بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

biniizaib1ba

هر ساله، صدها هزار مرد و زن بینی خود را قلمی و صاف کرده و ظاهر آن را با رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) بهبود می‌دهند. جراحی بینی ششمین جراحی زیبایی محبوب در کل دنیا می‌باشد. علیرغم محبوبیت این جراحی و تاریخچه طولانی آن، اکثر مردم نقش بینی در توازن چهره خود را درک نمی‌کنند، یا در ک نمی‌کنند که جراحان زیبایی چگونه زیبایی چهره هر فرد را تعریف می‌کنند.

بینی به عنوان بخش مرکزی چهره شما، نقش مهمی در تعادل کلی صورتتان ایفا می‌نماید. اگر جداگانه به بینی نگاه شود، ممکن است بینی شما خیلی زیبا باشد، اما اگر در تناسب با سایر اجزاء چهره شما نباشد، می‌تواند به شدت روی ظاهر شما اثر بگذارد. به همین دلیل است که جراحان زیبایی، قبل از جراحی، زمان بسیاری را صرف بررسی چانه، ابرو، گونه، چشم و شکل کلی صورت بیمار می‌کنند، تا نتیجه مطلوب حاصل شود. هر گونه تغییر در بینی شما باید متناسب با سایر اجزاء صورت شما باشد و تقارن کلی چهره شما را افزایش دهد. به منظور شناخت یک بینی کامل و زیبا، باید معیارهای مختلفی را در نظر گرفت.

چه به دنبال تغییر اندازه و متناسب کردن بینی و یا به دنبال رفع قوز بینی خود که از خانواده به ارث برده‌اید باشید، لازم است سراغ جراحی پلاستیکی بروید که تجربه و دانش کافی جهت ایجاد بهترین نتیجه ممکن برای بینی شما و شناخت کافی از اینکه دقیقاً چه فرمی از بینی مناسب چهره شماست را داشته باشد. برخی بیماران که به جراحان زیبایی مراجعه می‌نمایند، به دنبال شکل خاصی از بینی هستند، اما این نقش دکتر معالج است که با مهارت و تجربه خود تعیین کند، چه شکل و اندازه‌ای از بینی، بیشتر مناسب چهره بیمار است. دکتر سهرابی متخصص جراحی زیبایی سر و گردن با توجه به هدف شما از انجام جراحی و شکل مناسب بینی برای صورت شما، بهترین روش و حالت بینی را برای شما پیشنهاد می‌دهد تا به نتیجه دلخواه خود دست یابید. برای آشنایی بیشتر با جراحی زیبایی بینی و در صورت تمایل به رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 36274746– 36264272 تماس حاصل فرمایید.

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)

دو نوع کلی برای جراحی بینی وجود دارد، فیزیولوژیک (عملکردی) و زیبایی. هنگام برنامه ریزی برای جراحی زیبایی بینی، معمولاً جنبه عملکردی و فیزیولوژیک بینی هم در نظر گرفته می‌شود. اگر راه تنفسی سوراخ بینی گرفته باشد، نقش عملکردی بینی ارزیابی می‌شود. کیپ بودن سوراخ بینی، معمولاً به دلیل وجود انحراف بینی یا بزرگ بودن بیش از اندازه استخوان مارپیچی داخل بینی (استخوان فرفره‌ای شکل داخل بینی) است. در بسیاری از موارد، کیپ بودن سوراخ بینی به همراه رینوپلاستی زیبایی بینی اصلاح می‌شود.

  میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی

برنامه‌ریزی برای جراحی زیبایی بینی به دو بخش جدا تقسیم می‌شود. بخش اول به اجزاء بینی به عنوان یک بخش جدا نگاه می‌شود، که در این بخش، آناتومی بینی به‌طور جداگانه در نظر گرفته می‌شود.

بینی زیبا

جنبه‌های کلی بینی شامل شکل، اندازه و زاویه در نظر گرفته می‌شود. معیارهای مختلفی برای یک بینی زیبا و ایده‌آل باید در نظر گرفته شوند:

اندازه کلی بینی

Capturelll

اندازه کلی بینی در سه بعد تعریف می‌شود. اول پهنای بینی، که شامل پهن‌ترین بخش بینی در قسمت پایین بینی می‌شود و این اندازه از ابتدای بخش خارجی یک سوراخ بینی تا بخش خارجی سوراخ دیگر بینی تعریف می‌شود. بعد دوم و سوم از نمای نیمرخ بیمار اندازه‌گیری می‌شود. طول تیغه بینی از برآمدگی پیشانی بین دو ابرو (قسمت فرو رفته بین دو چشم) تا نوک بینی اندازه‌گیری می‌شود. جلو آمدگی بینی از پایه بینی تا نوک بینی اندازه‌گیری می‌شود. اگر هر یک از این ابعاد که خارج از اندازه طبیعی خود باشد، توسط رینوپلاستی اصلاح می‌شود.

شکل بینی

zibeeebini2

نوک بینی ممکن است خیلی باریک، خیلی پهن و گوشتی و یا جلوآمدگی آن خیلی کم یا خیلی زیاد و یا خیلی افتاده یا خیلی سربالا باشد. بیرون سوراخ بینی ممکن است خیلی پهن یا خیلی باریک و یا یک قوز برجسته و بزرگ و یا فرورفتگی داشته باشد. ممکن است بخش خارجی بینی نامتقارن باشد (تیغه بینی انحراف داشته باشد یا بالای بینی نامتقارن باشد)، یا تیغه زیرین بینی (پایین‌ترین بخش بینی) ممکن است کج باشد. تمامی این نافرمی‌ها در آناتومی بینی می‌تواند به صورت مجزا یا در کنار هم بررسی شود. توجه شود که نامناسب بودن آناتومی بینی هم از نظر اندازه و هم از نظر شکل می‌تواند بررسی شود. برای مثال، اگر در بررسی شکل بینی بیمار، افتادگی نوک بینی مشاهده شود، طول بینی وی نیز در بررسی طول بینی، بیش از اندازه طبیعی خواهد بود.

ارتباط بین بینی و صورت

zibeeebini3

بینی نسبت به صورت بررسی می‌شود. بررسی ارتباط بین شکل صورت با بینی بسیار مهم است. ممکن است شکل بینی از بسیاری جهات با حالت زیبا و ایده‌آل بینی همخوانی نداشته باشد، ولی متناسب به نظر بیاید و شکل بینی با شکل صورت همخوانی داشته باشد. یک بینی باریک ممکن است در یک صورت ظریف و کشیده، طبیعی و متناسب به نظر بیاید و یک بینی گوشتی و پهن در یک صورت گرد، کاملاً طبیعی و متناسب به نظر برسد. با اینکه ایده‌آل بودن شکل و اندازه بینی مهم است، به این معنی نیست که تغییر نسبت به این حالت ایده‌آل ممکن است جذاب نباشد. تناسب خود بخشی از زیبایی تعریف می‌شود و شکل‌های مختلفی از بینی وجود دارند که اگر در تناسب با چهره باشند، ایده‌آل و متناسب در نظر گرفته می‌شوند.

معیار نژاد و قومیت

zibeeebini4

معیارهای بسیار دیگری هم وجود دارند که هنگام بررسی‌های لازم برای طرح‌ریزی جراحی زیبایی بینی در نظر گرفته می‌شوند. نژاد و قومیت نیز نقش مهمی در طرح ریزی پیش از عمل جراحی بینی ایفا می‌کند. با در نظر گرفتن قومیت و نژاد فرد، بسیاری از جراحان زیبایی بر این باورند که از بین بردن کامل مشخصه‌های قومی و نژادی چهره فرد درست نمی‌باشد. همانطور که در بالا به آن اشاره شد، تناسب بینی با چهره نیز نقش بسیار مهمی شکل صورت ایفا می‌کند، به همین نسبت نیز نقش مشخصه‌های قومی و نژادی اهمیت دارند. این به این معنی است که انجام جراحی زیبایی بینی قومی و ملیتی، جهت تناسب کامل بینی با چهره، عرف جامعه نیز باید در نظر گرفته شود.

جنسیت

zibeeebini5

جنسیت بیمار نیز نقش بسیار مهمی در طرح‌ریزی اولیه جراحی زیبایی بینی ایفا می‌کند. یک سری مشخصات بیشتر به عنوان مشخصات ظاهر مردانه در نظر گرفته می‌شود و برخی دیگر از مشخصات بیشتر به عنوان مشخصات ظاهر زنانه در نظر گرفته می‌شود. سالها قبل، امکان مانور زیادی در جراحی زیبایی بینی وجود نداشت، به همین دلیل، بینی همه بیماران به یک شکل عمل می‌شد. با تکنیک‌های متعدد رینوپلاستی که امروزه وجود دارد و هر فرد بینی خاص خود را دریافت می‌کند و می‌تواند حالت مردانگی و زنانگی چهره افراد را در نظر گرفت و حفظ کرد.

بینی کمی سر بالا، حالت چهره را زنانه‌تر می‌کند. بر اساس ادعای محققین، زاویه نوک بینی باید دقیقاً 106 درجه باشد. بینی با انحراف به پایین، حالت بینی را افتاده، بلند و مردانه می‌کند، اما بررسی واکنش افراد به تغییر دیجیتالی چهره خود نشان می‌دهد که کمی شیب داشتن بینی با زاویه بیشتر از 90 درجه می‌تواند حالت زنانه چهره را بیشتر نماید.

انتخاب جراح زیبایی

چه به دنبال تغییر اندازه بینی خود هستنید، چه به دنبال رفع قوز بینی‌ که به ارث برده‌اید هستید، انتخاب یک متخصص جراح زیبایی که دارای بورد تخصصی بوده و تجربه و دانش لازم برای تامین بهترین نتیجه برای شما را دارد، مهم است.

 نوشته بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی اولین بار در جراح بینی اصفهان دکتر سهرابی پدیدار شد.


Source: drsohrabi

wpadmin

Comments are closed