تقارن سوراخ های بینی بعد از جراحی

آیا بینی با سوراخ‌های متقارن وجود دارد؟

عواملی که شکل و اندازه سوراخ های بینی را تعیین می کنند شامل غضروف هایی که در نوک بینی است – پوستی که بر روی آن قرار می گیرد – موقعیت تیغه بینی – بلند بودن استخوان های زیر فک بالاو چربی که در اطراف بینی وجود دارد .

وجود عدم تقارن های ریز و جزئی سوراخ های بینی امری شایع قبل و بعد از حراحی می باشد.اما اگر این عدم تقارن به حدی باشد که قابل رویت باشد  مسلما بیمار از نتیجه عمل راضی نخواهد بود . جراح بینی باید مشاوره هایی را قبل از عمل به بیمار بدهد و نتیجه عمل را تا حد ممکن برای بیمار تصویر سازی کند تا بیمار بعد از عمل بداند حداقل با چه ظاهر بینی مواجه می شود .

دلایل عدم تقارن سوراخ های بینی:

اگر بعد از عمل جراحی بینی، بدون هیچ فاصله زمانی متوجه این موضع شدید که سوراخ های بینی تان باهم تفاوت دارد برای مراجعه به پزشک اصلا عجله نکنید . چون این موضوع بعد از عمل جراحی امری معمول است. علل و دلایل بسیاری باعث به وجود آمدن همچین مشکلی می شود  از قبیل گچ – تامپون بعد از عمل-ورم بینی.  البته پزشک جراح برای مراقبت بعد از عمل حتما روش هایی را به شما ارائه می دهد تا این عدم تقارن به حد معمول برسد .

  سکسومنیا، رابطه جنسی یا خودارضایی در خواب

اگر بعد 6 تا 8 ماه بعد از عمل تقارن وجود داشت حتما این موضوع را به پزشک گزارش بدهید . البته طبق نظریه پزشکان این موضوع حتی ممکن است تا2 سال طول بکشد تا بینی بعد از عمل رو به بهبود رود. البته عدم تقارن اگر جزئی و کم باشد نیازی به ترمیم ندارد ولی چنانچه بسیار واضح و مشخص باشد باید اصلاح شود.

گاهی از مواقع ترمیم عدم تقارن بسیار ساده و حتی در مطب میتواند انجام شود ولی گاهی اوقات اصلاح آن سخت و پیچیده است. جراح باتجربه از بروز این حالت با تکنیک صحیح جراحی پیشگیری میکند و در صورت بروز احتمالی، قادر به رفع آن می باشد

  لیزر موهای زائد در بارداری : آیا لیزر در بارداری عوارض دارد؟

برخی از خدمات دیگر دکتر شیرازی :

کانال تلگرام دکتر شیرازی doctorshirazi@

جهت مشاهده نمونه کار های دکتر شیرازی میتوانید در صفحه اینستاگرام با ما همراه باشید.

 

 

نوشته تقارن سوراخ های بینی بعد از جراحی اولین بار در جراحی بینی | دکتر شیرازی | جراح بینی | جراحی گوش پدیدار شد.


Source: dr-shirazi

wpadmin

Comments are closed