جراحی بینی مردان

جراحی بینی مردان

یکی از جراحی های زیبایی که در بین عموم افراد شیوع زیادی پیدا کرده است جراحی زیبایی بینی می باشد که تحقیقات انجام شده، امروزه انجام جراحی زیبایی بینی مردان نسبت به گذشته شیوع بیشتری پیدا کرده است . اما مهمترین ویژگی جراحی بینی مردان حفظ فرم بینی متناسب با چهره مردانه افراد است . طبق مطالعات انجام شده مبنی بر آناتومی بدن مردان، بینی های مردان حدودا ده درصد از بینی های زنان بزرگ تر است .

جراحی بینی مردان

جراحی بینی مردان

تفاوت های جراحی بینی مردان و زنان

طبق نظرسنجی اخیر 3/1 از عمل های زیبایی بینی بر روی مردان صورت می گیرد . در جراحی بینی مردان آنچه حائز اهمیت است رعایت فرم بینی متناسب با چهره و آناتومی فرد می باشد . لذا زاویه چرخش نوک بینی در مردان و زنان متفاوت است و در مردان نباید زاویه به گونه ای باشد که حفره های بینی نمایان شود .
همان طور که تفاوت بین جنسیت در ظاهر مردان و زنان وجود دارد نوع جراحی زیبایی مردان با زنان متفاوت است . آنچه جراحان بینی در حین جراحی در نظر می گیرند حالت صورت مخروطی شکل برای مردان و قلب شکل برای زنان است . از دیگر تفاوت های بینی مردان و زنان اندازه ، عرض و ارتفاع بینی می باشد که باید در حین جراحی بینی مد نظر گرفته شود .

  رینوپلاستی: فرق روش باز و بسته جراحی بینی

انواع جراحی بینی مردان

به طور کلی جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود . معمولا نوع جراحی بینی با توجه به مشکلات بینی توسط جراح بینی مشخص می شود .

اقدامات قبل از جراحی بینی مردان

مشاوره با جراح بینی قبل از جراحی بینی ضروری می باشد .
از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی اجتناب ورزید .
در صورت مصرف هر نوع دارو، حتما جراح خود را مطلع سازید .
انجام آزمایش خون و سی تی اسکن ضروری می باشد .

عوارض جراحی بینی مردان

جراحی زیبایی بینی یک جراحی بدون عارضه می باشد . اما همیشه یک دوره کوتاه مدت تورم و کبودی پس از جراحی بینی وجود دارد که این نوع عارضه ها موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود . اما برخی دیگر از عوارض جراحی بینی ناشی از جراحی می باشد مانند: عدم قرینگی، اختلالات تنفسی و کوچک شدن بیش از حد که این نوع عوارض دراثر انتخاب نادرست جراح و افراد غیرمتخصص رخ می دهد . لذا برای جراحی زیبایی بینی در انتخاب جراح لازم و کافی را داشته باشید .

  روانشناسی در جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی مردان

شایان ذکر است، حتما به توصیه های جراح بینی خود جهت رسیدن به نتیجه مطلوب دقت نمایید . استفاده از کمپرس سرد جهت کاهش تورم به مدت 48 ساعت پس از جراحی ضروری است . پزشک در حین جراحی یک اسپلینت بینی بر روی بینی قرار می دهد که برداشتن آن معمولا پنج تا هفت روز پس از جراحی بینی امکان پذیر است . قبل از برداشتن اسپلینت بینی بهتر است از شستشو صورت و بینی خود خودداری ورزید .

هزینه جراحی بینی مردان

هزینه جراحی های زیبایی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد و قبل از بررسی و مشاوره با جراح بینی نمی توان هزینه جراحی بینی را مشخص نمود . لذا برای کسب اطلاع دقیق از هزینه جراحی بینی مردان به جراح و متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید .

جهت دریافت مشاوره از دکتر شیرازی می توانید با شماره ۸۸۵۵۰۴۶۹  تماس حاصل نمایید .

 

  مشاوره جراحی بینی

نوشته جراحی بینی مردان اولین بار در جراحی بینی | دکتر شیرازی | جراح بینی | جراحی گوش پدیدار شد.


Source: dr-shirazi

wpadmin

Comments are closed