استحمام بعد از جراحی بینی

استحمام بعد از جراحی بینی

استحمام بعد از جراحی بینی چه زمانی است و به چه صورت می باشد؟
اقداماتی که بعد از جراحی بینی توسط فرد صورت می گیرد در بهبودی فرد موثر می باشد . فرد بعد از جراحی نیاز به حداقل یک هفته استراحت دارد . بعد از این زمان نیاز به استحمام برای فرد پیش می آید . بعد از جراحی بینی پزشک از پانسمان  برای بهبود محل زخم استفاده می شود . این پانسمان باید یک هفته در روی زخم بماند و در این مدت نباید به هیچ وجه مرطوب شود. در غیر اینصورت مانع از ترمیم زخم ها می شود. در برخی موارد پزشک از آتلی به نام اسپلینت برای تثبیت بافتهای غضروفی و استخوان ها استفاده می کند. این آتل نیز نباید خیس شود زیرا باعث می شود از محل اصلی خود خارج شده و باعث برهم خوردن موقعیت استخوان ها و بافت های بینی می شود. همچنین خیس شدن اسپلینت باعث خارش در ناحیه پانسمان میشود و از آنجا که دسترسی برای فرد ندارد ایجاد ناراحتی برای او می کند.

  زگیل مقعدی (شکل ظاهری، علت، علائم و درمان زگیل مقعدی)

نحوه استحمام بعد از جراحی بینی

  1. قبل از حرکت به سمت کلینیک جراحی به حمام رفته و سر و صورت خود را چند بار با صابونهای آنتی باکتریال شسته و موها را خشک کنید.
  2. در صورتی که می توانید تا یک هفته بعد از جراحی بینی به حمام نروید.
  3. در صورتی که نیاز مبرم به حمام با وجود پانسمان داشتید به حمام رفته و بدن خود را جز سر بشورید.
  4.   در صورتی که می خواهید سر خود را بشورید به همراه یک نفر حمام بروید . روی صندلی نشسته و سر خود را روی سرشور قرار داده (یا سر خود را به سمت عقب ببرید) از همراه خود بخواهید سرتان را بدون خیس کردن پانسمان بینی بشورد. برای این کار بهتر است از آب گرم و دوش تلفنی برای شستشو استفاده کنید.
  درباره کاشت موی روباتیک و با دستگاه چه میدانیم؟

استحمام بعد از برداشتن اسپلینت

یک هفه بعد از جراحی  اسپلینت برداشته می شود و پزشک برای کاهش تورم بینی چسب تجویز می کند. در صورتی که با چسب حمام می کنید می توانید بعد از استحمام با سشوار آن را خشک کنید . در این صورت مدت زمان کمی در حمام باشید . در حالت دوم می توانید چسب را از روی بینی برداشته و بعد از اتمام حمام مجدد بر روی بینی قرار دهید. سعی کنید مدت زمان زیادی در حمام نمانید زیرا باعث افزایش تورم در بینی می  شود.

برخی از خدمات دکتر شیرازی جراح بینی :

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی ترمیمی و…

 

 

 

نوشته استحمام بعد از جراحی بینی اولین بار در جراحی بینی | دکتر شیرازی | جراح بینی | جراحی گوش پدیدار شد.

  لیپوساکشن صورت


Source: dr-shirazi

wpadmin

Comments are closed