تفاوت کاشت مو fit و fut: کدام یک بهتر است؟

عرصه کاشت مو روز به روز در حال پیشرفت است و هم اکنون روش‌های جدیدی در این زمینه ابداع شده‌اند. با آن که روش‌های جدید بسیار پیشرفته و موثرتر هستند اما اکثر متخصصان همچنان روش‌های سنتی را ترجیح می‌دهند. به طور کلی از دو روش برای کاشت مو استفاده می‌شود. این تکنیک‌ها شامل FUT (کاشت واحد فولیکولار) و FUE (استخراج واحد فولیکولار) می‌باشند. در حال حاضر صنعت کاشت مو روش‌های جدیدی مانند جداسازی فولیکولار (FIT) را ارائه داده است که نسخه پیشرفته‌ای از FUE محسوب می‌گردد.
تکنیک استخراج واحد فولیکولار (FUE) یا تکنیک جداسازی فولیکولار (FIT) از جالب‌ترین روش‌های مدرن کاشت مو هستند. برخلاف FUT (عمل جراحی نوار فولیکولی) در این روش جای زخم خطی در پشت سر بیمار باقی نمی‌ماند.
هر دو روش گزینه‌ای عالی برای مردان و زنانی هستند که با مشکل ریزش مو دست و پنجه نرم می‌کنند. برای انتخاب بهترین گزینه از بین روش‌های FIT یا FUT با متخصص جراح خود مشورت نمایید. در طی مراحل مشاوره، شما و پزشک باید در خصوص اهداف و انتظارات، تعداد واحدهای فولیکولی مورد نیاز برای دستیابی به پوشش مورد نظر و طرح نهایی خط مو گفتگو کنید. این روند به شما و پزشک جراح کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید کدام روش کاشت مو برای شما بهتر است.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی تفاوت کاشت مو fit و fut و یا برای رزرو نوبت در کلینیک رازی با شماره تلفن‌ 09024248783 تماس حاصل فرمایید.
تفاوت کاشت مو fit و fut

روش‌های FIT و FUT اساساً یکسان هستند و تفاوت این دو روش در ابزارهای جراحی است که جهت استخراج یا جداسازی فولیکول‌های مو استفاده می‌شوند. روش جداسازی فولیکولار یا FIT به معنای روش تفکیک فولیکول است.
روش جداسازی فولیکولار یا FIT
در روش جداسازی فولیکولار یا FIT واحدهای مو (فولیکول‌ها) دسته‌بندی می‌شوند یا به طور جداگانه از بانک مو برداشت می‌شوند. این فولیکول‌ها معمولاً از پشت سر و بالای گوش‌ها با دستگاهی به نام پانچ انتخاب می‌شوند و سپس توسط همان دستگاه در داخل ناحیه مورد نظر کاشت می‌شوند.
روش کاشت موی FIT تقریباً بدون درد است و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
جالب است بدانید که در این روش کاشت مو معمولاً پس از یک تا چهار هفته فولیکول‌های مو وارد مرحله استراحت می‌شوند و در نتیجه ریزش مو را مشاهده خواهید کرد. اما جای نگرانی نیست زیرا رشد مو پس از پایان این مرحله ادامه خواهد یافت.
لازم به ذکر است که روش FIT به تنهایی معمولاً برای افرادی که نیاز به کاشت موی محدود دارند یا کاشت مو در نواحی محدودی مانند ابرو، صورت و محل زخم‌های قدیمی توصیه می‌گردد.
روش FUT
در روش FUT نواری از پوست دارای مو از ناحیه اهداکننده پوست سر (معمولاً پشت سر) برداشته می‌شود. به همین دلیل FUT به عنوان عمل جراحی نوار فولیکولی نیز شناخته می‌شود.
طول مدت این روش تحت تأثیر شل بودن پوست سر و تعداد موهای فرد در هر سانتی متر مربع از پوست ناحیه اهداکننده خواهد بود. به طور کلی در مقایسه با FUE روش FUT اجازه دسترسی بیشتری به موهای اهداکننده در طول زندگی فرد را می‌دهد.
سپس این نوار در زیر میکروسکوپ‌های پرقدرت قرار می‌گیرد و تیم جراحی آن را به دقت به گرافت‌های کوچک واحدهای فولیکولی مستقل متشکل از یک تا چهار تار مو تقسیم می‌کند. این گرافت‌ها تا زمانی که کاشت شوند در محلول سرد ذخیره سازی بافت قرار داده می‌شوند.
ناحیه اهداکننده بخیه زده شده و معمولاً توسط موهای اطراف پوشانده می‌شود. بعد از 10 تا 14 روز بخیه‌ها برداشته می‌شوند. ناحیه اهداکننده بهبود می‌یابد و یک زخم خطی ایجاد می‌کند.
مزایا و معایب FIT و FUE

  بوتاکس زیر بغل

کاشت مو به روش‌های FIT و FUE

اسکار خطی به جا نخواهد ماند: یکی از مزایای FIT و FUE این است که جای زخم خطی به جا نمی‌گذارند. طی این روش واحدهای فولیکولی مستقل گرفته می‌شوند و تنها جای زخم‌های ریز نقطه‌ای که به سختی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده هستند، باقی خواهند ماند. این خاصیت FIT و FUE را برای کسانی که مایلند سریع به فعالیت‌های قبلی خود بازگردند به روش‌هایی مطلوب تبدیل می‌کند.
امکان استفاده از مدل‌های موی کوتاه: جای زخمی که پس از انجام کاشت مو به روش‌های FIT و FUE باقی می‌ماند بسیار نامحسوس است. همین خاصیت FIT و FUE را به روش‌هایی مطلوب مخصوصاً برای افرادی که دوست دارند موهای خود را کوتاه نگه دارند، تبدیل کرده است.
برای کاشت‌های نسبتاً کوچک مناسب هستند: FIT و FUE برای بیماران جوان‌تر یا افرادی که فقط به تعداد نسبتاً کمی گرافت در خط مو نیاز دارند روش‌هایی مناسب محسوب می‌شوند.

کاشت مو به روش FUT

در بیمارانی که به تعداد زیادی گرافت نیاز دارند: FUT معمولاً بازده بالاتری را نسبت به FIT و FUE نشان می‌دهد. اگر هدف اصلی بیمار دستیابی به حداکثر میزان پوشش مو حین کاشت باشد، این یک مزیت محسوب می‌شود.
در FUT نیازی به تراشیدن کل سر نیست: با استفاده از روش FUT می‌توان موهای موجود را به مدت طولانی نگه داشت. در نهایت از این موها برای پوشاندن جای زخم خطی استفاده می‌شود.
زمان کوتاه‌تر: FUT بسته به اندازه ناحیه گیرنده و تعداد گرافت‌هایی که باید کاشت شوند معمولاً بین 4 تا 12 ساعت طول می‌کشد. این زمان در مقایسه با روش FUE به طور قابل توجهی کوتاه‌تر است. در FUE ممکن است پزشک نیاز به استخراج 2000 گرافت داشته باشد. بنابراین FUE حدود 10 ساعت یا در برخی موارد ممکن است بیش از یک روز طول بکشد.
هزینه کمتر: FUT اغلب ارزان‌تر از روش معادل خود FUE است.

  رفع سردرد سینوزیت (سینوسی) بافلفل تند، بخور، اسپری وآنتی هیستامین

کلیه روش‌های FUT ،FIT و FUE تقریباً بدون درد هستند و طی آن‌ها تنها از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.
مراقبت‌های بعد از کاشت مو fit و fut

اگر متقاضی عمل کاشت مو هستید در ادامه راهنمای مراقبت‌های بعد از عمل جهت گذراندن دوره بهبودی آرام و بدون مشکل ارائه شده است.
کمپرس سرد برای مدیریت درد
کمپرس سرد ساده‌ترین و ایمن‌ترین دستور العمل کنترل درد است. کمپرس سرد را به مدت 24 تا 48 ساعت پس از جراحی و هر 3 تا 4 ساعت یکبار روی پوست سر خود قرار دهید. این کار را با ملایمت انجام دهید. همچنین اولین شب پس از کاشت مو و چند شب آینده به گونه‌ای بخوابید که سر بالاتر از بدن قرار گیرد.
پماد موضعی برای بهبود سریع
پزشک ممکن است پمادی برای استفاده در ناحیه اهداکننده برای شما تجویز کند. در صورت تجویز چنین پمادی لایه‌ای نازک از آن را به ناحیه اهداکننده بمالید. می‌توانید از پد تفلا برای جلوگیری از آلوده شدن بالش به پماد استفاده کنید. پماد را طبق دستور پزشک استفاده کنید.
داروهای کنترل درد
یک تصور غلط رایج این است که بعد از کاشت مو باید از مصرف مسکن خودداری کرد زیرا ممکن است مانع رشد مجدد مو شوند. این موضوع تنها یک باور اشتباه است. در واقع پزشکان جراح معمولاً داروهای مسکن را برای بیماران خود پس از کاشت مو تجویز می‌کنند. بیمار باید طبق دستورالعمل‌ها این داروها را مصرف کند. هرچند باید از مصرف مسکن‌هایی مانند آسپرین و محصولات مشابه آن که در گروه رقیق‌کننده‌های خون قرار دارند، خودداری نمایید.
شستشوی پوست سر بعد از کاشت به روش FUE
شستشوی ناحیه اهداکننده در روز بعد از جراحی مشکلی ایجاد نخواهد کرد. در واقع توصیه می‌شود در روز اول بعد از جراحی سه بار و باقی روزهای هفته دو بار سر خود را بشویید. شستشو به حذف طبیعی پوسته‌های زخم از ناحیه اهداکننده کمک می‌کند بدون آن که کوچکترین ضربه‌ای به بافت‌های پوست سر وارد شود. شستشو روند بهبودی را تسریع می‌کند. ذکر این نکته ضروری است که برداشتن دلمه یا تلاش برای از بین بردن آن کاملاً ممنوع است. انجام این کار ممکن است به بروز عفونت پوستی منجر شود. عفونت پوستی به فولیکول‌های مو آسیب خواهد رساند.
سایر اقدامات احتیاطی
در ادامه برخی دستورالعمل‌های کلی ایمنی ذکر شده‌اند. رعایت این دستورالعمل‌ها بعد از عمل کاشت مو ضروری است.

  اقدامات بعد از جراحی بینی

حداقل به مدت 15 تا 20 روز از استعمال سیگار خودداری کنید.
از کلاه‌گیس در 7 تا 10 روز اول استفاده نکنید.
از سشوار گرم برای خشک کردن موهای خود استفاده نکنید.
می‌توانید بیشتر فعالیت‌های معمول خود را از روز 4 یا 5 پس از عمل کاشت مو از سر بگیرید.
تا چندین هفته و تا زمانی که پزشک به شما اجازه دهد از انجام فعالیت‌های سنگین پرهیز کنید.

The post تفاوت کاشت مو fit و fut: کدام یک بهتر است؟ appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed