درمان چین و چروک (ترک) دور چشم

How-to-Deal-with-Under-Eye-Wrinkles1

وضعیت چشم ها یکی از اولین مسائلی است که افراد در هنگام مواجه شدن با شما به آن توجه می کنند. به هر حال، پوست اطراف چشم ها نیز یکی از اولین نواحی است که دچار چین و چروک و ترک خوردگی می شود. در بسیاری مواقع چین و چروک دور لب و چشم ها باعث می شود شما مسن تر از آنچه واقعاً هستید، به نظر برسید. در این حالت با توجه به دلیل ایجاد چین و چروک، ممکن است بتوان با استفاده از روش های مناسب این چین و چروک ها را حذف کرده یا تا حد ممکن کاهش داد. به هر حال، مشکل چروک اطراف چشم یکی از مسائلی است که امروزه بسیاری از افراد را تحت تاثیر خود قرار داده است. ظاهر چین و چروک دور چشم و ترک پوست ایجاد شده در این ناحیه یکی از علائم طبیعی بالا رفتن سن است. در حقیقت افزایش سن می تواند باعث شود پوست شما نازک تر از حالت طبیعی آن شده و مستعد ایجاد چین و چروک شود.

کلینیک دکتر مهدوی نیا ارائه دهنده انواع روش های درمان چین و چروک دور چشم شامل بوتاکس، تزریق ژل، لیزر فراکشنال CO2 و همچنین میکرو درم می باشد. با بررسی کامل و دقیق توسط متخصصان، بهترین و مناسب ترین روش برای رفع چین و چروک دور چشم برای شما انتخاب می شود.

علت ها و دلایل

بالا رفتن سن تنها دلیل ایجاد چین و چروک دور چشم نیست. در حقیقت آسیب های وارد شده به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، نگاه کردن با چشمان نیمه باز، خندیدن، سیگار کشیدن، جوش زدن، حرکت عضلات، عمل جراحی، و آسیب های وارد شده همگی می توانند باعث ایجاد چین و چروک دور چشم شوند. در صورتی که شما متوجه شدید اطراف یک چشم چین و چروک ها بیشتر از چشم دیگر است، خندیدن یا لبخند زدن ممکن است عامل اصلی تاثیرگذار بر این مشکل باشند. در حقیقت بسیاری مواقع لبخند زدن تاثیر مشابه بر دو طرف صورت ندارد و طرح لبخند فرد متقارن نیست یا ممکن است شما هنگام خوابیدن روی یک طرف صورت خود بیشتر از طرف دیگر آن بخوابید و به این ترتیب یک طرف صورت خود را بیشتر به پشتی فشار دهید. این شرایط می تواند باعث ایجاد چین و چروک زیر یکی از چشم های شما شود.

راه ها و روش های درمان

برای درمان چروک دور چشم لازم است با یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک صحبت کنید. یکی از روش های رفع چروک دور چشم، استفاده در این رابطه تزریق بوتاکس یا کولاژن است.

لیزر درمانی

بهترین روش برای درمان چین و چروک دور چشم لیزر درمانی است. در این حالت می توان از لیزر فراکشنال یا لیزر کامل دی اکسید کربن برای دستیابی به بهترین نتایج درمانی استفاده کرد. علاوه بر این برای این درمان چروک زیر چشم می توان از انرژی امواج مافوق صوت برای دسترسی به لایه های عمیق پوست و بافت نرم آن استفاده کرد. به هر حال، استفاده از درمان امواج مافوق صوت می تواند مقداری پوست شما را سفت کند، اما لیزر چروک دور چشم نمی تواند بطور کامل خطوط ریز ایجاد شده دور چشم را درمان نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جوان سازی پوست صورت با لیزر درمانی بر روی لینک کلیک کنید

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از بهترین روش های قابل استفاده برای رفع چین و چروک دور چشم است. به این منظور، پزشک بین ۱ تا ۳ سی سی بوتاکس رقیق شده با آب نمک به عضلات زیر چشم تزریق می کند. با وجودی که ممکن است شما در طول درمان با ناراحتی خفیف تا ملایم مواجه شوید، اما می توانید فعالیت های عادی خود را بلافاصله پس از تکمیل درمان مجدداً شروع نمایید. مشاهده نتایج کامل ناشی از تزریق بوتاکس به ۷ تا ۱۴ روز زمان نیاز دارد. این موضوع در حالی است که شما ممکن است پس از چند روز بتوانید بهبود در وضعیت ظاهری خود را بطور مشخص مشاهده نمایید. هزینه تزریق بوتاکس نیز به تعداد ناحیه‌های مورد درمان بستگی دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس بر روی لینک کلیک کنید

تزریق ژل

امروزه از تزریق پر کننده های پوستی یا ژل ها برای پر کردن بافت نرم و رفع چین و چروک صورت و زیر چشم ها استفاده می شود. ژل های پر کننده پوست را می توان برای نواحی حساس و بطور خاص اطراف چشم ها مورد استفاده قرار داد. نتایج حاصل از روش تزریق ژل بلافاصله پس از تزریق بطور واضح قابل مشاهده خواهد بود و می تواند باعث از بین رفتن علائم ناشی از افزایش سن، چین و چروک زیر چشم و نیز افتادگی پوست در محل تزریق شود. هزینه تزریق ژل به مقدار ژل مصرفی بستگی دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل بر روی لینک کلیک کنید

میکرودرم

روش میکرودرم یک راهکار درمانی موثر برای رفع چروک زیر چشم است. به هر حال برای ترک های عمیق تر لازم است از روش های تهاجمی تر همچون لایه برداری شیمیایی یا پیلینگ عمیق و یا لیزر درمانی استفاده شود. در عمل روش میکرودرم ابریژن می تواند باعث تحریک تولید کولاژن پوست شود و به حفظ غشای پوست کمک کرده و فرآیند تجدید سلول های پوستی را تسریع نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد میکرودرم بر روی لینک کلیک کنید

نوشته درمان چین و چروک (ترک) دور چشم اولین بار در متخصص پوست و مو پدیدار شد.

  علت زود انزالی یا زود ارضا شدن چیست؟


Source: drmahdavinia

wpadmin

Comments are closed