بزرگ کردن و افزایش سایز سینه با تزریق چربی

Leading-Lady-Measuring-Bra-Cup-Size-1

بزرگ کردن سینه یا ماموپلاستی، روشی است که به کمک آن سایز سینه ها افزایش می یابد. در جراحی بزرگ کردن سینه،پس از بارداری یا کاهش وزن از پروتز سینه یا روش تزریق (پیوند ) چربی استفاده می شود تا سایز سینه افزایش یافته یا سینه حجم قبلی خود را بدست آورد.در این مقاله به بحث انواع راه های بزرگ کردن سینه نیز می پردازیم.

در کلینیک دکتر مهدوی نیا برای افزایش سایز و بزرگ کردن سینه از تزریق چربی استفاده می شود.تزریق چربی روش نسبتا جدیدی است که می تواند جایگزینی برای روش پروتز سینه باشد. بزرگ کردن سینه با استفاده از چربی بدن فرد می تواند بالقوه روش درمانی مطلوبی باشد. مطالعات نشان داده اند که این روش بسیار بی خطر است. این روش به افزایش فرم و حجم سینه ها کمک کرده و فرم بدن فرد را متوازن می سازد. همچنین تصویر ذهنی فرد از خود و اعتماد به به نفس او را افزایش می دهد.

سرطان سینه یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در بین زنان است که در حدود ۱۱ درصد از زنان ایرانی به آن مبتلا می‌شوند. در مورد زنانی که مجبور می‌شوند جراحی ماستکتومی یا برداشتن سینه را انجام دهند، انجام جراحی بازسازی سینه نه تنها موجب بازیابی زیبایی ظاهری و اعتماد به نفس بیمار می‌شود بلکه ثابت شده‌است که درصد موفقیت درمان و بهبودی بیماران را نیز افزایش می‌دهد. بازسازی سینه بعد از برداشتن سینه‌ها به بیمار کمک می‌کند تا به طور کامل بر سرطان خود غلبه کند.

روش های تزریق چربی

ممکن است نام لیفت سینه یا بزرگ کردن و کاشت سینه را به عنوان روش ترمیم فرم و سفت کردن سینه ها شنیده باشید.اما ازجمله روش های جدید موجود، تزریق ژل سینه و تزریق چربی را می توان نام برد. تزریق چربی در بسیاری از جراحی های پلاستیک، به ویژه تزریق چربی به سینه جهت بهبود فرم و حجم سینه مورد استفاده قرار می گیرد. متخصصان کلینیک دکتر مهدوی نیا، دو روش لیفت سینه و تزریق چربی در سینه را به صورت همزمان به کار می گیرند تا ظاهر طبیعی سینه را بدون نیاز به پروتز، به افراد بازگرداند. در مقایسه با پروتزهای سیلیکونی یا محلول نمک، پس از انجام تزریق چربی، سینه ها نرم تر شده و ظاهر طبیعی تری به خود می گیرند.

بزرگ کردن سینه به کمک تزریق چربی طبیعی، در مقایسه با سایر روش های سنتی بزرگ کردن سینه، مزایایی دارد که عبارتند از :

  درمان جوش زیر پوستی صورت

۱-این روش بزرگ کردن سینه به کمک بافت چربی بدن خود فرد صورت می گیرد و احتمال پس زده شدن توسط بدن وجود ندارد.

۲-شکل گیری کیسه های کپسولی به عنوان یکی از مشکلات شایع در پروتزها، در روش تزریق چربی به سینه وجود ندارد.

۳-با گذشت زمان چربی سفت نمی شود.

۴-احتمال ترشح یا صاف شدن سینه ها در روش تزریق چربی وجود ندارد.

۵-هرچند پس از تزریق،تغییرات وزن ناشی از بارداری یا چاق شدن به تغییر در شکل و یا افتادگی سینه منجر می شود، اما توصیه به تزریق مجدد چربی پس از ده سال یا بیشتر نمی شود. این در حالی است که توصیه می شود پروتزها پس از چند سال عوض شوند.

نحوه تزریق چربی

متخصصان کلینیک دکتر مهدوی نیا، چربی را از ناحیه ی دیگری از بدن فرد مانند ران ها، کفل ها یا شکم گرفته و جهت ترمیم شکل ظاهری، به سینه تزریق می کنند این روش درمان برای افراد بالای ۳۰ سال که به دلیل سن تحت تاثیر بیشتری از جاذبه ی زمین بوده اند و قابلیت های ارتجاعی در ناحیه ی قفسه ی سینه در آن ها کاهش یافته یا افرادی که چندین بارداری داشته اند، بسیار مناسب است.

اگر از جمله افرادی هستید که به دنبال داشتن سینه هایی با ظاهر طبیعی تر هستند و سفت بودن اندام های خود، روش تزریق چربی به باسن و سینه بهترین روش برای شماست. در هر جلسه تزریق چربی، اندازه ی سینه ها به اندازه ی یک یا دو فنجان بزرگتر می شود.پس چنانچه می خواهید تغییر قابل توجهی در سایز سینه ها داشته باشید، به بیش از یک جلسه ی درمانی تزریق چربی نیاز دارید. در نتیجه انجام این عمل در مقایسه با عمل پروتز سینه یا لیفت سینه به زمان بیشتری نیاز دارد. چنانچه به چند بار تزریق چربی نیاز داشته باشید، این روش در مقایسه با روش های قدیمی بزرگ شدن سینه، پرهزینه تر خواهد بود.

روش های آماده سازی و انجام تزریق چربی

ابتدا بافت چربی باید به آرامی برداشته شود. به همین دلیل این روش در مقایسه با روش های سنتی پروتز یا جراحی برجسته کردن سینه، به زمان بیشتری نیاز دارد. این روش به صورت سرپایی و همراه با کمترین تهاجم و همچنین همراه با لیپوساکشن اندامی که چربی از آن گرفته می شود، صورت می گیرد. متخصصان کلینیک دکتر مهدوی نیا، چند هفته پیش از انجام تزریق، با تشریح ومرور کردن روش، شما را آماده ی تزریق می کنند. در موارد خاص، پزشک توصیه می کند فرد حجم دهنده ی خارجی با نام براوا بپوشد تا بدن در وضعیت مناسب برای تزریق قرار گیرد. هر چند تغییرات آرام و کند هستند اما فشار حجم دهنده بر بدن، کمک می کند تا بدن به صورت طبیعی بافت جدید و رگ های خونی بسازد و فضای کافی جهت تزریق چربی به وجود آورد.

با فرا رسیدن زمان پیوند چربی، بافت چربی به کمک روش لیپوساکشن از قسمت های مختلف بدن برداشته می شود. برداشت بافت بسیار با دقت وبا برنامه صورت می گیرد تا تعادل و تقارن بدن حفظ شود. در این روش نیازی به شکاف دادن بدن وجود ندارد. درمان بسیاری از افراد با بیهوشی کامل یا آرام بخش های آی وی در چند ساعت انجام می شود.

بهبودی پس از تزریق چربی

یکی از بارزترین مزایای تزریق چربی به صورت سرپایی در مقایسه با سایر روش های قدیمی، بهبودی سریع آن است. بسیاری از جراحان پلاستیک تزریق چربی را درچند نوبت تزریق و در میزان های کم و نه در مقادیر بزرگ، انجام می دهند تا تغییر شکل سینه به دقت انجام گیرد. این امر به متمرکز کردن تزریق به نواحی نامتقارن و بدشکل سینه که پیش از تزریق وجود داشته اند، کمک می کند.

نکته ی حائز اهمیت این است که تمام چربی های تزریق شده ماندگاری طولانی ندارند. پس در نتیجه ممکن است هر فرد به یک تا سه بار تزریق نیاز داشته باشد تا به نتیجه ی دل خواه برسد.

عوارض

هرچند خطرات در مقایسه با جراحی های عمده ی بزرگ کردن سینه بدون عمل جراحی، ناچیز هستند اما ممکن است عوارض جانبی به همراه داشته باشد. از مشکلات بالقوه می توان موارد زیر را نام برد:

_ ناصاف شدن بافت

_موج دار شدن سینه

_ ظاهر متقارن یا نا متقارن

_ تحلیل رفتن چربی

_ مشاهده ی جای زخم در ماموگرافی

_ عفونت

_ تشکیل کیست

هرچند این مشکلات متداول نبوده و نادر هستند، اما توجه به آن ها در تصمیم گیری در مناسب دانستن این روش برای هر فرد مهم است. به کمک تکنولوژی، این روش باستانی به یک روش بسیار بی خطر و متداول در بزرگ کردن  و بالا کشیدن سینه تبدیل شده است.  

یکی از راه‌های تغییر سایز سینه‌ها و رسیدن به اندازه‌ی مناسب و ایده‌آل این اندام، استفاده از حرکات ورزشی و تمرینات فیزیکی می‌باشد.  بزرگ کردن سینه با ورزش کاربرد داشته و می‌توانند در داشتن سینه‌هایی سفت و خوش‌فرم بسیار مؤثر باشند.

  بواسیر (هموروئید) و واریس در بارداری

نوشته بزرگ کردن و افزایش سایز سینه با تزریق چربی اولین بار در متخصص پوست و مو پدیدار شد.


Source: drmahdavinia

wpadmin

Comments are closed