از مدتی اثر ژل از بین خواهد رفت.
 انواع فیلر
 انواع مختلفی از ژل مخصوص لب در بازار وجود دارد اما ژل ژوویدرم اولترا ایکس سی و رستالین سیلک بهترین ژل موجود در بازار محسوب می‌‌شود و هدف از تزریق هر یک از آنها با دیگری متفاوت خواهد بود.

ژل ژوویدرم اولترا ایکس سی به تازگی برای تزریق در لب مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار گرفته است اما تا مدت‌های طولانی از آن برای درمان سایر نقاط صورت استفاده می‌شد. ژوویدرم یک نوع ژل قدرتمند است که میزان غلظت هیالورونیک اسید در آن بسیار بالا می‌باشد و می‌تواند نتایج پایداری را به وجود بیاورد که تا یک سال نیز باقی خواهد ماند.
رستالین سیلک یکی دیگر از فیلرهای هیالورونیک اسید است که یک نوع ژل نرم و منسجم می‌باشد و با بافت‌های نرم و ادغام می‌گردد و ظاهری کاملاً طبیعی و یک دست را به وجود می‌آورد. از این نوع ژل برای برطرف کردن خطوط لب و کاهش خطوط ریز اطراف آن استفاده می‌شود.

  خطرات پولیپ بینی

 مزایای تزریق ژل به لب چیست؟  
 یکی از دلایل بسیار مهمی که بیماران ما ترجیح می‌‌دهند برای افزایش لب‌های خود به سراغ فیلر بروند این است که دوران بهبود پس از تزریق بسیار کوتاه است. در اکثر افراد فرایند تزریق ژل در کمتر از ۴۵ دقیقه انجام می‌‌شود یعنی از زمان تزریق بی حسی تا اثرگذاری آن و تزریق ژل شما به زمان کمی نیاز خواهید داشت. این در حالی است که برای کاشت ایمپلنت لب شما به چند جلسه ملاقات با پزشک نیاز دارید تا برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهید. پزشک اندازه صحیح ایمپلنت را مشخص می‌نماید و سپس فرآیند کاشت را شروع خواهد کرد. تعداد بسیار زیادی از افرادی که به تزریق فیلر می‌پردازند می‌توانند فورا شروع به انجام فعالیت‌های روزمره خود نمایند در عوض افرادی که بعد از جراحی برای کاشت ایمپلنت استفاده می‌‌کنند دچار مقداری تورم در لب خود خواهند شد که تا چند روز باقی می‌ماند و همین مسئله باعث می‌‌شود که دوران بهبود در آنها طولانی تر از یک تزریق ساده ژل در لب باشد. تزریق فیلر مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار دارد البته همانند کاشت ایمپلنت نتایج آن دائمی نیستند و ممکن است بین ۶ تا ۱۸ ماه باقی بمانند. ماندگاری تزریق ژل به نوع محصول مورد استفاده و محل تزریق آن بستگی دارد.
 تزریق چربی  
 در این روش مقداری چربی از سایر نقاط بدن معمولا از ران یا شکم برداشته می‌‌شود و به درون لب‌ها تزریق می‌‌گردد تا حجم آنها افزایش پیدا کند. تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل یک روش تهاجمی تر محسوب می‌‌شود و شما پس از تزریق چربی به استراحت بیشتری نیاز دارید اما معمولاً به عنوان یک روش جراحی سرپایی انجام می‌شود که نیاز به بستری شدن در بیمارستان و مرکز زیبایی نخواهید داشت. نتایج حاصل از تزریق چربی در مقایسه با تزریق فیلر پایدارتر است اما در تزریق چربی در مقایسه با تزریق ژل پزشک کنترل بسیار زیادی بر روی نتایج نهایی ندارد.
 کاشت پروتز لب 

 پروتز لب یکی دیگر از روش‌هایی است که برای افزایش حجم لب مورد استفاده قرار می‌گیرد و تعدادی برش کوچک در گوشه‌های دهان ایجاد می‌شود و جراح پلاستیک از این نقاط ایمپلنت را وارد لب‌ها خواهد کرد. انواع مختلفی از ایمپلنت وجود دارد که می‌‌توان از آنها استفاده کرد. برخی از آنها عبارت است از ایمپلنت سالین یا سیلیکون و بافت نرم یا پوست خود بیمار.
 مزایای کاشت پروتز لب چیست؟  
 کاشت پروتز لب در مقایسه با تزریق فیلر با نتایج خوبی همراه است و نتایج حاصل از آن دائمی می‌باشد. از آنجایی که شما با یک بار پرداخت هزینه می‌توانید به نتایج دائمی دست پیدا کنید از پروتز لب به عنوان یک روش ارزان قیمت یاد داده شود زیرا در مقایسه با تزریق ژل یا چربی در بلند مدت شما متحمل هزینه کمتری خواهد شد. علاوه بر دائمی بودن نتایج و مقرون به صرفه بودن کاشت پروتز، اکثر افراد کاشت پروتز را به تزریق فیلر ترجیح می‌دهند زیرا جراح پلاستیک می‌تواند به خوبی به شکل دهی بخش صورتی رنگ لب شما بپردازد. جراح پلاستیک بر اساس نیازهای بیمار و ارزیابی‌هایی که در جلسه مشاوره انجام داده است از انواع مختلفی از ایمپلنت‌های سیلیکونی استفاده می‌کند. در تزریق فیلر ظاهر لب شما به تدریج و با گذر زمان دستخوش تغییر می‌شود و شما هر چند وقت یک بار به تزریق مجدد نیاز خواهید داشت تا ظاهر مورد انتظارتان حفظ شود. اما می‌توان تزریق فیلر را در نقاط مختلف لب انجام داد و به بهبود ظاهر آن پرداخت که کاشت ایمپلنت قادر به انجام چنین کاری نیست.
 فیلر یا کاشت ایمپلنت؟ کدام یک برای شما مناسب است؟ 

  علت خارش واژن بدون ترشح چیست؟

 افزایش حجم لب هدف اصلی همه بیماران متقاضی درمان است. با توجه به پیشرفت‌هایی که در عرصه جراحی زیبایی صورت و تزریق ژل به دست آمده است روش‌های متفاوتی برای افزایش حجم لب وجود دارد که هر یک از آنها بر اساس هدف شما از درمان با مزایا و معایب خاص خود همراه هستند. کاشت ایمپلنت لب توسط جراح پلاستیک معتبر صورت در مطب انجام می‌شود. در این روش ایمپلنت از طریق جراحی و تحت بیحسی موضعی درون لب قرار داده می‌شود. تزریق فیلر نیز یک روش غیر جراحی است که به بهبود ظاهر لب کمک می‌کند. می‌توان فیلر را به طور مستقیم به درون و نقاط اطراف دهان تزریق کرد تا علاوه بر بهبود زیبایی لب‌ها ظاهری طبیعی را نیز به وجود آورد. اکثر فیلم هایی که برای برجسته کردن لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند بر پایه یک ماده فعال که هیالورونیک اسید نام دارد قرار دارند که این ماده به طور طبیعی در بدن همه ما وجود دارد. رمز موفقیت داشتن لب‌های زیبا و طبیعی این است که فرایند درمان توسط یک پزشک با تجربه انجام شود. روش‌های جراحی و غیر جراحی می‌‌توانند به برجسته کردن لب‌های شما کمک کنند تا شما لب‌های زیبایی داشته باشید. پزشک در جلسه مشاور با شما در خصوص کاشت ایمپلنت یا تزریق فیلر صحبت می‌کند و اطلاعاتی را درباره قیمت، تورم لب و هدف از درمان در اختیار شما قرار می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید که کدام روش برای شما بهتر است.
 آیا من متقاضی مناسبی برای افزایش حجم لب هستم؟

پذیرش در جلسه مشاوره سوالاتی را در باره سابقه پزشکی شما مطرح خواهد کرد. اگر شما در سطح خوبی از سلامت عمومی بدن قرار داشته باشید متقاضی خوبی برای افزایش حجم لب خواهد بود. برخی از خطراتی که در خصوص تزریق ژل لب باید به آن توجه کرد به شرح زیر می‌باشند:

  جراحی اندوسکوپیک مجرای اشکی: نحوه DCR، مزایا، معایب و مراقبت‌ها

عفونت دهان از قبیل هرپس دهان
دیابت
لوپوس
مشکلات مربوط به خونریزی یا انعقاد خون

 با توجه به اینکه شما متقاضی تزریق فیلر یا کاشت ایمپلنت هستید ممکن است دچار آلرژی شوید. در صورتی که از هر نوع دارویی از قبیل داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب یا مکمل استفاده می‌کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 هزینه کاشت ایمپلنت چقدر است؟  

 هزینه کاشت ایمپلنت در افراد مختلف متفاوت است. نوع مواد و روش مورد استفاده برای افزایش حجم لب و نقاط اطراف دهان در تعیین هزینه درمان نقش دارند. هر یک از متقاضیان افزایش حجم لب اهداف و انتظارات متفاوتی دارند و به این ترتیب افزایش بیشتر حجم لب در تعیین هزینه میزان فیلر مورد استفاده نقش مهمی را ایفا می‌کند.
 کوچک کردن لب 

 کوچک کردن لب اغلب توسط افرادی درخواست می‌‌شود که لب‌های آنها بیش از حد بزرگ است. این روش معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود و سپس پزشک یک برش را در قسمت داخلی لب بالا یا پایین ایجاد می‌کند. پس از آن که برش ایجاد شد، بخشی از بافت لب برداشته می‌شود. پزشک پس از اتمام درمان لب، برش را به سمت داخل می‌کشد و آن را به کمک بخیه جذبی می‌بندد. پس از به پایان رسیدن جراحی معمولا لب شما مقداری تورم و احتمالاً تغییر رنگ را خواهد داشت که اصلاً جای نگرانی ندارد. معمولاً دوران بهبود حدود ۱۴ روز طول می‌‌کشد و در این دوران بخش زیادی از تورم لب شما و تغییر رنگ آن برطرف می‌شود اما برای رفع تورم کامل و کسب نتایج نهایی شما به درمان بیشتری نیاز خواهید داشت. در این روش نیز همانند انواع عمل‌های جراحی فرآیند بهبود کامل تا یک سال طول می‌کشد.

The post روش‌های بزرگ کردن و حجم دهی به لب‌ها: تزریق و ایمپلنت appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed