رفع و از بین بردن غبغب

how-to-get-rid-of-a-double-chin

از بین بردن بافت چربی در بسیاری از نقاط بدن دشوار و سخت می باشد. برای مثال چربی ایجاد شده در ناحیه گردن و غبغب از مواردی است که امکان حذف آن به سادگی وجود ندارد. به هر حال یک راههای از بین بردن غبغب که بسیاری از زنان و مردان برای سال ها به آن دچار بوده اند، وجود دارد. نکته دارای اهمیت در این رابطه این است که بسیاری از روش های معمول نمی توانند تاثیر قابل توجه بر این مشکل داشته باشند و کاهش وزن نیز به ندرت در زمانی که به آن نیاز است، قابل دستیابی می باشد.

کلینیک دکتر مهدوی نیا برای رفع غبغب از روش ها و دستگاه های مطمئن و سریع مانند لیزر لیپولیز و لیپوساکشن استفاده می کند. مهم ترین عامل تعیین کننده برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز در این حوزه، کیفیت پوست و پیروی بیمار از دستور العمل های پزشک است.

لیپوساکشن غبغب چیست؟

لیپوساکشن غبغب مشابه لیپوساکشن گردن یک روش درمانی بسیار متداول در دنیای جراحی پلاستیک است که گاهی اوقات به آن لیپوساکشن زیر چانه نیز گفته می شود. این روش درمانی برای رفع غبغب بر اساس مکش طراحی شده است. در این روش یک لوله به زیر پوست گردن وارد شده و از طریق آن بافت چربی اضافی خارج می شود. هنگامی که بافت چربی از بدن خارج شد، فرآیند بهبود طبیعی بدن فعالیت خود را شروع کرده و پوست شل شده را به بخش زیر آن متصل می کند.

پس از چند روز بستن محل درمان، پوست در وضعیت جدید خود قرار گرفته و محکم می شود. به این ترتیب غبغب بیمار از بین خواهد رفت. به هر حال برای افرادی که قابلیت ارتجاع پوست آنها کم است، نیاز به استفاده از روش های اضافی برای کامل کردن ظاهر بیمار پس از درمان وجود دارد. به همین خاطر لازم است قبل از شروع درمان با پزشک درباره مناسب بودن استفاده از روش لیپوساکشن به تنهایی برای رفع و از بین بردن غبغب صحبت شود.

همانطور که مشاهده می شود، روش استاندارد لیپوساکشن می تواند در حذف چربی اضافی از گردن بسیار موثر باشد، اما این روش دارای مشکلات خاص خود نیز هست. این مشکلات شامل دوره ریکاوری طولانی و نیاز بالقوه به روش های درمانی اضافی است. به هر حال آیا انتخاب بهتری نسبت به روش لیپوساکشن برای درمان غبغب وجود دارد؟ بله، لیزر لیپوساکن مدت زمان طولانی است که برای رفع مشکل غبغب استفاده می شود و می تواند یک جایگزین مناسب برای روش سنتی لیپوساکشن باشد.

استفاده از لیزر لیپولیز برای درمان غبغب

لیزر لیپولیز یک پیشرفت بزرگ در حوزه جراحی پلاستیک از زمان معرفی آن در طول سال های گذشته ایجاد کرده است. در حال حاضر، دو نوع رایج لیزر لیپولیز وجود دارد که عبارت از اسمارت لیپو و اسلیم لیپو است. هر دو این روش ها دارای اصول کاری مشابه هستند و در آن ها از فرکانس های خاص لیزر برای جوشاندن سلول های چربی جهت ایجاد امکان خروج ساده تر آنها از محل و تحریک فرآیند تولید کولاژن در بدن استفاده می شود.

در حالی که در روش اسمات لیپو از یک دسته فلزی سخت و لیزر دارای فرکانس بالا استفاده می شود، در روش اسلیم لیپو از یک دسته انعطاف پذیر و فرکانس پایین تر لیزر استفاده می شود که فقط می تواند بافت چربی را ذوب نماید. به این ترتیب روش اسلیم لیپو یک انتخاب بی خطر و دقیق برای لیپولیز غبغب در محل چانه می باشد.

بعضی مزایای روش درمانی لیپولیز لیزر در مقایسه با روش سنتی لیپوساکشن، کاهش دوره ریکاوری مورد نیاز، حداقل کردن آسیب وارد شده به بدن، و دستیابی به نتایج کلی مناسب تر می باشد. به هر حال لازم است قبل از انتخاب این روش ها تمام ویژگی های آنها با یکدیگر مقایسه شده و بر اساس این ویژگی ها بهترین روش برای شرایط بیمار تعیین شود. در حقیقت هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند، اما با انجام مقایسه بین این ویژگی ها می توان از انتخاب بهترین روش درمان مطمئن شد.

روش دیگری که متخصصان کلینیک دکتر مهدوی نیا برای برداشتن غبغب استفاده می کنند، مزوتراپی است.

خطرات و دوره ریکاوری

هر روش درمانی دارای بعضی خطرات خاص خود است، اما به عنوان یک روش درمانی، لیپوساکشن غبغب یکی از بی خطر ترین روش های درمانی زیبایی است که امکان استفاده از آن برای افراد وجود دارد. در این روش شکاف های بسیار کوچک زیر چانه ایجاد می شود و فقط یک ناحیه محدود از بدن تحت تاثیر روش درمانی قرار می گیرد. به این ترتیب، ریسک مشاهده عوارض جدی در این روش در سطح حداقل قرار دارد. به هر حال بعضی از عوارض عادی استفاده از این روش درمانی شامل کبودی، ورم، بی حسی و احساس خارش و ایجاد جای زخم در محل شکاف های ایجاد شده است. بیمار ممکن است این علائم را برای چند هفته پس از تکمیل درمان مشاهده کند و پس از این دوره، علائم به خودی خود از بین می روند. به هر حال توجه داشته باشید که این تاثیرعوارض ممکن است در همه بیماران مشاهده نشود، اما لازم است قبل از انتخاب این روش درمانی از احتمال مواجه شدن با آنها اطلاع حاصل کرد.

دوره ریکاوری پس از این روش درمانی معمولاً بسیار سریع است. با وجودی که ممکن است پس از درمان کبودی و ورم برای چند هفته قابل مشاهده باشد، اما بیمار می تواند پس از چند روز فعالیت های عادی خود را شروع کرده و به محل کار خود باز گردد. در این زمان فقط باید مطمئن شد که از لباس های مناسب طبق نظر پزشک استفاده شود و در صورت وجود ناراحتی می توان داروهای عادی مسکن موجود در داروخانه ها را مصرف کرد. با توجه به این نکات و استراحت کافی می توان از یک دوره ریکاوری سریع مطمئن شد.

 نتایج

نتایج بررسی های انجام شده درباره نظر بیمارانی که از روش لیپوساکشن برای درمان غبغب خود استفاده کرده اند، اکثراً مثبت می باشد. شکایت اصلی بیماران در این حالت وجود درد پس از درمان و ناراحتی های مربوط به استفاده از پوشش های تنگ محافظ است. اما، این مشکلات برای یک روش درمانی زیبایی که در آن از لیپوساکشن استفاده می شود، مسئله ای غیر عادی محسوب نمی شود. بطور کلی، نظرات دریافت شده از بیماران در این رابطه همانطور که بیان شد بسیار مثبت می باشد.

اکثر بیماران به دنبال روش های درمانی هستند که نتایج آنها برای برداشتن غبغب سریع و ماندگار باشد. بسیاری از افراد هنگام کاهش بافت چربی در محل گردن یک بهبود کلی را در ظاهر گردن خود پس از رفع شدن ورم ایجاد شده، مشاهده خواهند کرد. به هر حال معمولاً، نتایج حاصل از این روش درمانی با انتظارات بیماران منطبق می باشد.

شکایت اصلی درباره این روش درمانی این است که نتایج حاصل از آن دائمی نیستند. هر چند این روش درمانی بافت چربی اضافی را از محل خارج می کند، مقداری از سلول های چربی باز هم در ناحیه گردن باقی می مانند. این سلول ها می توانند در صورت رعایت نکردن رژیم غذایی صحیح و انجام ندادن حرکت های ورزشی لازم ورم کرده و به شکل قبلی خود باز گردند. در نتیجه، بعضی بیماران ممکن است با گذشت یک دوره زمانی طولانی کاهش در تاثیرات ناشی از درمان را به تدریج مشاهده نمایند.

هزینه و قیمت

هم اکنون که شما با این روش درمانی و مزایای آن آشنا شدید، لازم است که یک سوال دیگر درباره این روش پاسخ داده شود که مربوط به هزینه استفاده از روش درمانی لیپوساکشن برای غبغب است. بدیهی است بهایی که برای این درمان پرداخت می شود با توجه به محل انجام درمان، میزان فعالیت های لازم برای انجام آن، پزشک انتخاب شده و نوع روش لیپوساکشن شما متفاوت می باشد.

 

نوشته رفع و از بین بردن غبغب اولین بار در متخصص پوست و مو پدیدار شد.

  با انواع راه های درمان هموروئید آشنا شوید


Source: drmahdavinia

wpadmin

Comments are closed