اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی با جراحی و تزریق ژل

فرورفتگی بینی

eslahf

شکل بینی ما یکی از عوامل تعیین‌کننده مشخصات صورت بوده و اگرچه چیزی به نام شکل استاندارد و عالی کلی برای بینی وجود ندارد اما برخی ویژگی‌های کلی وجود دارد که باعث جذاب‌تر شدن ظاهر بینی می‌شود مانند صاف بودن پشت بینی، کوچک و باریک بودن نوک بینی، تناسب داشتن با زوایای صورت و عرض و طول مناسب. متأسفانه همه ما این ویژگی‌های خوب بینی که باعث زیباتر به نظر رسیدن بقیه اجزای صورت هم می‌شود را نداریم.

برای افرادی که به دنبال بهبود شکل بینی خود هستند، عمل‌های متعددی وجود دارد که به وسیله آنها می‌توان به بهترین نتایج ممکن که در نظر دارند دست یابند اما افرادی که تمایل به داشتن بینی صاف و بدون تورفتگی دارند، عمل اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی یک روش مناسب است.

بیشتر بیماران تمایل دارند که برای اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی خود تحت عمل جراحی بینی قرار گیرند. دکتر سهرابی متخصص جراحی زیبایی سر و گردن در خلال جلسه مشاوره از شما خواهد خواست قبل از درمان، ظاهر بینی مورد نظر خود را به طور شفاف توضیح دهید. پزشک در مورد معایب و مزایای هر یک از روش‌های مورد استفاده به شما توضیحانی ارائه داده و آن روشی که برای شما مناسب است را به شما پیشنهاد می‌دهد اما همیشه اتخاذ تصمیم نهایی به عهده خود شما است. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه یا در صورت نیاز به رزرو نوبت با شماره‌های 36274746– 36264272تماس حاصل فرمایید. 

متقاضیان

eslahf1

اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی فرایندی است که کاملاً به زیبایی مرتبط بوده و می‌توان آن را از طریق روش‌ها و رویکردهای عمل‌های باز و عمل‌های بسته به انجام رساند. افرادی که از نظر سلامتی در وضعیت مطلوبی قرار داشته و انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به نتایج انجام این عمل دارند می‌توانند فرورفتگی بینی و پیشانی خود را درمان نمایند. بیماران باید بدانند که قبل از این که هر جراح مجربی اقدام به انجام عمل جراحی بینی کند، ساختار صورت بیمار را مورد ارزیابی قرار داده تا شکل بینی که فرد آرزوی دست‌یابی به آن را دارد بررسی کند و مطمئن شود که بیمار نسبت به تغییراتی که این عمل در بینی و کل ظاهر صورت او ایجاد می‌کند درک کاملی به دست آورده است.

مشاوره

پزشک در جلسه مشاوره اولیه سلامت شما را ارزیابی کرده و برای شما توضیح می‌دهد که بر اساس شکل بینی و ساختار صورت شما کدام روش جراحی برای وضعیت شما مناسب است. وی همچنین توضیحاتی در مورد رویکردهای جراحی و اسکارهایی که پس از عمل روی صورت شما باقی می‌ماند به شما خواهد داد.

  از بین بردن شکاف چانه با روش جراحی و تزریق (بوتاکس و فیلر)

حتماً در مورد انتظارات خود نسبت به نتایج این عمل با جراح صحبت و تبادل‌نظر کنید. وی نیز متقابلاً با صداقت به شما خواهد گفت که کدام روش درمانی برای شما مناسب بوده و خطرات و محدودیت‌های احتمالی ناشی از انجام آن چه هست. همچنین در صورتی که سیگار می‌کشید، تحت درمان هستید و ویتامین یا دارویی مصرف می‌کنید حتماً جراح را در جریان قرار دهید. جراح همچنین در مورد هزینه‌های انجام این عمل بر اساس نوع ایمپلنتی و عملی که انتخاب می‌کنید شما را آگاه می‌کند.

نحوه اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی

روش‌های متعددی برای اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی وجود دارد که محبوب‌ترین آنها کاشت ایمپلنت‌های سیلیکونی و تزریق ژل‌های پوستی است. به هر حال به دلیل این که دست‌یابی به نتایج طبیعی در عمل‌های زیبایی از اهمیت زیادی برخوردار است می‌توان از انتقال غضروف از ناحیه گوش دنده‌ها یا از خود بینی نیز استفاده کرد (غضروف سپتوم)

تزریق ژل

eslahf2

تزریق ژل دامنه وسیعی داشته و می‌تواند شامل ژل‌های حاوی اسید هیالورانیک باشد که 6 تا 12 ماه پس از تزریق جذب بدن می‌شوند یا ژل‌های نیمه دائمی که اثر آنها تا چندین سال باقی می‌ماند. اساساً بهترین مزیت ژل‌ها این است که برای تزریق آنها نیازی به انجام عمل‌های جراحی نیست و به همین دلیل طول دوره بهبودی ندارند ولی ممکن است تورم و کبودی‌هایی پس از تزریق روی بینی ایجاد شود که تا چند روز پس از انجام فرایند از بین می‌روند.

تزریق ژل بهترین روش برای بیمارانی است که واقعاً در مورد تصمیم خود در مورد اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی مطمئن نبوده یا نمی‌خواهند تغییرات دائمی روی بینی آنها ایجاد شود. ما می‌توانیم به افرادی که از ژل‌های نیمه دائمی استفاده می‌کنند و از نتایج حاصل از آن راضی نیستند روشی را ارائه بدهیم که باعث تسریع در جذب ژل شده یا با درمان‌های کم تهاجمی ژل را خارج کرده و اثر آن را خنثی کنیم.

ایمپلنت‌های سیلیکونی

eslahf3

ایمپلنت‌های سیلیکونی برای اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی در انواع و اشکال مختلفی موجود است و جراح به شما در تصمیم‌گیری در مورد انتخاب مناسب‌ترین نوع آن کمک می‌کند. کاشت ایمپلنت‌های سیلیکونی تحت بیهوشی عمومی انجام شده و شکاف عمل دقیقاً در زیر سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود. از آنجا که ایمپلنت‌های سیلیکونی از پیش شکل داده شده‌اند، جراح باید ساختار زیرین محلی که قرار است ایمپلنت در آن قرار گیرد را تنظیم می‌کند. در برخی موارد ایمپلنت نیز باید اصلاح شود تا بتوان به ارتفاع مطلوب و مورد نظر دست یافت.

ایمپلنت‌های سیلیکونی 10 تا 15 سال دوام دارند اما پزشک باید به صورت دوره‌ای آنها را معاینه کرده تا مطمئن شود که جابجا نشده باشند. از آنجا که با افزایش سن، بدن نیز دچار تغییراتی می‌شود، شکل و اندازه بینی نیز تغییر می‌کند در حالی که ایمپلنت سیلیکونی به همان حالت باقی مانده بنابراین باید دوباره آن را تنظیم کرد.

غضروف دنده

eslahf4

استفاده از غضروف دنده برای اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی از محبوبیت روزافزونی برخوردار است. افراد استفاده از این روش را بهتر از استفاده از مواد مصنوعی مانند سیلیکون می‌دانند. نتایج حاصل از اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی با استفاده از غضروف دنده مادام‌العمر بوده و از آنجا که از قسمت‌هایی از بدن خود بیمار برای درمان استفاده می‌شود به کار بردن این روش برای افرادی که بدن آنها ایمپلنت‌های سیلیکونی را نمی‌پذیرد بسیار عالی است. زمان انجام این درمان بسیار بیشتر از کاشت ایمپلنت‌های سیلیکونی است و حتماً باید این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام شود. یک شکاف 3 تا 5 سانتیمتری در قفسه سینه ایجاد شده تا غضروف مورد نظر برداشته شود.

دوران بهبودی و نقاهت

eslahf5

طول دوره بهبودی و نقاهت متناسب با روشی که بیمار و پزشک انتخاب می‌کنند متغیر است. در صورتی که ژل تزریق کرده باشید نیازی به استراحت ندارید ولی ممکن است تا چند روز دچار تورم و کبودی شوید. در صورتی که تحت عمل‌های جراحی قرار گیرید و از ایمپلنت‌های سیلیکونی استفاده کنید ممکن است کبودی و تورم در ناحیه درمان شده ایجاد شود که در کمتر از 2 هفته بهبود می‌یابد و در برخی از بیماران هم ممکن است زودتر از این خوب شوند. در صورتی که عمل پیوند غضروف انجام داده باشید، کبودی و تورم ناشی از آن به طور مشابه پس از مدتی برطرف می‌شود. پس از انجام هر یک از این سه روش درمانی قویاً توصیه می‌شود که بیمار از بینی خود به خصوص در سه ماه اول پس از انجام عمل جراحی یا تزریق به طور مضاعف مراقبت کند. وارد آمدن نیروی خارجی شدید ممکن است باعث انحراف ایمپلنت، حرکت ژل و یا حتی انحراف خود بینی شود.

قویاً توصیه می‌شود که از استعمال دخانیات در طول دوره نقاهت و بهبودی خودداری کنید زیرا سیگار کشیدن و استعمال دخانیات باعث ایجاد اختلالات تنفسی و انسداد بینی می‌شود. به دلیل وجود التهاب و زخم ممکن است تنفس شما دچار اختلال شود که سیگار کشیدن این وضعیت را وخیم‌تر می‌کند. استعمال دخانیات باعث می‌شود که بهبودی به تأخیر افتاده و اسکارهای (جای زخم) نازیبایی در ناحیه درمان شده ایجاد شوند.

هزینه

هزینه این روش درمانی به این بستگی دارد که شما و جراحتان چه روشی را برای درمان انتخاب می‌کنید. درمان با تزریق هزینه کمتری را نسبت به جراحی دربردارد.

 نوشته اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی با جراحی و تزریق ژل اولین بار در جراح بینی اصفهان دکتر سهرابی پدیدار شد.


Source: drsohrabi

wpadmin

Comments are closed