بهترین نوع ژل تزریقی صورت: انواع فیلر لب، گونه و خط خنده

بهترین نوع ژل تزریقی صورت: انواع فیلر لب، گونه و خط خندهفیلرهای صورت که به فیلرها یا ژل‌های پوستی نیز معروف هستند معجزه می‌کنند: لب‌های نازک را برجسته می‌کنند، ابروها را لیفت می‌دهند، استخوان‌های گونه را برجسته می‌کنند، گودی‌های زیر چشم را رفع می‌کنند، خطوط خنده را برطرف می‌کنند و ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر به صورت شما می‌دهند – و حتی شما را چند سال جوان‌تر می‌کنند.
ژل‌های پوستی مختلفی در بازار وجود دارند. پیدا کردن یک ژل مناسب به بودجه شما، تجربه پزشک و ترجیحات و ظرافت‌های پوست شما – میزان آسیب‌دیدگی پوست یا میزان خاصیت ارتجاعی پوست– بستگی دارد. به یاد داشته باشید که آن چیزی که برای دوستان شما مناسب بوده ممکن است برای شما مناسب نمی باشد. اگر شما تمایل به انجام این فرایند دارید ما در این مقاله برخی نکات در مورد ژل‌های پوستی که بیشترین مصرف را دارند ارائه می‌کنیم.
متخصصین کلینیک زیبایی رازی با بررسی موارد مختلف از جمله سن، نوع پوست، میزان افتادگی و شل شدن پوست، میزان تغییر دلخواه بیمار و … بهترین نوع ژل را توصیه خواهند کرد. تزریق ژل در این کلینیک با بهترین کیفیت و تحت نظر متخصصین باتجربه انجام می‌شود.
تفاوت فیلر و بوتاکس چیست؟

فیلرهای پوستی را با مواد قابل تزریق دیگر نظیر بوتاکس، دیسپورت یا زئومین که شل کننده چین و چروک‌ها هستند اشتباه نگیرید. با این که این محصولات نیز مانند بوتاکس در پوست تزریق می‌شوند اما به طرز متفاوتی – فلج کردن عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک‌های اطراف چشم، خصوص پیشانی و خط اخم بین ابروها می‌شوند – کار می‌کنند. آن‌ها پوست را پر و برجسته نمی‌کنند و البته معمولاً همراه با ژل مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 ژل‌های پوستی از چه موادی ساخته می‌شوند؟

محصولات ژل مختلفی در بازار وجود دارند که مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا است و توسط جراحان زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. عموماً این ژل‌ها بر اساس موادی که برای تولید آنها به کار برده می‌شود، دسته‌بندی می‌شوند. یک نکته برای ایمنی شما: همیشه از ژل‌های مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا و برندهای معتبر که فقط توسط پزشکان مجاز مانند جراحان زیبایی دارای گواهینامه ارائه می‌شوند استفاده کنید.
 اسید هیالورانیک 
اسید هیالورانیک یک ماده طبیعی است که در پوست ما نیز وجود دارد و به برجستگی و آب‌رسانی پوست کمک می‌کند. اسید هیالورانیک معمولاً نرم بوده و شبیه به ژل است. نتایج حاصل از تزریق این ژل‌ها موقتی است و بین 6 تا 12 ماه باقی می‌مانند و سپس توسط فرایندهای طبیعی بدن، جذب می‌شود. ژل‌های پوستی مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا عبارتند از:

محصولات جوودرم: جوودرم ایکس سی، وولوما، وولبلا، ولور
محصولات رستالین: رستالین، رستالین سیلک، رستالین لیفت، رستالین ریفاین و رستالین دیفاین
بلوترو بالانس

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم 
هیدروکسی لاپاتیت کلسیم نیز یک ماده طبیعی است که در استخوان‌ها ما یافت می‌شود. زمانی که این ماده در فیلرها به کار برده می‌شود، ذرات میکروسکوپی کلسیم و در ژل صاف معلق می‌شوند. ژل‌های هیدروکسی لاپاتیت کلسیم معمولاً غلیظ‌تر از فیلرهای حاوی اسید هیالورانیک بوده و اثرات آنها نیز برای بسیاری از بیماران بیش از آنها بوده و معمولاً حدود 12 ماه دوام خواهد داشت. هیدروکسی لاپاتیت کلسیم به تحریک تولید طبیعی کلاژن کمک کرده و معمولاً برای رفع خطوط و چین و چروک‌های عمیق‌تر به کار برده می‌شوند. یکی از برندهای حاوی هیدروکسی لاپاتیت کلسیم مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا، رادیز است.
 اسید پلی آل لاکتیک
اسید پلی آل لاکتیک یک ماده مصنوعی زیست‌تخریب‌پذیر، زیست سازگار (به معنی این که برای استفاده در بدن انسان بی‌خطر است) می‌باشد. این ماده سالیان زیادی است که برای مقاصد پزشکی مانند بخیه‌های جذبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. محصولات پلی آل لاکتیک از نظر تکنیکی به عنوان “محرک کلاژن” شناخته می‌شوند زیرا مکانیسم اصلی آنها رفع خطوط پوست با بازتولید کلاژن طبیعی است – خود ژل چند روز پس از تزریق پراکنده می‌شود. اسید پلی آل لاکتیک معمولاً برای درمان چین و چروک‌های عمقی صورت به کار برده می‌شود و نتایج حاصل از تزریق آن نیز بیش از 2 سال دوام خواهد داشت. از فیلرهای حاوی اسید پلی آل لاکتیک مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا می‌توان به برند اسکالپترا اشاره کرد.
 پلی متیل متاکریلات 
پلی متیل متاکریلات یک ماده مصنوعی زیست سازگار است که در قرن اخیر در پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. در ژل‌های پوستی، پلی متیل متاکریلات، شکل یک ریزکره یا توپ کوچک را تشکیل می‌دهد که در زیر پوست مانده و یک اثر مستمر ایجاد می‌کند. پلی متیل متاکریلات حاوی کلاژن که یک ماده طبیعی در ساختار پوست است بوده و باعث سختی و ارتجاع پذیری پوست می‌شود. یکی از برندهای ژل‌های پوستی مورد تأیید سازمان غذا و دارو بلافیل (با نام رسمی آرته فیل) است.
 تزریق چربی اتولوگ (پیوند چربی صورت)
تزریق چربی اتولوگ تنها تزریق فیلری است که به جراحی نیاز دارد اما نتایج حاصل از انها سال‌های زیادی باقی می‌ماند. چربی از قسمت دیگری از بدن شما و معمولاً به روش لیپوساکشن گرفته می‌شود (اتولوگ به معنی “از خود فرد” است). سپس چربی تخلیص شده و در صورت تزریق شده و به برجستگی گونه‌ها، شقیقه‌ها، پلک‌های پایین یا قسمت‌های دیگر صورت کمک می‌کند. تزریق چربی به آموزش تخصصی نیاز دارد تا به طور مطمئنی انجام شده و نتایج حاصل از آن مطلوب باشد، این فرایند باید حتماً توسط یک جراح زیبایی دارای بورد تخصصی و با تجربه انجام شود.
انواع فیلر صورت

  چاق شدن ساق پا با پروتز و تزریق چربی و ژل

 جوودرم 
 چه کاری انجام می‌دهد؟
جوودرم ترکیبی از فیلرها است که می‌توان در قسمت‌های مختلف صورت آن را مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال، جوودرم ولوما ایکس سی برای ایجاد کانتورهای گونه‌ها و بازیابی ظاهر جوانی در این قسمت به کار برده می‌شود که طبیعتاً اثر آن به مرور زمان از بین می‌رود. همچنین برای هموار کردن خطوط پرانتزی متوسط تا عمیق اطراف بینی و دهان (چین و چروک‌های نازولابیال) و خطوطی که از گوشه‌های دهان به سمت چانه می‌روند (خطوط مارینته) به کار برده می‌شود. جوودرم اولترا ایکس سی برای برجسته‌سازی لب‌ها و جوودرم وولبلا ایکس سی نیز برای هموار کردن خطوط عمودی کنار لب به کار برده می‌شوند. با این که فرایند تزریق کاملاً بدون درد نیست اما اکثر فیلرهای حاوی اسید هیالورانیک پس از بیحسی ناحیه تحت درمان با لیدوکائین تزریق می‌شوند تا ناراحتی حین انجام این فرایند به حداقل برسد.
 چگونه کار می‌کند؟ 
مهم‌تری ماده تشکیل‌دهنده ژل‌های جوودرم، اسید هیالورانیک است کهیم نوع قند طبیعی است که در بدن یافت شده و به مرطوب‌سازی، حجم دهی و خاصیت ارتجاعی پوست کمک می‌کند. به مرور زمان و با افزایش سن اسید هیالورانیک در بدن کاهش می‌یابد و پوست حجم خود را از دست داده و چین و چروک‌ها نمایان می‌شوند. زمانی که اسید هیالورانیک در پوست تزریق می‌شود مانند یک اسنفج، آب را در پوست جذب می‌کند. در نتیجه، قسمتی از صورت که مورد تزریق قرار گرفته است برجسته می‌شود. علاوه بر نتایج فوری، تحقیقات نشان می‌دهد که اسید هیالورانیک تولید کلاژن در پوست را نیز افزایش می‌دهد در نتیجه احتمالاً به تزریق‌های کمتری برای حفظ نتایج نیاز است و در زمان تزریق‌های بعدی نیز به مقدار کمتری از این ماده برای تزریق نیاز است (بنابراین تکرار درمان، ارزان‌تر خواهد بود). یکی از مزایای تزریق فیلرهای بر پایه اسید هیالورانیک این است که این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد و خطر بروز واکنش‌های آلرژیک وجود ندارد.
 نتایج حاصل از تزریق چه مدت دوام خواهد داشت؟
بسته به مواد مورد استفاده (برخی رقیق‌تر و جاری‌تر، برخی دیگر غلیظ‌تر، بنابراین احتمالاً دوام آنها بیشتر خواهد بود). اثرات حاصل از تزریق جوودرم از 6 تا 18 ماه باقی مانده و سپس به تدریج جذب بدن می‌شود. اگر شما نتایج حاصل از تزریق این مواد را دوست نداشته باشید، نترسید، اثرات ناشی از تزریق فیلرهای حاوی اسید هیالورانیک با هیالوروناداز که یک آنزیم تجزیه‌کننده اسید هیالورانیک است به طور کامل یا جزئی خنثی می‌شوند.
رستالین 
 رستالین چگونه کار می‌کند؟
رستالین از خانواده محصولات رستالین است که برای درمان قسمت‌های مختلف صورت به کار برده می‌شود. رستالین اصلی، چین و چروک‌ها را هموار کرده و برای افزایش حجم و برجستگی لب‌ها به کار برده می‌شود. رستالین لیفت (با نام رسمی پرلان – آل)، یک ژل غلیظ‌تر است و برای از بین بردن چین و چروک‌های شدید مانند خطوط نازولابیال و همچنین جبران حجم از دست رفته در گونه‌ها به کار برده می‌شود. این نوع ژل بر اساس تأییدیه سارمان غذا و داروی آمریکا برای جبران لاغری پشت دست‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. رستالین سیلک برای برجسته‌سازی لب‌ها طراحی شده است و از ذرات ریزتری نسبت به سایر محصولات تشکیل شده است.
 چگونه کار می‌کند؟
این نیز یکی از محصولات حاوی اسید هیالورانیک با اثر فوری است. تزریق ممکن است باعث تحریک تولید کلاژن طبیعی شده و نیاز به جلسات کمتری برای تجدید درمان دارد و البته در جلسات بعدی نیز مقدار کمتری از ژل برای تزریق نیاز است.
 اثرات رستالین چه مدت باقی می‌ماند؟
مطالعات بالینی نشان می‌دهد که با تکمیل درمان که شامل تزریقات مکرر می‌شود، اثرات ناشی از تزریق رستالین تا 18 ماه باقی می‌ماند. نتایج تزریق در گونه‌ها تا یک سال باقی مانده و چین و چروک‌هایی که با تزریق رستالین لیفت کاهش یافته‌اند تا 6 ماه باز نخواهند گشت. نتایج تزریق رستالین سیلک در لب‌ها نیز تا 6 ماه دوام خواهد داشت.
 اسکالپترا
 چه کاری انجام می‌دهد؟
اسکالپترا در اوایل برای بیماران مبتلا به ویروسی نقص ایمنی انسانی (اچ آی وی) که چربی‌های صورت خود را از دست می‌دادند مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروزه، استفاده از این محصول برای افرادی که به اچ آی وی مبتلا نیستند به منظور برجسته‌سازی گونه، کاهش تورفتگی‌های صورت و افزایش ضخامت پوست و کاهش چین و چروک‌های پوستی مورد تأیید قرار گرفته است. این نوع ژل در لب‌ها تزریق نمی‌شود و در اطراف چشم‌ها نیز از آن استفاده نمی‌کنند.
 چگونه کار می‌کند؟
محتویات فعال اسکالپترا، اسید پلی‌ای آل لاکتیک است که یک ماده مصنوعی محرک تولید کلاژن جدید است. به همین دلیل، تزریق این نوع ژل باید در فواصل 6 هفته‌ای تجدید شود تا نتایج مشهود به دست آید. تعداد جلسات درمانی به میزان اثرات افزایش سن روی صورت بستگی دارد.
 اثرات ناشی از تزریق چه مدت باقی می‌ماند؟
در یک مطالعه بالینی که در سال 2011 انتشار یافت، مشخص شده که اثرات ناشی از تزریق اسکالپترا تا دو سال پس از اولین جلسه درمانی (به طور متوسط سه تزریق) باقی مانده است.
 رادیز 
 چه کاری انجام می‌دهد؟
رادیز برای درمان چین و چروک‌های متوسط تا شدید صورت مانند خطوط نازولابیال به کار برده می‌شود. همچنین از این نوع ژل بری برجسته‌سازی گونه‌ها و کانتورهای دیگر صورت نیز استفاده می‌شود اما برای لب‌ها از این نوع ژل استفاده نمی‌شود.
 چگونه کار می‌کند؟
رادیز حاوی ریزکره‌های هیدروکسی لاپاتیت کلسیم است که یک نوع ماده معدنی موجود در دندان‌ها و استخوان‌های انسانی است. ذرات ریز کلسیم در این نوع ژل معلق بوده و یک محلول ژلی غلیظ تولید می‌کنند. در حالی که بلافاصله پس از تزریق رادیز، حجم از دست رفته پر می‌شود اما این ژل به مرور زمان جذب شده و کلسیم موجود در آن توسط بدن متابولیزه می‌شود ولی کلاژن تولید شده در اثر تزریق آن در بدن باقی می‌ماند.
 نتایج حاصل از تزریق چه مدت باقی می‌ماند؟
نتایج حاصل از تزریق رادیز یک سال یا بیشتر باقی خواهد ماند. از آنجا که هیدروکسی لاپاتیت کلسیم، تولید کلاژن طبیعی را تحریک می‌کند، برای حفظ نتایج به دست آمده به جلسات درمانی کمتری (و مواد کمتری برای تزریق) نیاز است.
کاشت موی بدن روی سر(BHT): انتقال مو از بدن و ریش به سر
The post بهترین نوع ژل تزریقی صورت: انواع فیلر لب، گونه و خط خنده appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed