دلایل ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو چیست؟ آیا طبیعی است؟

کاشت ابرو امروزه یکی از محبوب‌ترین درمان‌های زیبایی برای زنان و مردان است. همچنین این روش به دلیل ظریف و نازک بودن موهای ابرو یکی از چالش برانگیزترین روش‌های زیبایی محسوب می‌شود. در این روش موهای اهداکننده از پشت پوست سر برداشته می‌شوند. مقدار موهای اهدا کننده مورد نیاز بسته به میزان ریزش موی ابرو متفاوت است. این میزان اغلب بین 200 تا 500 پیوند برای هر دو ابرو است. برای موارد شدیدتر ممکن است پیوند بیشتری لازم باشد.
ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو چیزی است که معمولاً بسیاری از بیماران را می‌ترساند. زیرا ممکن است فکر کنند نوعی مشکل در جراحی آن‌ها وجود داشته یا کاشت به خوبی انجام نشده است. اما باید به خاطر داشته باشید که اکثر بیماران پس از کاشت ابرو دچار ریزش ابرو می‌شوند و این یک روند کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. اگر می‌خواهید در این باره بیشتر بدانید، ادامه مطلب را از دست ندهید.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی علت ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو و یا برای رزرو نوبت در کلینیک رازی با شماره تلفن‌ 09024248783 تماس حاصل فرمایید.
کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

در روند کاشت ابرو چند مرحله اساسی وجود دارد. ابتدا فرم ابروها مشخص می‌شود. به طور خاص ابتدا مناطق اهداکننده مو بی‌حس می‌شوند و کار آغاز می‌شود. کاشت ابرو با استفاده از روش پیوند واحد فولیکولار (FUE) انجام می‌شود. فولیکول‌های مو از پشت قفسه سینه یا کمر برداشته می‌شوند. به این بخش‌ها نقاط اهداکننده گفته می‌شود که باید سالم و دارای فولیکول‌های پایدار باشند. متخصصی که پیوند ابرو را انجام می‌دهد با ایجاد برش‌های کوچک در جهت‌های خاص و در زاویه‌های مشخص، ناحیه گیرنده ابروهای شما را آماده می‌کند. بی‌حسی موضعی در ناحیه‌ای که باید پیوند اعمال شود انجام می‌شود و سرانجام روش FUE انجام می‌شود.
دلایل ریزش ابرو بعد از کاشت

  زیبایی بینی بدون عمل جراحی (با تزریق ژل)

بعد از کاشت ابرو با روش FUE ممکن است در بسیاری از بیماران ريزش ابرو اتفاق بیفتد. اما بسیاری از مردم نمی‌دانند که این ريزش ابرو طبیعی است. همچنین مهم است که توجه داشته باشید و بدانید که ريزش ابرو روشی است که بدن ما برای بیان شوکی که در طی عمل کاشت ابرو اتفاق افتاده از آن استفاده می‌کند.
در طول عمل، سوراخ‌های ریزی بر روی پوست برای انجام پیوند ایجاد می‌شود. در نتیجه در این مرحله، ابرو و موهایی که در این ناحیه وجود دارند دچار شوک می‌شوند. بنابراین ممکن است برخی از موهای طبیعی و کاشته شده به عنوان واکنش به این شوک دچار ريزش شوند.
علاوه بر روند طبیعی ریزش ابرو بعد از کاشت، عواملی همچون نداشتن تجربه کافی پزشک، انتخاب روش نامناسب، رژیم غذایی ناسالم، استرس، استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی غیر استاندارد، داروها و مواد شیمیایی، اصلاح و دستکاری ابرو بلافاصله پس از کاشت در ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو موثر می‌باشند. برای کاهش خطر و عوارض ناشی از کاشت ابرو حتما با یک متخصص با تجربه در این زمینه مشورت کنید. مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی در جلوگیری از ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو نیز موثر می‌باشند.
چه زمانی بعد از کاشت ابرو رشد ابروها آغاز می‌شود؟

یکی از سوالات متداول پس از کاشت ابرو این است که چه زمانی رشد آن‌ها شروع می‌شود. انتظار رشد ابروها بلافاصله بعد از عمل انتظار واقع بینانه‌ای نیست.
روند رشد ابرو بعد از کاشت ابرو:

  آناتومی و ساختار ساختمان بینی

مدت 2 – 6 هفته بعد از عمل، موهای کاشته شده می‌ریزند. جای هیچگونه نگرانی نیست.
سپس موهای جدید از ریشه شروع به رشد می‌کنند.
بعد از 3 تا 6 ماه می‌توانید رشد محسوس ابروهای خود را مشاهده کنید.
بعد از 7 الی 8 ماه ابروهای شما کاملا رشد می‌کنند و فرم آن‌ها مشخص می‌شود.

قبل و بعد از کاشت ابرو

قبل و بعد از کاشت ابرو مواردی وجود دارد که باید انجام دهید و به آن‌ها توجه کنید. اولین مورد این است که شما باید قبل از عمل به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید. از آن‌جا که کاشت ابرو مانند کاشت مو است، باید قبل از عمل از مصرف مشروبات الکلی و داروهای ضد انعقاد خون خودداری کنید. باید از پوست خود مراقبت کنید و قبل از عمل از مواد آرایشی استفاده نکنید. بعد از عمل ممکن است ناراحتی‌هایی را احساس کنید که طبیعی است. شما باید به طور منظم از داروها و کرم‌هایی که پزشک برای شما تجویز کرده استفاده کنید. اگر به همه این موارد توجه کنید می‌توانید در طی 7 تا 10 روز ظاهر طبیعی خود را دوباره به دست آورید.
عوارض جانبی احتمالی کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو، مراقبت‌های قبل و بعد یا عوارض جانبی احتمالی برای کسانی که تحت این عمل جراحی قرار می‌گیرند بسیار مهم است. درباره عوارض جانبی باید این را بدانید كه ممکن است با علائمی مانند قرمزی، کبودی یا درد مواجه شوید. اگر به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید عوارض جانبی جدی را تجربه نخواهید کرد. عوارض جانبی احتمالی شما موقتی است و به زودی برطرف می‌شود.
هزینه کاشت ابرو

  لیزر موهای زائد در بارداری : آیا لیزر در بارداری عوارض دارد؟

اقدام برای عمل کاشت ابرو یک تصمیم جدی است. برای این کار ابتدا باید هزینه‌ای را متحمل شوید. اما هزینه کاشت ابرو در افراد مختلف، متفاوت است. دلیل اصلی این امر تعداد پیوندهای گرفته شده، ناحیه کاشت و سایر موارد است. در تعیین هزینه کاشت، عوامل دیگری مانند کیفیت کلینیکی که درمان در آن انجام می‌شود نیز دخیل است. برای این منظور شما حتما باید قبل از انجام این روش با پزشک خود مشورت کنید.

The post دلایل ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو چیست؟ آیا طبیعی است؟ appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed