انواع روش های جراحی بینی

انواع روش های جراحی بینی

 

ممکن است در خصوص تفاوت روش های جراحی بینی مطالبی را مشاهده و یا مطالعه کرده باشید. جراحی بینی به طور کلی به دو روش جراحی بینی باز (Open)و جراحی بینی بسته (Close)انجام می شود.

دکتر علی اصغر شیرازی در خصوص تفاوت و مزایای هر کدام از این روش ها نیز توضیح خواهند داد.

 

جراحی بینی باز و بسته

 

قبل از جراحی بینی، برای بیمار گیج کننده است که کدام روش جراحی زیبایی بینی را انتخاب نماید و جراح بینی از چه تکنیکی برای عمل بینی استفاده می نماید.

همیشه خوب است که بیمار در خصوص روند و روش جراحی بینی، قبل از جراحی اطلاعاتی را داشته باشد و یا از جراح بینی دریافت نماید. تا بتواند با نتیجه جراحی بینی بلافاصله بعد از جراحی کنار آید.

همانطور که بیان شد، دو روش کلی برای جراحی بینی وجود دارد، جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته که دکتر شیرازی توضیحات تکمیلی را در ادامه در اختیارتان خواهند گذاشت.

 

جراحی بینی باز

 

در این روش، جراح بینی خوب، یک روش بر روی کلوملا یا ستونی که درحقیقت دو سوراخ بینی را از یکدیگر جدا می کند، برش داده می شود. سپس پوست از روی بینی برداشته شده و جراحی انجام می شود. ادامه جراحی همانند روش جراحی بینی بسته می باشد و تفاوتی با یکدیگر ندارد.

  سایز و جنس کاندوم را چگونه انتخاب کنیم؟

نکته ای که دکتر علی اصغر شیرازی جراح بینی در تهران، بیان می کنند که در پایان جراحی، جراح بینی تصمیم بگیرد که سوراخ ها و یا پره های بینی را کوچک نمایند، در روش بسته یا باز ، شکاف یا برشی را باید بر پایین پره های بینی زده شود تا پره های بینی به دنبال آن سوراخ بینی کوچک تر شود.

مابقی روند جراحی در هر دو روش یکسان می باشد.

این جراحی تحت بیهوشی کامل انجام می شود تا جراح به ساختمان زیر بینی به راحتی دسترسی داشته باشد.

 

مزایای جراحی بینی به روش باز

 

مزیت اصلی تکنیک باز، بهبود دقت در تغییر شکل چارچوب بینی برای دستیابی به کانتورینگ مطلوب است. تکنیک باز برای فرم های مختلفی بینی مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که دارای بینی کج، شکستگی بینی و یا انحراف بینی هستند، این روش پیشنهاد و استفادع می شود. زیرا با باعث می شود تا جراح بینی خوب دید واضح تری از اصلاحاتی که باید انجام شود و همچنین وضوح و سهولت برای بخیه های پیچیده و  یا پیوند داشته باشد.

با این حال جای زخم به جای مانده به سختی قابل رویت است و معمولاً با گذشت زمان محو می شود.

 

مزایای جراحی بینی به روش بسته

 

  کاشت مو ترکیبی

رینوپلاستی بسته ، که به آن رینوپلاستی اندونازال نیز گفته می شود ، با ایجاد برش هایی در داخل بینی انجام می شود. این جراحی همانند روش باز تحت بیهوشی و یا با تزریق دارو های آرام بخش انجام می شود. دکتر شیرازی در خصوص نحوه جراحی به روش بسته این گونه توضیح می دهند که جراحی و برش ها از طریق سوراخ های بینی انجام می شود.

علت نام گذاری این روش این است که هیچ برشی بیرون بینی زده نمی شود. به همین دلیل نیمه تهاجمی است.

 

مزایای جراحی بینی به روش بسته

 

به دلیل برش هایی که داخل بینی زده می شود، زخم بعد از جراحی بینی در بیرون وجود ندارد. همچنین تغییرات مورد نیاز بعد از جراحی براحتی قابل مشاهده است.

در این روش به دلیل ایجاد برش  بر روی کلوملا، تورم کمتری بعد از جراحی ایجاد می شود.

 

کدام روش جراحی مناسب تر است؟

 

تفاوت روش عملکرد در این دو تکنیک بسیار اندک است. اما نتایج جراحی بسیار مهم است. در افرادی که برشی بر روی کلوملا زده نمی شود و با روش بسته جراحی بینی انجام می شود، دوره نقاهت کمتر بوده و دوره ریکاوری سریع تر به اتمام می رسد. تورم در این روش بسیار کمتر است.

با این حال میزان دقت جراح برای درمان بهتر بسیار کمتر است زیرا دسترسی کمتری به ساختار بینی دارد و در موارد پیچیده جراحی بینی، این روش امکان پذیر نیست.

  ریزش مو چه تاثیرات منفی بر روحیه و اعتماد بنفس افراد می گذارد؟

انتخاب روش جراحی بینی بر عهده جراح می باشد زیرا باید علاوه بر نظر بیمار، به نتیجه جراحی نیز توجه نماید. انتخاب روش با در نظر گرفتن نوع و فرم بینی و بیماری های آن مشخص می شود.

Open vs. Closed: Which Rhinoplasty Technique Is Best?

نوشته انواع روش های جراحی بینی اولین بار در جراحی بینی | دکتر شیرازی | جراح بینی | جراحی گوش پدیدار شد.


Source: dr-shirazi

wpadmin

Comments are closed