تزریق بوتاکس در دوران بارداری برای جنین ضرر دارد؟ (روش جایگزین)

درباره ی تزریق بوتاکس به ویژه در دوران بارداری نظرات متناقضی وجود دارد. برخی از افراد معتقدند که تزریق بوتاکس برای مادر باردار خطرناک می باشد. از آنجا که در تزریق بوتاکس از یک نوع ماده سمی خاص برای برطرف کردن چین و چروک استفاده می‌شود، ممکن است به کودک آسیب برساند.
هیچ مدرکی برای اثبات مضر بودن تزریق بوتاکس در دوران بارداری وجود ندارد. آزمایشات حیوانی توسط دانشمندان برای بررسی ناهنجاری های ناشی از تزریق بوتاکس انجام شده است. چنین آزمایشاتی وجود برخی از ناهنجاری ها را در نوزادان تازه متولد شده حیوانات اثابت کرده‌اند. اما هنوز عوارض تزریق بوتاکس به مادر در نوزادان انسان به اثبات نرسیده است در واقع چنین آزمایشاتی بر روی انسان انجام نشده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی تزریق بوتاکس در دوران بارداری، مراقبت های پوستی در دوران حاملگی و یا برای رزرو نوبت در کلینیک پوست و مو رازی با شماره تلفن های 02145379 تماس حاصل فرمایید.
به دلیل عدم وجود شواهد روایت شده و یا بالینی، نمی توان ادعا کرد که تزریق بوتاکس در دوران بارداری خطرناک است. اما عاقلانه است که در این باره با یک متخصص پوست مشورت کنید.
بوتاکس چیست؟

بوتاکس ماده‌ای است که با تزریق موضعی آن، خطوط ریز و چین و چروک را از بین می برد. بوتاکس در اصل سم بوتولونیوم خالص نوع A می باشد که توسط پزشکان در دوز بسیار کم برای از بین بردن چین و چروک استفاده می شود.

این نوع ماده سمی به طور کلی کمک می کند تا عصب هایی که باعث انقباض عضلات پوست صورت می شوند از کار بیفتند. تزریق بوتاکس به منظور داشتن ظاهری بهتر با از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک، صورت می گیرد.
تزریق بوتاکس نه تنها چین و چروک را از بین می برد بلکه از ایجاد چین و چروک در آینده نیز جلوگیری می کند.
تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

گفته می شود که ماده سمی استفاده شده در بوتاکس زیان آور می باشد. اگر مقدار زیادی از آن تزریق شود، ممکن است منجر به فلج شدن عضلات یا حتی مرگ شود.
با این حال، اگر مقدار بسیار کمی از آن تزریق شود خطرناک نخواهد بود. این ماده سمی قبل از تزریق خالص و تصفیه می شود. این امر برای درمان های زیبایی کاملاً بی خطر می باشد.
تزریق بوتاکس کاربرد زیبایی دارد. بوتاکس به ماهیچه ها کمک می کند تا شل شوند و در نتیجه انقباض پوست را متوقف می‌کند. این انقباضات باعث ایجاد خطوط و چین و چروک روی پوست می‌شوند.
ماده سمی مستقیما در پوست تزریق می‌شود و در جاهای دیگر پخش نمی‌شود. بنابراین به جز قسمت تزریق شده، به ندرت قسمت های دیگر را تحت تأثیر قرار می دهد.
تزریق بوتاکس و بارداری

  درباره کاشت موی روباتیک و با دستگاه چه میدانیم؟

از آنجا که در تزریق بوتاکس از یک ماده سمی زیان آور برای از بین بردن خطوط و چین و چروک های پوست استفاده می‌شود، ممکن است تزریق آن در دوران بارداری خطرناک باشد. در این خصوص بیشتر متخصصان  پوست تزریق بوتاکس را برای مادران باردار توصیه نمی کنند. آن ها برای اینکه کودک را در رحم مادر از هرگونه عارضه سالم نگه دارند، مخالف تزریق بوتاکس هستند.

 تزریق بوتاکس در زمان بارداری یا قبل از آن ضرری نخواهد داشت. حتی تزریق در سه ماهه ی اول بارداری نیز خطرناک نخواهد بود. دلیل آن این است که با یک بار تزریق بوتاکس سم زیادی وارد بدن شما نمی شود تا بخواهد به رحم برسد. اما تزریق آن به صورت مداوم ممکن است آسیب جدی به مادر وارد کند.
عوارض جانبی مربوط به تزریق بوتاکس بسیار کم می باشند اما ممکن است منجر به مشکلات جدی مانند معده درد، درد عضلات، مشکل تنفسی و غیره شوند.
اکثر متخصصان پوست پیشنهاد می کنند که در حین بارداری تزریق بوتاکس را قطع کنند و یا کلا انجام ندهند.  این امر فقط برای سلامت جنین کوچکی است که درون رحم رشد می‌کند.
توصیه می‌شود که تزریق بوتاکس را پس از قطع شیردهی کودک خود انجام دهید. زمانی که شما باردار هستید مایعات به اندازه کافی در بدن شما در حال گردش می باشد. جریان خون نیز افزایش می یابد. در چنین شرایطی، سم تزریق شده ممکن است سریع تر پخش شود. این امر ممکن است برای کودک خطرناک باشد.
مادرها می توانند بدون تزریق بوتاکس از چین و چروک ها خلاص شوند

خبر خوب برای تمامی مادران باردار این است که آن ها می توانند بدون هیچ گونه روش درمانی زیبایی، پوستی سالم داشته باشند: به گفته پزشکان ترکیبی از جریان خون و ترشح هورمون در دوران بارداری سم بوتاکس را دور نگه می‌دارد. بدن مایعات بیشتری نسبت به حالت طبیعی در خود نگه می‌دارد. چین و چروک گوشه چشم را از بین می‌برد و خطوط ریز را به طور طبیعی پر می‌کند.

  کلامیدیا چیست و درمان قطعی آن

بسیاری از تغییرات هورمونی زمانی که یک زن باردار است در بدن او رخ می‌دهد. این هورمون‌ها به طور طبیعی ترشح روغن بدن را افزایش می‌دهند. این امر باعث درخشش طبیعی و صافی صورت می‌شود. روغن‌ها همچنین پوستی سالم و با طراوت را برای شما به ارمغان می‌آورد.
به این معناست که دیگر مادران باردار به تزریق بوتاکس نیازی ندارند. آن ها در دوران بارداری خود جوان و سرزنده به نظر می‌رسند. در عوض ممکن است آن ها بعضی از درمان های طبیعی را برای خطوط ریز و چین و چروک های جزئی خود انتخاب کنند.
برخی دیگر از روش های مناسب برای پیشگیری از ایجاد خطوط ریز و چین و چروک روی صورت:
استفاده از سرم مناسب بارداری
در بازار محصولات مختلفی پیدا خواهید کرد که برای خطوط ریز صورت مناسب هستند. اما شما در دوران بارداری خود باید یک محصول سالم را انتخاب کنید. شما می توانید از پزشک خود بخواهید که یک سرم مناسب برای خطوط ریز صورت معرفی کند.
روال روزمره و معمول پاکسازی، تقویت و مرطوب سازی پوست خود را انجام دهید
مادران باردار می توانند به مراقبت های پوستی روزمره خود ادامه دهند. اما آن ها باید این مراقبت ها را بدون وقفه انجام دهند. ممکن است مادران باردار از انجام همه ی این کارها خسته شوند و یا تنبلی کنند. اما انجام این مراقبت های پوستی باعث می شود پوست آن ها تمیز و با نشاط باشد و رطوبت از دست رفته ی خود را دوباره به دست آورد.
تغذیه سالم
به تمام مادران باردار تجویز می شود که تغذیه سالم داشته باشند. رژیم غذایی آن ها باید حاوی مواد غذایی غنی از ویتامین E، آنتی اکسیدان C و بسیاری از مواد معدنی لازم دیگر باشد.
باید به طور منظم مقدار زیادی از آب تصفیه شده بنوشند. همه این ها باعث درخشندگی و طراوت پوست می شود.
شب ها پوست خود را لایه برداری کنید
هر شب قبل از خواب پوست خود را لایه برداری کنید. با این کار منافذ پوست باز می شود و آلودگی های داخل منافذ پوست از بین می روند. بنابراین از یک اسکرابر خوب برای لایه برداری پوست خود استفاده کنید و شب ها از مرطوب کننده استفاده کنید.
عادت چشمک زدن را ترک کنید
چشمک زدن باعث می شود عضلات دور چشم ها چین و چروک بیشتری درست کنند. این امر ممکن است باعث بدتر شدن چین و چروک ها نیز شود.
شاد باشید
همیشه در طول دوران بارداری خود شاد باشید. نگرانی بیش از حد باعث می شود شما اخم کنید. این مسئله به ایجاد خطوط ریز صورت کمک می کند و باعث می شود خسته به نظر برسید. لبخند تمام نگرانی ها را از شما دور نگه می دارد.

  اسپرم زرد رنگ نشانه چیست؟

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “بوتاکس چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بوتاکس ماده‌ای است که با تزریق موضعی آن، خطوط ریز و چین و چروک را از بین می برد. بوتاکس در اصل سم بوتولونیوم خالص نوع A می باشد”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “ماده سمی مستقیما در پوست تزریق می‌شود و در جاهای دیگر پخش نمی‌شود. بنابراین به جز قسمت تزریق شده، به ندرت قسمت های دیگر را تحت تأثیر قرار می دهد.”
}
}]
}

The post تزریق بوتاکس در دوران بارداری برای جنین ضرر دارد؟ (روش جایگزین) appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed