بهترین سن برای لیزر موهای زائد: آیا 16 سالگی سن مناسبی برای لیزر است؟

لیزر موهای زائد، به مرور زمان، به راهی مؤثر و بی‌خطر برای رهایی از شر موهای زائد در نقاط مختلف بدن تبدیل شده است. با بیشتر شدن محبوبیت این روش در میان مردم، امروزه افراد بیشتری از هر گروه سنی تمایل زیادی به انجام لیزر موهای زائد نشان می‌دهند. وقتی صحبت از سن مناسب برای شروع جلسات لیزر موهای زائد به میان می‌آید، نظرات مختلفی گفته می‌شود. اگرچه یک سری راهنمایی‌های کلی وجود دارد که اکثر متخصصان زیبایی از آن پیروی می‌کنند که به شما در مورد زمانی که می‌توانید این درمان را شروع کنید، کمک می‌کند.
برای دریافت مشاوره درباره‌ی بهترین سن برای لیزر موهای زائد و یا برای رزرو نوبت در کلینیک رازی با شماره تلفن‌ 09024248783 تماس حاصل فرمایید.
توصیه‌هایی برای حداقل سن شروع لیزر موهای زائد

کارشناسان و متخصصان زیبایی این درمان را به نوجوانان نیز توصیه می‌کنند، اما معمولاً این درمان را برای بیماران کمتر از 12 سال انجام نمی‌دهند. اگرچه این روش کاملاً بی‌خطر است، اما خطرات متعددی از قبیل تغییرات رنگ‌دانه‌های پوست یا سوختگی را به همراه دارد که ممکن است عوارضی را برای کودکان به وجود بیاورد. لیزر موهای زائد کمی درد و سوزش دارد و این مسئله می‌تواند برای کودکان مشکل‌ساز باشد، البته بدون در نظر گرفتن اینکه کرم‌ها و پمادهای بی‌حسی موضعی وجود دارد که تکنسین‌های لیزر درمانی می‌توانند برای بی‌حس کردن نواحی تحت لیزر، برای بیمار خود استعمال کنند. از آنجایی که هر جلسه‌ی لیزر موهای زائد، برای مدت زمانی طول می‌کشد، شاید بی‌حرکت ماندن در مدت زمان نسبتا طولانی برای کودکان در این جلسات کاری دشوار باشد. وقتی که فرد به سن 16 سالگی برسد، دیگر می‌تواند جلسات لیزر خود را به خوبی به پایان برساند و از نتایج موفقیت‌آمیز و منطقی این روش بهره ببرد. اگر نوجوان کم سنی دارید که بدن پر مویی دارد، لازم است که برای راهنمایی‌ها و توصیه‌هایی برای درمان، با یک متخصص پوست و لیزر موهای زائدی مشورت کنید که در کار با کودکان تجربه دارد. به احتمال زیاد، این متخصصان به افراد زیر شانزده سال توصیه می‌کنند که تا رسیدن به سن مناسب برای لیزر، از روش اپیلاسیون با وکس برای رفع موهای زائو خود استفاده کنند.
مسائلی در مورد لیزر موهای زائد برای نوجوانان

برخی از متخصصان لیزر موهای زائد هستند که بنا بر دلایل مختلفی، از انجام لیزر موهای زائد برای نوجوانان اجتناب می‌کنند. بزرگترین مانعی که وجود دارد این است که هورمون‌های نوجوانی ممکن است منجر به رشد سریع موها شود، حتی پس از جلسات لیزر موهای زائد. اگرچه این روش برای رهایی از شر موهایی زائدی است که در حال حاضر بر روی بدن وجود دارند، اما تأثیری بر روی موهایی که چند هفته یا چند ماه پس از پایان جلسات لیزر می‌رویند ندارد. بسیاری از افراد جوان و نوجوان درمی‌یابند که هر سال به چند جلسه لیزر موهای زائد نیاز دارند تا به نتایج مطلوب خود برسند. علاوه بر این، لیزر موهای زائد یک روش تقریباً گران قیمت است و والدین شاید تصمیم بگیرند که به سراغ روش‌های ارزان‌تری بروند. البته اگر والدین و هم نوجوانان بدانند که برای گرفتن نتیجه، به جلسات متعدد لیزر درمانی نیاز است و آن‌ها را سر وقت انجام دهند، این روش می‌تواند راهی مؤثر و بی‌خطر برای رفع موهای زائد در نوجوانان باشد.
اگرچه امروزه مراکز و کارشناسان بسیاری در کار لیزر موهای زائد فعالیت دارند، اما کار عاقلانه این است که به یک پزشک و متخصص پوست مراجعه کنید که معمولاً در خصوص گروه سنی نوجوانان کار می‌کند تا مطمئن شوید که می‌توانید به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.
دستگاه‌ها و تنظیمات سفارشی مخصوص برای هر فرد

  رعایت نکاتی بعد از کاشت مو و ابرو

امروزه روش‌های متعددی برای لیزر موهای زائد موجود است، به همین ترتیب متخصصان زیبایی می‌توانند روش درمانی متناسبی را بر اساس رنگ مو و رنگ پوست خاص شما تنظیم کنند. اگر قرار است فرزند شما لیزر موهای زائد انجام دهد، شرایط و نیازهای خود را با متخصص زیبایی در میان بگذارید تا مطمئن شوید از بهترین تنظیمات لیزر متناسب برای تن پوستی کودک شما استفاده می‌کند. این روش بر روی پوست برنزه شده خوب عمل نمی‌کند، بنابراین اگر فرزند شما زمان زیادی را در زیر نور آفتاب سپری می‌کند، ممکن است لیزر موهای زائد گزینه مناسبی برای او نباشد. در حالی که لیزر موهای زائد یک روش برای رفع دائمی موهای بدن را ارائه می‌دهد، در عین حال می‌تواند یک گزینه مؤثر و بی‌خطر برای انواع پوست باشد. مشتریان باید بتوانند به همه نوبت‌های برنامه‌ریزی شده خود پایبند باشند هر ماه سر وقت برای لیزر مراجعه کنند و تعداد جلسات مورد نیاز برای دوره لیزر درمانی خود را تا پایان ادامه دهند.
لیزر موهای زائد دقیقاً چگونه عمل می‌کند؟

بسته به اینکه از کدام فناوری برای لیزر موهای زائد استفاده می‌شود، تفاوت‌های اندکی بین روش‌ها وجود دارد، اما اصول همه‌ی آن‌ها یکسان هستند. نور لیزر به سمت رنگ‌دانه‌های فولیکول‌های مو جذب می‌شود. هرچه فولیکول مو تیره‌تر باشد و هرچه اختلاف رنگ بیشتری بین فولیکول مو و پوست بدن وجود داشته باشد، انرژی بیشتری می‌تواند بر پایه آن ریشه فولیکول مو متمرکز شود و آن را بسوزاند تا دوباره رشد نکند.
قبل از شروع لیزر درباره‌ی بهترین سن برای لیزر موهای زائد، بهترین دستگاه لیزر، مراقبت‌های قبل و بعد از آن با پزشک خود مشورت کنید.
مراقبت‌های قبل از درمان

ناحیه‌ای را که قرار است لیزر شود باید شیو کنید (موها با تیغ تراشیده شود).
از قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش، 7 روز قبل از لیزر خودداری کنید.
مشتریانی که دچار آفتاب‌سوختگی شده‌اند یا برنزه کرده‌اند، برای جلوگیری از آسیب بیشتر به پوست، باید قبل از درمان 2 هفته صبر کنند.
7 روز قبل از درمان باید از استعمال محصولات برنزه کننده بدون آفتاب خودداری کنید. توصیه می‌شود برای برداشتن رنگ باقیمانده، محل را لایه‌برداری کنید.
اگر می‌خواهید از کرم بی‌حس‌کننده استفاده کنید، 30 تا 40 دقیقه قبل از درمان این کرم را روی محل استعمال کنید. هرگونه محصول آرایشی و بهداشتی که روی بدن زده‌اید، باید قبل از درمان کاملاً پاک شوند.
از 2 هفته قبل و دو هفته پس از لیزر درمانی، از انجام لایه‌برداری شیمیایی و سایر درمان‌های لیزری در ناحیه‌ای که قرار است لیزر مو انجام دهید خودداری کنید.
از مصرف تمام محصولات آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسی (AHA / BHA)، هیدروکینون، رتینول ها / رتینوئیدها، تازوراک، دیفرین، از 7 روز قبل از درمان خودداری کنید.
هرگونه ضایعه، خال یا لکه غیرطبیعی در ناحیه‌ای که قرار است تحت لیزر قرار بگیرد، باید قبل از درمان توسط پزشک پاک شود.
مشتریان باید 3 هفته قبل از لیزر موهای زائد، از انجام اپیلاسیون با وکس، استفاده از موچین و کرم موبر خودداری کنند. اگر مستعد تب‌خال زدن هستید، قبل از لیزر، داروی ضدویروس (مانند والترکس) مصرف کنید. مشتریانی که تب‌خال فعال دارند، احتمالاً نمی‌توانند لیزر موهای زائد انجام دهند.
مشتریانی که طی 6 ماه گذشته از آکوتان (Accutane) یا محصولات مشابه استفاده کرده‌اند، نمی‌توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند.
در طی 2 ساعت قبل و بعد از درمان، نباید فعالیت بدنی که باعث افزایش درجه حرارت بدن یا فشار خون شود، انجام داد.
اگر بوتاکس یا فیلرهای پوستی در ناحیه مورد درمان انجام داده‌اید، 14 روز پس از تزریق صبر کنید.
آنتی‌بیوتیک‌ها ممکن است حساسیت به نور را افزایش دهند. متخصصین توصیه می‌کنند در صورت استفاده از آنتی‌بیوتیک در طولانی مدت، قبل از انجام لیزر درمانی با پزشک خود مشورت کنید. اگر بیمار شده‌اید و شروع به مصرف آنتی‌بیوتیک کرده‌اید، باید 7 روز قبل از لیزر موهای زائد، مصرف دارو را قطع کنید.

  علت پف زیر چشم و درمان آن

چه انتظاراتی می‌توانیم در لیزر موهای زائد داشته باشیم؟

در طول جلسه‌ی لیزر، ممکن است کمی درد و ناراحتی، شبیه ضربه محکم و ناگهانی کش لاستیکی روی پوست را داشته باشید. برای کاهش این درد می‌توان از کرم بی‌حس‌کننده استفاده کرد.
تا 72 ساعت بعد از لیزر، ممکن است قرمزی، برآمدگی و تورم در ناحیه تحت درمان داشته باشید. در صورت تداوم این شرایط، می‌توانید از کرم‌های موضعی مانند آلوئه ورا، کالامین یا هیدروکورتیزون استفاده کنید.
اجازه دهید 7 تا 14 روز پس از درمان موها خود شروع به ریزش کنند.
به طور متوسط​​، مشتریان پس از هر بار درمان 20٪ تا 30٪ رشد موی کمتری را تجربه می‌کنند.
به طور متوسط​​، مشتریان پس از 8 تا 12 جلسه لیزر درمانی، 70٪ تا 90٪ کاهش رشد مو را تجربه می‌کنند.
برای رسیدن به بهترین نتیجه، به جلسات و برنامه درمانی خود پایبند باشید.

  خارش گوش

مراقبت‌های پس از لیزر موهای زائد

به مدت 7 روز پس از درمان از قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش خودداری کنید.
اگر تاول ایجاد شده است، آن را نترکانید. اگر پوست تاول باز شد، یک پماد آنتی‌بیوتیک روی آن بزنید تا خوب شود.
در صورت درد و سوزش پس از لیزر، مصرف تایلنول توصیه می‌شود.
می‌توانید برای کاهش ناراحتی ناشی از گرمای لیزر، حوله‌ی خنک، کیسه یا پک یخ یا آلوئه ورا استفاده کنید.
بلافاصله پس از لیزر از نشستن روی گرم‌کن‌های صندلی اتومبیل (seat warmers) خودداری کنید.
حداقل به مدت 2 هفته پس از درمان یا تا زمان بهبودی پوست، از انجام هرگونه روش‌های درمانی دیگری بر پایه‌ی لیزر یا درمان‌های شیمیایی در ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
استفاده از کرم‌های ضد آفتاب طیف گسترده UVA / UVB SPF 30 یا بالاتر در هنگام انجام جلسات لیزر درمانی، بسیار مهم است و استفاده مداوم از این محصولات برای حفظ نتایج توصیه می‌شود.
در صورت مشاهده هرگونه عارضه جانبی مانند هایپو یا هایپرپیگمنتیشن (لکه‌های پررنگ و یا لکه‌های سفید)، قرمزی یا تورم طولانی مدت، واکنش هیستامین یا تاول زدن، برای راهنمایی و مشاوره در مورد این عوارض، با کلینیک تماس بگیرید یا حضوری مراجعه کنید.
برای رسیدن به بهترین نتیجه، برنامه کامل درمان را در فواصل زمانی که توسط تکنسین توصیه شده است، کامل کنید.
برای به حداقل رساندن مشکل موهای رشد کرده در زیر پوست (موهای زیرپوستی)، مناطق تحت درمان را لایه‌برداری کنید.

The post بهترین سن برای لیزر موهای زائد: آیا 16 سالگی سن مناسبی برای لیزر است؟ appeared first on کلینیک زیبایی رازی کاشت مو کاشت ابرو تزریق ژل و بوتاکس.
Source: cosmeticclinic.ir

wpadmin

Comments are closed