جلوگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز با تغذیه سالم، سینه بند مناسب و ..

اگر این روزها به فکر انجام دادن عمل پروتز سینه باشید، احتمالاً سؤالات زیادی درباره آمادگی قبل از عمل، مراحل انجام عمل و مراقبت بعد از آن دارید و سعی می‌کنید خودتان را با جستجوهای گسترده برای عمل پروتز سینه آماده کنید. یکی از عوارض عمل پروتز سینه که باید با آگاهی از آن درباره انجام عمل تصمیم بگیرید، افتادگی سینه بعد از پروتز است. افتادگی سینه بعد از پروتز مشکل شایعی است، چون بافت سینه‌ها به دلیل نیروی جاذبه زمین خودبه‌خود رو به پایین می‌افتد.
دلیل پایین افتادن سینه‌ها پس از پروتز و شدیدتر شدن اثر نیروی جاذبه این است که سینه‌های‌تان بعد از عمل بزرگ‌تر می‌شود. اگر سینه‌تان را به جای سیب نیوتن در نظر بگیرید، کاملاً متوجه اثر نیروی جاذبه بر سینه‌تان می‌شوید و می‌فهمید که چرا افتادگی سینه یکی از عوارض جانبی طبیعی بعد از پروتز است. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای جلوگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز وجود دارد.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی بهترین نوع پروتز سینه، مراقبتهای بعد از پروتز برای پیشگیری از افتادگی سینه و یا برای رزرو نوبت در کلینیک پوست و مو رازی با شماره تلفن های 02188353259 تماس حاصل فرمایید.
علل افتادگی سینه بعد از پروتز

موارد زیر از علت‌های اصلی افتادگی سینه بعد از پروتز است. با کسب آگاهی در این زمینه می‌توانید تا حدود زیادی از افتادگی سینه جلوگیری کنید.
 هرچه پروتز بزرگ‌تر، احتمال افتادگی سینه بیشتر
حقیقت تلخی است، اما هرچه سینه طبیعی‌تان بزرگ‌تر باشد، افتادگی آن به مرور زمان بیشتر می‌شود. به عبارت دیگر، هرچه پروتزها بزرگ‌تر باشد، با افتادگی سینه بیشتری مواجه خواهید شد. بنا به گفته جراحان، استفاده از پروتزهای بزرگ احتمال افتادگی سینه را بالاتر می‌برد. به‌طور کلی هر پروتزی که حاوی بیش از cc 350 ماده باشد، «بزرگ» محسوب می‌شود. پروتزهای cc 100 ـ cc 2000 در بازار وجود دارد، البته پروتزهای بالای cc700 باید به طور سفارشی ساخته شود. از طرفی دلیلی برای نگرانی نیست، چون اگر به جراح ماهر و مجرب مراجعه کنید، ایشان بهترین اندازه پروتز را به شما توصیه خواهند کرد. جراح تمام جزئیات عمل پروتز سینه را در جلسه مشاوره توضیح می‌دهد و اندازه ایده‌آل پروتز را تعیین می‌کند.
جراحی پروتز سینه نمی‌تواند فرایند طبیعی پیری را متوقف کند
شایان ذکر است که جراحی پلاستیک نیز مانند تمام جراحی‌های دیگر نمی‌تواند فرایند طبیعی پیری را  متوقف کند. البته جراحی‌های پلاستیک فرایند پیری را به تأخیر می‌اندازند یا کمی به عقب برمی‌گردانند، اما هرگز آن را متوقف نمی‌کنند. البته بسیاری از بیماران پس از جراحی پلاستیک 10 ـ 15 سال جوان‌تر به نظر خواهند رسید. اکثر بیماران تأیید می‌کنند که پس از جراحی پلاستیک علاوه بر آن‌که ظاهرشان جوان می‌شود، احساس جوانی نیز می‌کنند. شکی نیست که جراحی پلاستیک جوانتان می‌کند، اما اثرات جراحی پلاستیک نیز از گذر زمان در امان نیست و فرایند پیری بر آنها نیز اثر می‌گذارد. بنابراین تمام بیماران پیش از جراحی پلاستیک باید از اثرات گذشت زمان بر نتیجه جراحی اطلاع داشته باشند و با پذیرش این اثرات برای عمل اقدام کنند.
عادت‌های فردی بر نتیجه جراحی بزرگ کردن سینه اثر می‌گذارد
مشخص شده است که بعضی عادت‌های فردی بر خاصیت ارتجاعی پوست اثر می‌گذارد. سیگار کشیدن فرایند پیری پوست را بسیار سریع‌تر می‌کند و نتیجه جراحی پلاستیک را به سرعت از بین می‌برد. دراین بین موادی نیز وجود دارد که از شل شدن و افتادگی پوست جلوگیری می‌کند؛ ویتامین ث ماده مغذی مهمی است که با اثرات پیری مقابله می‌کند. آلوئه‌ورا نیز ماده مؤثری است که می‌توانید آن را بنوشید یا از لوسیون آن استفاده کنید. از معروف‌ترین فراورده‌های ضدپیری می‌توان به پوست درخت کاج، شکلات، چای سبز و آنتی اکسیدان‌ها اشاره کرد.
پیشگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز

  پاسخ سوالات شایع در مورد زگیل تناسلی

شل شدن و افتادگی سینه یکی از مشکلات شایع پس از پروتز سینه است و فرایند طبیعی پیری نیز باعث افتادگی سینه می‌شود. سینه‌ها نقش مهمی در زیبایی اندام بانوان و اعتمادبه‌نفسشان دارد و داشتن سینه‌هایی سفت و خوش‌فرم خواسته تمام بانوان است، اما خاصیت ارتجاعی و سفتی سینه‌ها بنا به دلایل متعدد پس از مدتی کمتر می‌شود.
در این قسمت به روش‌های پیشگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز اشاره شده است:
 سینه‌بند محکم
نکته مهمی که پس از عمل پروتز سینه باید به آن توجه کنید، این است که سینه‌های‌تان بعد از عمل به حمایت بیشتری نیاز دارد، پس بهتر است جستجو کنید و برای خرید سینه‌بند محکمی که سینه‌های‌تان را حتی‌الامکان بالا نگه دارد، بیشتر هزینه کنید. سینه‌بند محکم وقتی مشغول انجام دادن کارهای خانه یا اداره هستید، سینه‌ها را در جای مناسب نگه می‌دارد. البته فراموش نکنید که وقتی سینه‌بند را درمی‌آورید، همچنان احتمال افتادگی سینه‌ها وجود دارد. سینه‌بند بافت‌ پیوندی را به مرور زمان قوی‌تر و سفت‌تر می‌کند و به‌این‌ترتیب مشکل افتادگی سینه از بین می‌رود.
ثابت نگه داشتن وزن 

  بهترین درمان خانگی برای شوره سر (با آلوئه ورا، سیر، روغن نارگیل)

افزایش بسیار زیاد وزن بر سینه‌ها اثر می‌گذارد. افزایش و کاهش وزن ناگهانی باعث افتادگی سینه می‌شود، پس سعی کنید وزنتان را ثابت نگه دارید و ورزش‌های ساده را به برنامه روزمره‌تان اضافه کنید.
بعد از عمل پروتز سینه هرگز برای لاغر شدن سریع برنامه‌ریزی نکنید. برای لاغری به متخصص تغذیه مراجعه کنید و وزنتان را به تدریج کم کنید.
ورزش

پژوهشگران همگی با این نکته موافق‌اند که خانم‌هایی که ورزش می‌کنند، بعد از عمل پروتز سینه کمتر از بقیه مستعد افتادگی سینه هستند. البته هیچ‌گاه برای ورزش کردن دیر نیست و از همین امروز می‌توانید چند حرکت ورزشی را که باعث افزایش تنوس عضلانی می‌شود، به برنامه روزمره‌تان اضافه کنید.
وقتی بدنتان آماده شد، با انجام دادن چند حرکت هدفمند می‌توانید عضلات سینه را تقویت کنید و افتادگی سینه را کاهش دهید. همواره پیش از شروع یک برنامه ورزشی با پزشک مشورت کنید، به خودتان بیش از حد فشار نیاورید و برای انجام دادن تمرین‌های سخت عجله نکنید. آهسته و پیوسته پیش بروید، از پیاده‌روی شروع کنید و به تدریج حرکات تقویت کننده عضلات را به برنامه ورزشی‌تان اضافه کنید. شنا، بالا بردن بازو، پرس سینه و پروانه بهترین حرکات برای تقویت عضلات سینه هستند؛ این حرکات را می‌توانید با دمبل‌های کوچک یا کش‌های مقاومتی در خانه انجام بدهید.
تأمین آب مورد نیاز بدن
تأمین آب مورد نیاز بدن نیز ایده هوشمندانه‌ای برای صاف، جوان و محکم نگه داشتن پوست و حفظ خاصیت ارتجاعی آن است. هر روز مقدار فراوانی آب و نوشیدنی‌های سالمی مانند آب میوه تازه بنوشید. مصرف مواد قندی، به ویژه نوشیدنی‌های انرژی‌زا، نوشابه‌های قندی و اقلام مشابه را کم کنید.
خوردن غذاهای سالم
مواد مغذی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها، مواد معدنی و ویتامین‌ها از افتادگی سینه بعد از پروتز جلوگیری می‌کند. سبزیجات سبزبرگ، سالاد، میوه و آجیل بیشتری میل کنید و پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌های بیشتری به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید.
اگر فکر می‌کنید که نمی‌توانید تمام مواد مغذی را از غذاهای مصرفی‌تان دریافت کنید، مکمل‌هایی را برای حفظ میزان مناسب کلاژن مصرف کنید. هر چیزی که بخوریم بدن به طور خودکار کلاژن تولید می‌کند، اما میزان کلاژن به مرور زمان کم می‌شود، درنتیجه چین و چروک‌ها روی پوست پدیدار می‌شود، پوست شل می‌شود، سینه‌ها می‌افتد و … .
رژیم غذایی سرشار از ویتامین C و ویتامین E برای سلامت پوست و رفع افتادگی سینه مفید است.
مدیریت وضع بدن هنگام خواب
چون هنگام خوابیدن بارها جابه‌جا می‌شویم، بستن سینه‌بند خواب راهکار مناسبی برای پیشگیری از افتادگی سینه در شب است. سینه‌بند پنبه‌ای نرمی را برای شب انتخاب کنید. البته بسیاری از بانوان دوست ندارند شب‌ها سینه‌بند ببندند، بااین حال اگر شب‌ها سینه‌بند نداشته باشید، باید منتظر افتادگی زودرس سینه‌ها باشید.
عمل مجدد بزرگ کردن سینه یا جراحی لیفت سینه
تحمل افتادگی سینه بعد از پروتز برای برخی بانوان غیرممکن است. اگر افتادگی سینه‌های‌تان شدید است یا از ظاهر سینه‌ها راضی نیستید، می‌توانید عمل مجدد بزرگ کردن سینه یا لیفت سینه را انجام بدهید. البته باید بدانید که عمل لیفت لزوماً مشکلات بافت سینه را اصلاح نمی‌کند، بلکه صرفاً سینه‌ها را بالاتر می‌برد تا ظاهر بهتری پیدا کنند. بنابراین اگر افتادگی سینه بعد از پروتز مشکل اصلی باشد، گاهی اوقات می‌توان مشکل را با عمل لیفت سینه برطرف کرد. مانند همیشه بهترین کار این است که با پزشک متخصص مشورت کنید تا ایشان بهترین راهکار را به شما پیشنهاد بدهند.

  جراح بینی خوب در تهران

The post جلوگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز با تغذیه سالم، سینه بند مناسب و .. appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed