تفاوت‌ هایفو و آر اف فرکشنال: جوانسازی و رفع چروک بدون درد و عارضه

با بالا رفتن سن، پوست ما ‌کم کم خاصیت ارتجاعی و درخشش جوانی خود را از دست می‌دهد و همین مسئله باعث می‌شود که ظاهر فرد بیشتر از آنچه که هست نشان دهد. به وجود آمدن چین و چروک‌ روی پوست بخشی طبیعی از فرآیند پیر شدن هستند و هیچ دلیلی برای ترس از بروز آنها بر روی پوست وجود ندارد. با این حال، اگرچه بایستی همواره و در هر سنی که هستیم از پوست و بدن خود محافظت کنیم اما لازم نیست که احساس بدی نسبت به جوانسازی پوست داشته باشیم. از این‌ها گذشته، همه ما هرگز از جذاب‌تر شدن و جوان ماندن پوست سیر نمی‌شویم. بنابراین اگر می‌خواهید سرعت بروز علائم پیری در  چهره خود را کند کنید پس این مقاله را تا آخر بخوانید. راه‌ها و گزینه‌های بی‌خطر و مقرون به صرفه‌ای برای جوانسازی پوست وجود دارد که صرفا به اقدامات جراحی یا مراقبت از پوست محدود نمی‌شوند. با تصمیم درست و انتخاب دقیق شیوه درمان می‌توانید علائم پیری را به روش غیرتهاجمی مدیریت کنید.
فن‌آوری و تکنولوژی‌های مدرن طیف گسترده‌ای از شیوه‌های درمانی موجود برای سفت‌کردن و جوانسازی صورت را در اختیار ما قرار می‌دهد. گاهی‌اوقات با توجه به وجود گزینه‌های زیاد پیش‌رو انتخاب بهترین گزینه‌ی درمانی بسیار سخت می‌شود. اگر قبلا در مورد این موضوع تحقیق کرده‌ باشید پس یقینا به اصطلاحاتی همچون سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (هایفو) و فرکانس رادیویی (آر اف فرکشنال) برخورد کرده‌اید.

هایفو و آر اف فرکشنال به کلمات کلیدی تبدیل شده‌اند که غالبا هنگام صحبت کردن در مورد شیوه‌های مبارزه با پیری پوست می‌شنویم. اما آیا می‌دانید که RF با HIFU چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و  چگونه می‌توانند به جوانسازی پوست  ظاهر ما کمک کنند؟
در واقع، هم هایفو و هم آر اف فرکشنال جزء شیوه‌های درمانی غیرجراحی و غیرتهاجمی برای سفت کردن پوست هستند که باعث گرم شدن پوست می‌شوند تا باعث بازسازی کلاژن در لایه‌های عمیق پوست شوند. اگرچه هر دو روش باعث کاهش چین و چروک پوست صورت می‌شوند اما در بکارگیری آنها از تکنولوژی‌های مختلفی استفاده می‌شود. لذا در برخی موارد ممکن است یکی از این دو روش مناسب‌تر از دیگری باشد.
برای کمک به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر در مورد انتخاب بین هایفو و آر اف فرکشنال متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی اطلاعات کافی در مورد هر کدام از این دو روش به شما می‌دهند تا پس از مقایسه آنها با یکدیگر به یک انتخاب درست و جامع برسید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره تلفن‌های‌‌ 02188334029 – 02188333259 – 02188025350 تماس حاصل فرمایید.

چگونگی روند پیر شدن پوست صورت

قبل از بحث در مورد چگونگی انتخاب بین هایفو و آر اف فرکشنال بهتر است که ابتدا به درک کلی از فیزیولوژی پوست برسیم تا بدانیم که با افزایش سن چه اتفاقی برای پوست ما می‌افتد.
در حالی که بیشتر افراد چروک‌های روی پوست را مظهر اصلی پیری صورت می‌دانند اما واقعیت بسیار پیچیده‌تر از آن است. روند پیری بر کل ساختار صورت از جمله پوست، چربی زیر جلدی، عضلات و استخوان‌های صورت تأثیر می‌گذارد.
داشتن اطلاعات در مورد روند پیری و  اینکه چگونه هر یک از اجزای صورت (شامل پوست، چربی، استخوان) با گذشت زمان تغییر می‌کند، شما را قادر می‌سازد تا در مورد انتخاب ترکیب شیوه‌های درمانی مناسب تصمیم بگیرید و بهترین نتایج ممکن را کسب کنید. بنابراین ابتدا باید به درک دقیق و درستی از آنچه به هنگام بالا رفتن سن برای پوست ما اتفاق می‌افتد، برسیم.
کدام ساختارهای صورت متاثر از پیری می‌شوند؟ 

علائم پیری شامل اثرات تجمعی در جابجایی چربی، تغییر در بافت استخوانی و تجزیه فیبرهای کلاژن و الاستین است.
عمدتا پوست صورت ما به دلیل اصلاح بافت نرم و ترکیبات چربی تغییر می‌کند. تعداد الیاف کلاژن کاهش می‌یابد و آن‌هایی هم که باقی‌می‌مانند دچار بی‌نظمی می‌شوند. با ضعیف شدن بافت، پوست صورت کشیده شده و بیشتر در معرض ابتلا به چین و چروک و افتادگی قرار می‌گیرد و خطوط ریز در عمق‌های بیشتری از پوست شکل می‌گیرند.
به دلیل قرار گرفتن مزمن در معرض گرانش زمین، چربی صورت به قسمت تحتانی صورت فرو می‌رود. در نتیجه، پوست پشتیبانی و حمایت خود را از دست می‌دهد و شیارهایی بر روی آن ایجاد می‌شود که باعث فرو رفتن صورت می‌گردند‌‌. پوست و چربی به قسمت‌های پایین صورت از جمله زیر خط فک و پشت چانه حرکت کرده و باعث بدتر شدن و بیشتر دیده شدن افتادگی پوست می‌شوند.
اما روند پیری تنها به پوست و لایه چربی آن محدود نمی‌شود. اگرچه ممکن است در ظاهر چنین تصور شود که قسمت استخوانی صورت از پایداری نسبی برخوردار است اما این پایداری و ثبات نیز با گذشت زمان تغییر می‌کند. رفته رفته، ساختار استخوانی صورت قادر به بازسازی خود نخواهد بود. بنابراین، با گذشت زمان، می‌توان شاهد کاهش کلی و تدریجی حجم شد که باعث ایجاد اختلاف در شکل صورت می‌شود. این از دست دادن پشتیبانی باعث می‌شود که گونه‌ها و بینی برجسته‌تر از سایر اعضای صورت به نظر برسند و زمانی که با اثرات بروز شیار و توخالی شدن و افتادگی پوست همراه شود خطوط ریز و چین و چروک‌های روی صورت بیشتر خود را نشان می‌دهند.
از آنجا که اکثر روش‌های جوانسازی صورت بدون نیاز به جراحی و در زیر بافت‌های پوست استفاده می‌شوند ‌لذا بهتر است اندکی دقیق‌تر به پوست و روند پیری صورت در لایه‌های پوستی نگاه کنیم.
لایه‌های پوست

  مجموعه تصاویر خطرناکترین بیماری های جنسی (std) رایج

پوست ما از سه لایه تشکیل شده است: لایه بیرونی (اپیدرم)، لایه میانی (درم) و عمیق‌ترین لایه (هایپودرمیس). اگرچه تجدید سلول‌های پوستی در لایه‌های عمیق‌تر انجام می‌شود (و سلول‌های جدید پوست به سمت اپیدرم حرکت می‌کنند) اما هر لایه از پوست عملکرد مهمی انجام می‌دهد.
لایه بیرونی پوست حاوی رنگدانه‌هایی است که محافظ طبیعی پوست در برابر آسیب‌های ناشی از نور آفتاب است. درم یا لایه میانی پوست حاوی کلاژن و الاستین (دو پروتئین لازم برای سلامتی پوست و تأمین انرژی و تغذیه اپیدرم) است. پوست زیر جلدی یا هایپودرمیس که لایه محافظ چربی و غدد عرق را در خود جای داده است دارای عملکردهای عایق و مرطوب کننده است.
همچنین هر کدام از این لایه‌ها حاوی بافت همبند با الیاف کلاژن است که پشتیبانی لازم برای انعطاف‌پذیری و استحکام پوست را فراهم می‌کند. شاید بپرسید که کلاژن چیست؟ کلاژن ماده‌ای مشبک مانند است که ۷۵ درصد پوست را تشکیل می‌دهد و در سطوح پایین درم وجود دارد. می‌توان کلاژن را به عنوان چارچوب یا ساختاری که استحکام و اساس بقیه پوست را فراهم می‌کند در نظر گرفت. پس از لبخند‌ زدن یا اخم کردن (با کمک الاستین)، به لطف کلاژن پوست شما به ساختار اصلی خود باز می‌گردد.
تغییرات وابسته به سن در لایه‌های پوستی 

با افزایش سن، لایه بیرونی پوست (اپیدرم) نازک می‌شود و کم کم رنگ‌ پریده و شفاف می‌شود. در واقع، بالا رفتن سن باعث می‌شود نقاط رنگدانه‌ای در مناطقی که در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرند نمایان شوند. علاوه بر این، در بین دهه سوم تا هشتم عمر میزان تغییر و تحول اپیدرمی سلول‌های ما حدود  ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد‌‌. این کاهش سرعت تولید سلولی باعث تیرگی و زبری پوست می‌شود که بیشتر در افراد بالغ مشاهده می‌شود. در نتیجه پوست شکننده‌تر می‌شود به طوری که مالش و کشیدن مکرر آن به راحتی می‌تواند باعث ایجاد پارگی پوست شود.
بیشتر تغییرات وابسته به سن که در پوست ما رخ می‌دهد در لایه میانی آن اتفاق می‌افتد. به دلیل بالا رفتن سن و عوامل محیطی، کلاژن و الاستین پوست به مرور زمان کاهش می‌یابد. نبود این دو باعث پیدایش چین و چروک پوست می‌شود. کاهش تدریجی کلاژن و الاستین که با سرعت کمتری تولید می‌شوند، بر توانایی خود ترمیمی پوست اثر می‌گذارد. در واقع، درم طی فرآیند پیری ۲۰ تا ۸۰ درصد ضخامت خود را از دست می‌دهد. این عامل منجر می‌شود تا مدت زمانی که طول می‌کشد تا پوست پس از کشیدن به موقعیت اصلی خود بازگردد طولانی شود. کاهش پروتئین‌های کلاژن و الاستین به همراه یک لایه مانع حاوی اپیدرم به احتمال زیاد باعث کمبود آب بدن و از بین رفتن سفتی پوست شده و افتادگی بیشتر پوست صورت و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی آن را در پی دارد.
با افزایش سن، مقداری از چربی‌های موجود در زیر لایه‌های سطحی پوست از دست می‌رود و در نتیجه هیپودرم پوست نیز نازک می‌شود و باعث از بین رفتن ساختار محافظت کننده از پوست می‌گردد. این امر ممکن است باعث برجسته‌تر شدن رگ‌های خونی موجود در زیر سطح پوست و رنگ‌پریدگی پوست می‌شود. علاوه بر این، با افزایش سن ( پس از یائسگی) غدهای چربی که در هیپودرم قرار دارند روغن کمتری تولید ‌‌می‌کنند در نتیجه مرطوب نگه داشتن پوست کاری به مراتب سخت‌تر می‌شود‌‌. این مسئله باعث افزایش خشکی و خارش پوست می‌گردد و احتمال آسیب‌دیدگی پوست را نیز افزایش می‌دهد.
اکنون که اندکی اطلاعات در خصوص تغییراتی در هر کدام از لایه‌های پوستی اتفاق می‌افتد، کسب کردیم بیایید نگاهی به تأثیرات این تغییرات ناشی از افزایش سن بیاندازیم.
علائم مختلف پیری 

با بالا رفتن سن همگی از ۳ علامت اصلی پیری رنج می‌بریم. این سه علائم عبارتند از: افتادگی پوست، از بین رفتن حجم و پیدایش چین و چروک روی پوست.
افتادگی پوست  
به سقوط یا آویزان بودن پوست صورت به بیانی بهتر افتادگی پوست می‌گویند. در این حالت، بافت ملین و پوست شل در ظاهر گونه‌های افتاده یا توخالی بیشتر جلب توجه می‌کنند و پوست انسان به شکل غبغب در زیر گردن آویزان می‌شود، فرد دچار افتادگی پوست در زیر چشم‌ها و در امتداد خط فک می‌شود. در نتیجه تخریب بافت‌ها و همچنین از بین رفتن کلاژن و الاستین، پوست دچار افتادگی می‌شود، خطوط و چین و چروک‌هایی بر روی آن شکل گرفته و در قسمت پایین صورت تجمع پیدا می‌کنند.
از بین رفتن حجم  
معمولاً با بالارفتن سن، پوست ذخایر چربی خود در قسمت زیر جلدی خود را از دست می‌دهد. با از بین رفتن این ذخایر، پوست حامی و پشتوانه خود را از دست داده و دچار تورفتگی می‌شود. با گذشت زمان، بافت چربی، کلاژن و الاستین کم کم از بین رفتن ‌‌می‌روند. این امر باعث می‌شود که صورت ما شکننده‌تر شده و سفتی خود را از دست دهد لذا بیشتر در معرض تغییر شکل و پیدایش چین و چروک شیاردار قرار می‌گیرد.
چین و چروک 
دژنراسیون به فرآیندی از پوست ما گفته می‌شود که طی آن پوست رنگ و بافت خود از دست می‌دهد و لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن، افزایش فشار خون و چروک‌های ایستا در فرد ظاهر می‌شود. این علائم ناشی از پایین بودن سطح کلاژن و الاستین در پوست است. کلاژن و الاستین بلوک‌های ساختاری قوی هستند که از پوست محافظت کرده و باعث تقویت و سفتی آن می‌شوند. فقدان این دو عنصر، سلولهای مرده روی پوست به وجود می‌آیند و باعث داشتن ظاهری خسته و تیره در پوست می‌گردند. در این شرایط پوست در مواجهه با عوامل بیرونی آسیب‌پذیرتر، شکننده‌تر و حساس‌تر می‌شود. عوامل خارجی مانند رژیم غذایی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا آلودگی نیز می‌توانند طول روند بازسازی پوست را افزایش دهند.
جوانسازی پوست با هایفو

  چه اشخاصی نباید جراحی بینی را انجام دهند ؟

دستگاه‌های مورد استفاده برای سفت کننده پوست در آر اف فرکشنال عبارتند از : اولترا، دابلو
آر اف فرکشنال یک شیوه‌ی جدید از روش‌های غیرجراحی و غیرتهاجمی است که از فناوری سونوگرافی و فرآیند التیام‌بخشی طبیعی بدن برای سفت‌ کردن و محکم ‌کردن پوست‌ شل و افتاده صورت بهره می‌گیرد.
هایفو متنافوت از سونوگرافی است که در آن پزشکان برای تصویربرداری از نوزادان در رحم زنان باردار استفاده ‌‌می‌کنند. در هایفو از امواج اولتراسوند با شدت به مراتب بالاتری استفاده می‌‌شود. تراکم بالای این امواج، این فناوری را قادر می‌سازد تا به نقطه خاصی در زیر سطح پوست و در آنجا به لایه SMAS (لایه ماهیچه‌ای) برسد. هایفو با کار کردن در اعماق پوست و بدون آسیب رساندن به لایه بیرونی پوست باعث تحریک رشد کلاژن می‌شود. در پی این کار و تنها با یک جلسه درمانی، پوست به صورت طولانی مدتی سفتی و جوانی خود را بدست می‌آورد.
چگونه هایفو باعث جوانسازی پوست می‌شود؟ 
هایفو انرژی اولتراسونیک بسیار متمرکز را که به عمق پوست منتقل می‌شود را آزاد می‌کند و باعث انعقاد حرارتی بسیار دقیقی می‌شود که به لایه SMAS می‌رسد. هایفو با ارائه ذخایر اندک انرژی التراسوند متمرکز، در مدت زمان کوتاهی یک نقطه خاصی از پوست را گرم می‌کند. پوست ما با تحریک بافت عمیق پوستی خود برای تولید الیاف کلاژن جدید و فشرده به این انرژی واکنش نشان می‌دهد‌‌. این امر موجب سفت شدن تدریجی و بهبود کشش و استحکام پوست می‌شود. با سفت شدن پوست، چین و چروک‌ها و خطوط کمتری در ظاهر پوست دیده می‌شود. پوست صاف، سفت و درخشان می‌شود و بافت آن نیز بهبود می‌یابد.
نتایج حاصل از جوانسازی پوست با هایفو 
بلافاصله پس از اولین جلسه درمانی می‌توان شاهد سفت شدن اولیه پوست بود و به تدریج و با گذشت زمان این پر شدن و استحکام پوست ادامه می‌یابد. به عبارتی دیگر تنها با یک جلسه درمان، فرآیند جوانسازی پوست آغاز می‌شود اما نتایج کامل آن طی مدت ۲ الی ۳ ماه آشکار می‌شود.
جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال

دستگاه‌های مورد استفاده برای سفت کردن پوست به شیوه آر اف فرکشنال شامل Pellevé®، THERMI RF®، Exilis® و Thermage®   می‌شود.
در جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال از دستگاه‌هایی استفاده می‌شود که در آن به امواج رادیویی برای تبدیل انرژی رادیویی به انرژی گرما متکی است‌‌. انرژی حاصل از این روش، لایه‌های عمیق‌تر پوست را تحریک می‌کند تا از این طریق بتوان واکنش لازم برای بازسازی کلاژن را در پوست تحریک کرد. فرکانس رادیویی مورد استفاده در آن دستگاه‌ها با آنچه که در دستگاه‌های مایکروویو یا تلفن همراه یا تجهیزات راداری منتشر می‌شود بسیار متفاوت است. فرکانس پایین آن از نزدیک مورد بررسی قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که دمای بافت‌های مدنظر برای تولید کلاژن جدید و بازسازی سلول‌ها به اندازه‌ی مطلوبی برسد. به این ترتیب با اطمینان می‌توان به سطح عمیق‌تری از پوست نفوذ کرد و به بهبود تن و ساختار پوست کمک کرد.
جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال
رادیوفرکوئونسی لیزری است که درم یا همان لایه میانی پوست را با حرارت متمرکز معالجه می‌کند. این دستگاه تا عمق ۳ میلی‌متری بافت‌های پوست نفوذ می‌کند و به طور انتخابی قسمتی از پوست را گرم می‌کند تا به بهبود دو نوع واکنش کمک کند. با این حال، هرچه نفوذ این دستگاه عمیق‌تر باشد، تأثیر گرما نیز کمتر می‌شود، بنابراین این روش درمانی محدودیت‌های خود را دارد. امواج ساطع شده، گرما و انرژی را به اعماق پوست انتقال می‌دهند و از طریق افزایش جریان مایعات جاری در سلول‌ها، تأثیر مثبتی بر روی سیستم‌های لنفاوی و عروقی می‌گذارند. حرارت ایجاد شده در این ناحیه از پوست بدون آسیب رساندن به لایه‌های بیرونی پوست، باعث ایجاد تغییرات میکروسکوپی در بافت‌ها و انقباض کلاژن می‌شود. این امر باعث تحریک تولید کلاژن در طی ماه‌های بعدی شده و سبب سفت شدن فوری بافت‌های پوستی می‌گردد. بهبود گردش خون در بافت‌های عمیق باعث درخشش طبیعی پوست نیز می‌شود و درخشندگی پوست را تقویت می‌کند.
نتایج حاصل از جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال 
از آر اف فرکشنال می‌توان برای جوانسازی هر نوع پوستی استفاده کرد. آر اف فرکشنال مناسب جوانسازی پوست صورت، شکل‌دهی و سازماندهی مجدد عضلات صورت، بالا بردن ابروها و پاکسازی نواحی اطراف چشم، بهبود چین و چروک و خطوط روی پوست است. عمدتا از امواج رادیوفرکوئنسی یا همان آر اف فرکشنال برای درمان سستی و افتادگی پوست صورت استفاده می‌شود و بیشتر مناسب افرادی که در اواسط دهه سی تا پنجاه سالگی خود هستند و دچار افتادگی خفیف تا متوسط پوست در ​بافت‌های صورت شده‌اند، استفاده می‌شود.
تحریک کلاژن در طول درمان شروع می‌شود و تا ماه‌ها نیز ادامه می‌یابد. برای کسب بهترین نتایج شاید در طول چند ماه اول به چندین جلسه درمانی و در سال به یک یا دو جلسه نیاز داشته باشید اما تعداد جلسات توصیه شده بستگی به دستگاه خاصی دارد که برای معالجه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تفاوت هایفو و آر اف فرکشنال چیست؟ 

  درمان چین و چروک صورت با تزریق چربی

اگرچه هدف هر دو یکی است اما با این حال دو روش کاملاً متفاوت از یکدیگر هستند و انتخاب بین آنها به نتایج مد نظر فرد بستگی دارد. در ادامه به تفاوت‌های اصلی بین این دو اشاره می‌کنیم تا آشنایی بیشتری با آنها داشته باشید و به راحتی بتوانید بهترین گزینه را متناسب با نیازهایتان انتخاب کنید.
تفاوت‌های اصلی بین هایفو و آر اف فرکشنال  

اولین و بارزترین تفاوت بین این دو در تکنولوژی‌های متفاوت این دو برای گرم کردن بافت‌های عمیق پوست است. هایفو انرژی سونوگرافی فرکشنال دقیق‌تر و شدیدتری را به پوست منتقل می‌کند اما آر اف مبتنی بر استراتژی حرارت کلی پوست است.
دومین تفاوت بین این دو در این است که هر کدام از این تکنولوژی‌ها بر روی لایه‌های مختلف پوست و بصورت همپوشانی کار می‌کند. هایفو به بافت‌های عمیق‌تری از پوست نفوذ کرده و از لایه میانی (درم) نیز عبور می‌کند و می‌تواند به لایه SMAS نیز برسد. از طرف دیگر، آر اف فرکشنال به اندازه هایفو به عمق پوست نفوذ نمی‌کند و تنها روی لایه‌های اپیدرمی متمرکز است و فراتر از درم نمی‌رود.
سومین تفاوت بین هایفو و آر اف در این است که هایفو عموما در یک جلسه درمانی استفاده می‌شود اما آر آف به چندین جلسه نیاز دارد. تعداد دقیق دفعات هر یک از این روش‌های درمانی بستگی به نوع دستگاه مورد استفاده و شرایط پوستی بیمار از قبیل کشش فعلی آن یا وراثت و مسائل ژنتیکی دارد.
چهارمین تفاوت بین این دو در این است که از آنجا که استفاده از انرژی التراسوند در رویکردهای آرایشی و زیباسازی پوست روشی نسبتاً جدید است بنابراین از نظر جوانسازی و زیبایی صورت می‌توان گفت که آر اف فرکشنال تقریباً سابقه‌ی طولانی‌تر دارد.

انتخاب بین هایفو و آر اف فرکشنال 

با افزایش سن، چهره ما دچار ترکیبی از افتادگی، چروک شدن و تو رفتگی پوست می‌شود. اگرچه شیوه‌ی پیر شدن افراد متفاوت از یکدیگر است و همواره باید به صورت جداگانه و فردی مورد توجه قرار گیرد اما می‌توان به کمک رهنمودهای زیر به تفاوت‌های بین این دو پی برده و بهترین گزینه را متناسب با شرایط خود انتخاب کرد.
اگر مشکل اصلی شما افتادگی پوست و هدف نهایی‌تان لیفت آن است در این صورت شاید بهتر باشد که از هایفو استفاده کنید. هایفو به اعماق بیشتری از پوست نفوذ کرده و بافت‌های زیر را سفت می‌کند و نتایج به مراتب بهتری به همراه دارد. لذا، استفاده از هایفو برای سفت کردن پوست‌های شل در اطراف زیر گلو، بهبود ظاهر غبغب و لیفت ابروها بهتر از آر اف فرکشنال است.
شدت نفوذ آر اف نسبت به هایفو به مراتب کمتر است لذا انتخاب آن برای درمان  از بین رفتگی حجم پوست یا درمان نواحی ظریفی مانند پلک‌های تحتانی و فوقانی مناسب‌تر است. بنابراین، اگر چنانچه هیچگونه محدودیت یا مشکلات پوستی از قبیل شلی ندارید اما صورتتان حجم خود را از دست داده است شاید بهتر باشد که آر اف را برای درمان مشکل خود انتخاب کنید. آر اف علاوه بر این که باعث سفت شدن پوست می‌شود، حجم بیشتری نیز به نواحی اطراف دهان می‌دهد.
هم هایفو و هم آر اف باعث تقویت افزایش تولید کلاژن و تسریع در بازسازی بافت‌های پوستی می‌شوند. از همین رو هر دوی آنها در درمان چین و چروک و خطوط ریز صورت موثر هستند. انتخاب بهترین روش برای درمان علائم دژنراسیون پوست به میزان پیری پوست و وسعت منطقه مورد نظر بستگی دارد. به همین دلیل برای تصمیم‌گیری در مورد این که کدام یک از این دو برای شما بهتر است بایستی حتما با متخصصی مشورت کنید که بتواند به طور حرفه‌ای آناتومی صورت و شلی پوست شما را ارزیابی کند. فراموش نکنید که تنها پس از معاینه جسمانی  می‌توان در خصوص بهتر بودن کدام یک از آنها تصمیم گرفت.
The post تفاوت‌ هایفو و آر اف فرکشنال: جوانسازی و رفع چروک بدون درد و عارضه appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed