تزریق بوتاکس به گردن برای لیفت و رفع خطوط و چروک گردن

گردن از اولین بخش‌های بدن است که علائم پیری را به نمایش می‌گذارد. چین و چروک گردن نیز یکی از اولین نشانه‌های پیری است. لیفت کردن گردن توسط بوتاکس به طور مؤثر سبب می‌شود که گوشه‌های دهان بلند شوند و خط فک را مشخص می‌کند. این امر با تغییر تعادل عضلات ناحیه گردن و فک ایجاد می‌شود. اثرات پیری شامل از بین رفتن کشش و استحکام پوست است. نیروی گرانش شروع به کشیدن ماهیچه‌های صورت شما می‌کند. برای رفع این مشکل، بوتاکس به طور مصنوعی و دقیق توسط پزشکان مورد استفاده قرار می‌گیرد تا از این حرکت رو به پایین پوست جلوگیری شود. نتایج این تزریق چشمگیر است: سبب ثابت شدن چانه و گردن، ساختار مشخص تر استخوان‌ها و ناحیه گلو و صورت می‌شود.

بیایید با واقعیت روبرو شویم: پوست روی گردن شما نسبت به هر جای دیگری از بدن بیشتر در معرض ساییدگی و آسیب است. چرا؟ به چند دلیل: گردن شما یکی از معدود قسمت‌های بدن است که روزانه در معرض آفتاب و اشعه UVA / UVB قرار دارد. دوم اینکه پوست روی گردن شما از پوست صورت شما نازک تر است و این باعث می‌شود در مقابل عوامل محیطی که روی پوست شما تأثیر منفی می‌گذارد، حساس تر باشد.
در کلینیک زیبایی رازی از روش های مختلف از جمله تزریق بوتاکس برای لیفت و رفع چروک گردن استفاده می شود.

لیفت گردن با بوتاکس ممکن است؟

سم بوتولینوم نوع A که معمولاً به عنوان بوتاکس شناخته می‌شود، به طور کلی برای جوانسازی پوست پیشانی، پوست بین ابرو و نواحی پریوکولار (اطراف چشم) استفاده می‌شود.
مدت زیادی نیست که تزریق بوتاکس یک درمان بالقوه برای بهبود ظاهر گردن در نظر گرفته می‌شود.
در حالی که برخی از بیماران با افزایش سن، نیاز به یک عمل جراحی فشرده تر خواهند داشت، اما بوتاکس می‌تواند با موفقیت جلوه ظاهری یک حالت “مینی لیفت” را ایجاد کند.
بوتاکس یک گزینه حداقل تهاجمی، موثر و قابل قبول برای بیمارانی است که به دنبال راهی برای عقب انداختن عمل جراحی هستند.
کاربردهای بوتاکس

سم بوتولین یک ماده خالص است که از باکتری‌ها به دست می‌آید و انتقال سیگنال‌های عصبی را به عضلات مسدود می‌کند. بدون دریافت این سیگنال، عضله قادر به انقباض نیست. به عنوان یک درمان غیر جراحی که با تزریق انجام می‌شود، این امر باعث کاهش خطوط صورت و چین و چروک می‌شود.
متداول‌ترین نقاط تزریق بوتاکس شامل موارد زیر است:

چین و چروک اطراف ابرو
چین‌های پیشانی
چین و چروک چشم
چین و چروک‌های گردن
چین و خط اطراف لب‌ها 

بوتاکس همچنین می‌تواند برای موارد عضلانی مورد استفاده قرار گیرد، از قبیل:

گرد کردن یک خط فک مربعی شکل
لیفت کردن گوشه‌های دهان
کاهش میزان پوست در چانه
تصحیح “لبخند لثه ای” (لبخندی که لثه ها را زیادی نشان می‌دهد)

بوتاکس چگونه اثر می‌کند؟

تزریق بوتاکس که در یک بازه زمانی 5 تا 15 دقیقه ای انجام می‌شود و به چندین مکان در امتداد فک پایین و گردن بیمار تزریق می‌شود. تزریق در گردن در عضلات پلاتیسما متمرکز است که در جهت کشیدن عضلات فک به سمت پایین است.
عضله پلاتیزم به عنوان پایین آورنده اصلی قسمت تحتانی صورت است که از جمله عوارض بیهوشی بعد عمل می‌باشد. “سم بوتولینوم A برای معکوس کردن برخی از این عوارض [ناخواسته] می‌تواند بسیار مفید باشد.”
تزریق بوتاکس به گردن و فک منجر به سفت شدن، صاف شدن و لیفت کردن پوست می‌شود.
هنگامی که ماهیچه پلاتیسما منقبض می‌شود، بافت‌های تحتانی صورت از جمله فک به طرف پایین حرکت می‌کند. “شل کردن پلاتیسما باعث کاهش این روند نزولی خواهد شد.”
نتایج و دفعات تزریق

  بوتاکس ازاطراف لب: زیبایی لب ها

اگرچه نتایج ممکن است بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده باشد، اما مشاهده کامل اثرات تزریق ممکن است چند روز طول بکشد.
نتایج بوتاکس و دیسپورت معمولاً بعد یک تا دو هفته طول قابل مشاهده خواهد بود و تا سه الی چهار ماه ادامه می‌یابد.
این داروها مانند هر نوع سم بوتولینومی دائمی نیستند. به منظور حفظ ظاهر فک و داشتن گردن بلند و محکم، به بیماران توصیه می‌شود بسته به نیازهای فردی خود سالانه چندین تزریق انجام دهند.
چه کسی کاندید خوبی برای لیفت گردن با بوتاکس است؟

کاندیدای ایده آل حداقل باید دارای چند مورد از خصوصیات زیر باشد:

وزن معمولی یا کم
فاقد چربی بیش از حد در طول خط فک
داشتن پوست شل یا تا شده زیر چانه یا فک
خطوط نواری روی گردن یا “گردن بوقلمون”
فک یا گونه‌هایی که زیر خط فک آویزان هستند
ظاهر موج دار در امتداد خط فک
داشتن یک فک مربع بسیار برجسته

بوتاکس فقط برای درمان چربی‌هایی که می‌توانند در اطراف خط فک شخص ایجاد شوند نیست. “یک پزشک زیبایی شناسی بیمار را ارزیابی می‌کند تا اطمینان حاصل کند که انقباضات عضلات فک در آنها برای این درمان مناسب است.”
پزشکان همچنین هشدار می‌دهند که برای برخی افراد، نتایج این تزریق می‌تواند اندک باشد. ممکن است بیمارانی که دارای پوست شدیدا آویزان و سایر مشکلات پوستی در طول خط فک هستند، نتایج مورد نظر خود را نیابند و به یک روش تهاجمی‌تر نیاز پیدا کنند.
خطرات این تزریق چیست؟

در حالی که لیفت گردن یک مکمل مناسب و ایمن و آسان برای دیگر تکنیک‌های زیبایی شناختی در بهبود ظاهر فک و گردن فرد به حساب می‌آید، این روش درمانی فقط باید توسط یک پزشک با تجربه اداره شود.
در مطالعه‌ای در مورد مزایای تزریق بوتاکس به گردن و نواحی تحتانی صورت، متخصصین پوست هنگام انتخاب پزشک به شما توصیه می‌کنند احتیاط کنید زیرا این تزریقات ظریف هستند و نیاز به دانش عمیقی در مورد عضلات هر ناحیه دارند.
تزریق سم بوتولینوم بسیار بی خطر تلقی می‌شود و در هنگام انجام توسط متخصصان با تجربه خطرات بسیار کمی به همراه دارد.
با این حال، دوز بیش از حد یا نقاط تزریق نادرست می‌تواند به سرعت سبب بروز عوارض جانبی “نامطلوب” شود، مانند:

  مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر برای رسیدن به بهترین نتیجه

کبودی موقت یا درد در محل تزریق
علائمی مانند آنفولانزا
سردرد
حالت تهوع
قرمزی در ناحیه تحت درمان
ضعف یا افتادگی موقت صورت

ریکاوری

از مالش و ماساژ در مناطقی که اخیراً تحت تزریق قرار گرفته‌اند خودداری کنید، زیرا این کار به طور بالقوه می‌تواند باعث شود که سم به سایر قسمت‌های صورت یا گردن شما منتقل شود. اگر متوجه علائم ضعف صورت یا افتادگی صورت شدید، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید.
همچنین از بیماران خواسته می‌شود تا 24 ساعت پس از درمان، از آرایش کردن و ورزش شدید خودداری کنند.
گزارش‌های بسیار کمی از عوارض جانبی وجود دارد و میزان رضایت کلی بیماران بسیار بالا است و از آنجا که درمان ظریف و غیر تهاجمی است، تقریباً خطری وجود ندارد.
مراقبت از پوست بعد از لیفت گردن با بوتاکس

علاوه بر برنامه ریزی برای انجام درمان‌های بوتاکس بین هر سه تا چهار ماه، بسیار مهم است که بیماران درک کنند که موفقیت درمان آنها- چه کوتاه مدت و چه بلند مدت- تحت تأثیر مراقبت روزمره از پوست قرار می‌گیرد.
“بیمارانی که بهترین نتیجه را می‌بینند” کسانی هستند که رژیم مراقبت از پوست خود را جدی می‌گیرند. “
از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا دچار آفتاب سوختگی نشوید، از کرم رتینول استفاده نکنید، سیگار نکشید و یک رژیم غذایی کلی سالم بخورید- اینها اساسی ترین و مؤثرترین اقداماتی هستند که هر شخص می‌تواند برای حفظ پوست سالم، قبل و بعد از دریافت هرگونه روش زیبایی مانند لیفت گردن انجام دهد.
چه درمان‌های دیگری برای لیفت گردن وجود دارد؟

درمان‌های آرایشی زیر با هدف بهبود ظاهر گردن، فک و ناحیه چانه است:
عمل جراحی لیفت گردن- با حذف پوست اضافی با جراحی، پوست اطراف گردن، فک و زیر چانه را سفت می‌کند.
لیپوساکشن گردن- چربی خارج از ناحیه گردن را با وارد کردن یک کانولای کوچک در چندین برش کوچک در گردن مکش می‌کند.
تزریق کیبلا- چربی سفت و سخت در زیر چانه را هدف قرار داده و ذوب می‌کند.
بیمارانی که به دنبال رفع اثرات پیری بدون نیاز به جراحی هستند، ممکن است بخواهند روش‌های لیزر، سونوگرافی و سایر روش‌های مبتنی بر انرژی را که باعث تحریک تولید کلاژن می‌شوند، استفاده کنند.
پیشگیری از چین و چروک گردن

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی مراقبت از این منطقه لطیف و قابل رویت آورده شده است.
گردن خود را در رژیم مراقبت از صورت خود قرار دهید
گردن شما به اندازه چهره شما به عشق و توجه احتیاج دارد. پاک کردن، مرطوب کردن و مراقبت از پوست صورت را از ناحیه گردن خود شروع کنید. پوست روی گردن ما نازک‌تر از پوست صورت است، بنابراین به احتمال زیاد علائم پیری را زودتر نشان می‌دهد. هر روز صبح و شب گردن خود را تمیز کنید و مرطوب کننده را با حرکتی به سمت بالا روی آن بمالید. هفته‌ای یکبار برای خلاص شدن از شر سلول‌های مرده و روشن‌تر شدن پوست، یک بار لایه برداری کنید.
استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید
پوست روی گردن ما معمولاً خشک است، بنابراین این ناحیه مستعد آسیب دیدگی توسط خورشید است. آسیب‌های ناشی از آفتاب سوختگی معمولاً غیر قابل برگشت هستند و یکی از بزرگترین عوامل پیری زودرس می‌باشند. روزانه از ضد آفتاب با حداقل SPF  30 استفاده کنید. اگر ترجیح می‌دهید از ضد آفتاب استفاده نکنید، گردن خود را با روسری یا یقه اسکی بپوشانید.
حفظ وزن پایدار
نوسانات وزن ممکن است باعث از بین رفتن پوست شما و پیرتر شدن آن شود. وزن خود را از طریق ورزش و خوردن وعده‌های غذایی سالم حفظ کنید. مطالعات نشان می‌دهد، افرادی که ورزش می‌کنند پوست جوانتر و الاستیکی دارند. مرطوب نگه داشتن پوست شما نیز کمک می‌کند تا رطوبت خود را حفظ کند.
کلاژن و امگا بخورید
ممکن است تصمیم بگیرید روزانه یک مکمل کلاژن مصرف کنید یا یک فنجان آبگوشت بنوشید. هرچه کلاژن بیشتری برای حمایت از پوست خود داشته باشید، پوست شما محکم‌تر می‌شود. حداقل دو ماه این کار را امتحان کنید. اسیدهای چرب امگا 3 و 6 نیز به تولید کلاژن کمک می‌کنند. در صورت مصرف روزانه، آنها به ترمیم پوست کمک می‌کنند. امگا را می‌توان در آووکادو، ماهی و دانه کتان یافت.
کرم شب
بعد از تمیز کردن صورت و گردن، یک کرم غنی از رتینول را به کل ناحیه گردن بمالید. رتینول در برابر نور خورشید واکنش نشان می‌دهد بنابراین باید فقط در شب استفاده شود. رتینول باعث افزایش تولید کلاژن و لایه برداری پوست شما می‌شود و از این طریق رنگدانه‌ها را کاهش می‌دهد. همچنین خطوط و چین و چروک‌های گردن را کاهش می‌دهد.
در آخر، سعی کنید روی بالش راحتی بخوابید که خیلی سفت نباشد. همچنین، با انجام منظم تمرینات گردن، عضلات گردن خود را تسکین دهید.

  بوتاکس ضد تعریق: بوتاکس عرق زیاد زیر بغل و کف دست و پا

The post تزریق بوتاکس به گردن برای لیفت و رفع خطوط و چروک گردن appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed